Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Zamknutie expozicie canon eos 550D

nariecnik
2010-11-05 17:32:29+01
Ako to vlastne je s 550d pri zamknuti expozicie?Nižšie som pridal vyber z recenzie z jednej stranky.Jedna sa mi hlavne o časť kde piše autor že zamknut za da E ale ostrenie sa nezamkne! V čom je potom nevyhoda pre fotografa,maju takyto sposob uzamknutia E všetky zrkadlovky? Nastavení expozice, automatika Expozici může nastavit automatika, samozřejmě nechybí priorita času, clony a plně manuální režim. Měření expozice může být poměrové (v závislosti na AF bodu), částečné, bodové a celoplošné se zdůrazněným středem. Ačkoli je zde tlačítko na zamykání expozice, tu nelze zamknout namáčknutím spouště tak, aby se zároveň uzamklo ostření, tedy tak, jak je u kompaktů běžné. V menu se sice dá nastavit různé chování, ale právě tato možnost zde chybí. Jste tak vystaveni na pospas automatice a nemůžete si snadno spouští "krást" expozici odjinud.
 
aerov
2010-11-05 17:44:17+01
mám síce 50D ale význam sa menit nebude. dúfam som dobre pochopil otázku:)
pri stlačení spúšte sa ti zamkne ostrenie( ale ak das napr. al servo, nezamkne sa ti ani ostrenie) ale expozičné hodnoty sa prerátavajú. keď si zamkneš expozíciu ( napr z najjasnejšieho miesta) potom môžeš nekomponovať a zaostriť kam chceš:)
 
pathy
2010-11-05 17:46:12+01
podla mna ide o to, ze ked zmacknes do prvej polohy spust, zamkne sa ti ostrenie -fotak ti po namiereni na iny objekt nepreostri (pokial teda neostris manualne)...no pokial viem expoziciu zamknes tak, ze si ju nastavis podla seba v manualnom rezime. Ak fotis na Av - Tv tak ako pise autor recenzie,mozes si expoziciu krast odjinud. Tak nejak si to vysvetlujem...skus uviest konkretny pripad pri foteni.
 
pathy
2010-11-05 17:47:25+01
a ktore tlacidlo sluzi n zamknutie expozicie Ai-lock?
 
TTL
2010-11-05 17:58:43+01
Na zamknutie AF ma sluzit stlacenie spuste do polovice. Na zamok expozicie tlacitko AE-Lock. Tak je to najlogickejsie. Mozno fotak nema moznost zlucit tieto dve veci do jednej - je to sice neobvykle, ale aspon to prinuti majitela oddelovat expoziciu a ostrenie.

Priznam sa, neviem preco by to niekto mal chciet pohromade.
 
brki
2010-11-05 18:46:30+01
dať dokopy AF a expozíciu je ako skombinovať točenie volantom v aute s brzdením :). Jedná sa o 2 úplne rozdielne parametre. Keď chceš merať expozíciu napr. lúky pred sebou a ostriť na strom pred sebou, uzamkneš expozíciu pri mierení objektívom na plochu, ktorú chceš mať presne zmeranú stlačením príslušného tlačítka * a potom zamieriš na strom a stlačením spúšte do polovice zaostríš...pri podržaní spúšte v tejto polohe môžeš komponovať
 
aerov
2010-11-05 18:46:57+01
príspevok od: pathy
a ktore tlacidlo sluzi n zamknutie expozicie Ai-lock?
*- aspoň u mňa:) kliknem a ostanú rovnaké EX. údaje:)aj keď preostrím. zmažú sa ak si napr kuknem obrázky, prejdem do menu, zmením režim a pod... nechcem klamať ale tuším si viem v menu nastaviť aj tak že do polky spúšt znamená aj zamknutie expozície, ale nieosm si istý:)
 
aerov
2010-11-05 18:52:43+01
sorry za spam ale som si vyskúšla a zistil som že viem nastaviť foťák tak že zaostrím a zároveň sa mi aj blokne expozícia. ak by to niekoho zaujímalo ako to funguje na 50D tak tu je cesta:)menu-predposledná ikonka(C.Fn)-C.FnIV: obsluha/Jiné-1-0 zmeníme na-3:Blok.AE/start merení+AF
ale neviem ako je to na 550D:)
 
nariecnik
2010-11-05 18:54:13+01
Ačkoli je zde tlačítko na zamykání expozice, tu nelze zamknout namáčknutím spouště tak, aby se zároveň uzamklo ostření, tedy tak, jak je u kompaktů běžné. V menu se sice dá nastavit různé chování, ale právě tato možnost zde chybí. Jste tak vystaveni na pospas automatice a nemůžete si snadno spouští ´krást´ expozici odjinud!!! !Vystaveni automatice a Nemužete si expoziciu krast odjinud! Tiež tomu nechapem ako to piše on?!Ja mam SX 20 is. Ja ked si chcem namerat E inde stlačim spušt do polovice držim + stlačim tlačitko AE lock. Expoziciu zamkne/ostrenie nezamkne/spušt pustim. Potom prekomponujem a znova zaostrim stlačenim spuste do polovice a dotlačim.Tak nechapem tomu čo piše on že nejde tam pri AE lock kradnut Expoziciu inde?!Pytam sa skusenych preto lebo zrkadlovku nemam a uvažujem si kupit 550 d tak ma zaujala ta recenzia.Je v tom nejaka nevyhoda?Na inych zrkadlovkach je to tiež tak?
 
nariecnik
2010-11-05 18:58:04+01
príspevok od: brki
dať dokopy AF a expozíciu je ako skombinovať točenie volantom v aute s brzdením :). Jedná sa o 2 úplne rozdielne parametre. Keď chceš merať expozíciu napr. lúky pred sebou a ostriť na strom pred sebou, uzamkneš expozíciu pri mierení objektívom na plochu, ktorú chceš mať presne zmeranú stlačením príslušného tlačítka * a potom zamieriš na strom a stlačením spúšte do polovice zaostríš...pri podržaní spúšte v tejto polohe môžeš komponovať
Ved to mije jasne len ma doplietla ta recenzia.
 
nariecnik
2010-11-05 19:56:34+01
príspevok od: nariecnik
Ved to mije jasne len ma doplietla ta recenzia.
Aka je potom vyhoda alebo lepsie povedane možnost využita Blokovania AE + AF locked oproti standart AE locked?!Ale jedno mi bude stale vrtat hlavou!Ked piše autor v recenzii, že je tam tlačitko zamknutia AE , tak sa musi dat kradnut Expozicia od inakadial pri aktivacii tlačidla a je predsa jedno či je tam aj možnost kombinacie AElocked + AF locked pri namačknuti tlačidla spušte .Ak je tu niekto taky ktory vlastni 550D a može to vyskušat prakticky budem vdačny:Bola by velka škoda keby bolo AE locked tlačidlo na 550d a nesplnalo by svoju funkciu.Hlavne pri tej cene vyrobku moc neverim tomu čo pisal autor recenzie bolo to asi trocha inak myslene
 
mixso
2012-01-25 12:17:37+01
odkaz koho zaujíma uzamknutie expozície
http://www.milujemefotografii.cz/jak-zkrotit-ostreni-zrcadlovky?utm_source=newsletter-mf&utm_medium=mailing&utm_campaign=newsletter-mf-24012012
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()