Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

čistenie objektivu

cervenz
2010-08-02 00:55:13+02
Chcel by som sa spýtať, či sa môže sklo objektívu čistiť liehom kúpeným v lekárni, Nepoškodím liehom skla ??
 
Granko
2010-08-02 01:06:03+02
samotný lieh nemá ako poškodiť sklo...ak to nebudeš rozotierať vodným šmirgľom, tak sa ti nič nestane...ale nemusíš čistiť liehom, však to nie je laboratórna technika ani sterilné náradie...stačí ti Clin s alkoholom, čím sa čistia okná a pohoda...
 
cervenz
2010-08-02 01:12:57+02
príspevok od: Granko
samotný lieh nemá ako poškodiť sklo...ak to nebudeš rozotierať vodným šmirgľom, tak sa ti nič nestane...ale nemusíš čistiť liehom, však to nie je laboratórna technika ani sterilné náradie...stačí ti Clin s alkoholom, čím sa čistia okná a pohoda...
Dik za odpoved, mne išlo len o to či liehom nepoškodím tie vrstvy na objektive, atd,, A tiež odtlačok palca, mojej drahej dcérenky, dostat dolu ,, hm,
 
Granko
2010-08-02 01:21:22+02
príspevok od: cervenz
Dik za odpoved, mne išlo len o to či liehom nepoškodím tie vrstvy na objektive, atd,, A tiež odtlačok palca, mojej drahej dcérenky, dostat dolu ,, hm,
na otlačok nepotrebuješ lieh, lebo tie vrstvy tiež nie sú večné...ja na sklo - objektív, okuliare používam Veplus...malé, praktické, nerobí to bordel i vďaka hubke...za tie roky používania rôznych vecí na čistenie som nič lepšie nenašiel...a trochu zručný človek to naplní i dvakrát :o)
 
cervenz
2010-08-02 01:27:55+02
Asi sa blbo opytam ,ale kde to Veplus zoženiem ,,,,, kupim Tažko je začiatočnikom veru ,, hahaha Myslim tym seba ,, smozrejmä, A este ta pootravujem , Čo je setovy objektiv,,, ??, Dik moc za trpezlivost,,,
 
MajoC
2010-08-02 07:03:45+02
Skús použiť google a ušetríš si veľa času pri čakaní na odpoveď.
Podľa mňa si to neskúsil.
3. odkaz po zadaní ´veplus´ do googla :
http://shop.ephoto.sk/veplus-cistiati-roztok-na-optiku.html
 
bonifacko
2010-08-02 07:06:40+02
príspevok od: Granko
samotný lieh nemá ako poškodiť sklo...ak to nebudeš rozotierať vodným šmirgľom, tak sa ti nič nestane...ale nemusíš čistiť liehom, však to nie je laboratórna technika ani sterilné náradie...stačí ti Clin s alkoholom, čím sa čistia okná a pohoda...
Clin detto doporučujem.
 
wolfino
2010-08-02 07:35:34+02
príspevok od: cervenz
Asi sa blbo opytam ,ale kde to Veplus zoženiem ,,,,, kupim Tažko je začiatočnikom veru ,, hahaha Myslim tym seba ,, smozrejmä, A este ta pootravujem , Čo je setovy objektiv,,, ??, Dik moc za trpezlivost,,,
v optike, tam kde predavaju okuliare a podobne..
 
Imiy
2010-08-02 14:21:23+02
mozes pouzit Alpu , nakvapkaj na xumacik vata , pretri objektív a suchou vatou dolesti ,,,
- funguje spolahlivo a dobre odskusané na drahých sklax ,,,
 
tomique
2012-10-26 12:41:17+02
Zdravím,
nechcem zakladať novú tému tak otváram starú, keďže sa týka môjho problému.
Stala sa taká nepríjemná vec, že nás vykradli. Našťastie hľadali len peniaze a šperky, takže objektívy ostali tam kde som ich nechal.
Problém je v tom, že po odoberaní odtlačkov ostal ten jemný (striebornošedý... aj mi vraveli názov, ale som zabudol) prášok aj na nich (a všade naokolo). Krytky som dole nedával, takže je to len na povrchu. Tá jemná potvora ale priľne na čokoľvek a dostane sa hádam všade. Takže stlačený vzduch veľmi používať nechcem aby som ho nezafúkol do tela objektívu.
Za každú radu ako sa toho "svinstva" zbaviť budem vďačný.
 
mirosz
2012-10-26 12:46:30+02
príspevok od: tomique
Zdravím,
nechcem zakladať novú tému tak otváram starú, keďže sa týka môjho problému.
Stala sa taká nepríjemná vec, že nás vykradli. Našťastie hľadali len peniaze a šperky, takže objektívy ostali tam kde som ich nechal.
Problém je v tom, že po odoberaní odtlačkov ostal ten jemný (striebornošedý... aj mi vraveli názov, ale som zabudol) prášok aj na nich (a všade naokolo). Krytky som dole nedával, takže je to len na povrchu. Tá jemná potvora ale priľne na čokoľvek a dostane sa hádam všade. Takže stlačený vzduch veľmi používať nechcem aby som ho nezafúkol do tela objektívu.
Za každú radu ako sa toho "svinstva" zbaviť budem vďačný.
nieco lepive...lepiaca paska...nieco na so sa prasek nalepi a co sa da odlepit z objektivu
 
sachmo
2012-10-26 12:47:25+02
príspevok od: tomique
Zdravím,
nechcem zakladať novú tému tak otváram starú, keďže sa týka môjho problému.
Stala sa taká nepríjemná vec, že nás vykradli. Našťastie hľadali len peniaze a šperky, takže objektívy ostali tam kde som ich nechal.
Problém je v tom, že po odoberaní odtlačkov ostal ten jemný (striebornošedý... aj mi vraveli názov, ale som zabudol) prášok aj na nich (a všade naokolo). Krytky som dole nedával, takže je to len na povrchu. Tá jemná potvora ale priľne na čokoľvek a dostane sa hádam všade. Takže stlačený vzduch veľmi používať nechcem aby som ho nezafúkol do tela objektívu.
Za každú radu ako sa toho "svinstva" zbaviť budem vďačný.
Kontaktuj policajneho technika
 
tomique
2012-10-26 12:56:32+02
mirosz: vďaka. páska mi nenapadla, skúsim pohľadať nejakú čo "nedrží ako hluchý dvere" aby nenechala lepidlo po sebe

sachmo: rada bola voda so saponátom, ale konkrétne na objektívy som sa nepýtal. jeho foťák však nevyzeral, že by ten prášok z neho nejako odstranoval
 
mirosz
2012-10-26 12:59:59+02
príspevok od: tomique
mirosz: vďaka. páska mi nenapadla, skúsim pohľadať nejakú čo "nedrží ako hluchý dvere" aby nenechala lepidlo po sebe

sachmo: rada bola voda so saponátom, ale konkrétne na objektívy som sa nepýtal. jeho foťák však nevyzeral, že by ten prášok z neho nejako odstranoval
Nemas za co...napada ma klasicka kancelarska priesvitna...a ak chces istotu, tak ju pripadne najprv trochu macni prstom na tej lepivej strane aby az tak nelepila...ale myslim ze ta normalna lepiaca paska nedrzi na plaste ako "hluchy dvere" a myslim ze ani nezanechava lepidlo...asi ako ktora
 
netmouse
2012-10-26 13:03:34+02
príspevok od: tomique
Zdravím,
nechcem zakladať novú tému tak otváram starú, keďže sa týka môjho problému.
Stala sa taká nepríjemná vec, že nás vykradli. Našťastie hľadali len peniaze a šperky, takže objektívy ostali tam kde som ich nechal.
Problém je v tom, že po odoberaní odtlačkov ostal ten jemný (striebornošedý... aj mi vraveli názov, ale som zabudol) prášok aj na nich (a všade naokolo). Krytky som dole nedával, takže je to len na povrchu. Tá jemná potvora ale priľne na čokoľvek a dostane sa hádam všade. Takže stlačený vzduch veľmi používať nechcem aby som ho nezafúkol do tela objektívu.
Za každú radu ako sa toho "svinstva" zbaviť budem vďačný.
co tak vysavac .... ked pojde odfuknut malo by ist aj nasat ... a pokial ho nestrcis do objektivu tak by nemalo zafuknut do tela
 
tomique
2012-10-26 13:26:01+02
príspevok od: netmouse
co tak vysavac .... ked pojde odfuknut malo by ist aj nasat ... a pokial ho nestrcis do objektivu tak by nemalo zafuknut do tela
To som skúšal, mám ale len taký malý ručný... a nedokázal to vysať. Možno ten nástavec na stlačený vzduch ktorý vytvorí podtlak a tak vysáva (také ale nemám).

Pásku som skúšal takú papierovú bielu, čo sa používa pri maľovaní a ide to skoro dokonale (sem tam ostane nejaké zrnko)
Záhyby opatrne štetcom lenspenu a hádam to podarí. Samozrejme od najlacnejšieho...

Vďaka za nápady.
 
netmouse
2012-10-26 13:47:15+02
príspevok od: tomique
To som skúšal, mám ale len taký malý ručný... a nedokázal to vysať. Možno ten nástavec na stlačený vzduch ktorý vytvorí podtlak a tak vysáva (také ale nemám).

Pásku som skúšal takú papierovú bielu, čo sa používa pri maľovaní a ide to skoro dokonale (sem tam ostane nejaké zrnko)
Záhyby opatrne štetcom lenspenu a hádam to podarí. Samozrejme od najlacnejšieho...

Vďaka za nápady.
su aj "detske vytahovacky hlienov" nastavce na normalny vysavac
 
tomique
2012-10-26 13:58:06+02
príspevok od: netmouse
su aj "detske vytahovacky hlienov" nastavce na normalny vysavac
Ach jaj... to máme. Asi mi ešte nefunguje poriadne mozog po včerajšom zážitku. Ale podlahy vysáva robot, takže to nejako budem musieť napasovať na ručný vysávač (niečo podobné ukázali fešáci z filmu Apollo 11, tak sa nejako inšpirujem )
 
slado
2012-10-26 15:14:58+02
Pripadne skus taketo nieco. Dobre sa s tym cistia napriklad klavesnice
http://www.alza.sk/cyber-clean-pro-jednoduche-cisteni-klavesnice-35g-d113027.htm
Nenechava to ziadne odtlacky ani zvysky lepidla
 
tomique
2012-10-26 16:07:48+02
To vyzerá super. Chystám sa tam robiť nákup, takže vyskúšam Čistenie objektívov ma čas, najpoužívanejší spolu s foťákom som mal so sebou.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()