Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

studium fotografie

JungleBee
2010-01-15 16:02:31+01
Zdravim pani, chcel by som sa poinformovat o moznostiach studia fotky u nas, na Slovensku. Nemam namysli nejake preskolovacie kurzy a workshopy, ktore tu boli uz XY krat rozoberane, ale klasicke vysoke skoly. Pocul som, ze vraj je nieco take na VSVU v Bratislave, ale tam sa asi nedostanem. Viete aj o niecom inom? Nemusi to byt zrovna specializovane cele na fotku, ale aby som si tam mohol nieco take dat a viedol ma sikovny clovek. Idealne zapadne slovensko. Dakujem!
 
Palso
2010-01-15 16:46:25+01
všvu, všmu, ucm čo ja viem...
 
2010-01-15 17:03:44+01
príspevok od: Palso
všvu, všmu, ucm čo ja viem...
Ty radsej zalez a neukazuj sa, mudrlant :-)))
 
Palso
2010-01-15 17:05:35+01
príspevok od:
Ty radsej zalez a neukazuj sa, mudrlant :-)))
ehm??? podstata problému??
 
2010-01-15 17:10:13+01
príspevok od: Palso
ehm??? podstata problému??
3x0 bodov inkognito, svedciace o ne-charaktere a nizkom IQ, ako chces radit:-))
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=98189
 
Palso
2010-01-15 17:15:44+01
Lol, som sa omylom preklikol + nie je tam žiadny edit. Ale vidím, že vzhľadom na to, ako ti to rozrušilo duševnú rovnováhu a máš nutkanie do mňa vŕtať na fóre, si ich zaslúžiš :) Trochu patetické riešiť nejaké prihlúple body pri fotkách na internete. Ale vzhľadom na to, že rád dávaš takmer rovnaké fotky každý deň o polnoci, vidím, že ti veľmi záleží na bodoch od panáčikov na internete.

No nič, toto nebudem ďalej rozoberať, prajem veľa šťastia, charakteru a vysokého IQ.
 
2010-01-15 17:25:30+01
Neverim ti bratku ani slovo, nasukat tam tri nuly a odoslat, je na sedem presnych klikov, kaslem na body, len ked niekto podpriemerne hodnoti, zvykne aj oddovodnit.. A mimochodom, poslednou vetou si sa total prezradil :-)) Si smiesny, ale aj tak ti prajem, uprimne, vela stastia..
 
Palso
2010-01-15 17:34:28+01
príspevok od:
Neverim ti bratku ani slovo, nasukat tam tri nuly a odoslat, je na sedem presnych klikov, kaslem na body, len ked niekto podpriemerne hodnoti, zvykne aj oddovodnit.. A mimochodom, poslednou vetou si sa total prezradil :-)) Si smiesny, ale aj tak ti prajem, uprimne, vela stastia..
Klikám celkom presne, bohužiaľ tentokrát za to môže TAB :) Teba musí fakt štvať, že nemáš nejakú foto dňa, čo? Ako si môžeš pozrieť moje hodnotenia a komentáre, hodnotím celkom normálne a sem-tam aj komentujem a nikomu nedávam žiadne negatívne body z ľúbeznosti. Tak už môžeš prestať so svojimi paranoidnými detinskými výlevmi (fakt smutné na to, že máš 38 rokov). Alebo si kľudne ďalej ver, že som ninja záškodník s IQ spodnej strany kameňa, sledujúci tvoje fotografie lienok za účelom ich devastácie a verejnej potupy. Alebo ako sa hovorí, ´-*---------´
 
wayne
2010-01-15 17:40:59+01
hosi klud hadate sa na nezmysloch, Palsa trochu poznam, neverim, ze by komukolvek dal 3 nuly... Chyba oboch je ze si myslite ze ten druhy je nejaky dement alebo decko a uz ho v myslienkach dehonestujete.. VYserte sa na to a vykecajte si to pri pive alebo v sukromnych spravach, a bude pokoj...
 
Palso
2010-01-15 17:44:13+01
heh, mi to neodoslalo celú správu, hlúpy < znak :) asi tak, ďalšie závery kriminalistickej expertízy o mojom IQ poprosím do súkromných správ.. dík wayne
 
Jasmine
2010-01-15 17:46:18+01
VSMU: fotografia a nove media - na prijimacky kresba, ovladanie klasickeho procesu (vyvolavanie), doniest fotaky analog aj digital..oba 35 mm
VSVU: kameramanska tvorba a fotografia - tiez uprednostnuju tych, co vedia aj s analogmi..na strankach najdes vsetko potrebne :)
 
dodo_bb
2010-01-15 17:50:20+01
Akurát očakávaj, že sa tam asi robia talentovky, že sa očakáva, že máš celkom slušnú výtvarne ladenú tvorbu už za sebou (pár autorských výstav a podobne) a že vieš na prijímačky priniesť naozaj zaujímavé fotografie zo svojho portfólia (minimálne tak na úrovni fotky mesiaca tu na ephote).
 
Palso
2010-01-15 17:52:28+01
Dodám, že na VŠMU sa vždy v novembri organizujú konzultácie a neskôr aj dni otvorených dverí. Myslím, že potrebuješ trochu viac technických znalostí ohľadne skiel, expozície, používaní príslušenstva, atď, ako na VŠVU.
 
2010-01-15 17:56:24+01
príspevok od: dodo_bb
Akurát očakávaj, že sa tam asi robia talentovky, že sa očakáva, že máš celkom slušnú výtvarne ladenú tvorbu už za sebou (pár autorských výstav a podobne) a že vieš na prijímačky priniesť naozaj zaujímavé fotografie zo svojho portfólia (minimálne tak na úrovni fotky mesiaca tu na ephote).
Fotka mesiaca? Takato by nestacila?
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=96767&autor_id=7060
 
Martin P
2010-01-15 18:01:27+01
fuuu a jaka vyroba nepriatelov sa tu rozbehla
chlapi serte na to
 
Palso
2010-01-15 18:03:49+01
fakt nechápem, a to som mal na začiatku pocit, že aká skvelá komunita :)
 
Martin P
2010-01-15 18:05:59+01
komunita je tu ok
ale ked sa pomylis ako tvrdis a prides na to tak v dalsom komente popises ze kua pomylil som sa lebo klavenica a das ospravedlnenie a ked to zistis neskor tak nikdy nieje neskoro na slusnost
yes?
 
Marutsero
2010-01-15 18:07:10+01
*VSMU - Kameramanska tvorba a fotografia
*VSVU - Fotografia a nove media
 
Jasmine
2010-01-16 10:31:06+01
Jeeej, moc moc dakujem za opravu :)))...to ja vzdy pisem vsetko narychlo pri svojom vecnom odbiehani od compu a potom to takto vyzera :D
 
werdza
2010-01-16 13:28:03+01
Na Vsmu netreba vediet kreslit a chcu tam hlavne fotky na sirku, kedze kamera, lebo filmovy format je na sirku, aspon nejaka z domacich prac by mala byt analogom, ale uprednostnuju uchadzacov, co maju analogovych foto viac. Tam im ani tak nejde o prefotosopave pretexturovane umelecke fotky, ale viac take socialne fotky, zo zivota, dolumentarne, napriklad zo zivota nejakeho starceka vo svojom dedinskom domceku, ale samozrejme je dobre, ked v par fotkach uvidia nejaky tvoj styl, rukopis, to sa mozes vyblaznit aj na autoportrete.
A na Vsvu je to tazsie, lebo sa hlasi vela ludi, na prijimackach bude asi aj kreslenie modelu, nejaka kolaz, z casopisov co si donesies a dotoho podokreslujes, potom aj treba pred nimi vyvolat film, aj testy pisomne su tazke zevraj, test z dejin umenia a vseobecneho rozhladu a test z jazyka podla vyberu, aj, nj. A domace prace treba doniest, najdes na stranke, neviem presne, ale je tam aj autoportret, vyber z tvorby, dokument reportaz, alebo v jednej zo zadani si mozes vybrat bud akcia, happening, alebo ine, tie si nepamatam. A vlastnorucne analogovo vyvolane zatisie. Ja som podala prihlasku na vsvu, ze sak len skusim, ale sance tomu moc nedavam, lebo poznam ludi zo strednej, co sa tam hlasili na graficky dizajn, domace prace mali najlepsie a ajtak ich nevzali. A na vsmu, ked prides na konzultacie, si ta vsimnu a aj, keby ta na prvy raz nevzali, tak dalsi rok, ked vidia, ze mas naozaj zaujem o tu skolu by ta vziat mohli, mna tak vzali na druhy krat, ale na animovanu tvorbu, len sa mi to nepodarilo dokoncit
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()