Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

vyvolávanie fotografií

chribik
2010-05-25 10:15:45+02
ahojte. chcela by som vidiet, ako sa vyvolavaju ciernobiele fotografie v tmavej komore. neviete mi poradit, na koho by som sa mohla obratit, resp. kde by bolo mozne take cosi zhliadnut? :-) nemam s tym skusenosti a rada by som si to pozriet a naucit sa cosi nove. dakujem velmi pekne.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-05-25 10:30:08+02
Zadaj na youtube.com klucove slova photography developing alebo darkroom techniques a najde ti hned niekolko videi.
 
chribik
2010-05-25 10:33:24+02
príspevok od: Karol Srnec
Zadaj na youtube.com klucove slova photography developing alebo darkroom techniques a najde ti hned niekolko videi.
vdaka. ale ak by sa dalo, rada by som to vidiet nazivo. ide mi skor o to, zucastnit sa takeho procesu a vyspovedat vyvolavatela ak mi rozumies. ale videa pozriem. vdaka za odpoved
 
Marcel Rebro
2010-05-25 10:45:13+02
príspevok od: chribik
vdaka. ale ak by sa dalo, rada by som to vidiet nazivo. ide mi skor o to, zucastnit sa takeho procesu a vyspovedat vyvolavatela ak mi rozumies. ale videa pozriem. vdaka za odpoved
vyvolavaju sa po tme, takze na ´videnie´ tam toho vela nie je ;-)))))))

skus radsej vyvolavat duchov ...

... ja fotim BW na C41 a vyvolavam v beznom fotolabe
 
chribik
2010-05-25 10:47:44+02
... no dobre, tak asi to bola hlupa otazka :-)
ked doma otvorim tu prirucku carodejnictva a magie spolu s knihou tienov, urcite nejakeho ducha vyvolam :-))) len neviem, komu toho ducha potom poslem :-))
 
Imiy
2010-05-25 11:08:23+02
Otázka dobrá , len v nesprávnom čase , :) , už asi málo kto to ti robí ,,,
Návod :
1 ks zvačšovák ,,,
3 ks vaničky
1 ks červená , alebo zelená žiarovka cca 15 - 25 watt
1 ks pozitívna vývojka
1 ks prerušovacia lázeň = voda z octom v pomere 1: 20
1 ks ustalovač
Postup ,
Cez zvačšovák naexponuješ fotopapier / zvolíš výrez , expoz. čas , snáď ho trafíš presne na 40 pokus
naexponuješ ,,,
-Strčíš naexponovaný fotopapier do prvej misky s vývojkou = vyvoláš
- Strčíš do misky s vodou a ocot = prerušíš vyvolávanie
- Strčíš do misky s ustalovačom
- Potom si zapáliš ´ normálne svetlo ´ , a dostaneš šok ,,, ale nič sa Ti nestane , lebo to celé robíš
pri 20 celzia :)
- ak je výsledok uspokojivý necháš prať pozitív , už hotové foto cca 30 min , buď vo vani , alebo v práčke ,,,
Želám vela úspechov , a malý účet za vodu : )))
 
Jeremy
2010-05-25 11:11:12+02
V trencine tento vikend som mal to stastie vidiet a zucastnit sa vyvolavania pozitivov. Pravdepodobne budem vyvolavat tam castejsie. Je tam skautsky dom kde maju komplet ciernu komoru zriadenu a typek sa do toho vyzna.

Kazdopadne brutal tazke to je D:
 
Imiy
2010-05-25 11:12:54+02
No, a to sa mi xextáte pod fotografiami : )))
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2010-05-25 11:24:36+02
http://www.temnakomora.cz/
 
chribik
2010-05-25 11:30:16+02
uznavam, asi som trochu staromodna :-)
dakujem krasne za presny navod. skusim pozhanat nastroje a skusat. dakujem za cas :-)
 
chribik
2010-05-25 11:31:22+02
fuha super. a ak by si o takej akcii vedel, dal by si mi vediet prosim? viem sa dostavit takmer kamkolvek
 
chribik
2010-05-25 11:35:37+02
príspevok od: branislavbuzek
http://www.temnakomora.cz/
dakujem, precitam :-)
 
tanizaki
2010-05-25 11:37:34+02
teraz nie tak davno som sa tomu zacal venovat a je to uzasne :) urcite chod zhanaj ludi co maju na to priestori, zozen nejaky stary fotak, nejaky fajny film, a osobu co ti pomoze to potom vyvolat ... je to neskutocny pocit ako vznikaju :) a nieje to take tazke jak to mozno nekedy znie :) a lepsie je raz to vidiet a uz to budes vediet :) ako milionkrat pocut :) jasne ze je tam potom tiez milion seliakych finticiek ale ... ale to ako spravit fotku mi stacilo raz ukazat :) vela stastia! som rad ze sa k tomu ludia vracaju :) je to take prave kuzlo fotografie a uplne ine zmyslanie aj pri foteni ... :) drzim palce
 
Imiy
2010-05-25 11:52:00+02
Nie si staromódna , ja si osobne myslím , že príde velký ´ comeback ´ týchto wecí ,,,
 
Jeremy
2010-05-25 12:16:29+02
inac co sa tyka fotokomory ja mam doma v BB komplet fotokomoru resp prislusenstvo po dedkovi, ale este som to ani nekukal v akom stave, je ale viem ez zvacsovak a vsetko mame
 
chribik
2010-05-25 12:48:44+02
príspevok od: tanizaki
teraz nie tak davno som sa tomu zacal venovat a je to uzasne :) urcite chod zhanaj ludi co maju na to priestori, zozen nejaky stary fotak, nejaky fajny film, a osobu co ti pomoze to potom vyvolat ... je to neskutocny pocit ako vznikaju :) a nieje to take tazke jak to mozno nekedy znie :) a lepsie je raz to vidiet a uz to budes vediet :) ako milionkrat pocut :) jasne ze je tam potom tiez milion seliakych finticiek ale ... ale to ako spravit fotku mi stacilo raz ukazat :) vela stastia! som rad ze sa k tomu ludia vracaju :) je to take prave kuzlo fotografie a uplne ine zmyslanie aj pri foteni ... :) drzim palce
ano dakujem, presne o to mi ide... o tu atmosferu a cakanie na vysledok
 
chribik
2010-05-25 12:49:45+02
príspevok od: Jeremy
inac co sa tyka fotokomory ja mam doma v BB komplet fotokomoru resp prislusenstvo po dedkovi, ale este som to ani nekukal v akom stave, je ale viem ez zvacsovak a vsetko mame
v bb? aj ja som v bb!! ak by si sa rozhodol to vyskusat a budes potrebovat asistenta / asistentku, hlasim sa :-)
 
chribik
2010-05-25 12:50:46+02
klasicka fotografia ma svoje caro (hlavne v casoch digitalnej techniky), takze to moze byt pre mna celkom fajn zazitok :-)
 
tadzesi
2010-05-25 12:53:54+02
Raz si to vyskusaj u niekoho kto to ma nech nenahanas 2 mesiace daco co po 2-3 pokusoch prestanes pouzivat. Ked som mal asi 16-17 rokov tak som si takto vyvolaval svoje prvotiny a viem ze ma to dnes nelaka.

Co ta vedie k ziskavaniu takychto poznatkov? V dnesnej dobe to je o poznavani farebnych priestorov, ICC profilov, kalibracii monitorov alebo o trenovani technik v postprocesingu (Photoshop).

Spotrebak do komory nieje o nic lacnejsi ako atramnety ci papiere do fototlaciarne. Ak mozem skromne poradit tak si kup PIXMA Pro9000 Mark II, imagePROGRAF iPF5100 alebo nieco of Epsona (nemam prehlad). Znalosti ktore ziskas pri tlaci skor zuzitkujes, ako skusenosti z komory. Nehovorim o tom ze z 30 snimkoveho filmu pouzijes tak nanajvis 5 zaberov ktore budu za to stat.

Ale to iba moj skromny nazor.
 
chribik
2010-05-25 13:01:31+02
presne! chcem si to niekde vyskusat... to je cielom mojej otazky. ale zatial som sa nedopracovala k vysledku :-) a presne to tom to je. ze to chcem skusit a mozno pridem na to, ze ma to laka. a mozno nie. ale budem mat skusenost. o tu mi ide.
vytlacit fotku na tlaciarni si dokaze kazdy, kto si ju kupi. nejde mi o cenu toho, co bude, alebo nebude lacnejsie. ide o skusenost. a ta ma k tomu vedie. takze preto.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()