Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotenie moda+ akty (objektiv)

Swifty50s
Swifty50s 2009-05-18 10:32:26+02
zdravim som zaciatocnik ale bavi ma fotenie co je zaklad, mam canon EOS 350d viem nic moc, planujem kupit aj novy objektiv mam k tomu len ten setovy (55) aky by ste mi odporucili na fotenie mody a aktov? fotim prevazne ludi a v obj.sa nevyznam. a ak niekto vie tak ako alebo cim fotia modelky ze vyzeraju tak neprirodzene dobre, (aj tie farby)? je to fotakom alebo objektivom alebo PC?
 
dodo_bb
2009-07-10 12:37:44+02
O tom, ako fotiť akty a módu sa nedá písať inak ako expertne, je to proste vysoká škola fotografie. Len málo fotografoj nájde odvahu a len málo z nich urobí aj naozaj dobré foto Obdivujem odvahu zakladateľa tohto vlákna (alebo neznalosť veci?). Každopádne, aby som zmysluplne poradil, len druhý polrok sú tu pre Teba dva zaujímavé workshopy - je tam portrét v exteriéri a akt. Okrem toho sa dajú nájsť podobné podujatia aj inde. Keď absolvuješ dve tri podobné, mnoho sa Ti rozjasní. Zišiel by sa Ti na začiatok aj workshop o základoch svietenia, tam by si sa dozvedel aj o potrebnom svetelnom vybavení. Skús si niečo nájsť. No a u podobného zamerania je 50% úspechu postprocessing, bez skutočne dobrej znalosti Photoshopu Ti nepomôže žiadna technika. Tie pekné babenky v reále neexistujú, tie sa vyrábajú v softe. Takže určite workshop základy PS a prípadne spracovanie portrétu v PS. Tvoje súčasné vybavenie Ti tam určite bude stačiť...
 
PRINST
2009-07-10 13:17:17+02
Vážený pán ´BRANKY !
Neviem, či si aj premyslíte čo napíšete. Je dosť zarážajúce vaše tvrdenie :

´...ale tento chalan to necíti a s týmto prístupom to umenie ani cítiť nebude...´ - viete čo dotyčný cíti ??? - asi si to len myslíte !!!
Ďalší Váš citát :
´Lenže vec je taká, že už sa to tu všetko toľko krát opakoval a zakladaju sa tie isté vlákna a tý dotyčný ľudia, čo aj niečo vedia poradiť sú už unavený sa stále opakovať a vysvetlovať to isté keď to tu už napísali 10x predtým... ´

Možno máte pravdu - že sa tu všetko už opakovalo, ale nebolo by múdrejšie buď na to zadávateľa slušne upozorniť, alebo ak to dotyčného ´UNAVUJE´ zaťažuje a rozčuluje - vôbec NEREAGOVAŤ ??? / ušetril by si svoje nervy a hlavne čas, na ktorý sa obyčajne odváláva - že ho predkladateľ otázky oň oberá !!! /

Ďalším argumentom uvedených odborníkov je : ´že predkladateľ degraduje tento portál !!! ´
Ale obyčajne na základe ironických a často i urážlivých reakcií / slovných i obrazových/ - ktoré sú podľa mňa absolútne zbytočné - niekto stratí nervy a potom emotívne reaguje - veľakrát nie práva najslušnejším spôsobom / čo ho samozrejme vôbec, ale vôbec neospravedlňuje / - príkladom je aj predchádzjúca reakcia v tomto vlákne z 10.07.2009 - 12,23 hod.
No a obyčajmńe potom sa vlákno zvykne totálne zvrhnúť - ako príklad môžu byť mnohé predchádzajúce témy.
Podľa mňa to sú najčastejšie príčiny degradácie vlákien a fóra.
Môj osobný názor - všetci by sme mali zapracovať na sebe - každý začať od seba - stačií len a len : SLUŠNOSŤ A TOLERANCIA K OSTATNÁM !

 
Strhak
2009-07-10 13:48:16+02
V mnohom teraz súhlasím, keď človek vkladá vlákno a chce pozrieť či už bolo a uvidí číslo že 1000 a viac, ani sa mu celkom nedivým že sa na to vykašle. Zas na druhú stranu tu čo týždeň vznikajú tie isté témy, potom sú aj také reakcie. Dosť by pomohlo ak by bolo fórum rozdelené do tém ako je teraz ale po kliknutí napríklad na témy O TECHNIKE by sa otvorili ďalšie pod témy napríklad Fotoaparáty, Statívy ja neviem napríklad Objektívy atď. Ak by som potom klikol na Objektívy boli by rozdelené do značiek, tím pádom by sa to konečne usporiadalo vznikol by v tom poriadok a človek by nehľadal medzi napríklad teraz 1729 témami o technike, ale napríklad medzi 50 o tom čo ho zaujíma. A k tej slušnosti, pri reakciách by mala byť možnosť nahlásiť ju administrátorovi, aby sa vo fóre neobjavovali vulgarizmy. Po nahlásení takéhoto príspevku by mal nasledovať aj trest, napríklad zákaz písať príspevky a komentáre alebo vkladať fotografie na jeden mesiac a samozrejme zmazanie toho nevhodného komentáru. Myslím že by to hodne pomohlo a nebolo by s tím toľko práce
 
2009-07-10 13:53:59+02
lol :-D :-D :-D

vodu kaze, vino pije. slusnost nulova, preexponovane emocie a agresivita. tymto vzdy spoznam tvoje prispevky. skus si upratat pred vlastnym prahom, ty ochranca lenivych a hlupych vlakien.
 
atik
2009-07-10 14:09:18+02
veru, tiez sipim alterego :)
 
BRANKY
2009-07-10 19:41:16+02
pán afkaa.i sa už vyjadril, nemá k tomu čo viac dodať... azda len toľko, že ste úplne mimo a že zastávate nesprávnu stranu celej veci...
 
kanawati
2009-08-27 02:35:14+02
ano alebo 85/1.4
 
ferros
2009-08-29 18:06:21+02
kur*a pani?!?!? ved on chcel poradit?!?! tak co ho hned posielate do .....
a vy ste ako zacinali??ci vy ste nezalaci nijako proste ste sa hned vo vsetkom vyznali...?!?!?
odpvoed: v zasade kratke a svetle objektivy, to znamena svetle, 1,7 - 2,0 - 2,8 clona pre dosiahntie dobrej hlbky ostrosti, neviem aky mas foto ja mam minoltu, takze za mna MINOLTA 50 / 1,7 alebo 28/ 2,8 , pripadne nejaku starsi M42 objektiv cez redukciu...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()