Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

STREET foto motivacia

Tig3r
2010-01-15 15:57:31+01
cafte, co vas motivuje pri street foto? ako to zvladate? vcera som bol rozbehnuty ze pojdem co-to pofotit, ale skoncil som akurat tak pri cvakani budov, jednoducho som sa neodvazil skakat pred ludi na ulici.. pritom nemam ziadny problem s odhodlanim alebo drzostou, len mi to jednoducho pride blbe a mam strach, ze mi hned prvy vynada, bude ma nahanat, atd :) to, ze budem vyzerat divne ma vonkoncom netrapi, skor len reakcia tych ludi.. ako to riesite vy? ake bolo vase prve street fotenie? fotite niekto v TRNAVE? co ludia? ako riesite konflikty, mali ste uz nejake? vsetky tipy rad uvitam, kedze som o tom nenasiel ziadne dobre clanky, vdaka :)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-15 16:02:38+01
http://www.ephoto.sk/fotoscena/workshop/street-fotografia-v-budapesti-2010/
 
wayne
2010-01-15 16:07:59+01
pozri si javelinovu galeriu, ten to napali objektivom do ksichtu kdekomu :)
 
velecky
2010-01-15 16:13:27+01
v decembri som to skúšal v Londýne. Tejto kočky som sa napríklad spýtal, či môžem a keďže sa tomu strašne smiala, tak som fotili a fotil...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-01-15 16:15:54+01
ba má veľké plus že v meste je milión japoncov a to že nemáš šikme oči si pri tých turistoch nikto nevšíma čím väčšie mesto tak street je viac v pohode pamätám keď som vytiahol foták v žiari tak človek hneď začal niekde volať a potom dobehol na parkovisko a fotil mobilom našu špz ku fakt som čakal že keď budeme odchádzať vytlači nás niekto z cesty a strelí do hlavy ale nakoniec všetko dobre dopadlo ale fakt že street v malom meste je o hubu
 
2010-01-15 16:24:38+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ba má veľké plus že v meste je milión japoncov a to že nemáš šikme oči si pri tých turistoch nikto nevšíma čím väčšie mesto tak street je viac v pohode pamätám keď som vytiahol foták v žiari tak človek hneď začal niekde volať a potom dobehol na parkovisko a fotil mobilom našu špz ku fakt som čakal že keď budeme odchádzať vytlači nás niekto z cesty a strelí do hlavy ale nakoniec všetko dobre dopadlo ale fakt že street v malom meste je o hubu
nielen street...vzdy, ked vytiahnes nieco vacsie ako mydlova krabicka, ludia na teba pozeraju ako na reportera neviemodkial, co si s tym zaraba...
 
Martin P
2010-01-15 16:31:21+01
mal som fotak na stative na parkovisku a cakal som na tmu nastavene tak aby ked to bude len cvaknem kolko potrebujem za chvilu sa ku mne pritocili bezdomovci a zacali mi nadavat do pastikarov poj....nych a len bit a bit v tom momente straznik co tam bol a sledoval to zaliezol do prec a nebyt partnerky bezdomovca ktora nebola asi az tak opita a tahala ho prec tak by som nemusel dopadnut dobre
toto sa odohralo na parkovisku pred Tescom v Senici za plnej prevadzky v pracovny den
super zazitok
 
martin9996
2010-01-15 16:36:02+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ba má veľké plus že v meste je milión japoncov a to že nemáš šikme oči si pri tých turistoch nikto nevšíma čím väčšie mesto tak street je viac v pohode pamätám keď som vytiahol foták v žiari tak človek hneď začal niekde volať a potom dobehol na parkovisko a fotil mobilom našu špz ku fakt som čakal že keď budeme odchádzať vytlači nás niekto z cesty a strelí do hlavy ale nakoniec všetko dobre dopadlo ale fakt že street v malom meste je o hubu
kde v žiari nad hronom ???
 
Palso
2010-01-15 16:45:30+01
On chcel asi tie pozitívne skúsenosti :D Inak, ja som nad tým už tiež rozmýšľal, tiež som z TT, ale zatiaľ som nebol naplno rozhodnutý, že vyrazím do ulíc. Skôr by sa zaujímala práca s tými civilizovanejšími ľuďmi, niekde na peších zónach napríklad, nemusia to byť rovno bezďáci... Prinajhoršom keby sa do teba pustili... statív máš na čo? :P
 
TTL
2010-01-15 16:51:00+01
V Blave je to naozaj najjednoduchsie. Nie len kvoli turistom, ale aj preto ze ludia sa neboja ´aaaa fotograf pomoc ukradne mi dusu a este ma zosmiesni v Novom Case´. Blavakom je to fuk. V malom meste je to niekedy strasne a TT je uplne najhorsia. V BB som nemal problem ze by mi ludia co len odmietli, ked sa ich spytam ci si ich mozem odfotit (napr. parik na lavicke). V TT utekaju, volaju policiu alebo vytahuju minimalne paste len ked vidia ze na nicih niekto mieri. To samozrejme nehovoirm o pripade ked snajpujes s teleobjektivom alebo sa snazis aby ta nevideli. Street skor vidim trochu inak...

Kazdopadne zaklad je mat co najmensi, najnenapadnejsi a najskaredsi fotoaparat a najlepsie je, ked to plati aj o fotografovi. Na street nemusis byt neviditelny (aby si ta vobec nevsimli), ale ani drzy, oboje akurat sposobuje podozrenia voci fotografom a potom vyzeras iba ako paparazzi. Odkedy mam Sigmu DP1 s pevnym 28 mm objektivom, tak si uz aj street uzivam (dokonca sa odvazim aj v TT obcas :]). Proste netreba provokovat a treba byt v pohode. Potom to pojde. Ja viem, takze ale da sa to naucit.

Najlepsie si precitat a popozerat nieco od Bessona a jemu podobnych. To je fajn inspiracia.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-01-15 16:53:54+01
príspevok od: martin9996
kde v žiari nad hronom ???
hej
 
TTL
2010-01-15 16:54:08+01
*tazke
 
Palso
2010-01-15 16:54:23+01
Osobne som z TT, študujem aj v BA, takže tuším skúsim skôr tam :) To fakt sú trnaváci takí masochisti? :o
 
Martin P
2010-01-15 16:56:15+01
príspevok od: Palso
On chcel asi tie pozitívne skúsenosti :D Inak, ja som nad tým už tiež rozmýšľal, tiež som z TT, ale zatiaľ som nebol naplno rozhodnutý, že vyrazím do ulíc. Skôr by sa zaujímala práca s tými civilizovanejšími ľuďmi, niekde na peších zónach napríklad, nemusia to byť rovno bezďáci... Prinajhoršom keby sa do teba pustili... statív máš na čo? :P
na pesich zonach a v centrach miest to byva v pohode
a mlat niekoho karbonovym stativom za 15 litrov a fotakom za dalsich 100 litrov to je iny adrenalin ked jeho kamarati su na zavolanie
a prave ze ich asi stvalo ze som ich nefotil, asi
 
martin9996
2010-01-15 16:58:19+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
hej
takze no ja som z tadeto a chcem ist v blizkom obdobii vyskusat stret fotografiu aj tu u nas no ale tak hej mi sme malinke mesto ktore neni zviknute ze dakdo dakoho foti na ulici .... uvidim reakcie na mna ked vytiahnem fotaK :D
 
balazovic.lubos
2010-01-15 17:00:07+01
No zaujimava tema. Zrovna som hladal nejaku dobru knizku aj s nejakou teoriou o tom a nic som nenasiel. A googlil som, aj na strankch roznych nasich i ceskych vydavatelstiev som bol, aj v knihkupectvach ( aj tych velkych ) a nic som nenasiel ( neratam NATIONAL GEOGRAPHIC ). Takze ak mate nejaky dobry tip, budem vdacny.
A k teme sa vyjadrit zatial neviem, este som neskusal :D
 
Martin P
2010-01-15 17:04:40+01
maly fotak empatia a usmev to je moja rada
 
Marcel Rebro
2010-01-15 17:18:57+01
hocijaky fotak (ja fotim street kludne aj D700vkou) - zaklad je ten usmev. samozrejme ze cim mensi (nenepadnejsi) fotak, tym ludi menej ´tankujes´. momentalne pouzivam GF1 olepeny ciernou paskou, tazke vyzera ako nejaka vykopavka. radsej fotim vo vacsich mestach, kde je frekvencia pohybu osob s fotakom vacsia ...
 
Palso
2010-01-15 17:20:50+01
A ako? Normálne ideš po pešej a skáčeš pred ľudí? Alebo stojíš na mieste a fotíš, čo sa deje okolo teba? Často sa stáva, že ľudia nesúhlasia alebo idú za tebou, aby si to zmazal?
 
Martin P
2010-01-15 17:22:38+01
ano da sa aj s velkym
ale s malym je to lepsie
a lepsie je to fakt vo vacsom ako v malom
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()