Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Web galérie

HUGO7
2009-05-06 19:46:04+02
Aké programy používate na vytváranie web galérii a prezentácii? Robíte si to sami alebo si to nechávate niekomu urobiť ? Aké máte skúsenosti s programami na vytváranie web stránok ktoré sú prístupné na webe zadarmo - resp. za minimálny poplatok.
 
dodo_bb
2009-05-06 20:52:57+02
webgalérie na moju stránku robím kompletne v Zoneri. Iné programy som ani neskúšal, som spokojný.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-06 21:00:53+02
Ja mam moju stranku cez redakcny system wordpress, su k nemu pluginy pre generovanie galerii a mnozstvo templatov. Napokon som ale vyuzil sluzbu Windows Live a jej program Writer, ktory dokaze blogovat priamo do wordpressu a galeriu vytvori behom okamziku.
 
HUGO7
2009-05-06 21:02:00+02
príspevok od: dodo_bb
webgalérie na moju stránku robím kompletne v Zoneri. Iné programy som ani neskúšal, som spokojný.
hej to som skúšal aj ja ale keď si chcem k nejakej galérii pridať aj nejaký dlhší pokec tak tam to nejde nie ?/napr. kratučký článok ako fotky a kde vznikli/
 
HUGO7
2009-05-06 21:04:41+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja mam moju stranku cez redakcny system wordpress, su k nemu pluginy pre generovanie galerii a mnozstvo templatov. Napokon som ale vyuzil sluzbu Windows Live a jej program Writer, ktory dokaze blogovat priamo do wordpressu a galeriu vytvori behom okamziku.
hej v podstate to čo maš ty sa mi pači, hlavne to je fajn že si to možeš doplňat a upravovať sám a aj tie texty si tam doplnaš ako chceš
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-06 21:12:45+02
príspevok od: HUGO7
hej v podstate to čo maš ty sa mi pači, hlavne to je fajn že si to možeš doplňat a upravovať sám a aj tie texty si tam doplnaš ako chceš
Je to vlastne system blogov, ku ktorym priradujes fotky a galerie. Pozri izzinovu stranku, on pouziva iWeb, aplikaciu pre Mac, ktora dokaze tahat fotky priamo z iPhoto.
 
Duny
2009-05-06 22:18:57+02
Skus WebSiteX5, teda pokial si ochotny investovat 71€. Moj web je vytvoreny v nom. Link mam v profile.
 
atik
2009-05-07 08:47:43+02
Aj podla mna je wordpress najlepsia volba.
 
atik
2009-05-07 09:10:44+02
príspevok od: Duny
Skus WebSiteX5, teda pokial si ochotny investovat 71€. Moj web je vytvoreny v nom. Link mam v profile.
Mne ten tvoj web v IE6 nefunguje. V galerii sa neda posuvat na dalsiu/predchadzajucu foto. Chcel som pozriet, kde moze byt chyba, ale ked som otvoril zrdojak, radsej som to rychlo zavrel. :)
 
wayne
2009-05-07 09:12:08+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja mam moju stranku cez redakcny system wordpress, su k nemu pluginy pre generovanie galerii a mnozstvo templatov. Napokon som ale vyuzil sluzbu Windows Live a jej program Writer, ktory dokaze blogovat priamo do wordpressu a galeriu vytvori behom okamziku.
to je wordpress? o.O hm, to aby som o tom nieco pohladal, vlastne hej uz som naskroloval az na spodok, tam to je :) hm, dobre vediet,...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-07 09:45:22+02
príspevok od: atik
Mne ten tvoj web v IE6 nefunguje. V galerii sa neda posuvat na dalsiu/predchadzajucu foto. Chcel som pozriet, kde moze byt chyba, ale ked som otvoril zrdojak, radsej som to rychlo zavrel. :)
IE 6 je nekompatibilny so standardom stranok, programatori webov ho nenavidia, dokonca pisu aj peticie, aby uz isiel do kelu. Ma problem s korektnym zobrazovanim png suborov a mnozstvo dalsich chyb. Optimalizovat stranky aby vyuzivali najnovsie moznosti poslednej verzie html, ccs stylovania a pod, pre IE6 je takmer nemozne, vzdy to konci na velkom kompromise. Takze moja rada, prejst na novsiu verziu IE alebo iny prehliadac. Odporucam Firefox, ten podporuje aj ICC profily vo fotografiach.
 
atik
2009-05-07 09:57:31+02
príspevok od: Karol Srnec
IE 6 je nekompatibilny so standardom stranok, programatori webov ho nenavidia, dokonca pisu aj peticie, aby uz isiel do kelu. Ma problem s korektnym zobrazovanim png suborov a mnozstvo dalsich chyb. Optimalizovat stranky aby vyuzivali najnovsie moznosti poslednej verzie html, ccs stylovania a pod, pre IE6 je takmer nemozne, vzdy to konci na velkom kompromise. Takze moja rada, prejst na novsiu verziu IE alebo iny prehliadac. Odporucam Firefox, ten podporuje aj ICC profily vo fotografiach.
ano, mas samozrejme pravdu. ale cisla hovoria jasne:
udaje za posledny rok z jedneho statneho portalu (1.3.2008 - 1.3.2009)
IE celkom 58.24%, potom je az FF s 32.55%

IE 7 - 11,290,129 = 52.83%
IE 6 - 10,118,001 = 45.78%
IE 8 - 23,233 = 0.94%
IE 5.5 - 11,711 = 0.45%

Minimalne ked sa bavime o tak jednoduchej stranke ako ma Duny, ta by mala fungovat vsade :)
 
dodo_bb
2009-05-07 10:33:40+02
príspevok od: HUGO7
hej to som skúšal aj ja ale keď si chcem k nejakej galérii pridať aj nejaký dlhší pokec tak tam to nejde nie ?/napr. kratučký článok ako fotky a kde vznikli/
To je fakt. Je pravda, že galérie v Zoneri nehýria grafikou apod. Chýba tam aj tá vec, čo spomínaš. Najviac ale oceňujem, že potrebujem (teda chcem :-)) písať ku každému foto v galérii popis a v Zoneri na to už mám prešlapanú cestu, popis ku každému foto mi generuje automaticky z exifu. Keďže publikujem dokumentárne foto s popismi a väčšie množstvá, tak je to na nezaplatenie. A dôvodom je aj to, že ho mám už štyri roky (normálne kúpený) a viem v ňom robiť. Dnes by som možno volil aj niečo iné, ale to vieš - vrodená lenivosť učiť sa nové veci :-) Inak mne tiež dlhodobá štatistika uvádza 65% návštevníkov s Explorerom, takže funkčnosť aj v Exploreri bola moja kľúčová požiadavka pri tvorbe stránky. Všeobecná dostupnosť mojej stránky bola hlavná, problémy programátora ma zaujímali popravde minimálne.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-07 10:47:53+02
Microsoft dokonca planuje vynuteny prechod na vyssie verzie, jednoducho, ci chces alebo nie, pri aktualizacii sa ti IE6 preinstaluje.
 
Duny
2009-05-07 10:56:48+02
No ta jednoducha stranka je len vygenerovana softom takze tak. A davat ju niekde optimalizovat je blbost pretoze ju stale doplnam. No a ked Karol pise ze IE6 nezobrazi PNG tak sa ani necudujem ze ti nejde, pretoze miniatury na nej su PNG a tiez pozeram ze aj s CSS ma problem. Asi dam na zaciatok upozornenie o nekorektom zobrazeni v starych prehliadacoch.
A preco vlastne pouzivat stare prehliadace? Ako tak skusam nieje to len moja jednoducha stranka co ma problem s IE6.
 
atik
2009-05-07 11:13:18+02
príspevok od: Karol Srnec
Microsoft dokonca planuje vynuteny prechod na vyssie verzie, jednoducho, ci chces alebo nie, pri aktualizacii sa ti IE6 preinstaluje.
O to mi vobec neslo, nepouzivam IE, ziadnu verziu, aspon nie dobrovolne. Len som chcel uprozornit, ze tak kazdy piaty navstevnik si fotky nepozrie, ale ked to nevadi autorovi... :)
btw iste vies kolko ludi ma vypnute autom. aktualizacie a pokym IE8 vytlaci starsie verzie a budu ho mat vsetci, bude vonku IE10 a CSS8 :)) ale to dobre vies aj sam, takze len tak naokraj... :)))
 
Duny
2009-05-07 12:29:28+02
Myslim, ze ja to pri mojich statistikach navstevnosti riesit nemusim :). Male percento ludi pozerajucich moj web ma IE6 a nizsie verzie. V podstate je to ich problem, nedokazu si korektne pozriet aj ine stranky a pritom aktualizovat si prehliadac je jednoduchsie ako pre tvorcou stranok a programov na tvorbu optimalizovat ich pre stare verzie. Treba ist s dobou a aktualizovat :)
 
wayne
2009-05-07 12:42:37+02
este taka otazka z ineho kuta co sme nedavno riesili s kolegom, viete o nejakej flashovskej free galerii? flash kvoli nemoznosti ukladat fotky z galerie. da sa sice na kazdu dat ramcek alebo nejaky tag ale to uz nie je ono
 
Duny
2009-05-07 12:46:32+02
príspevok od: wayne
este taka otazka z ineho kuta co sme nedavno riesili s kolegom, viete o nejakej flashovskej free galerii? flash kvoli nemoznosti ukladat fotky z galerie. da sa sice na kazdu dat ramcek alebo nejaky tag ale to uz nie je ono
Ked urobim printscreen tak si ju ulozim :)
 
Duny
2009-05-07 12:49:28+02
No a free flash galerie su napr. Simpleviewer ... ine ma nenapadaju momentalne
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()