Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Hladám fotografa v Levoči, Spišskej novej vsi

valec86
valec86 2010-04-25 11:24:05+02
Zdravim. Hladam fotografa v SPisskej novej vsi, Levoci ktory by si xel fotenim privirobit. Fotil by pre stranku szene1.sk diskoteky, akcie, koncerty a festivaly v sirokom okoli. kto by mal zaujem nech sa mi ozve tu alebo na mail michal.vojcek@gmail.com podmienka je zrkadlovka a externy blesk vitany bez neho to ide tazko.
 
MajkY
2010-04-25 23:21:44+02
No v pripade, ze by som mal cez vikend fotit aspon 4 akcie tak to by sa dalo. Ale ako sam pises,,kazdy druhy vikend do SNV,, to sa fakt neoplati.
Ja som povodne chcel fotit v BA, ale tam uz nezhanaju nikoho vraj,, SNV som dal ako alternativu potom.
 
werdza
2010-04-25 23:24:53+02
príspevok od: viking81
ratas s tym ze si opotrebuvavas vybavu ? a budis..dajme tomu ze ta cena je adekvatna...tie podmienky co pozaduju su pre mna urcite nerealne...a na margo brigad....mam dve...v jednej mam 4 ecka na hodinu....v druhej ked sa mi dari predavat tak aj 6 eciek na hodinu...cize 0,14 eura za fotku je pre mna vysmech...ako student som si zarobil a nasetril dost za 2 roky co takto brigadujem....komplet fotovybava sla z toho + kopec inych veci...a necakam ze mi peniaze spadnu same....poctivo si ich zarabam....jedine koli comu by som to bolochotny robit su kontakty...ale cez szene moja cesta urcite nepovedie...
sice opotrebuva vybavu, ale ma to aj vela pozitiv, ma vstupy na akcie zadarmo (ak ma clovek rad hudbu a zabavu a bavi ho fotenie, tak je to spojenie prijemneho s uzitocnym), zdokonaluje sa vo foteni, trenuje si fotograficke videnie a fotograficke oko, zviditelnujes sa, ziskavas skusenosti, nove kontakty, vela krat vznikne taka super fotka, ze fotograf nechape, napriklad mu nahodou blikne uzasne svetlo. Fotografov akcii je vela, ale moze sa naist aj taky, ktory svojim videnim vynika z davu... Sak kazdy nech si brigaduje a privyraba tym, co ho bavi, ak teda ma taku moznost :)
 
viking81
2010-04-25 23:34:53+02
a este jedna taka poznamka offtopic....mozo to bude len skor moj nazor..fotenie ma bavi...mam to ako fajn konicka pri ktorom sa dobre odreagujem...pre niekoho to moze byt aj fajn robota ako pisete (pokeclive, szene atd) a fajn cesta ako sa prave cez tieto portaly dostat niekam inam...ale urcite by ma ani trochu nebavilo fotit nadrbannych ludi...toboz nie nadrbane lentilky (ci ako ich ti niekto nazval...a ked mam este voci nim averziu) podla mne je to robota bez kreativity...mam event..musim sa tam dostat...tlacit sa v dave....fotit presne co mi je povedane...to znamena vsetkych..vsetkym rovnake fotky z predu....a este sa aj bat o techniku ze mi ju nejaky ozran rozbije...ako som pisal nizsie (vyssie)....skvela cesta na kontakty...ale pre mna urcite nie
 
viking81
2010-04-25 23:38:00+02
príspevok od: werdza
sice opotrebuva vybavu, ale ma to aj vela pozitiv, ma vstupy na akcie zadarmo (ak ma clovek rad hudbu a zabavu a bavi ho fotenie, tak je to spojenie prijemneho s uzitocnym), zdokonaluje sa vo foteni, trenuje si fotograficke videnie a fotograficke oko, zviditelnujes sa, ziskavas skusenosti, nove kontakty, vela krat vznikne taka super fotka, ze fotograf nechape, napriklad mu nahodou blikne uzasne svetlo. Fotografov akcii je vela, ale moze sa naist aj taky, ktory svojim videnim vynika z davu... Sak kazdy nech si brigaduje a privyraba tym, co ho bavi, ak teda ma taku moznost :)
jasne..kazdy nech si privyraba tak ako ho to bavi a ako mu vyhovuje...aaa nemyslim ze ked tam ides len fotit ze sa nejako zabavis...a moc tam toho nenatrenujes...a nezdokonalis sa....fotak mas nastaveny cely vecer v podstate rovnako....a mechanicky fotis to iste...to ze ti tam blikne fajn svetlo je vecou nahody...nie nicoho cieleneho...tympadom sa ani v tom nezdokonalis....a fotograficke oko tiez moc nepotrenujes kedze tam tych ludi fotis ked ti zvadsa pozuju...je to taka mechanicka a po dvoch akciach rutinna reportaz....podla mna :)
 
Daniel.U
2010-04-26 00:20:43+02
trening to urcite bude lebo treba vediet komunukovat, reagovat a byt otrkany. Ale je fakt, ze sa tam trenuje stale ten isty styl fotenia, na svadbe by sa to dalo zurocit maximalne pri foteni zabavy. A co sa tyka premietnutia skutocnych nakladov aj vzhladom na opotrebovanie techniky, tak najlepsie je nechat fotak v skrini a auto podlozit na spalky.
 
werdza
2010-04-26 00:36:26+02
tak ked cvaka len ludi na diskotekach, co mu zapozuju tak je to to iste, ale tak ked foti napriklad dja, tak tam uz sa daju rozne uhly pohladu, vyckat na super moment, alebo, ked foti koncert, alebo nejaku akciu pred podiom. Ale zas dost ludi, co foti pre take portaly nema napriklad nastudovane nic o foteni, kompo, ich tvorba mimo toho je nezazivna, proste len maju fotak, blesk a prihlasia sa, ze pre nich chcu fotit a na akcie, kam ich poslu len pridu, rychlo nacvakaju, bez rozmyslania a odidu. Ja som mala moznost stretnut par takych ludi na koncerte, co tam tiez fotili, napriklad aj pre pokec a prve, co ma zarazilo, ze ten dotycny nafotil par cvakov len jednej kapely zo 4, par ludi co mu zapozovali a odisiel. a ked som zhliadla jeho fotky na tom portali, ma skoro porazilo, neatmosfericke cvaky, bez super momentov, spevak zavrete usta a podobne a za to mu aj zaplatili...
Ja co fotim koncerty vyse roka, tak teraz zo zaciatku by som ledva nejaku vedela vybrat v pohode, tiez nekompozicne a podobne, ale nastastie casom a vela fotenim som sa zlepsila aj kritikou od ludi na portaloch...
 
Daniel.U
2010-04-26 00:45:51+02
koncert ako taky je tazky ked to ma byt poriadne, to je jasne. Jak na techniku, tak na fotografa
 
upir13
- moderator
2010-04-26 02:06:38+02
príspevok od: Daniel.U
trening to urcite bude lebo treba vediet komunukovat, reagovat a byt otrkany. Ale je fakt, ze sa tam trenuje stale ten isty styl fotenia, na svadbe by sa to dalo zurocit maximalne pri foteni zabavy. A co sa tyka premietnutia skutocnych nakladov aj vzhladom na opotrebovanie techniky, tak najlepsie je nechat fotak v skrini a auto podlozit na spalky.
v tomto s tebou nemozem suhlasit... na diskotekach sa dostanes do takych situacii hlavne co sa svetla tyka, co si nemozes nikde nacvicit.. po foteni koncertov, diskotek a parties je pre mna fotenie svadby brnkacka..svetlo mas stale rovnake, objekty stoja, nikto do teba nedrga, atd.. ak sa naucis dobre nafotit diskoteky a koncert tak vsetko ostatne zvladnes aj s prstom v r*ti (vynimajuc paparazzovanie)
 
javelin
2010-04-26 03:40:56+02
príspevok od: Roko_rv
AK budem mať svadbu tak teba si rozhodne zavolám za tu cenu no nezober to :-)))
Asi ma už neprehovoríš......Za posledných pätnásť rokov ma to už nejako nebaví...:))))
V podstate som to zavesil na klinec, ale občas neodolám....))))
 
javelin
2010-04-26 03:42:40+02
Ja som ten posledný , komu by si sa mal....:)))))))
 
javelin
2010-04-26 03:51:08+02
Klobúk dolu , (myslím vážne).....byť happy za sedemnásť.....ja keď mám free náladu tak to nechám ako tringelt , za spoločnú večeru s manželkou v slušnejšom podniku.....:))))))
 
valec86
2010-04-26 07:41:02+02
Daniel.U ak si myslis ze to fotenie je brnkacka vazne by si si to mal vyskusat:) + ked nefotis pre niekoho, na koncert sa anilen nedostanes. Cize si to mozes cvicit na silvestra pri prskavkach. Pochopte uz vsetci ephotaci ze fotenie pre portal = reportaz, nie umenie. Ak si napr paparazzi pre dennik budes hladat dobre svetlo a tiene a neviem co? mas nato par sec.

Javelin preteba to je tringelt, premna stvrt nadrze. Myslim ze niektory zapadniari by mali dojst aspon raz na vychod slovenska aby pochopili ze platy unich a unas su niekde inde + nehovorim ze mas s toho zivit rodinu, ale ako brigada pre studenta.
 
Albedo
2010-04-26 07:57:14+02
fotenie na diskotekach si ani vacsie ohodnotenie nezasluzi... iba ak by ten fotograf mal pripevnenu na chrbte vrtulu a lietal s fotakom ako vazka... iba jednemu nerozumiem, preco sa od tych chudakov studentov vyzaduje zivnost.. ved tak si nezarobia ani na minimalne odvody!
 
valec86
2010-04-26 09:13:40+02
ved sa tam nikde odnich zivnost nevyzaduje!!! neviem preco tu niekto nemenovany napisal takyto FAKE asi nevie poriadne citat.
 
Daniel.U
2010-04-26 10:20:51+02
Ja som nepovedal, ze je to brnkacka. Ja ososbne by som sa hlavne bal o rypak pri tom foteni. Napisal som, ze sa tam clovek otrka a zvykne si na ludi. Ale stale je to reportaz, cize jedna z disciplin, nie skola vsetkeho. A samozrejme je pravda ako hovoris, ze fotak moze sluzit ako dost dobra vstupenka.
 
viking81
2010-04-26 10:56:41+02
príspevok od: valec86
ved sa tam nikde odnich zivnost nevyzaduje!!! neviem preco tu niekto nemenovany napisal takyto FAKE asi nevie poriadne citat.
1. Fotograf vlastní oprávnenie podnikať ako fotograf a je povinný sa v rámci živnostenského podnikania samostatne prihlásiť na sociálne poistenie.....hned bod jedna podmienok...ak som to zle pochopil....tak mi to vysvetli ;-)
 
Kirbo
2010-04-26 11:41:06+02
práve som to tu chcel vložiť...si ma predbehol o 10 sekund :-), keď si odrataš daň a poistenie tak ti ostane o dosť menšia čiastka ako 0,14 €. To ešte stále možno preplatí techniku ale určite by som to nebral ako privyrobenie či zárobok...skôr zábava
 
eiger33
2010-04-26 11:43:47+02
200-300€ sa mi nezda malo(za vecer), ale 20€, alebo aj 40€ sa mi malo zda. Dodjes domov, este to treba pretriedit, niektore z casti upravit... Cize vecer + mozno 2-3hod prace doma a 20€??? To sa mi zda malo.
 
Kirbo
2010-04-26 11:48:40+02
prečo 20 €???: Kúpna cena pri dodržaní všetkých zásad je:
do 125 fotografií na event: 0,14 € za fotografiu (17,5 pri 125 fotkach)
od 126 fotografií na event: 0,05 € za fotografiu. ešte mínus poiste a ost. ako živnostník samozrejme
 
beholder
2010-04-26 12:24:49+02
príspevok od: eiger33
200-300€ sa mi nezda malo(za vecer), ale 20€, alebo aj 40€ sa mi malo zda. Dodjes domov, este to treba pretriedit, niektore z casti upravit... Cize vecer + mozno 2-3hod prace doma a 20€??? To sa mi zda malo.
....a žiješ v bežnom prostredí....alebo v bratislave?

...´fotografov´ je v terajšej dobe ako maku.......za300€ už musíš mať aké také postavenie na trhu (preferencie)....a tomu samozrejme aj zodpovedajúce výsledky.....nehovoriac o dopyte a ponuke ktorá je málokedy tak štedrá....pýtať si však môžeš....

 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()