Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

rôzne podanie farieb Lightroom a Photoshop

rezen
2010-11-01 08:06:04+01
Čaute, chcel by som sa spýtať či mi vie niekto povedať, keď vygenerujem Jpeg z Lightroomu už foto ako si predstavujem,tak kvôli retuše tváre ju chcem upraviť aj vo photoshope, ale keď ju tam vložím tak farebne sa to nepodobá. Vie mi niekto poradiť? Hľadal som niečo vo fóre tu,ale nenašiel som. Diky
 
wayne
2010-11-01 08:57:54+01
ja pouzivam na upravy, ak su nutne, format TIFF a funguje mi to celkom fajn.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-11-01 10:03:09+01
Na rozdiel od LR, kde ide vsetko bez toho, aby si musel nieco nastavovat, musis v PS ovladat spravu fatrieb a proofing. To je tak ked amater vyuziva profesionalne prostriedky bez toho, aby sa ich poriadne naucil.
 
javelin
2010-11-01 10:11:06+01
napríklad aj zrkadlovku..:)))
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2010-11-01 10:31:03+01
príspevok od: Karol Srnec
Na rozdiel od LR, kde ide vsetko bez toho, aby si musel nieco nastavovat, musis v PS ovladat spravu fatrieb a proofing. To je tak ked amater vyuziva profesionalne prostriedky bez toho, aby sa ich poriadne naucil.
Karol, Karol.. to mi pripomina jednu vetu: Nechod pri vodu, kym sa nenaucis plavat.. :)
 
Paulie
2010-11-01 12:01:54+01
príspevok od: Jozef Krajčo
Karol, Karol.. to mi pripomina jednu vetu: Nechod pri vodu, kym sa nenaucis plavat.. :)
ale zas ´keď k tej vode nepôjdeš, nikdy sa nenaučíš plávať´, či...? ;)
 
Daniel.U
2010-11-01 13:21:37+01
Photoshop nieje koncipovany tak, aby ho vedel ovladat kazdy clovek, ktory vie zapnut pocitac. Su daleko jednoduchsie produkty, ktore svojou blbuvzodornostou a sablonami napomahaju uzivatelovi, aby s co najmensim usilim a vedomostami sa dopracoval k uspokojivemu vysledku.
 
rezen
2010-11-02 11:05:56+01
príspevok od: Karol Srnec
Na rozdiel od LR, kde ide vsetko bez toho, aby si musel nieco nastavovat, musis v PS ovladat spravu fatrieb a proofing. To je tak ked amater vyuziva profesionalne prostriedky bez toho, aby sa ich poriadne naucil.
no neviem či si myslel to že mám dať prevod farebný sRGB. no musím sa v tom ešte dosť pohrať z tou správou farieb.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-11-02 11:21:52+01
príspevok od: rezen
no neviem či si myslel to že mám dať prevod farebný sRGB. no musím sa v tom ešte dosť pohrať z tou správou farieb.
Vidim, ze v tom mas gulas. Odporucam nastudovat problematiku, ktora ale nie je jednoducha. Nie je to len o profiloch. Musis ovladat proces od stlacenia spuste, cez zobrazenie vernych farieb az po tlac. Alebo sa na to vykaslat, ako 99% amaterskych fotografov. Pokial tvoj monitor neukazuje hovadiny a pouzijes dobru tlaciaren, nemusis sa ziadnymi profilmy zaoberat.
http://www.colormanagement.sk/
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/editacia-fotografii/8-alebo-16-bitov/
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/editacia-fotografii/ako-na-verne-farby/
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/editacia-fotografii/raw-tiff-jpg/
 
WildSammy
2010-11-02 11:36:15+01
príspevok od: rezen
no neviem či si myslel to že mám dať prevod farebný sRGB. no musím sa v tom ešte dosť pohrať z tou správou farieb.
Vyexportuj JPEG z Lightroomu vo farebnom profile sRGB a ten si otvor vo Photoshope.. ak photoshop nemas rozhaseny a nemas vo Windowse nastaveny nejaky divoky profil pre monitor, mala by sa Ti fotka v PS otvorit tak ako ju vidis aj v LR :-)
 
rezen
2010-11-02 11:48:17+01
príspevok od: WildSammy
Vyexportuj JPEG z Lightroomu vo farebnom profile sRGB a ten si otvor vo Photoshope.. ak photoshop nemas rozhaseny a nemas vo Windowse nastaveny nejaky divoky profil pre monitor, mala by sa Ti fotka v PS otvorit tak ako ju vidis aj v LR :-)
diky, ale presne tak to robím, mám nastavený v LR sRGB a presne to iste aj vo photoshope =) a stále je to rozhasené... netúším prečo...
 
WildSammy
2010-11-02 11:55:21+01
príspevok od: rezen
diky, ale presne tak to robím, mám nastavený v LR sRGB a presne to iste aj vo photoshope =) a stále je to rozhasené... netúším prečo...
Skus si skontrolovat profil monitora vo Windowse a ten si tiez nastav na sRGB.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-11-02 11:57:52+01
príspevok od: rezen
diky, ale presne tak to robím, mám nastavený v LR sRGB a presne to iste aj vo photoshope =) a stále je to rozhasené... netúším prečo...
1. LR ukazije fotky v AdobeRGB!
2. Ak chces aby PS ukazoval to co LR, musis mat zapnuty Proofing s rofilom monitora.
3. To, ze ti LR a PS zobrazuju fotku inac, je aj tak jedno, na nej sa nic nezmenilo. Vytlaci ju rovnako, ci u budes pouzivat proofing alebo nie. Prestan sa tym trapit, alebo si to poriadne nastuduj.

Kup si poriadnu knihu a o mesiac nam mozes referovat.
 
rezen
2010-11-02 12:46:52+01
kniha je už dávno doma, ale študoval som ako upravovať foto a a tak a nie ako farby nastaviť podla photoshope...ale asi sa vrátim k prvej kapitole
 
michal.opalek
2010-11-02 16:45:56+01
Skus pravy klik n a plochu > vlastnosti > settings > Advance > color management a tam vyber sRBG .. pravdepodobne mas samsung monitor a Nvidiu kartu ...
 
Mano5
2011-12-21 14:08:33+01
Nejdem zakladat novu temu, pretoze moj problem suvisi s tym, ktory je tu popisany. Ja ten svoj len trochu upresnim. Poprosil by som ludi, aby sa vyjadrovali, len ak sa s danym problemom uz stretli alebo poznaju riesenie . Dakujem.
Mam nakalibrovany monitor (Eizo CG243), ktory je pripojeny k MBP (Snow Leopard). Mam naimportovane a upravene foto v Lightroom 3.6 - zatial vsetko v poriadku aj farby. Chcem vsak robit pokrocilejsie retuse ako mi umoznuje Lightroom tak dam "edit in Photoshop" (verzia CS5). Fotku otvori automaticky Photoshop tak ako ju vidim v Lightroom - aj farebne - cize opat vsetko v poriadku.
Problem nastane, ked urobim potrebne retuse a ulozim fotku (skusal som aj TIFF aj PSD aj bez vrstiev), ktora sa nasladne automaticky naimportuje do Lightroomu - farebnost sa dost vyrazne posunie. Vo Photoshope mam zapnutu spravu farieb a vsetky profily spravne nastavene. Neviem vsak ovplyvnit farebnost TIFF a PSD pri importe do Lightroomu. Poradi niekto?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-21 14:31:26+01
príspevok od: Mano5
Nejdem zakladat novu temu, pretoze moj problem suvisi s tym, ktory je tu popisany. Ja ten svoj len trochu upresnim. Poprosil by som ludi, aby sa vyjadrovali, len ak sa s danym problemom uz stretli alebo poznaju riesenie . Dakujem.
Mam nakalibrovany monitor (Eizo CG243), ktory je pripojeny k MBP (Snow Leopard). Mam naimportovane a upravene foto v Lightroom 3.6 - zatial vsetko v poriadku aj farby. Chcem vsak robit pokrocilejsie retuse ako mi umoznuje Lightroom tak dam "edit in Photoshop" (verzia CS5). Fotku otvori automaticky Photoshop tak ako ju vidim v Lightroom - aj farebne - cize opat vsetko v poriadku.
Problem nastane, ked urobim potrebne retuse a ulozim fotku (skusal som aj TIFF aj PSD aj bez vrstiev), ktora sa nasladne automaticky naimportuje do Lightroomu - farebnost sa dost vyrazne posunie. Vo Photoshope mam zapnutu spravu farieb a vsetky profily spravne nastavene. Neviem vsak ovplyvnit farebnost TIFF a PSD pri importe do Lightroomu. Poradi niekto?
Skusil som to s testovaciou tabulkou Colorchecker. Ziadny problem. Nepuzivas v PS nejake prehadzovanie do inych profilov, ktorym by LR nemusel rozumiet?
 
tadzesi
2011-12-21 14:33:12+01
A naco davas foto z LR do JPG a potom do PS? Ak editujes RAW, tak priamo z LR to edituj v PS. V LR kliknes na fotku, edit v PS, opyta sa ta to ci chces v PS editovat z nastaveniami ktore si aplikoval v LR. Ked to ulozis, tak mas popri original RAW s upravami vytvoreny aj PS dokument. Z LR daj co potrebujes exportnut do JPG v sRGB. Ziadne fatalne zmeny som nespozoroval.

Predpokladam ze to asi takto ovladas. Ci?

Samozrejme ze v LR musis mat nastavene ze ak editujes v PS, tak nech ti to LR otvara ako PSD, popripade TIF.
 
tadzesi
2011-12-21 14:38:33+01
príspevok od: Karol Srnec
1. LR ukazije fotky v AdobeRGB!
2. Ak chces aby PS ukazoval to co LR, musis mat zapnuty Proofing s rofilom monitora.
3. To, ze ti LR a PS zobrazuju fotku inac, je aj tak jedno, na nej sa nic nezmenilo. Vytlaci ju rovnako, ci u budes pouzivat proofing alebo nie. Prestan sa tym trapit, alebo si to poriadne nastuduj.

Kup si poriadnu knihu a o mesiac nam mozes referovat.
Fuuu. Bod 2. Proofing v PS s profilom monitora ?! Proofing je dobry na proof, cize ak idem tlacit. Povetsine. PS pouziva color management zo systemu, cize ak je skalibrovany monitor, tak nemusis proofovat cez profil monitora.

Alebo je to cele ako pises, ale nedava mi to zmysel, kedze proofing sluzi na ukazanie farieb ake priblizne vzniknu na zariadeni s inym profilom.
 
Tono
2011-12-21 14:44:27+01
príspevok od: Mano5
Nejdem zakladat novu temu, pretoze moj problem suvisi s tym, ktory je tu popisany. Ja ten svoj len trochu upresnim. Poprosil by som ludi, aby sa vyjadrovali, len ak sa s danym problemom uz stretli alebo poznaju riesenie . Dakujem.
Mam nakalibrovany monitor (Eizo CG243), ktory je pripojeny k MBP (Snow Leopard). Mam naimportovane a upravene foto v Lightroom 3.6 - zatial vsetko v poriadku aj farby. Chcem vsak robit pokrocilejsie retuse ako mi umoznuje Lightroom tak dam "edit in Photoshop" (verzia CS5). Fotku otvori automaticky Photoshop tak ako ju vidim v Lightroom - aj farebne - cize opat vsetko v poriadku.
Problem nastane, ked urobim potrebne retuse a ulozim fotku (skusal som aj TIFF aj PSD aj bez vrstiev), ktora sa nasladne automaticky naimportuje do Lightroomu - farebnost sa dost vyrazne posunie. Vo Photoshope mam zapnutu spravu farieb a vsetky profily spravne nastavene. Neviem vsak ovplyvnit farebnost TIFF a PSD pri importe do Lightroomu. Poradi niekto?
Tiez upravujem fotku v LR , a na pokrocilejsie upravy dam "edit in Photoshop" , fotku mi otvori v PS v profile AdobeRGB a je tam posun farieb . Monitor EIZO S2231 , profil z fabriky .
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()