Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotografovanie automobilov

ePixel
2008-04-07 21:02:19+02
Ahojte vsetci. Odkedy fotim, tak fotim strasne rad auta a tymto smerom by som sa chcel aj vybrat. Otazka teda je, co odporucate pri fotografovani aut a ich detailov? Popripade nejake postrehy. K fotografovaniu aut patri samozrejme aj fotenie aut v pohybe.
 
Martin643
2008-04-07 21:23:04+02
cau. Veru musim sa priznat, ze si mi brnkol na strunu :). Ja som pred asi troma rokmi prave zacal s fotografiou vylucne z autami. Mam dost fotiek zvecsa vtedy este s kompaktom. Najviac som si ´uzil´ :) na tuningovych zrazoch kde sa mozes ucit na tych naj lestenkach. V meste som troska rozbehol neoficialne a amaterske fotenie upravenych aut, mam niekolko fotobookov aut ale zial pre vtedy malu skusenost a biednou technikou som musel stiahnut aj posledne kusy z mojho webu.
No aj ked techniky zla fotka ale aspon ukazka co sa da cvaknut pod lampou.
 
Martin643
2008-04-07 21:34:28+02
no ale aby som ti aj poradil :). Ked ide o tuningove auto, je to umelecke dielo na kolesach. uplatnia sa fotky typu z predu zo zadu, z boku, ci mierne naklonene fotky ako na predoslej. No pri upravenych autach ide hlavne o vystihnutie zaujimaveho detailu ci upravenej casti, samozrejme treba si dat pozor co zachytis aj v pozadi na aute, aby napr. ked fotis detail cireho predneho svetlometu nebolo v pozadi povedzme urezane spetne zrkadlo a pod. Taktiez ide o to aby si vystihol charakteristiku auta, povedzme ked ma dominantnu prednu masku tak ho zachytit viac zo spodu a s velmi malym ohniskom, napr. ja mam k dispozicii 14mm. Velmi podstatne je aj pozadie ake vyberies, na tom velmi zalezi. Ci uz odstavne parkoviska, srotovisko v pozadi, niekedy aj priroda ale to ani moc nie, tovaren, sklad, hala, opustena cesta, male letisko, autocvicisko a pod.
davam ti na ukazku foto co sa tyka detailu, dufam, ze je kompozicne ok. Priklad vystihnutia jeden zo znamych poznavacich prvkov auta. Kto by nepoznal zadny svetlmet a ladne bocne krivky porsche :).
 
tomino070
2008-04-07 21:37:50+02
aj mna by to celkom bavilo...v poslednom digitalnom fotomagazine je taky mensi clanok o foteni aut ale myslim si ze sa tam nedozvies viac nez uz vies.
 
ePixel
2008-04-07 21:45:16+02
Martin643: Nooo ja skor fotim americke muscle cars ;). Napriklad tato fotka co som sem dal? Corvette Stingray
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-07 22:00:14+02
Pekn clanok o foteni aut je v novom Digitalnim magazinu.
 
ePixel
2008-04-07 22:06:22+02
Karol: Karol, a vy ho v obchode mate? Zeby som sa zastavil? Alebo ho maju v kazdom novinovom stanku?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-07 22:23:10+02
Maju ho v stanku Digitalni fotomagazin c. 59 duben 2008
 
ePixel
2008-04-07 22:26:35+02
Karol: OKi, dakujem ;)
 
Martin643
2008-04-07 22:55:35+02
no tu fotku co si sem dal je za prve hrozne mala, za druhe trocha moc zeme je tam brane a za tretie auto z takymi nezvycajnymi krivkami, no nevyuzi to! :) najlepsie co je teda aspon pri foteni upravenych aut, ci tych modernejsich su krivky ci obliny. Napr. pri tomto detaile som to mozno trocha prepiskol, bo fotka vyzera dost cudne, ale ide o taku haluz, kedze samotna 206-tka vyzera celkom haluzne. Problem je aj v tom ze na zrazoch casto dobre fotky nespravis, sice mozes vidiet co bezne nevidis, no tazko ovplyvnis pozadie, polohu auta... problem moze byt aj cas (venovat sa dokladne a motat sa dlho okolo jedneho auta). No problem byva aj to ze auta majitelov casto nepoznaju co je to vosk ci lestenka, niektre ani co je to voda, okrem tej dazdovej :)
 
Martin643
2008-04-07 23:02:08+02
s old school ti az tak neporadim, co som fotil nieco velke a tazke bol nas Mercedes W123 piano (dlzka 4,6 m vaha 2 tony) - NDR muscle kto nepozna :). V takom pripade sa po krivkach moc nepovozis (fotakom). Bud vystihnes mohutny chromovy naraznik s malym ohniskom, ci prednu velku kapotu na umocnenie velkeho stroja. Alebo to zoreries vecsim ohniskom z dialky (auto z predu a z boku pripadne naklonis celu kompoziciu) na umocnenie velkosti ci ostrosti hran. Tazko povedat, nie som v tom profik.
Dalsi priklad opet detailu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-07 23:03:16+02
Tak aj nieco prihodim. Ked je okolo auta bordel, sustred sa na detaily. Porche pred Carltonom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-07 23:04:26+02
O Ferdinand prepac, vypadlo mi ´s´.
 
Martin643
2008-04-07 23:10:21+02
naj co ti mozem odporucit je mat k dispozicii trocha viac zaujimavsie auto vybrat vhodne miesto na fotenie, takiez cast dna (rano, obed, zapad slnka) ci rocne obdobie. Spravit si zakladne fotky ake ta prve napadnu. No davat pozor na kompoziciu a teda aj to pozadie. A ako som to robival ja, obsmietat sa okolo neho pokym neobjavis nieco zaujimave na aute, resp. uhol pohladu. Ked som mal auto k dispozicii, vecsinou z rodinnych kruhov, tak som si ho aj vylestil a patricnu dobu stravil cvakanim. A to este ani nehovorim o tom ak mas priatelku, mozno zenu neviem, ci kamosku ktora by ochotne hodila pozy na dakom muscle car.
Hadzem sem dalsiu foto, priklad toho ze ked sa okolo auta motas predsa ta napadne nieco noveho :).
 
Martin643
2008-04-07 23:13:45+02
príspevok od: Karol Srnec
Tak aj nieco prihodim. Ked je okolo auta bordel, sustred sa na detaily. Porche pred Carltonom.
zaujimave foto Karol, mohlo by to mat nazov krasa a umenie. Zo zaciatku som si dobre povykrucal krk :) ale myslim ze som prisiel na to ze to je otocne do prava.
 
ePixel
2008-04-07 23:29:36+02
Taaak to ste mi teraz dali dobre silnu kaavu, ale ajtak ma to neodradilo. No detaily typu kolesa, predne a zadne masky, interier a tak podobne mam vo svojom portfoliu. Planujem s kamaratom co ma Mustanga zobrat ho na letisko a tam ho pocvakat pri lietadle (taktiez znamy) No uvidim co z toho bude. Kazdopadne o tyzden je spolocny vyjazd kde chcem spravit profesionalne a kvalitne fotografie. Prikladam este jeden detail zo spatneho zrkadla :)...
 
tomino070
2008-04-08 01:43:25+02
auta ked chces fotit nemozes sa k nim spravat ako k veci ale ako k ludom...
auta su viac ako stroje kazde ma svoju dusu.Ja napriklad to moje velmi casto hladkam a aj sa s nim rozpravam a to nie som chory:)))len mam k nim velmi velky vztah uz od malicka. Fotky co ste sem dali sa mi nepacia su take nemastne neslane...
Jednoducho treba ich poznat a vediet co je na nich sexi a co najviac vynikne
dam sem link ako sa maju fotit len ho musim najst...
ePixel ked uz si sem dal tu corvetu tak ta fotka je podla mna uplne zla...fotit auta z dola je pekne ale v tomto pripade si to len pokaslal...
 
tomino070
2008-04-08 01:50:47+02
http://ruji.net/main.html
stoji to za to si to pozriet
 
ePixel
2008-04-08 07:23:10+02
Tomino: FOtky su fakt krasne no co dodat... Ale nebudem klamat, mam len 16 a fotografiu mam ako maturitny predmet na strednej skole. Zatial som si mohol dovolit kupil len fotak, planujem aj blesky.
 
ePixel
2008-04-08 22:13:00+02
Mojim zamerom je, sa naucit fotit na profesionalnej urovni. Preto si pytam o rady :S
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()