Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ako urobit kvalitny print fotomontaze? Akakolvek rada draha.

Linda Von Bergeraque
2010-09-22 17:58:23+02
Ahojte, neviete mi niekto poradit ako pripravit fotomontaz v photoshope na tlac (aspon zaklady na co nezabudnut - ako je to s okrajmi, modami, rozmermi, atd), dalej kde v bratislave sa najlepsie da vytlacit kvalitny print, na ake papiere sa to da tlacit (mam zaujem o fotopapier a take tie papiere co sa vyuzivaju v pre kalendare, take tie hladne tvrdsie hrubsie papiere - nevyznam sa, este som nic netlacila). Akekolvek rady a postrehy budu velmi ocenene. Dakujem a prajem super den! PS: prosim drzte sa len danej temy, nech tu z toho neurobime gulas:) dik
 
Linda Von Bergeraque
2010-09-22 18:00:32+02
Pisem ako tatar v raketoplane:) nie hladne papiere ale hladke:P no a v rychlosti tam mam aj ine preklepy ale to uz snad rozlustite:)
 
Linda Von Bergeraque
2010-09-22 18:01:28+02
No a mozno keby ste vedeli poradit aj nejaku literaturu. dakujem
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2010-09-22 19:02:12+02
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/tlac-fotografii/
 
Saaw
2010-09-22 20:03:58+02
Papier odporucam Ilford Gold Fibre Silk. je sice drahsie ale fakt dobry matroš...
 
Linda Von Bergeraque
2010-09-23 15:17:33+02
Dakujem za komenty. Nevahajte v tom pokracovat, urcite sme viaceri zvedavi na tuto temu.
 
slavmiro
2010-09-23 16:57:32+02
nedakuj, nastuduj zakladne zavislosti DPI(LPI), RGB/CMYK, 8/16bit.. Ak zachovas to ze hustota dokumentu do tlace bude aspon 200DPI, este lepsie 300DPI pre dany rozmer a bude to vyzerat dobre na relativne kvalitnom monitore aj vo zvacseni 1:1 nemas co pokazit. Vytlacky zver renomovanym, dnes uz suchym labom, napr. fotopoint, megafoto a na mieste si odkonzultuj media a materialy. Dnesne laby maju dobre zmaknute color profily a netrap sa ci sRGB, AdobeRGB, CMYK a pod.
 
mago
2010-09-23 17:16:27+02
ak som pochopil spravne, tak mas zaujem len o jednu kopiu. Takze ako uz bolo povedane, odnes to do fotopoint, fotolab, atd. V pripade ze sa mylim a chces to vo velkom tak jedine na offset. V BA toho vela nepoznam, ale tusim, ze i+i print maju slusny vystup. Potom si poziadas o lakovany cca 250g/m2 papier a mas co chces...
 
jozzzo
2010-09-23 18:32:13+02
EduArt.sk robi tiez kvalitne printy, predpokladam ze vacsie rozmery to budu, od A4 vacsie...
 
Saaw
2010-09-23 20:03:34+02
eduart odporucam, nechal som tam tlacit svatobne fotografie v rozmeroch 60x90 na ilford gold fibre silk a paradicka, len ta cena je trochu vyssia, jedna taka tlacena fotka vysla na 30€
 
Linda Von Bergeraque
2010-10-11 16:32:38+02
Dakujem vsetkym za odpovede.
 
Strhak
2010-10-11 20:41:24+02
no tak ak máš záujem o tlač na papier taký aký je na kalendároch tak zabudni na dáky Ilford. Kalendáre sa tlačia na kriedoví papier a nie na fotopapier. Krieda sa robí vo viacerých gramážach a treba na to produktovú digitálnu tlač, alebo ofset. Ofset čo sa tíka kvality je jednoznačne najlepší, no baviť sa o náklade pod 1000 ks na jednu stranu je zbytočné. Ak ideš tlačiť menšie množstvá čo asi bude naj pravdepodobnejšie môžeš si to dať vytlačiť na produktovom digitálnom stroji. Veľkosť maximálne SRA3 po oreze okrajov A3. Ak chceš väčšie sú tu produktové plotre 8 farebné alebo špičkové 12 atramentové fotoplotre kde cena tlače už je pomerne vysoká no kvalita jej rozhodne zodpovedá. Tu hrá najväčšiu úlohu pri kvalite tlače papier a pripravený súbor k tlači. Ak chceš šetriť, ale stále chceš veľký formát môžeš dať tlačiť na 8 farebnom eco solvente. Tlač je nádherná, niektoré tieto stroje sú dokonca aj metalické a cena je relatívne nízka. Čo sa tíka prípravy pred tlačou každý ti povie niečo iné no ak si to prevedieš do PDF formátu môžeš si byť istá že ti to nikto nepokazí. Už je potom len na tebe ako si to vyexportuješ do tohto formátu. V tlači sú ďalej akceptované súbory PSD a CDR, JPG je z núdze, RAW je nezmysel a s TIFF môžeš mať tiež problém lebo ten súbor je zbytočne veľký a kým prejde ripom zbytočne to dlho trvá.
 
Linda Von Bergeraque
2010-10-16 02:11:29+02
príspevok od: Strhak
no tak ak máš záujem o tlač na papier taký aký je na kalendároch tak zabudni na dáky Ilford. Kalendáre sa tlačia na kriedoví papier a nie na fotopapier. Krieda sa robí vo viacerých gramážach a treba na to produktovú digitálnu tlač, alebo ofset. Ofset čo sa tíka kvality je jednoznačne najlepší, no baviť sa o náklade pod 1000 ks na jednu stranu je zbytočné. Ak ideš tlačiť menšie množstvá čo asi bude naj pravdepodobnejšie môžeš si to dať vytlačiť na produktovom digitálnom stroji. Veľkosť maximálne SRA3 po oreze okrajov A3. Ak chceš väčšie sú tu produktové plotre 8 farebné alebo špičkové 12 atramentové fotoplotre kde cena tlače už je pomerne vysoká no kvalita jej rozhodne zodpovedá. Tu hrá najväčšiu úlohu pri kvalite tlače papier a pripravený súbor k tlači. Ak chceš šetriť, ale stále chceš veľký formát môžeš dať tlačiť na 8 farebnom eco solvente. Tlač je nádherná, niektoré tieto stroje sú dokonca aj metalické a cena je relatívne nízka. Čo sa tíka prípravy pred tlačou každý ti povie niečo iné no ak si to prevedieš do PDF formátu môžeš si byť istá že ti to nikto nepokazí. Už je potom len na tebe ako si to vyexportuješ do tohto formátu. V tlači sú ďalej akceptované súbory PSD a CDR, JPG je z núdze, RAW je nezmysel a s TIFF môžeš mať tiež problém lebo ten súbor je zbytočne veľký a kým prejde ripom zbytočne to dlho trvá.
dakujem za kvalitnu odpoved. vedel by si mi aj poradit kde tlacia na kriedovy papier? vies odporucit nejaky ,,printshop´. Dakujem
 
Kveto
2010-10-16 10:51:53+02
Ja viem že na ´kriedový´ teda lesklí papier sa dobre tlačí vo FaxCopy v Banskej Bystrici , je tam síce bohove priečny vedúci :DDD , ale sú naozaj dobrý :)
 
Granko
2010-10-16 11:07:47+02
veru, ten vedúci je fakt prípad...neviem, kde ho vyhrabali, ale akože dovi-dopo ;o))) ale aby som nezavádzal - tak na tom ujovi, čo Zakliatu pannu vo váhu a divného Janka napísal a ešte aj takú srandu zvanú Kvietok ;o)
 
Strhak
2010-10-16 11:32:07+02
príspevok od: Kveto
Ja viem že na ´kriedový´ teda lesklí papier sa dobre tlačí vo FaxCopy v Banskej Bystrici , je tam síce bohove priečny vedúci :DDD , ale sú naozaj dobrý :)
viem, ale aké veľké to chceš??? Rozmer alebo formát musíš povedať
 
Strhak
2010-10-16 11:45:20+02
príspevok od: Granko
veru, ten vedúci je fakt prípad...neviem, kde ho vyhrabali, ale akože dovi-dopo ;o))) ale aby som nezavádzal - tak na tom ujovi, čo Zakliatu pannu vo váhu a divného Janka napísal a ešte aj takú srandu zvanú Kvietok ;o)
;-)))
Chlapi ja som tu inkognito a reklamu si tu zásadne nerobím.
Inak krieda neznamená že je to lesklí. Lesklí papier je aj ColorCopy Coated Glossy a nieje to krieda. Je podstatne drahší a neviem možno o trochu lepší. Možno teraz nastane otázka prečo sú dva tipy v podstate totožné a popritom jeden je pomaly 10 drahší. Je to tým že na kriedu nedokážu tlačiť všetky digitálne stroje. Túto vlastnosť majú len produkčné, u nás špičkové Canon IPC 1+ s efektom parciálneho laku a vysoko výkonná Canon IRC6000. Skúšali sme kriedu aj na Canon CLC4040 čo na prekvapenie mnohých aj zvládla no tento stroj nedokáže až tak kvalitne pokryť rovnomerne veľké plochy farbou.
A nie som PRIEČNY ;-)))
 
pe3k
2010-10-16 12:11:11+02
príspevok od: Strhak
no tak ak máš záujem o tlač na papier taký aký je na kalendároch tak zabudni na dáky Ilford. Kalendáre sa tlačia na kriedoví papier a nie na fotopapier. Krieda sa robí vo viacerých gramážach a treba na to produktovú digitálnu tlač, alebo ofset. Ofset čo sa tíka kvality je jednoznačne najlepší, no baviť sa o náklade pod 1000 ks na jednu stranu je zbytočné. Ak ideš tlačiť menšie množstvá čo asi bude naj pravdepodobnejšie môžeš si to dať vytlačiť na produktovom digitálnom stroji. Veľkosť maximálne SRA3 po oreze okrajov A3. Ak chceš väčšie sú tu produktové plotre 8 farebné alebo špičkové 12 atramentové fotoplotre kde cena tlače už je pomerne vysoká no kvalita jej rozhodne zodpovedá. Tu hrá najväčšiu úlohu pri kvalite tlače papier a pripravený súbor k tlači. Ak chceš šetriť, ale stále chceš veľký formát môžeš dať tlačiť na 8 farebnom eco solvente. Tlač je nádherná, niektoré tieto stroje sú dokonca aj metalické a cena je relatívne nízka. Čo sa tíka prípravy pred tlačou každý ti povie niečo iné no ak si to prevedieš do PDF formátu môžeš si byť istá že ti to nikto nepokazí. Už je potom len na tebe ako si to vyexportuješ do tohto formátu. V tlači sú ďalej akceptované súbory PSD a CDR, JPG je z núdze, RAW je nezmysel a s TIFF môžeš mať tiež problém lebo ten súbor je zbytočne veľký a kým prejde ripom zbytočne to dlho trvá.
pravdu mas len s tym JPG to nevidim az tak zle.... ak je kompresia okolo 90% nevidim dovod nepouzivat jpg.... rozpraval som s fotografmi ak Honza Brezina a on na tlac iny fomat ako jpg nepouziva ci to uz ide na obalku casopisu alebo velkoformatovu tlac vsetky svoje fotky siri v jpg....
 
Strhak
2010-10-16 14:59:08+02
príspevok od: pe3k
pravdu mas len s tym JPG to nevidim az tak zle.... ak je kompresia okolo 90% nevidim dovod nepouzivat jpg.... rozpraval som s fotografmi ak Honza Brezina a on na tlac iny fomat ako jpg nepouziva ci to uz ide na obalku casopisu alebo velkoformatovu tlac vsetky svoje fotky siri v jpg....
aj ja poznám pár fotografov ktorý to tak riešia. Proste majú averziu k PC a k úpravám v PC. No to nič nemení na tom že JPG je pre tlač asi najhorší, no vždy lepší ako keď nám donesú obrázok a teraz sa drž, alebo si sadni, vo Worde ;-)))
 
pe3k
2010-10-16 15:53:28+02
príspevok od: Strhak
aj ja poznám pár fotografov ktorý to tak riešia. Proste majú averziu k PC a k úpravám v PC. No to nič nemení na tom že JPG je pre tlač asi najhorší, no vždy lepší ako keď nám donesú obrázok a teraz sa drž, alebo si sadni, vo Worde ;-)))
hahhahahahahhahahahha to faakt????? heh ale diiiiik takto som sa teraz potreboval zasmiat ;))))
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()