Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

čistenie objektivu

cervenz
cervenz 2010-08-02 00:55:13+02
Chcel by som sa spýtať, či sa môže sklo objektívu čistiť liehom kúpeným v lekárni, Nepoškodím liehom skla ??
 
atariak
2012-10-26 17:35:12+02
príspevok od: tomique
Zdravím,
nechcem zakladať novú tému tak otváram starú, keďže sa týka môjho problému.
Stala sa taká nepríjemná vec, že nás vykradli. Našťastie hľadali len peniaze a šperky, takže objektívy ostali tam kde som ich nechal.
Problém je v tom, že po odoberaní odtlačkov ostal ten jemný (striebornošedý... aj mi vraveli názov, ale som zabudol) prášok aj na nich (a všade naokolo). Krytky som dole nedával, takže je to len na povrchu. Tá jemná potvora ale priľne na čokoľvek a dostane sa hádam všade. Takže stlačený vzduch veľmi používať nechcem aby som ho nezafúkol do tela objektívu.
Za každú radu ako sa toho "svinstva" zbaviť budem vďačný.
jezis to su okoti....
 
tomique
2012-10-26 22:32:31+02
príspevok od: atariak
jezis to su okoti....
ak myslíš zlodejov, som rád, že boli/sú... ak myslíš políciu, som rád, že nehľadali odtlačky na objektívoch a je tam len zatúlaný prach
 
atariak
2012-10-27 14:54:21+02
príspevok od: tomique
ak myslíš zlodejov, som rád, že boli/sú... ak myslíš políciu, som rád, že nehľadali odtlačky na objektívoch a je tam len zatúlaný prach
najprv si napisal, ze "objektívy ostali tam kde som ich nechal.
Problém je v tom, že po odoberaní odtlačkov ostal ten jemný ... prášok aj na nich", potom zase, ze z objektivov odtlacky nesnimali. to ti vystriekali cely byt a prasok zaliezol niekam do skrine (alebo kde drzis objektivy)? ked nesminali z objektivov, preco ti ich nedovolili odlozit do bezpecia (ked uz si aj tak videl, ze ich neslohli, zrejme si sa skrine (alebo kde tie objektivy drzis) uz aj tak dotkol. sorry, z toho ako to bolo napisane som nadobudol dojem, ze ti ten prasok nandali rovno na objektivy...
 
tomique
2012-10-27 16:38:40+02
Objektívy som mal na stole a odtlačky odoberali par cm od nich. Hýbať som nemohol ničím. Až keď všetko prezreli. A nikdy predtým som pri odoberaní odtlačkov, takže som nevedel čo čakať. Keby som vedel aký ten prach bude dotieravý, určite by som sa snažil ochrániť čo najviac vecí.

Čo už... som múdrejší a dúfam, že už taký problém nebudem musieť riešiť.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()