Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Vhodne miesto na svadobne foto na liptove

martin.rehacek
2010-09-27 13:02:21+02
Neviete niekto kde by sa dali spravit pekne svadobne fotky na Liptove? Totiz budem sa buducu sobotu zenit a bohuzial ani ja, ani moja nastavajuca nie je z tamojsieho kraja. Na fotenie v interieri mame zajednany hrad v Liptovskom Hradku. Dufam ale, ze nam vyjde pocasie a bude vonku pekne svietit slnko a v tom pripade by som chcel aj nejake fotky z vonku, najlepsie z nejakej zahrady kde su listnante stromi, ktore dufam, ze uz bude pekne vyfarbene. Preto by som si rad nechal poradit od miestnych alebo tych, ktory to tam poznaju, kde by sa dali spravit pekne fotky. Dakujem
 
conan7
2010-09-27 13:12:14+02
ja si myslím že skôr tvoj svadobný fotograf by mal navrhnúť nejaké alternatívy, on ti nič neporadil? spí?
 
Granko
2010-09-27 13:18:05+02
a čo sa ti viac ľúbi mesto alebo niečo prírodnejšie? takých lokalít na fotenie je na Liptove habaďej...či už priamo v Hrádku, v Mikuláši alebo naokolo...
 
martin.rehacek
2010-09-27 13:21:30+02
príspevok od: conan7
ja si myslím že skôr tvoj svadobný fotograf by mal navrhnúť nejaké alternatívy, on ti nič neporadil? spí?
Fotograf to tam nepozna, tiez je tamojsi. :-)
 
Dominik Bugár
redakcia ephoto.sk 2010-09-27 13:22:45+02
Ja si myslím, že okolie jazierka pri hrádockom hrade tiež nie je na zahodenie.

Môžete sa vyštverať aj na skalku (len si musí na tú cestu hore nevesta vyzuť topánky a nadvihnúť sukňu), je todtiaľ nádherný výhľad ;-)
 
martin.rehacek
2010-09-27 13:24:58+02
príspevok od: Granko
a čo sa ti viac ľúbi mesto alebo niečo prírodnejšie? takých lokalít na fotenie je na Liptove habaďej...či už priamo v Hrádku, v Mikuláši alebo naokolo...
Skor som mal na mysli nieco prirodne, hlavne lisnace, farebne opadane listie,... Ak by si tam poznal nejaku alej, alebo nieco take, tak by sa to hodilo. Skratka chcem vyuzit to, ze je jesen a dostat z toho maximum. Ked nebude pekne pocasie, tak aj farebna alej s vlhkou cestickou a sviezimi farbami listia maju svoje caro.
 
Dominik Bugár
redakcia ephoto.sk 2010-09-27 13:25:36+02
príspevok od: martin.rehacek
Fotograf to tam nepozna, tiez je tamojsi. :-)
No... neviem... nepripadá mi to veľmi profesionálny prístup. Ak to nepozná, mal by to tam obzrieť.
 
martin.rehacek
2010-09-27 13:30:47+02
Inac okolie toho hradu je tiez pekne, len tam maju same ihlicnany. A co sa tyka vystupu na skalku, tak hmmm, porozmyslam ... nevesta, vibram crievicky,... bola by to docela sranda :-) ... ale teraz vazne, je tam nejaka normalna cesta alebo rovno hore?
 
conan7
2010-09-27 13:36:22+02
príspevok od: Dominik Bugár
No... neviem... nepripadá mi to veľmi profesionálny prístup. Ak to nepozná, mal by to tam obzrieť.
presne. je to dosť drzé, že mu zaplatia a on potom, že zisťujte si. dobre že im nedá foťák, že sa tak aj odfoťte...
 
martin.rehacek
2010-09-27 13:53:14+02
príspevok od: conan7
presne. je to dosť drzé, že mu zaplatia a on potom, že zisťujte si. dobre že im nedá foťák, že sa tak aj odfoťte...
Pravdu povediac priklanam sa aj ja k nazoru, ze by fotograf mal poznat okolie a mal by mi navrhnut vhodne miesta. Ale byva tak cca 150 od miesta fotenia a ja som rad, ze je ochotny cestovat aby nas odfotil. Na druhej strane vsak si to aj vyuctuje. Ked sme sa dohadovali, tak povedal, ze skusi prezistit, kde este by sme sa mohli fotit, ale z osobnej skusenosti viem, ze co si nevybavim sam, tak nemam. A kedze sa foteniu aj trosku venujem, tak mam istu predstavu ako by to cele malo vyzerat. Osobne ma neohuria fotky na lavicke a pozadi autobusova zastavka alebo fotky tipu svadobny portret pred nevydarenou kolazou s vodopadom z amazonskeho pralesa.
 
velecky
2010-09-27 13:53:40+02
priamo v L. Hrádku je aj arborétum, tam budú aj listnáče. To je blízko hradu (tiež severne od trate). Alebo južne od trate - Lipová alej so starou budovou Lesníckej školy a podobne. Hore na Skalku (vyhliadka) ide iba chodník, dosť sa zablatíte, oplatí sa hore prezliecť a najmä prezuť. Krásne vyhliadky na Tatry, ak je jasno. http://www.lhradok.sk/index1/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=31
 
velecky
2010-09-27 13:56:16+02
okolo jazierka (pri Hrade) sú teraz takmer všetky stromy vyrúbané. Širšie okolie - skanzen v Pribyline (Liptovské múzeum) alebo kdekoľvek. Liptov je všade krásny, nech fotograf príde o deň skôr a určite nájde niečo zaujímavé.
 
velecky
2010-09-27 14:01:14+02
a ešte - listnaté stromy sú ešte poväčšinou zelené. najmä v meste. Neviem, či do soboty ožltnú, my ich od toho odhovárame, chceme ešte leto :) Nerozmyslíš si to? :))))
 
martin.rehacek
2010-09-27 14:01:17+02
príspevok od: velecky
priamo v L. Hrádku je aj arborétum, tam budú aj listnáče. To je blízko hradu (tiež severne od trate). Alebo južne od trate - Lipová alej so starou budovou Lesníckej školy a podobne. Hore na Skalku (vyhliadka) ide iba chodník, dosť sa zablatíte, oplatí sa hore prezliecť a najmä prezuť. Krásne vyhliadky na Tatry, ak je jasno. http://www.lhradok.sk/index1/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=31
Dakujem. Myslim, ze tu Lipovu alej aj poznam, tusim som tam uz bol, takze dik za namet aj mapku :-)
 
martin.rehacek
2010-09-27 14:02:27+02
príspevok od: velecky
a ešte - listnaté stromy sú ešte poväčšinou zelené. najmä v meste. Neviem, či do soboty ožltnú, my ich od toho odhovárame, chceme ešte leto :) Nerozmyslíš si to? :))))
Ja ich uz zasa prehovaram, aby sa vyfarbili :-)
 
velecky
2010-09-27 14:11:51+02
príspevok od: martin.rehacek
Dakujem. Myslim, ze tu Lipovu alej aj poznam, tusim som tam uz bol, takze dik za namet aj mapku :-)
foto z internetu, a poniže (poblíž Váhu) je Národopisné múzeum (tiež Liptovské múzeum), tiež krásna budova
 
imajtan
2010-09-27 16:31:40+02
príspevok od: Dominik Bugár
No... neviem... nepripadá mi to veľmi profesionálny prístup. Ak to nepozná, mal by to tam obzrieť.
Myslím, že fotograf ponúka nafotenie a spracovanie. Nie presondovanie terénu, v prvom rade fotografované osoby by mali mať predstavu kde sa chcú fotiť. V opačnom prípade, pri nafotení napr. stužkovej, by mohol fotograf zabezpečiť sálu :) Môj názor.
 
slavmiro
2010-09-27 16:42:30+02
príspevok od: imajtan
Myslím, že fotograf ponúka nafotenie a spracovanie. Nie presondovanie terénu, v prvom rade fotografované osoby by mali mať predstavu kde sa chcú fotiť. V opačnom prípade, pri nafotení napr. stužkovej, by mohol fotograf zabezpečiť sálu :) Môj názor.
nie som sice profi ale ked uz fotim svadbu, kde to nepoznam, urobim si vzdy prieskum terenu s dostatocnym predstihom, snazim sa osobne opoznat miesto a urobim si scenar, story book. Niekedy spolu s novomanzelmi, alebo aj sam na vlastnu past, ale samozrejme si zistim preferencie novomanzelov.. Takze toto je IMHO sucastou kvalitnej pripravy fotografa tiez.
 
Lilus
2010-09-27 20:03:52+02
príspevok od: slavmiro
nie som sice profi ale ked uz fotim svadbu, kde to nepoznam, urobim si vzdy prieskum terenu s dostatocnym predstihom, snazim sa osobne opoznat miesto a urobim si scenar, story book. Niekedy spolu s novomanzelmi, alebo aj sam na vlastnu past, ale samozrejme si zistim preferencie novomanzelov.. Takze toto je IMHO sucastou kvalitnej pripravy fotografa tiez.
Isiel by si osobne spoznat miesto aj keby to bolo tych 150km tam a 150 naspat? na vlastne naklady a na ukor svojho volneho casu? Myslis ze to bezne robia profesionalni svadobni fotografi? :) alebo ze poznaju kazdy kut slovenska?
 
slavmiro
2010-09-27 21:57:43+02
príspevok od: Lilus
Isiel by si osobne spoznat miesto aj keby to bolo tych 150km tam a 150 naspat? na vlastne naklady a na ukor svojho volneho casu? Myslis ze to bezne robia profesionalni svadobni fotografi? :) alebo ze poznaju kazdy kut slovenska?
take vzdialenosti neberiem, uprimne doporucim novomanzelom najst si nejakeho ´lokala´ alebo zaplatit moje vylohy, trochu zbytocne. Zatial vzdy padla volba na lokalneho..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()