Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Daju sa robit vyborne fotky bez dodatocnej upravy v PC??

piado
piado 2010-11-03 22:39:34+01
Zdravim. Daju sa podla vas v dnesnom pretechnizovam fotosvete robit fotky na profesionalnej urovni bez pouzitia najroznejsieho softu a uprav v PC? Nie ze by som odsudzoval pouzivatelov PS , to vobec nie, ved aj na to treba casto velku zrucnost a je s tym kopec prace, len mam obcas pocit, ze vyborna fotka, uz ani tak nie je o zvladnuti fototechniky a sikovnosti fotografa, ale vybornou ju robia prave hodiny stravene nad upravami. takze existuju dnes este vobec fotografi, ktori sice pouzivaju digital, ale upravam v PC sa vyhybaju a aj napriek tomu produkuju mimoriadne kvalitne fotky???
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-11-03 23:37:37+01
ale si im naložil .:).:).:)..:). Na budúcej open ba grilovačke počkaj a rád si dám aj ja panáka
 
leto
2010-11-03 23:38:50+01
príspevok od: Granko
toto som chcel počuť ;o))
vieš že si moja obľúbená socka, na teba je nedám dopustiť,,, ;)
 
Granko
2010-11-03 23:38:55+01
príspevok od: leto
všimol si si, že autor témy to radšej zabalil, asi šiel spať,,, :))
tak sa to robí - založíš tému, ideš spať a ráno si prečítaš príspevky prípadne sa zahráš na ukrivdeného či poďakuješ atď...
niečo ako raňajšie noviny :o)
 
leto
2010-11-03 23:40:50+01
a, už je späť,,,
a teraz si z toho vybrať to múdro, to zaberie kopu času,,, :)
 
Granko
2010-11-03 23:40:50+01
príspevok od: leto
vieš že si moja obľúbená socka, na teba je nedám dopustiť,,, ;)
ty bláho, idem si normálne že Timbrlejka pustiť na tvoju počesť ;o))
 
leto
2010-11-03 23:42:05+01
príspevok od: Granko
ty bláho, idem si normálne že Timbrlejka pustiť na tvoju počesť ;o))
:)))
a potom že tu vládne nevraživosť,,,
 
piado
2010-11-03 23:43:10+01
príspevok od: leto
všimol si si, že autor témy to radšej zabalil, asi šiel spať,,, :))
autor temy to nezabalil, len sa musim este okrem sledovania diskusie aj ucit a pravdupovediac tolko prispevkov za relativne kratku chvilu som necakal.
.
no a nemam zatial nijake vazne komerne ambicie, neplanujem fotky predavat, chcem fotit pre radost, ale chcem sa samozrejme aj zlepsovat a napredovat.
.
a je mi jasne, ze povedzme produktova fotografia alebo fotenie potretu , ktory sa ocitne vo voque sa bez PP asi nezaobide. - tam sa asi naozaj kladie doraz na dokonalost .
ale povedzme v reportaznej , dokumentarnej fotografii by sa to mohlo dat aj bez PP, nie? tam ide predsa casto o zachytenie momentu, alebo reality taka ake je v skutocnosti, nie domalovana vo photoshope.
zaujima ma ci sa napriklad tu na Ephoto najdu nejaki fotografi, ktori nejako neholduju tym upravam a ich fotografie su vyborne technicky ako aj kompozicne zvladnute a tak proste uz sa nepotrebuju dalej piplat s tou fotkou v PC. (opat opakujem, ze tych co pouzivaju PP v ziadnom pripade nijako neodsudzujem, ved aj ja sam sa aj v tejto oblasti vzdelavat :)
 
Granko
2010-11-03 23:45:23+01
tak to je jednoduchšie ako urobiť dobrú fotku bez PP :o)
 
Granko
2010-11-03 23:46:09+01
neviem, kto to povedal, ale asi bol triezvy a nevedel, čo píše :o))
 
leto
2010-11-03 23:52:36+01
dokumentárna fotografia je smer(hrozné slovo):) , kde to na pp nestojí, rovnako street fotografia je žáner(lepšie slovo) kde stačí občas zvýšiť kontrast,,,
ale v produktovej fotografii, portrétoch a krajinke je to takmer nevyhnutnosť,,,
z pp je skrátka dobrý sluha, no može to byť zlý pán,,,









 
leto
2010-11-04 00:06:10+01
príspevok od: Granko
neviem, kto to povedal, ale asi bol triezvy a nevedel, čo píše :o))
idem ja spať, milá ma volá, navyše už ma zdravý úsudok opúšťa, udržuj štandard, nech sa nemusím hanbiť,,, :)))))))
 
piado
2010-11-04 00:10:45+01
sry, no neviem ako to tu funguje, a ozaj som 50 prispevkov za nieco vyse hodiny necakal. no a kedze je to ako uz niekto vyssie spomenul trochu filozoficka tema, tak som myslel , nech sa vyjadria viaceri a nieco si z toho zoberiem, pripadne zareagujem .
proste tusil som ,ze vacsina bude hovorit ze bez pp to nejde, ale dufal som, ze sa najde aj niekto kto pojde proti prudu a dokaze alebo bude nejako demonstrovat ,ze to ide aj bez PP.
a este ku foteniu krajinky? tam je tiez PP az taky dolezity? ved tiez chcem zachytit krajinu taku aka je v skutocnosti, nie? ( naco vytahovat zelenu vo fotke, ked ta trava v skutocnosti taka zelena ani nie je , alebo napr retusovat droty el. vedenia? jasne ,ze sa to da elegantne vyretusovat, ale ved sa radsej budem hladat take stanoviste, alebo volit taku kompoziciu, kde tto vedenie nebudem mat v zabere , alebo ho zakomponovat tak, aby neposobilo rusivo, ved koniec koncov, v reale je sucastou krajiny )
 
Granko
2010-11-04 00:15:23+01
príspevok od: leto
idem ja spať, milá ma volá, navyše už ma zdravý úsudok opúšťa, udržuj štandard, nech sa nemusím hanbiť,,, :)))))))
čo ja, ale ty ten štandard aj prekonaj :o)))
 
Granko
2010-11-04 00:33:27+01
jóóój, tu keď sa občas začne diskutovať, tak je aj 100 príspevkov za hodinu :o)) len treba trafiť správnu tému :o)
ako napísal dodo_bb - dobrá fotka sa dá urobiť...ale aká to je dobrá fotka? taká, čo ťa núti zamyslieť sa, niečo v tebe vyvolá, dokonca ťa priláka ku sebe naspať i niekoľkokrát...taká, čo má impakt, myšlienku, dušu, život...ale nemyslím niečo, čo sa patrí pod slovo pekné, ok, fajn...ale to si vyžaduje súhru dobrého oka a myšlienky...že tú dobrú fotku urobí človek už v hľadáčiku...a vtedy si môže povedať - viem fotiť, som fotograf...

čo sa týka krajinky - veci sa vždy prikrášľovali...ľudia to majú v génoch...tak ako niekedy v maliarstve, tak i teraz vo fotke či v bežnom živote - ženy používajú mejkap - jedna len v decentnej miere zvýrazní svoju krásu, iná je ako chodiaca omaľovánka a má ho toľko, že keby si zaklopala na čelo, tak popraská ako tenký ľad :o)
realita sa dorába v počítači, upravujú sa nedostatky a tým sa približujú k predstavám ideálu, ktorý autor chce dosiahnuť...vždy budú dva tábory - tí, čo softia viac a tí, čo softia len kozmeticky...lebo i prevod raw do jpeg sa dá považovať za softvérovú úpravu...
 
Granko
2010-11-04 00:35:35+01
nespomínaj moje meno nadarmo :o)))
 
meetU
2010-11-04 00:56:49+01
suhlasim :)
 
Pixxel
2010-11-04 07:48:14+01
Iba mierne off-topic: história úprav fotografie v ´elektronickom výpočtovom stroji´ v Sovietskom zväze (1987).
.
http://gizmodo.com/5681077/life-before-photoshop
 
Cyril
2010-11-04 09:25:46+01
Pri digi nie, pri filme ani netreba upravy (niekedy). Zalezi, co sa foti, pre koho sa foti.
Ano, PS chce zrucnost a trpezlivost, ale bez dobre odfotenej fotky to jednoducho nejde, to je zaklad, na ktorom sa stavia.
 
atiart
2010-11-04 10:12:02+01
..... fotografia .... ešte netak dávno sa to delilo na fotografiu a na digitálnu fotografiu :) ...... myslím si že dnes už sú to dva svety, ktoré sa vzďaľujú ako Jazz od Techna ......
 
noik
ocenenie redakciou 2010-11-04 10:41:57+01
Z rozhovoru s Rainerom Fuehresom, s hlavnym chlapom Canonu pre Europu...Canon zverejnil vyhlasenie, ze vyvija 120 megapixelovy senzor...´a nebude daleko doba, ktora umozni snimanie obrazu ako sekvencie, a pouzije sa najlepsi snimok´.

Potom sa da uz asi tazko hovorit o foteni. Staci mat dobre nastaveny pristroj a vsetko ostatne urobi technika. Nastastie si myslim, ze klasika stale pretrva ( to potom aj dnesne digipristroje sa budu asi uz radit do klasiky:) ) a zostanu isti, ortodoxni fotografi, ktori sa budu vracat...alebo lepsie, zostanu tomu fundametalnemu fotografovaniu verni. Jasne, aj ja si rad zablbnem fotosopom, ale ked je toho vela a chcem si trosku viac popremyslat, natiahnem si film do klasickeho fotoaparatu a vraciam sa ku korenom. Je to potom velmi prijemne, ked viem, ze som limitovany 12 snimkami. Cize premyslat, setrit a 100% komponovat. Nemoznost vysokej kadencie potom robi pre mna z fotografovania skor obrad :)
 
Strana 3 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()