Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ake pluginy do Ps pouzivate?

AstrumMinax
2009-05-17 21:26:02+02
Ahoj, chcel by som sa Vas spytat ake pluginy do Ps najcastejsie pouzivate a co dokazu. Ak by ste mohli pridat aj link na Vasu foto s pouzitym pluginom bolo by Vam urcite vdacnych vela zaciatocnikov, medzi ktorych patrim aj ja. Ak viete o nejakom clanku na nete rozoberajucu temu pluginov hodte link. Dakujem
 
vajaj
2009-05-17 21:34:35+02
Ja pouzivam FlickrShop na upload fotiek priamo z PS, ale na viac foto je lepsi Flickr Uploader .. :))
 
whistler1010
2009-05-17 23:49:40+02
tu ich je par... http://www.alienskin.com/ ale je asi milion stranok ktore ponukaju pluginy a este viac pluginou,cize je moc tazke a casovo asi narocne opisat ktory je na co.ale ak presne vies co s fotkou chces spravit je lahsie hladanie...
 
aTOMMIk
2009-05-18 00:20:42+02
pouzivam dost kolekciu pluginov od Nik Software...pochvalujem...
 
duroslav
2009-05-18 09:17:12+02
Chlapče začiatočník. Keď sa chceš niečo seriózne dozvedieť, skús nejako inak postaviť otázku. Napr. že potrebuješ docieliť nejaký efekt a nevieš presne ako na to, alebo aký plugin použiť.
Ja totižto z tvojej otázky májm taký pocit, že by si sa rád pohral s nejakým pluginom, len nevieš akým a je to jedno, čo to bude robiť :-)
 
AstrumMinax
2009-05-18 09:43:51+02
príspevok od: whistler1010
tu ich je par... http://www.alienskin.com/ ale je asi milion stranok ktore ponukaju pluginy a este viac pluginou,cize je moc tazke a casovo asi narocne opisat ktory je na co.ale ak presne vies co s fotkou chces spravit je lahsie hladanie...
Ano viem, ze je vela pluginov a preto som zalozil tuto temu. Nejde mi o to aby sa tu opisovali stovky pluginov na co ktory je. Chcel som vediet ake pluginy najcastejsie pouzivate vy. Urcite kazdy kto pouziva pluginy ma par svojich oblubenych, mozno 5 alebo 10 a tie viac ci menej pouziva.
 
AstrumMinax
2009-05-18 10:07:45+02
príspevok od: duroslav
Chlapče začiatočník. Keď sa chceš niečo seriózne dozvedieť, skús nejako inak postaviť otázku. Napr. že potrebuješ docieliť nejaký efekt a nevieš presne ako na to, alebo aký plugin použiť.
Ja totižto z tvojej otázky májm taký pocit, že by si sa rád pohral s nejakým pluginom, len nevieš akým a je to jedno, čo to bude robiť :-)
Otazka je myslim jasna, ale ak si ju nepochopil tak ti ju zopakujem - ´ake pluginy do Ps najcastejsie pouzivate a co dokazu?´
Momentalne nepotrebujem vytvorit ziadny efekt, ale mas pravdu, v buducnosti by som si rad nejake pluginy vyskusal a kedze som len zaciatocnik, tak sa obraciam na Vas profesionalov. Teda aspom na tych ktory sa svojimi skusenostami podelia aj s takymi amatermi ako som ja. Ale ty si uz asi v inej lige a urcite mas stovky pluginov v malicku, ale nemas cas sa tu snimi s nami podelit :-)
 
duroslav
2009-05-18 10:12:36+02
Ja mám na plugin-y taký názor, že sú to hračky viac pre grafikov než fotografov. Nepoužívam ich a teda sa nemám o aké z nich podeliť. Myslím že fotograf ktorý chce zlepšiť výsledky svojej práce, by mal začať niekde inde než prehrabávaním sa v kvante pluginov.
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2009-05-18 10:35:35+02
Ja pouzivam Nik sw a ten je velice napomocny co sa tyka farby doostrovania odsumovania cb prevodu atd.. Odporucil by som este fractalius kto sa chce kusok pozabavat:)
 
2009-05-18 10:38:59+02
ach .. ked 90% zaciatocnikov si mysli ze vlozi fotku do pluginu .. zaciarkne 2-3 comboboxy a vylezie z toho turbo-profi fotka ..

ked chces upravovat fotky tak zacni od zaciatku ..a krok po kroku kym nepochopis princip a potom nebudes potrebovat ziadne stupidne pluginy
 
AstrumMinax
2009-05-18 15:26:28+02
príspevok od:
ach .. ked 90% zaciatocnikov si mysli ze vlozi fotku do pluginu .. zaciarkne 2-3 comboboxy a vylezie z toho turbo-profi fotka ..

ked chces upravovat fotky tak zacni od zaciatku ..a krok po kroku kym nepochopis princip a potom nebudes potrebovat ziadne stupidne pluginy
Ano, a nalepsie z mobilu. Prezeniem ju Ps, postlacam vsetko kde je napisane ´automaticky´, poposuvam par posuvnikov hore dole, hodim to sem na ephoto a mam fotku mesiaca! Presne takto si to predstavujem, ze to funguje :-)

Neviem kde beries tu istotu, ze nemam ani sajnu o upravach fotografie. Tebe asi vylezie hned dokonala fotka, kde trosku upravis jas a kontrast, mozno orezes a je to. Nejake doostrenie, odstranenie sumu a ine filtre su pre teba mozno stupidne. Ono totiz to pluginy nie su len o tom pridat do fotky nejake efekty aby vsetci padli na zadok.
 
2009-05-18 15:32:30+02
Dobre ;)
 
duroslav
2009-05-18 15:35:28+02
Aké máš očakávania od nového pluginu ktorý nájdeš? Podľa formulácie tvojej otázky to ani sám nevieš. Isto chceš aby tvoje fotky vyzerali lepšie. Takže hurá ideme skúšať všetky pluginy, ktoré existujú. Možno niektorý zaberie.
 
AstrumMinax
2009-05-18 16:18:14+02
Tato diskusia sa ubera inym smerom ako bol jej povodny zamer.
Dakujem vsetkym ktory sem prispeli konkretnou radou a podelili sa.
Nemienim sa tu pretahovat ci je nieco stupidne, alebo nie a ci to potrebujem, alebo nepotrebujem.
Prajem vsetkym vela peknych zaberov!
 
aTOMMIk
2009-05-18 16:35:51+02
príspevok od: AstrumMinax
Tato diskusia sa ubera inym smerom ako bol jej povodny zamer.
Dakujem vsetkym ktory sem prispeli konkretnou radou a podelili sa.
Nemienim sa tu pretahovat ci je nieco stupidne, alebo nie a ci to potrebujem, alebo nepotrebujem.
Prajem vsetkym vela peknych zaberov!
to si mal cakat :)) to tu je vzdy tak...ako deti :)))
 
AstrumMinax
2009-05-18 16:45:37+02
príspevok od: aTOMMIk
to si mal cakat :)) to tu je vzdy tak...ako deti :)))
Nie som tu az tak dlho, takze sa este len ´rozkukavam´.
 
marianjakubek
2009-05-18 20:51:14+02
Nik software, ten tu už bol spomenutý ako som letmo všimol. Viveza aj aj Color Efex Pro sú ozaj super funkčné a použiteľné... Ak sa nemýlim sú tam niekde aj videá a na Tube ich bude tiež dosť tak hľadaj... PS: http://www.niksoftware.com/learnmore/en/entry.php?
 
Kveto
2009-05-18 22:18:37+02
No dobre používate kadečo to je OK, ale mňa by zaujímalo prečo ich používate ?
 
2009-05-18 22:24:31+02
príspevok od: Kveto
No dobre používate kadečo to je OK, ale mňa by zaujímalo prečo ich používate ?
lebo podla pluginu poznas, ze si profi fotograf :-D :-D :-D :-D :-D
 
Kveto
2009-05-18 22:29:20+02
príspevok od:
lebo podla pluginu poznas, ze si profi fotograf :-D :-D :-D :-D :-D
jááááj a teda samotný PS nestačí ?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()