Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Štúdiové blesky - zostava

jake
jake 2010-02-15 21:51:52+01
Po dlhej dobe som sa rozhodol rozsirit vybavu o studiove blesky. V tomto vsak nie som doma a potrebujem poradit. Budem fotit portrety, modu, glamour, akt v malom domacom atelieri - v obyvacke. Co k tomu vsetko treba? Aku znacku? Aky vykon? Dakujem za rady, chcem to kupit buduci tyzden.
 
tomis.ales
2011-01-27 09:12:42+01
príspevok od: vladimirM
mozem sa opytat? pises ze si v ateliery pouzival zablesky 150W od photon. nie je problem s prehrievanim? ja uvazujem nad kupov a nechcel by som po 10 fotka ist na kavu . dik
Ja mam Photon 250Ws a nikdy sa mi nic neprehrialo. Pravda je zo som s tym nefotil nic kontinualne, taka obyc. praca v ateliery. Inac ho mozno budem za cas predavat aj s 80cm oktaboxom s vostinou, lebo chcem ist do Elichromu.
 
WildSammy
2011-01-27 13:07:55+01
príspevok od: haplo602
dik za tip ... ma to dobru cenu (regulacia sice len do 1/16 vsak pri 500ws+ bude problem), bowens bajonet.
Teraz neviem, ci to boli 500Ws alebo 600Ws. Wallimexi boli urcite 600Ws a tie Menik zrejme 500Ws, ale nejak ma to obmedzenie nastavenia vykonu len do 1/16 neobmedzovalo Zda sa mi, ze Wallimex isiel stiahnut viac, ale ved mozes zdvihnut clonu. V studiu sa az na tak nizkych clonach moc nefoti, ze by to mohlo vadit a vonku je ten vyssi vykon +, ale do vonku su zas aj ine svetla. Aj tak na to budes srobovat rozne softboxy, snooty s vostinou, dazdniky, takze to vsetko trochu z vykonu zoberie a myslim, ze Ta regulacia len do 1/16 nie je problem Ak ma niekto iny nazor, tak ma opravte
 
haplo602
2011-01-27 13:13:44+01
príspevok od: WildSammy
Teraz neviem, ci to boli 500Ws alebo 600Ws. Wallimexi boli urcite 600Ws a tie Menik zrejme 500Ws, ale nejak ma to obmedzenie nastavenia vykonu len do 1/16 neobmedzovalo Zda sa mi, ze Wallimex isiel stiahnut viac, ale ved mozes zdvihnut clonu. V studiu sa az na tak nizkych clonach moc nefoti, ze by to mohlo vadit a vonku je ten vyssi vykon +, ale do vonku su zas aj ine svetla. Aj tak na to budes srobovat rozne softboxy, snooty s vostinou, dazdniky, takze to vsetko trochu z vykonu zoberie a myslim, ze Ta regulacia len do 1/16 nie je problem Ak ma niekto iny nazor, tak ma opravte
to ide o nastavenie kontrastu medzi svetlami ked mas hlavne na 1/4 tak 1/16 je len 2 stops nizsie takisto nie kazdy moze menit iso podla potreby
 
WildSammy
2011-01-27 13:20:10+01
príspevok od: haplo602
to ide o nastavenie kontrastu medzi svetlami ked mas hlavne na 1/4 tak 1/16 je len 2 stops nizsie takisto nie kazdy moze menit iso podla potreby
Dik za info dobre vediet
 
tomis.ales
2011-01-27 15:01:31+01
príspevok od: WildSammy
Teraz neviem, ci to boli 500Ws alebo 600Ws. Wallimexi boli urcite 600Ws a tie Menik zrejme 500Ws, ale nejak ma to obmedzenie nastavenia vykonu len do 1/16 neobmedzovalo Zda sa mi, ze Wallimex isiel stiahnut viac, ale ved mozes zdvihnut clonu. V studiu sa az na tak nizkych clonach moc nefoti, ze by to mohlo vadit a vonku je ten vyssi vykon +, ale do vonku su zas aj ine svetla. Aj tak na to budes srobovat rozne softboxy, snooty s vostinou, dazdniky, takze to vsetko trochu z vykonu zoberie a myslim, ze Ta regulacia len do 1/16 nie je problem Ak ma niekto iny nazor, tak ma opravte
Ja na svojom 250Ws Photone mam regulaciu do 1/32 a aj to mi je niekedy vela, ked nemozem clonit a pouzivam 2m striebornu parabolu v mensom priestore. Ja by som privital regulaciu aj na 1/128, kludne. Alebo vacsi atelier
 
compact
2011-02-01 11:53:06+01
príspevok od: vladimirM
mozem sa opytat? pises ze si v ateliery pouzival zablesky 150W od photon. nie je problem s prehrievanim? ja uvazujem nad kupov a nechcel by som po 10 fotka ist na kavu . dik
nezaznamenal som ziadny problem s prehrievanim a to som fotil aj skoro seriovo tak ze nestihalo dobijat zablesky ked som fotil hyperaktivne dieta
Skor by som povedal ze niektore zablesky s vyssim vykonom bez chladenia by mohli mat problem.
 
vladimirM
2011-02-01 16:25:09+01
príspevok od: compact
nezaznamenal som ziadny problem s prehrievanim a to som fotil aj skoro seriovo tak ze nestihalo dobijat zablesky ked som fotil hyperaktivne dieta
Skor by som povedal ze niektore zablesky s vyssim vykonom bez chladenia by mohli mat problem.
vdaka. asi si ho kupim.
 
tris
2011-09-14 14:37:33+02
príspevok od: WildSammy
Ja mam skusenost so zableskami Menik. www.studiove-blesky.sk
Za tu cenu paradicka. Aktivne chladenie, chladia sa len ak potrebuju, digitalne ovladanie s displayom, kvalitne spracovanie, farbu svetlu maju udanu v kelvinoch a ak si tu hodnotu nastavis na fotaku, mas presne vyvazenie bielej. Bolo k nim aj nejake prislusenstvo. Okrem nich mam skusenost s Wallimexami a tie sa mi zdali o kusok horsie od tychto Menik. Modelovy rad zhruba rovnaky vykonom.
môžem sa spýtať rádiový odpaľovač a prijímače si si dokupoval,? taktiež ak máš aj softbox netrebalo ti tam prepojovaciu jednotku speedring dokúpiť? dik
 
WildSammy
2011-09-14 17:02:14+02
príspevok od: tris
môžem sa spýtať rádiový odpaľovač a prijímače si si dokupoval,? taktiež ak máš aj softbox netrebalo ti tam prepojovaciu jednotku speedring dokúpiť? dik
Nazdar.. k zableskom bolo vsetko komplet okrem odpalovaku.. zablesky maju snimac v sebe, plus 3 moznosti nastavenia odpalu.. ci cez IR, kablom alebo inak a aj 3 moznosti synchronizacie.. softboxy boli k tomu aj komplet s bajonetom a tou vnutornou difuznou vlozkou.. okrem tej obmedzenejsej regulacie vykonu ako tu bolo spomenute su OK.. v sete s nimi bola aj snoot hlavica na bodove svietenie a klasicky obly reflektor..
 
WildSammy
2011-09-14 17:03:02+02
príspevok od: tris
môžem sa spýtať rádiový odpaľovač a prijímače si si dokupoval,? taktiež ak máš aj softbox netrebalo ti tam prepojovaciu jednotku speedring dokúpiť? dik
odpalovak som uz mal a to konkretne IRko typ YS-100.. vies si k nim, ale kablom pripojit cokolvek ak by si nechcel vyzuivat vstavanu fotobunku..
 
tris
2011-09-16 17:40:24+02
príspevok od: WildSammy
odpalovak som uz mal a to konkretne IRko typ YS-100.. vies si k nim, ale kablom pripojit cokolvek ak by si nechcel vyzuivat vstavanu fotobunku..
ďakujem veľmi pekne za rady, ešte nič podobné nemám a teda ani skúsenosti s tým, takže si mi veľmi pomohol, tak veľa svetla pri fotení mimo a pri fotení v ateliéri veľa kreatívnych nápadov.
 
Marek Janicko
2011-10-28 12:29:20+02
Chlopaci,
co je to za znacka Photon. Na stranke vyrobcu sa absolutne neviem nic dozvediet. Ako keby to tajili. Je to europska znacka, cina, alebo stare rachotiny oblecene do noveho kabatu?

Hladam zablesky so zdrojom a ich vyrobok ma zaujal.
http://www.photon.sk/photon-generatory.xhtml

Dik za info.
 
haplo602
2011-10-28 12:46:58+02
príspevok od: Marek Janicko
Chlopaci,
co je to za znacka Photon. Na stranke vyrobcu sa absolutne neviem nic dozvediet. Ako keby to tajili. Je to europska znacka, cina, alebo stare rachotiny oblecene do noveho kabatu?

Hladam zablesky so zdrojom a ich vyrobok ma zaujal.
http://www.photon.sk/photon-generatory.xhtml

Dik za info.
to sa nevie dozvediet nikto. tvrdia ze uz posobia na US trhu nejaky ten piatok, ale kedze pouzivaju Bowens-S bajonet na prislusenstvo, predpokladam ze to je Cinsky produkt.
 
Marek Janicko
2011-10-28 14:02:45+02
príspevok od: haplo602
to sa nevie dozvediet nikto. tvrdia ze uz posobia na US trhu nejaky ten piatok, ale kedze pouzivaju Bowens-S bajonet na prislusenstvo, predpokladam ze to je Cinsky produkt.
A potom, ze clovek ma doverovat znacke.
 
haplo602
2011-10-28 15:05:27+02
príspevok od: Marek Janicko
A potom, ze clovek ma doverovat znacke.
no hrdia sa tym ze su jedini zo servisom na slovensku. takze aspon nejake plus.

znacka ako znacka. okrem velkych znaciek (bowens, elinca, profoto, hensel ...) je setko cina. len si pozri Walimex a podobne veci. Vsetko to je rovnaka rebrandovana cina.

napriklad som sa obzeral po calumet genesis systeme ... sice to je rebrandovana cina, ale maju solidne referencie. akurat u nas ich nedostanes (najblizsie z Nemecka alebo UK).
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()