Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Reportážna fotografia

PalinoBA
PalinoBA 2010-09-26 13:29:37+02
Nejaké informácie ?
 
Marcel Rebro
2010-09-26 19:38:11+02
príspevok od: PalinoBA
Ahojte, venuje sa niekto tomuto stylu fotografovania ? Mal by som pár otázok k tejto téme. Dakujem za odpovede
Q : Ahojte, venuje sa niekto tomuto stylu fotografovania ?
A : Ano.

Q : Mal by som pár otázok k tejto téme. Dakujem za odpovede
A : Za malo.

PS : na niektore odpovede nie su otazky
 
Martin P
2010-09-26 20:10:17+02
príspevok od: conan7
vieš kto je tento nie? tento tu ponadával každému do kokotov, každý bol jebo, všivavý maďar, senilný dedko a podobne. ale len kludne mu raďte ved čo :)
ano aj ja si ho pamatam a kvoli nemu a jemu podobnym som sa prestal zapajat do diskusii a vsimol som si ze tu dlho nebol, asi bol niekde na lieceni ale moc to nepomohlo tak dufam ze pojde zase a bude od neho pokoj mimochodom ten stary senilny dedko som bol ja.
 
conan7
2010-09-26 20:15:42+02
príspevok od: Martin P
ano aj ja si ho pamatam a kvoli nemu a jemu podobnym som sa prestal zapajat do diskusii a vsimol som si ze tu dlho nebol, asi bol niekde na lieceni ale moc to nepomohlo tak dufam ze pojde zase a bude od neho pokoj mimochodom ten stary senilny dedko som bol ja.
no serus, veru dávno som ťa tu nevidel aktívneho. dobre vedieť že niektorí tu nemajú krátku pamäť.
 
Granko
2010-09-26 20:23:42+02
príspevok od: Martin P
ano aj ja si ho pamatam a kvoli nemu a jemu podobnym som sa prestal zapajat do diskusii a vsimol som si ze tu dlho nebol, asi bol niekde na lieceni ale moc to nepomohlo tak dufam ze pojde zase a bude od neho pokoj mimochodom ten stary senilny dedko som bol ja.
že pekne vítam po dlhom čase :o)
 
Martin P
2010-09-26 20:26:55+02
príspevok od: conan7
no serus, veru dávno som ťa tu nevidel aktívneho. dobre vedieť že niektorí tu nemajú krátku pamäť.
serus a dakujem pekne. bol som tu stale a sledujem to tu ale len ako nezucastneny pozorovatel a pamat mam dobru aj ked som ....
 
Martin P
2010-09-26 20:27:26+02
príspevok od: Granko
že pekne vítam po dlhom čase :o)
dakujem pekne za privitanie
 
pe3k
2010-09-26 20:28:36+02
príspevok od: dodo_bb
No musím poznamenať, že som tým mojím vstupom nemyslel, že som frajer na reportáže a chcem rozdávať rady :-))). Určite sú tu lepší borci ako ja... Ale zas nie je reportáž ako reportáž, ja venujem sa športovej, tak o tom by som možno dačo vedel. Tiež záleží na účele, ktorý to má plniť a tak. Myslíš, že keď už autor dal meno tejto téme úplne od veci, že by sme aspoň dodatočne mohli vlákno naplniť zmysluplným obsahom? :-)))
No myslim ze hej... podla mna fotograficka disciplina ´reportaz´ je u nas strasne zanedbana... ked si pozeram reportazne fotky, ale fakt dobre fotky tak to je paradicka.... napr. fotograficke novinarske sutaze a tie fotky tam su brutalne... (sice v poslednom case kde bol Obama, tak ta fotka bola dobra.... ) ale vo vseobecnosti je to zaujimavy smer... ja sam sem tam nejaku reportaz nafotim, vacsinou koncerty a sem tam svadba.... jedno aj druhe je reportaz ale su diametralne odlisne... na druhej stane reportazna fotka by mala byt spontalna a zachytavat dany okamih, ale ked chcem aby to putalo treba aj trocha citu do toho... mne osobne sa najviac pacia katastroficke fotky ( vojna, nepokoje, bieda, zla socialna situacia a podobne) kde sa da zachytit emocia... niektore vojnove fotky su uzasne ako fotograf dokaze zachytit to dianie jednym zaberom, ktory vyrozprava vsetko bez slov... na take nieco by ste ma nahovorili aby som siel fotit ale je to docela nebezpecne.... u nas na slovensku neviem o ziadnom fotografovi ktory by fotil nieco podobne... na druhej strane na slovensku by sa tyma si ani neuzivil :(

 
javelin
2010-09-26 20:35:45+02
príspevok od: conan7
vieš kto je tento nie? tento tu ponadával každému do kokotov, každý bol jebo, všivavý maďar, senilný dedko a podobne. ale len kludne mu raďte ved čo :)
No , vieš, ja si ich nemôžem pamätať všetkých.....a kedže sa snažím byť vždy slušný a žiadnu prosbu o radu neodmietnem , tak aj tentokrát som riadil podľa najlepšieho vedomia a svedomia....
 
conan7
2010-09-26 20:41:48+02
príspevok od: javelin
No , vieš, ja si ich nemôžem pamätať všetkých.....a kedže sa snažím byť vždy slušný a žiadnu prosbu o radu neodmietnem , tak aj tentokrát som riadil podľa najlepšieho vedomia a svedomia....
v pohode, kludne mu môžete vylízať riť, nie je problém, ale ked nabudúce vás poposiela so pi*e tak nebudte nejak moc vyhúkaní.
 
dodo_bb
2010-09-26 21:00:30+02
No je ich pár - ja to až tak nesledujem, len čo ma napadá Andrej Bán, Alan Hyža a určite viacero iných, čech Honza Šibík... Vojny a katastrofy sú atraktívne, lebo sám námet je atraktívny. Potom sa zdá, že dobrá fotka je tam ľahšie dosiahnuteľná. Ale asi to nie je pravda. Dnes som sa vrátil z workshopu jesennej krajiny a práve sme tam debatovali na podobnú tému - ľudia cestujú do Nepálu, na nový Zéland a čo ja viem kde, aby urobili atraktívne fotky exotickej krajiny. Laco Struhár vybehne za Heľpu a urobí skoro určite lepšie fotky krajiny... Ak chceš emócie - rob šport. To je občas hotová sopka emócií :-))) A taký zápas ako futbal v Dunajskej Strede môže byť aj pekne adrenalínový :-)))
 
javelin
2010-09-26 21:36:21+02
príspevok od: conan7
v pohode, kludne mu môžete vylízať riť, nie je problém, ale ked nabudúce vás poposiela so pi*e tak nebudte nejak moc vyhúkaní.
To jakože berieš vážne tie moje reči o slušnosti ....:)))))
 
pe3k
2010-09-26 21:38:27+02
príspevok od: dodo_bb
No je ich pár - ja to až tak nesledujem, len čo ma napadá Andrej Bán, Alan Hyža a určite viacero iných, čech Honza Šibík... Vojny a katastrofy sú atraktívne, lebo sám námet je atraktívny. Potom sa zdá, že dobrá fotka je tam ľahšie dosiahnuteľná. Ale asi to nie je pravda. Dnes som sa vrátil z workshopu jesennej krajiny a práve sme tam debatovali na podobnú tému - ľudia cestujú do Nepálu, na nový Zéland a čo ja viem kde, aby urobili atraktívne fotky exotickej krajiny. Laco Struhár vybehne za Heľpu a urobí skoro určite lepšie fotky krajiny... Ak chceš emócie - rob šport. To je občas hotová sopka emócií :-))) A taký zápas ako futbal v Dunajskej Strede môže byť aj pekne adrenalínový :-)))
sport... to je fajn len ak chces fotit sport musis aj tie fotky niekomu predavat... ak nemas komu nema zmysel sa do toho pustat...
 
dodo_bb
2010-09-26 21:49:20+02
príspevok od: pe3k
sport... to je fajn len ak chces fotit sport musis aj tie fotky niekomu predavat... ak nemas komu nema zmysel sa do toho pustat...
Ups, tak to som takto nedomyslel. Ja som amatér a fotím si len pre svoju radosť a potešenie. To je celkom iná pozícia ako keď sa s tým chceš živiť ako profesionál. Mne proste pekná športová fotka prinesie radosť hlavne tým, že sa podarila a druhý krát ma poteší, ak sa páči aj iným (terbárs tu na webe). To mi stačí. Ak sa ju podarí náhodou občas dostať do tlače, to je už len nepovinný bonbónik :-)))
 
Marcel Rebro
2010-09-26 21:56:01+02
príspevok od: dodo_bb
Ups, tak to som takto nedomyslel. Ja som amatér a fotím si len pre svoju radosť a potešenie. To je celkom iná pozícia ako keď sa s tým chceš živiť ako profesionál. Mne proste pekná športová fotka prinesie radosť hlavne tým, že sa podarila a druhý krát ma poteší, ak sa páči aj iným (terbárs tu na webe). To mi stačí. Ak sa ju podarí náhodou občas dostať do tlače, to je už len nepovinný bonbónik :-)))
Dodo, nedá mi neragovať. Aj keď by to skôr malo byť v téme ´Fotenie popri zamestnaní´

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=4261&action2=showComment&commentId=119194&page=3#comments119194

... je úžasné byť popri fotení aj zamestnaný ... ;-)
 
conan7
2010-09-26 22:02:43+02
ako to hovoril mrco s tým štepením? :)))
 
Marcel Rebro
2010-09-26 22:08:11+02
príspevok od: conan7
ako to hovoril mrco s tým štepením? :)))
Myslím že sa mýliš. Jadro atómu sa delí štiepením (nie štepením). Tí oní ... veď vieš ktorí ... sa delia ... katanou ... ???
 
dodo_bb
2010-09-26 22:39:16+02
Možno som dačo nepostrehol, alebo mi ušlo?
 
Jerry C.
2010-09-26 23:33:44+02
príspevok od: dodo_bb
No je ich pár - ja to až tak nesledujem, len čo ma napadá Andrej Bán, Alan Hyža a určite viacero iných, čech Honza Šibík... Vojny a katastrofy sú atraktívne, lebo sám námet je atraktívny. Potom sa zdá, že dobrá fotka je tam ľahšie dosiahnuteľná. Ale asi to nie je pravda. Dnes som sa vrátil z workshopu jesennej krajiny a práve sme tam debatovali na podobnú tému - ľudia cestujú do Nepálu, na nový Zéland a čo ja viem kde, aby urobili atraktívne fotky exotickej krajiny. Laco Struhár vybehne za Heľpu a urobí skoro určite lepšie fotky krajiny... Ak chceš emócie - rob šport. To je občas hotová sopka emócií :-))) A taký zápas ako futbal v Dunajskej Strede môže byť aj pekne adrenalínový :-)))
už som asi starý,ale pamätám si ešte časy,keď sa reportáže robili napríklad aj
z rôznych zaujímavých pracovísk,súťaží mladých talentov ,či rôznych dobrovoľných podujatí,kde sa podarilo niečo pozitívne .....
ale to je už len nostalgia,dnes letia len témy ,ktoré musia ohúriť a preto nestačí Slovensko - musí to byť atraktívne zahraničie ap.
je to trend,ktorý tlačia hlavne televízie(joj hlavne ta jedna:-))
 
Akelan
2013-03-15 14:16:58+01
Zdravím, oživím túto staršiu tému s jednou otázkou k reportážnej fotografii: Ako je to z právnej stránky s archivovaním, spracovávaním a zverejňovaním fotografií náhodných ľudí a situácií trebárs z ulice? Platí nejaká právna úprava, že tieto fotografie sa nesmú zhotovovať, spracúvať a šíriť bez súhlasu dotknutej (nafotenej) osoby (osôb)? Sú nejaké "zóny" výnimiek - napr. keď fotím na jarmoku, alebo v hale, tak to nikoho netankuje a akosi sa s tým podvedome počíta (ostatne aj ja som bol už neraz takto nafotený a zverejnený, samozrejme bez mena a nejakých bližších údajov, len proste fotka), ale čo v situáciách, ktoré vyplynú zo života a mohli by mať potenciálne pre dotknuté osoby nejaké následky (foto páriku, pričom na jedného z toho páriku čaká doma polovička a podobne...)?
 
seifi
2013-03-15 14:24:22+01
hľadal si ?, tu na ephoto bolo toho popísané hodne
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()