Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Zaostrovacie body - ako ich zvladate?

alank0
alank0 2008-05-18 12:32:04+02
Ahojte, chcem sa opytat ako pracujete s AF bodmi. moj fotoaparat ich ma 11 a ja jaj tak pouzivam vzdy iba stredovy. pozaostreni a namacknuttej spusti potom upravim kompoziciu a exponujem. takze vzdy vyuzijem iba jeden bod. robite to inak? viem ze niektore foto maju aj niekolko desiatok AF bodov... vyuziju sa? asi ano ked su tam.. ale kedy? :o)alebo daju sa nejako rozumnejsie vyuzit ich pocet? dakujem
 
bombay_himself
2013-03-13 22:12:52+01
fotím hlavne ľudí, a využívam všetkých 51 bodov, prekomponujem len keď to žiada odo mňa situácia (fotky spontánnych akcií)... ostriaci bod si vebrám ešte pred cvakom tzn., ešte pred tým ako cvaknem viem, kde chcem mať na fotke zaostrené (napr. oči)...Síce sa veľa naťukám, ale zas mám rovinu ostrosti úplne pod kontrolou (čož f1.4 si aj dosť vyžaduje)...
 
WildSammy
2013-03-14 04:22:21+01
ako uprimne.. ja svoje body nezvladam.. mam ich 51 a krutieva sa mi z nich hlava.. doktor mi predpisal tabletky, ktore si musim dat, ked chcem zvladat moje body.. potom mi je fajn a ked fotim vysokosvetelnym objektivom sa preklikavam cez 51 bodov a vyberiem si najblizsi bod k tomu na co chcem zaostrit, aby som musel co najmenej prekomponovavat.. ak sa daco hybe necham fotoaparat dynamicky si vyberat z 21 bodov ten spravny a ja sa len sustredim na akciu.. takze ano, maju tie body vyznam, aj napriek tomu, ze musim uz pri tolkych brat tabletky, nech sa mi z nich tolko hlava nekruti
 
photographer-jolly
2013-03-14 07:13:14+01
Používam výhradne stredový a potom prekomponujem.

Majte sa
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()