Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Photoshop CS5

Ultra TXF
2010-01-02 21:58:16+01
http://www.fotografovani.cz/art/nov_soft/photoshopcs5preview.html
 
Seto
2010-01-03 00:01:36+01
PatchMatch je nenormalna vecicka
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-01-03 00:10:18+01
nuz,vidno ze ideme do predu...co sa tyka rozvoja...
Ale co ja viem,mne uplne staci CS3 :) vsetko si spravim poctivo sam,co potrebujem...manualne :D
Aj ked ten patchmatch sa mi paci,heh si mozes prestavat mesto...ale bolo to vidno ze je to prerabane,ked sa lepsie pozries...nic nie je na 100 pro :) no detaily sa doladia rucne
 
Milann
2010-01-03 00:19:33+01
Photoshop sa pomaly asi uberie smerom k upravam/manipulacie grafiky, na farebne korekcie a pracu s fotografiou ostane Lightroom. O par verzii bude Photoshop pre fotografa zbytocnost, pre grafika raj...
Zatial nic nepisali o praci s HDR...
 
wayne
2010-01-03 00:24:18+01
konecne sa da budova J&T odstranit bez jej zburania.. sikovne featury ma ten novy PS
 
Kveto
2010-01-03 03:09:03+01
:) photoshop je predsa pre grafikov už dávno, to neznamená že ho fotograf nevyužije. Fotografi sú tiež rôzny :)
 
dodo_bb
2010-01-03 08:47:21+01
Photoshop bol odjakživa len pre grafikov. Fotografi ho začali používať až potom, ako začali fotografovať digitálne a zleniveli natoľko, že sa im už ani nechce fotiť. Tak to nejak cvaknú a pokúšajú sa to graficky opraviť vo fotošope :-))) Z celého fotošopu je pre fotografa určená prakticky len aplikácia Bridge a aplikácia Camera Raw, ostatok je čistá počítačová grafika...
 
wayne
2010-01-03 09:54:45+01
a co photoshop elements? na rozdiel od toho z creative suite je o par MB lahsi a mal by byt rychlejsi.. ale pouzival som kedysi davno verziu tusim 2 alebo tak neco (2005), vo Finsku som s tym mal predmet multimedia tools a od prace v klasickom PS sa to tak nelisilo zas, vsetky bezne nastroje + masky tam boli
 
maTTo_corp
2010-01-03 12:31:10+01
...na prvý pohľad sa to zdá byť fajn vec...ale myslím, že ľudia by mali viac premýšľať pri fotení a nemuseli by vznikať takéto pačmače a podobne....aj ja občas retušujem a tak ale to sú detaily na ktoré mi stačí klonovacie razítko, trochu sa pohrám a je...

...ale čo som chcel hlavne povedať...ak sa na to človek nepozrie v amatérskej rovine ale z profi....neviem či niekomu došlo ako môžu postupom času printové médiá úplne stratiť dôveryhodnosť....to si nechcem ani predstaviť, že by mali byť noviny ale hlavne bulvár plný fotomontáží (bulvár je aj tak shit ale chudáci tí ľudia)...v tomto smere je analógová foto asi jediné riešenie...alebo apsoň nejaké svedomie fotografa....
 
snakepit
2010-01-03 13:11:47+01
Ja osobne by som nic take ako PatchMatch nezatracoval. Fotograficka retus je dnes absolutnou sucastou fotografie, tvorcovia PSka to vedia a tak sa snazia spravit to pre uzivatela co najjednoduchsim na pouzivanie. Vsetko co bolo ukazane v tom videu sa da spravit aj v nizsich verziach PS, zabralo by to vsak ovela viac casu. Myslel som, ze novsie verzie Photoshopu budu viacmenej uz len o kozmetickych upravach, som vsak velmi rad, ze som sa mylil ;)
 
jake
2010-01-03 13:17:03+01
príspevok od: wayne
konecne sa da budova J&T odstranit bez jej zburania.. sikovne featury ma ten novy PS
presne tak, ta budova je zbytocna a kazi dojem z Blavy - este dobre ze je photoshop
 
Martin P
2010-01-03 13:19:12+01
ale jaky mlady a jaky mudry
super
suhlasim
 
pe3k
2010-01-03 13:36:36+01
post produkcia!!!! cim dalej tym viac sa uplatnuje v dnesnom svete... vsetky fotky na ktore sa pozerate a hovorite waaawww tak za vsetkymi stoji post produkcia... ja ju uznavam a viem ze je to dolezity proces fotografie... u nas znami Stanislav Petera.. pozrite si jeho fotky... uplna spisa a za kazdou stoji nie on ale tym grafikou :))) a desiatky hodin za PC.... a vysledok... neuveritelny... na druhej strane photoshop otvara nove moznosti.. nie vsetko sa da odfotit ale postprodukciou sa to da spravit:)
 
pe3k
2010-01-03 13:37:17+01
sakra uz ani pisat neviem :)))
 
2010-01-03 13:47:27+01
ale bude potom este fotka fotkou? ked postprocessing bude podstatnejsi, objemnejsi ako samotna fotografia? ta hranica je velmi tenka...
 
Martin P
2010-01-03 13:52:13+01
príspevok od: pe3k
post produkcia!!!! cim dalej tym viac sa uplatnuje v dnesnom svete... vsetky fotky na ktore sa pozerate a hovorite waaawww tak za vsetkymi stoji post produkcia... ja ju uznavam a viem ze je to dolezity proces fotografie... u nas znami Stanislav Petera.. pozrite si jeho fotky... uplna spisa a za kazdou stoji nie on ale tym grafikou :))) a desiatky hodin za PC.... a vysledok... neuveritelny... na druhej strane photoshop otvara nove moznosti.. nie vsetko sa da odfotit ale postprodukciou sa to da spravit:)
ano to je vecny problem medzi puristami ktori su za minimalne zasahy do fotky a medzi progresivnymi ´mladymi lenivcami´ ktori vedia prd o fotke a snazia sa to dohonit v ps ja mam rad zasahy do fotky ba priam ich milujem ale odtal potal a nevydavam to za fotku ale za fotografiku a to je uplne ina disciplina aj ked stale to patri do kolonky fotografia
 
maTTo_corp
2010-01-03 13:56:50+01
Ja PP tak isto neodsudzujem, mám to veľmi rád ale ako sa zdokonaľuje technológia začínam sa báť jej zneužívania na nie práve umelecké účely...
 
maTTo_corp
2010-01-03 13:57:51+01
:)
 
Martin P
2010-01-03 14:00:59+01
príspevok od: maTTo_corp
Ja PP tak isto neodsudzujem, mám to veľmi rád ale ako sa zdokonaľuje technológia začínam sa báť jej zneužívania na nie práve umelecké účely...
ja len na umelecke ucely alebo na humorne zasahy do podoby jedinca to ma velmi bavi robit z ludi este ´krajsich´
 
pe3k
2010-01-03 14:03:58+01
ono je to na dlho a lenivost by som do toho nebral... postprodukcia je casovo narocny proces.... na druhej strane je postprodukcia a postprodukcia ktorej sa nevyhne kazda fotka - uprava farieb, doostrenie a podobne robime na kazdej fotke.... ale pozri nieco co robi stanislav petera na svojom webe ma niejake ukazky a to je uz extremna postprodukcia.. od odofit osobu a ostatne je uz praca na PC to je extrem!!!
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()