Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

sport foto

pe3k
2010-01-03 23:06:55+01
Sportova fotografia taka ako to vie http://danvojtech.cz/#/cz/sport/sport55 ??? Ako na to? Ake svetla? Kolko a kde? Odpalovace? a co vsetko k tomu treba? Ma niekto s tym skusenosti? Alebo vie niekto o nejakom dobrom navode ako na to?
 
pe3k
2010-01-03 23:08:53+01
Aka clona? cas? a postprodukcia?
 
Strhak
2010-01-03 23:14:02+01
hahahaha no videl som típka čo to robil s jedným bleskom ale aj maníka čo mal 4 záblesky na generátoroch plus celí štáb pomocníkov. Takže je viacero spôsobov ako ale čo mali obaja spoločné tak to že ten figurant čo im tam takto pózoval bol vždy jeden z najlepších vo svojom obore. Lebo len profík im vie takto napózovať a presne skočiť do záberu. Na Canon stránke sú teraz také videá k 5D mark II, tam to jeden fotil a výsledok viac než pekný. No vcelku pochybujem že dáš do kopy taký team ako mal on ;-)))
 
pe3k
2010-01-03 23:19:47+01
príspevok od: Strhak
hahahaha no videl som típka čo to robil s jedným bleskom ale aj maníka čo mal 4 záblesky na generátoroch plus celí štáb pomocníkov. Takže je viacero spôsobov ako ale čo mali obaja spoločné tak to že ten figurant čo im tam takto pózoval bol vždy jeden z najlepších vo svojom obore. Lebo len profík im vie takto napózovať a presne skočiť do záberu. Na Canon stránke sú teraz také videá k 5D mark II, tam to jeden fotil a výsledok viac než pekný. No vcelku pochybujem že dáš do kopy taký team ako mal on ;-)))
to video som videl... super to bolo.... ale u nas nerealne a nezaplatitelne :)) no nic v najblizsiom case sa do toho idem pustit ale chcem fotit snowboard... mam par kamaratov co jazdia skacu a chodia po sutaziach takze ich budem asi otravovat :))
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-03 23:20:52+01
Obavam sa, ze ti tuto temu nikto nezodpovie vo fore tak, aby sa sa to naucil. Je jedno, ci je to sport, alebo moda. Kedysi sa pouzivali studiove svetla s generatormi. Fotograf musi mat samozrejme perfektne zvladnutu exponometriu. Kvalitny flashmeter isti uspech.
Dnes sa to robi aj s pouzitim systemovych bleskov alebo beznych bleskov s clonovou automatikou a manualom, nasadenych na stativoch + dazdniky, softboxy, kominky...
Stalo sa z toho takmer hnutie, podobne ako Lomografia. Informacie najdes pod klucovym slovom Strobist. Youtub je plny videi, je aj specialna stranka http://www.strobist.blogspot.com/
V ephotoshope si mozes kupit knihu od McNallyho http://shop.ephoto.sk/katalog/literatura/hot-shoe-zhave-vystrely-z-malych-blesku.html

Minuly rok sme robili workshop (Julo) o svieteni v exteriery.
Najjednosuchsie to maju majitelia Nikonov, od D90 vyssie ma kazdy fotak zabudovane prepracovane dialkove riadenie systemovych bleskov. Da sa to ale aj s inymi znackami. Kvoli spolahlivosti a dlhsiemu dosahu niektori fotografi volia menej komfortne riesenie s pouzitim radiovych odpalovacov.
 
bAger
2010-01-03 23:31:37+01
http://lightgarden.cz/academy/vyukova-dvd/fotografie-extremnich-sportu-dan-vojtech--predprodej

http://www.idif.cz/cs/sportDV.php
mna tiez tato tema fota velmi zaujima, prvy link je na na dvd ohladom fotenia skate, snow.... ktore sa v tychto dnoch vydava a druhy link je na kurz ktory organizuje idif, sice v cechach ale lektor je spominany dan vojtech (foti pre casak board)
 
spacebar
2010-01-03 23:34:34+01
Kedze sa zaujimam presne o fotenie extremnych sportov tak by som ti mozno na tvoje otazky vedel zodpovedat. Tak v skratke snad svetla 3externe systemove blesky a radiovymi odpalovacmi minimalne elinchrom skyports najlepsie vsak pocketwizardy neviem co presne potrebujes vediet ak nieco tak mi napis PM
 
pe3k
2010-01-03 23:35:54+01
ako teoriu a co vsetko ma caka poznam... co sa svietenia tyka tak externe blesky a odpalovace od PocketWizard je to asi to najlepsie na trhu (blesk vie ist az do 1/8000) no stoji to aj nieco... jedine s cim este nemam ziadne skusenosti je flashmeter?? ako ho pouzit a veci okolo.. k tomu keby si nieco mal pomohlo by to :))

a co ja by som potreboval tak niekoho co to foti profesionalne... lebo vedomosti ake take mam mne skor treba veci z praxe... co to uz som aj fotil a vysledky su celkom fajn, ale ak by som chcel fotky ako Dan vojtech z pariza tak na tom este musim popracovat .. hlavne fotenie v noci ma zaujima :)
 
pe3k
2010-01-03 23:36:30+01
to DVD uz mam objednane.. vyexpeduju mi ho 04,01,2010 :)
 
Strhak
2010-01-03 23:37:05+01
príspevok od: pe3k
to video som videl... super to bolo.... ale u nas nerealne a nezaplatitelne :)) no nic v najblizsiom case sa do toho idem pustit ale chcem fotit snowboard... mam par kamaratov co jazdia skacu a chodia po sutaziach takze ich budem asi otravovat :))
no kamarátov máš už len zohnať čo najviac bleskov a môžeš sa hrať. Mne sa osobne páčia fotky tohto druhu z podhľadu alebo nadhľadu s FISHEYE. Za skúsene nič nedáš ;-)))
 
jakubcaprnka.sk
2010-01-03 23:40:37+01
Ja pouzivam SB600 a SB900, davam ich na stativ alebo jeden tam na fotak a druhy necham na stative podla toho aka je scena a odpalujem to zatial funkcoiu COMANDER ktoru ma nikon. Tiez som nejaky rok, dva do zadu bludil po youtube a kadejakych strankach kym som vobec prisiel ako na to... Daju sa napr kupit aj kocky ktore nasrobujes priamo na stativ a na to nasunies v podstate akykolvek systemovy blesk spojis konektorom ktory je na kocke s nejakym konkretnym odpalovacim systemom (PW, ELINCHROM, FOMEI a pod.)a je to. Mna osobne to vzdy velmi bavilo sa s tym hrat ale urcite som ani z casti nedosahoval take vysledky ako uz spominany chlapici :)
 
pe3k
2010-01-03 23:40:40+01
príspevok od: Strhak
no kamarátov máš už len zohnať čo najviac bleskov a môžeš sa hrať. Mne sa osobne páčia fotky tohto druhu z podhľadu alebo nadhľadu s FISHEYE. Za skúsene nič nedáš ;-)))
len este nejaky ten sirokouhly objektiv asi budem musiet kupit :)) no nic tento rok to je moj ciel vybavit sa na takuto fotografiu a naucit sa to :)) ze moje novorocne precavzatie :D
 
bAger
2010-01-03 23:41:09+01
príspevok od: pe3k
to DVD uz mam objednane.. vyexpeduju mi ho 04,01,2010 :)
odkial si to objednaval? lebo co je tam link na sk shop darian photo tak tam som to zatial nenasiel... vies dat link na eshop?
 
Strhak
2010-01-03 23:41:10+01
príspevok od: Karol Srnec
Obavam sa, ze ti tuto temu nikto nezodpovie vo fore tak, aby sa sa to naucil. Je jedno, ci je to sport, alebo moda. Kedysi sa pouzivali studiove svetla s generatormi. Fotograf musi mat samozrejme perfektne zvladnutu exponometriu. Kvalitny flashmeter isti uspech.
Dnes sa to robi aj s pouzitim systemovych bleskov alebo beznych bleskov s clonovou automatikou a manualom, nasadenych na stativoch + dazdniky, softboxy, kominky...
Stalo sa z toho takmer hnutie, podobne ako Lomografia. Informacie najdes pod klucovym slovom Strobist. Youtub je plny videi, je aj specialna stranka http://www.strobist.blogspot.com/
V ephotoshope si mozes kupit knihu od McNallyho http://shop.ephoto.sk/katalog/literatura/hot-shoe-zhave-vystrely-z-malych-blesku.html

Minuly rok sme robili workshop (Julo) o svieteni v exteriery.
Najjednosuchsie to maju majitelia Nikonov, od D90 vyssie ma kazdy fotak zabudovane prepracovane dialkove riadenie systemovych bleskov. Da sa to ale aj s inymi znackami. Kvoli spolahlivosti a dlhsiemu dosahu niektori fotografi volia menej komfortne riesenie s pouzitim radiovych odpalovacov.
Od D90 po D300s rada D3 pokiaľ viem túto funkciu nemá keďže nemá interný blesk. Ak sa mýlim oprav ma v Nikonoch sa tak nevyznám.
 
jakubcaprnka.sk
2010-01-03 23:41:49+01
Ano ano a FISHEYE je len plus, velmi efektne... skus kuknut mne do galerie, som pred nedavnom pridal jednu foto
 
Strhak
2010-01-03 23:44:14+01
príspevok od: pe3k
len este nejaky ten sirokouhly objektiv asi budem musiet kupit :)) no nic tento rok to je moj ciel vybavit sa na takuto fotografiu a naucit sa to :)) ze moje novorocne precavzatie :D
tak nech sa ti splní, mašinku na to už máš ;-)
Ak chceš kvalitný širokáč tak chvíľu počkaj, Canon pripravuje novinku v podobe 14-24 f/2,8 L
 
pe3k
2010-01-03 23:46:23+01
príspevok od: bAger
odkial si to objednaval? lebo co je tam link na sk shop darian photo tak tam som to zatial nenasiel... vies dat link na eshop?
http://lightgarden.cz/academy/vyukova-dvd/fotografie-extremnich-sportu-dan-vojtech--predprodej len ja som to objednaval po jednej znamej z CZ lebo v objednavkomom formulary chyba stat-slovensko.... takze je to len vramci CZ... pisal som im email ze aj na slovensko by to mohli posielat tak uvidime :D BTW ked to budem mat doma vieme sa nejako o to podelit :DDD
 
jakubcaprnka.sk
2010-01-03 23:50:00+01
príspevok od: Strhak
Od D90 po D300s rada D3 pokiaľ viem túto funkciu nemá keďže nemá interný blesk. Ak sa mýlim oprav ma v Nikonoch sa tak nevyznám.
aj D80 dokonca a funguje to celkom dobre, zatial sa nestazujem
 
oboy
2010-01-03 23:51:58+01
príspevok od: pe3k
len este nejaky ten sirokouhly objektiv asi budem musiet kupit :)) no nic tento rok to je moj ciel vybavit sa na takuto fotografiu a naucit sa to :)) ze moje novorocne precavzatie :D
Pekne predsavzatie... Podla mna je najdolezitejsie mat este pred fotenim jasno v tom, ako bude zaverecny vystup vyzerat. Zapoj fantaziu, urob si nacrt, zhodnot svoje technicke a casting moznosti a pusti sa do toho. Na zaciatok nepotrebujes taky a taky objektiv, svetla od vymyslu sveta ani workshopy. Vela zdaru!
 
Strhak
2010-01-03 23:52:59+01
príspevok od: jakubcaprnka.sk
aj D80 dokonca a funguje to celkom dobre, zatial sa nestazujem
ja som to zatiaľ nepotreboval ale táto funkcia sa mi páči a keďže mám dva blesky asi by som ju časom použil. No čo pracujem s tím čo mám ;-)
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()