Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

UV filter - problem ostrenie

tadzesi
tadzesi 2010-10-28 08:48:11+02
K veci. Fotenie kapely v lokalnom bare, svetlo ako v bare 1-2 EV, D700, 24-70, 70-200, Nikon, f2.8, na sklach UV HMC HOYA, pribliskaval som, M mod, 1/60s. 1600 ISO, flash v auto mode. Fotil som tam 1x bez UV filtrov a skla celkom slusne ostrili, nebol problem. Posledne som tam fotil opat, ale nasadil som UV filtre nech nenicim skla. Na pocudovanie skla mali problem zaostrit a to dost pravidelne. Mate podobnu skusenost? Rozhodne 2x (3x) v bare zhodim UV a ostrenie bude opat v norme.
 
tomis.ales
2010-10-31 11:24:19+01
príspevok od: tadzesi
Jj, uz som na to prisiel, bol to problem medzi stolickou a klavesnicou ;)))) Opat bar, opat to svetlo, UV filter neostri, bez UV neostri. 2 min. rozmyslania a kukania co som to nastavil na fotaku a ....

Mal som nastavene zaostrovanie C cize fotak sa tme tmucej snazil ostrit kontinualne, cize chudak nstihal. Dal som na S a uz to ostrilo. Dalsia skusenost ktoru v manuale nevycitas.
No ja som akurat vcera fotil heloween party a tiez mi to nejako neostrilo. Blesk som mal na TTL kabli, cize AF asist na blesku mieril vzdy kdesi inde. Ked som ho na blesku vypol na fotaku sa zase automaticky zapol a bolo vybavene:) Inac nechapem preco na D700 nefunguje AF asist pri zvolenom inom ostriacom bode ako stredovom. Uplne na hlavu. Z 24-70 f2,8 musim dat vzdy clonu dole aby som si netienil. Keby AF asist fungoval aj na inych bodoch, toto by som nemusel robit.
 
PeCh
2010-10-31 13:46:39+01
´Nech si neničím sklá.´ - Toto ma vždy pobaví.

Osobne neuznávam UV filter. Nerobí nič iné ako pridáva reflexy, a aj keď iba minimálne, znižuje kontrast. Na sklá si dávam pozor, používam slnečnú clonu, a tak nepotrebujem ďalšiu mechanickú ochranu.
 
WildSammy
2010-10-31 13:49:20+01
Ja som mal takyto problem s Pentaxom K20D a objektivom F50/1.7. Ak som mal na nom UV Cokin a chcel som zaostrit na malu kacicku zavesenu na lustri v protisvetle, tak sa mi AF nevedelo chytit. Ak som dal UV dole, zaostrilo uplne bezproblemov. Bol to vsak UV filter bez antireflexnych vrstiev, tak preto :-)
 
tadzesi
2010-10-31 14:30:26+01
Jo, suhlas, ale ak mas skla za 1800e jedno tak ta stve kazda mala odreninka. Ale bez UV ide ostrenie lepsie. Predsa len dalsi clen ako filter nepridava na funkcnosti v nie najlepsich svetelnych podmienkach. Za normalneho denneho svetla aj mobil foti dobre ...
 
tadzesi
2010-10-31 14:34:06+01
príspevok od: tomis.ales
No ja som akurat vcera fotil heloween party a tiez mi to nejako neostrilo. Blesk som mal na TTL kabli, cize AF asist na blesku mieril vzdy kdesi inde. Ked som ho na blesku vypol na fotaku sa zase automaticky zapol a bolo vybavene:) Inac nechapem preco na D700 nefunguje AF asist pri zvolenom inom ostriacom bode ako stredovom. Uplne na hlavu. Z 24-70 f2,8 musim dat vzdy clonu dole aby som si netienil. Keby AF asist fungoval aj na inych bodoch, toto by som nemusel robit.
Ano, tiez ma to stve. V krizi AF asistentent prisviecuje, mimo kriza nesvieti.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()