Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Svadobný fotograf - skúsenosti

iwko
2010-04-10 21:06:20+02
Minulú sobotu som bol pozvaný na svadbu ako hosť. Samozrejme som využil príležitosť a zobral aj svoju fotovýbavu. Mladomanželia pôvodne chceli, aby som im svadbu „nafotil“ ja, ale vzhľadom na skúsenosti, ktoré nemám a fotovýbavu, ktorú nevlastním, som to odriekol. Mali tam fotografku, s ktorou už údajne mali skúsenosti. Dosť ma zarazilo, že fotila s interným bleskom. Povedal som si, že asi vie, čo robí. Nakoniec vytiahla aj externý. V rozhodujúcej chvíli, keď do obradnej miestnosti vstúpila nevesta so ženíchom, prestala fotiť a počas celého obradu neurobila ani jednu fotku. Nakoniec vysvitlo, že sa jej pokazil jediný foťák, ktorý mala. Vraj už nafotila veľa svadieb a niečo podobné sa jej ešte nikdy nestalo. Jedinečné a neopakovateľné momenty neboli zaznamenané. Dúfam, že tento môj príspevok padne na úrodnú pôdu a poučia sa z neho potenciálni zákazníci a aj fotografi, ktorí sa snažia fotiť svadby. Bolo to už na tomto portáli spomínané: Ak chcete fotiť svadbu, tak jedine so záložným telom. Určite by ste nechceli, aby sa niečo podobné stalo práve na tej vašej svadbe. Veľmi často sa stretávam s tým (časopisy, billboardy, prospekty a pod.), že tu existuje veľká skupina „fotografov“, ktorí si fotením privyrábajú alebo sa ním dokonca živia a pritom nemajú zvládnuté ani základné technické znalosti. A na druhej strane zákazníci, ktorí nevedia čo kupujú a foteniu vôbec nerozumejú. Máte podobné skúsenosti?
 
Ivo003
2010-04-10 21:20:27+02
Ano
 
valec86
2010-04-10 21:26:20+02
ano je to bohuzial tak.
 
jake
2010-04-10 22:01:07+02
vela fotografov sa zivi alebo prizivuje fotenim lenze skutocne profikov s 2 telami a zodpovednych je malo, je to otazka penazi a mnoho ludi proste nema zdroje na 2 fotoaparaty alebo im jeluto ich proste kupit. Je to na velku skodu veci. Par ludi ma uz tahalo fotit svadbu ale ako hlavny fotograf som to uz zo zmienenych dovodov odmietol. Su vsak aj dobre skusenosti. Kamen urazu je ten, ze zakaznci vacsinou vyberaju vyhradne len podla ceny a to je zle. Clovek s profi vybavou si vzdy vypyta viac a vie preco to robi. Toto musia ludia pochopit a dat okrem vysky uctu aj na intuiciu a dobry dojem a referencie.
 
brehulka
2010-04-10 22:16:15+02
Dobrý deň. Ja si myslím, že to asi pani fotografka fotila širokáčom a ja som počula, že širokáčom sa fotiť nemá. Ja som si už kúpila foťáčik, taký značkový, ale ešte svadbu susedovej slečny, čo sa bude raz vydávať si ešte stále netrúfam. Aj keď nemám širokáč. Myslím si, že treba dávať na toto veľký pozor!
 
jake
2010-04-10 22:21:24+02
príspevok od: brehulka
Dobrý deň. Ja si myslím, že to asi pani fotografka fotila širokáčom a ja som počula, že širokáčom sa fotiť nemá. Ja som si už kúpila foťáčik, taký značkový, ale ešte svadbu susedovej slečny, čo sa bude raz vydávať si ešte stále netrúfam. Aj keď nemám širokáč. Myslím si, že treba dávať na toto veľký pozor!
to neni pravda, da sa fotit vsetkym moznym - zalezi od kompozicie - od setaku, cez sirokac az po teleobjektiv, vratane aranzovanej kompozicie s osvetlenim - a sirokouhle fotky maju obrovske caro - ked to clovek vie
 
brehulka
2010-04-10 22:25:35+02
Ste sympatický, že ste mi odpovedali, ja sa rada poučím o všeli čom, som začiatočníčka, ale o tom širokáči som ja to tak počula. A zatiaľ ma páni fotografi o tom presviedčajú, že som dobre počula.
 
maTTo_corp
2010-04-10 22:31:27+02
:))))))
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-10 22:34:24+02
príspevok od: brehulka
Dobrý deň. Ja si myslím, že to asi pani fotografka fotila širokáčom a ja som počula, že širokáčom sa fotiť nemá. Ja som si už kúpila foťáčik, taký značkový, ale ešte svadbu susedovej slečny, čo sa bude raz vydávať si ešte stále netrúfam. Aj keď nemám širokáč. Myslím si, že treba dávať na toto veľký pozor!
Tato sranda so sirokacom a znackovym fotakom z Lidla je skvela! Bavime sa vsetci vrlmi dobre.
 
jake
2010-04-10 22:37:14+02
príspevok od: brehulka
Ste sympatický, že ste mi odpovedali, ja sa rada poučím o všeli čom, som začiatočníčka, ale o tom širokáči som ja to tak počula. A zatiaľ ma páni fotografi o tom presviedčajú, že som dobre počula.
da sa pouzit aj rybie oko - ak je teda znackovy fotak
 
brehulka
2010-04-10 22:41:44+02
príspevok od: Karol Srnec
Tato sranda so sirokacom a znackovym fotakom z Lidla je skvela! Bavime sa vsetci vrlmi dobre.
ˇAno? Ja nie. A hlavne, keď si na portáli niekto spraví pred nedávnom zmazaný nick ViktorV, čo by bolo možno aj v poriadku, na ten predsa copyright nebol, ale použil aj fotografiu toho predošlého majiteľa, nech vytvorí dojem, že ten istý človek sa vrátil, tak to ja za smiešne veľmi neberiem. Len som trocgu zvedavá, kto mal tú neserióznu drzosť. Príjemnú zábavu ale ostatným želám naďalej. Len nech nepoužívajú širokáč. Viem, každý si tým asociuje širokouhlý objektív.
 
Bofo
2010-04-10 22:43:44+02
príspevok od: brehulka
Dobrý deň. Ja si myslím, že to asi pani fotografka fotila širokáčom a ja som počula, že širokáčom sa fotiť nemá. Ja som si už kúpila foťáčik, taký značkový, ale ešte svadbu susedovej slečny, čo sa bude raz vydávať si ešte stále netrúfam. Aj keď nemám širokáč. Myslím si, že treba dávať na toto veľký pozor!
Tak trošku fotím aj svadby. Pravdou je, že objektív so širokým ohniskom používam iba v stiesnených priestoroch a skôr si dovolím ho použiť až keď je \´zábava\´ v plnom prúde alebo na niečo špeciálnejšie. Pripájam fotku narýchlo vytiahnutú z archívu. Je to fotené ohniskom 16mm (APS-C je to 25mm).
 
brehulka
2010-04-10 22:45:13+02
príspevok od: jake
da sa pouzit aj rybie oko - ak je teda znackovy fotak
Tak ja doma nemám akvárium, mám iba korytňačku, takže túto možnosť asi tak skoro nevyužijem. Ale ste milý, ďakujem za radu.
 
brehulka
2010-04-10 22:46:45+02
príspevok od: Bofo
Tak trošku fotím aj svadby. Pravdou je, že objektív so širokým ohniskom používam iba v stiesnených priestoroch a skôr si dovolím ho použiť až keď je \´zábava\´ v plnom prúde alebo na niečo špeciálnejšie. Pripájam fotku narýchlo vytiahnutú z archívu. Je to fotené ohniskom 16mm (APS-C je to 25mm).
Tak toto máte veľmi príjemnú fotografiu. Gratulujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-10 22:52:13+02
Jake bude musiet vymysliet a skonstruovat korytnacie oko.
 
Ferdo
2010-04-10 22:53:05+02
niekto si tu robi prdel alebo je naozaj taky... hm.. ? :)))
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-10 22:56:51+02
Vsetko je v stadiu dokladneho pozorovania.
 
brehulka
2010-04-10 22:58:58+02
príspevok od: Karol Srnec
Vsetko je v stadiu dokladneho pozorovania.
Neviem, či to patrí mne, ale ak áno, rada sa dozviem výsledok.
 
conan7
2010-04-10 22:59:20+02
jake nechaj tak, škoda reči...
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=113925

prečítaj si diskusiu
a širokáčom sa nefotí, aj ja som to počul niekde...
 
Ferdo
2010-04-10 23:00:53+02
tak to tu bude na veselu diskusiu :D
 
Strana 1 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()