Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

sum pri ISO 100

2008-08-31 23:59:23+02
pred casom som sa tu pytal na sum pri ISO 100 pri bulb expozicii a bolo mi poradene zapnut odtranovanie sumu pri dlhej expozicii. Teraz som si vsimol ze mam sum na ISO 100 aj pri rychlosti 125 alebo 200 co by som nenazyval dlhou... nemoze to byt nahodou tym, ze mam tu funkciu zapnutu (odstranovanie sumu pri dlhej) aj ked fotim na kratku? pripadne kvoli nespravnemu prudu vo fotaku? (nabijatelne baterie maju spravidla nizsi prud - okolo 1,2V a vyssie napatie, od 800 do 2800 mAh ako alkalicke (pouzivam grip))
 
2008-09-01 00:41:16+02
Vráť sa do školy - Fyzika 8 ročník ZŠ - Prúd označujeme A ( apmére ) a napätie V ( volty ) - nemôže to byť kvôli tomu, čo to je za aparát?! Teda opačne ako píšeš.

Pri ISO 100 sa šum nemôže ukázať ( jemne poznateľný je iba pri 1:1 ) - Výraznejší sa stáva pri zlom exponovaní a následnom ´doťahovaní´ v PC ..

Alebo sa naozaj jedná o tzv ´tepelný šum´ - mohlo by to byť indikátorom závady snímača - prehrievanie ....
 
2008-09-01 00:45:50+02
root: fuck off
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-09-01 07:18:45+02
príspevok od:
Vráť sa do školy - Fyzika 8 ročník ZŠ - Prúd označujeme A ( apmére ) a napätie V ( volty ) - nemôže to byť kvôli tomu, čo to je za aparát?! Teda opačne ako píšeš.

Pri ISO 100 sa šum nemôže ukázať ( jemne poznateľný je iba pri 1:1 ) - Výraznejší sa stáva pri zlom exponovaní a následnom ´doťahovaní´ v PC ..

Alebo sa naozaj jedná o tzv ´tepelný šum´ - mohlo by to byť indikátorom závady snímača - prehrievanie ....
No.. neda mi to.. :)

Upresnim - elektrina je uz v 6.rocniku ZS, ale neviem ako to bolo pre skorsie narodenych ako je root.. :) Kazadopadne pochybujem, ze sa tam ucilo nieco ine ako:

Prud oznacujeme I a jednotkou je 1 Amper- znacka [A]
Napatie oznacujeme U a jednotka je 1 Volt- znacka [V]

@attila: tiez si mohol napisat o aky fotak sa jedna.. nie kazdy sleduje tvoje prispevky vo fore.. aj ked asi zacnem.. :)
 
2008-09-01 07:21:13+02
daenis, mam canon 350D... dakujem
 
2008-09-01 10:00:48+02
attila.farkas.fr:
nahraj niekde original fotky, aby sme vedeli posudit a poradit.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-09-01 10:02:38+02
pozrel som si fotky co tu mas ale nebadam ziadny sum.. este keby si skusil nejaku original fotku dat kde je to najvyraznejsie... ale vobec netusim preco by to malo sumiet pri iso100.. mozno ako spomenul root ze sa nejak kazi snimac
 
quintes
2008-09-01 10:15:07+02
a ten šum vidíš kedy hm? fotíš do raw? vidíš ho keď tú fotku prezeráš v nejakom raw editore? ak chceš od niekoho radu, skús svoj problém podrobnejšie opísať.
 
Fotograf77
2008-09-01 11:53:30+02
Podla mna to bude tymi bateriami :-)
Skus zmenit hlavne znacku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-09-01 12:37:12+02
1. Sum moze vyliezat pri nespravnej expozicii, ked sa snazis dostat kresbu do tmavsich casti obrazu, typicky v protisvetle, kontrastnj scene slnko+tien
2. Sum moze vyliezat hlavne na oblohe, ak fotis do jpg v sRGB priestore. Pre plne vyuzizie dynamickeho rozsahu snimac je nutne snimat do RAW a co najpresnejsie exponovat
3. Ak sa chces vyhnut vyssiemu sumu pri kontrastnych scenach, vyskusaj HDR fotografiu
5. Aj ked sa to nezda, EOS 350D je dnes uz zastaraly fotoaparat, jeho sucasny nastupca EOS 450D ma omnoho pokrocilejsi snimac a aj spracovanie obrazu. Vidim to, ked som presiel z Nikon D80 na D300. CMOS snimac spolu s 14-bit spracovanim obrazu a kvalitny RAW konvertor robia zazraky.
 
2008-09-01 17:45:03+02
daenis, quintes: sum vidim v RAW editore, na foto co som sem dal som ho ciastocne odstranoval. priklad je posledna foto so zapadajucim slnkom, kde expozicia bola 200, ISO 100

Fotograf77: ak by to bolo baterkami, potom znacka s tym nemoze mat nic... baterky maju parametre ktore su uvedene na nich nezavisle od znacky, tj, ked udavaju 2800 mAh, tak je to tolko na philipse aj energizeri... 1,2V je standard na skoro vsetkych

Karol: k 14bit spracovaniu obrazu budem potrebovat aj tomu zodpovednu graficku kartu do compu, vsak?

vdaka...

mimochodom, mozno to naozaj nieje baterkami, lebo som si vsimol, ze sum sa mi objavuje nie len na fotkach, ale aj na diskusiach - a s tym baterky naozaj nic nemaju...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-09-01 20:19:15+02
Na 14-bit spracovanie farieb nepotrebujes nic specialne, samozrejme ak chces vidiet fotky tak, ako si ich nafotil, kvalitny monitor je vitany.
 
2008-09-01 21:06:24+02
vdaka Karol
 
2008-09-01 21:46:55+02
mrco, mas pravdu, bolo to neuvazene... islo len o to, ze sa mi na titulnej stranke objavilo halo, ze mam novu spravu, tak som klikal, az som sa preklikal (toto nech je zaroven inspiracia na zlepsenie portalu - mohlo by to byt aj nejak priamejsie) cez zoznam novych sprav, do novej systemovej spravy a odtial az do diskusie a k novej odpovedi - a tam nejaky sum (necital som to, stacilo mi vidiet nick) od tipka, co uz hadam 3 tyzdne nieje v stave pochopit, ze niesom zvedavy na vobec nic od neho a nieje mu trapne dotlacit svoj rozkysnuty naduty xicht vsade kde si co len prdnem... tak som zaklial fuck off, lebo som zasa raz plytval svojim casom na nieco co ma nezaujima... a sice som mu to adresoval, bolo to viac menej zakliatie na situaciu ako taku... nech mi strana odpusti...

Inak navrhol som adminovi zaviest ´blacklist´ ale asi sa im to do kramku nehodi... mne by sa to hodilo... stranky by sa mi zobrazovali cistejsie a bez zbytocneho balastu.
 
2008-09-01 21:53:40+02
mrco, tak som si precital reakciu toho sumu na Tvoj prispevok... never mu, ze ho posielam do materinej pice preto, ze ma nechvalil - nieje to pravda...

nas konflikt sa nezacal na mojej fotke...

do materinej pice som ho zacal posielat pri fotografii nejakeho ineho clena (nick si uz nepamatam) ktoremu arogantne a napoleonsky (sebakorunovacne) poradil, aby najprv fotografoval 10 rokov podla jeho pokynov a potom ze sa moze dat chlapec na umenie... tam pre mna pan juraj zermegh prestal byt panom a stal sa obycajnym motherfuckerom...

zhasla fajka
 
Marcel Rebro
2008-09-01 22:06:00+02
Dobre hoši. Súbojové pištole Vám dodám ja a kto ma prvý zloží vyhráva. Pre prípad, že vyhrám ja, píšte si parte a cvaknite si pjekné selffoto s čiernym rámikom.

root: nenazval som Ťa ´oným´. Myslel som na prostatu. A IMHO - nepreháňaj to s tými jednokými smajlíkmi. Mohol by som to brať osobne a ver, že nie si môj typ. Minimálne už preto, že máš ´oný´ ...

Brú noc
 
2008-09-01 22:09:56+02
som rád že sme sa pochopili, aspoň teda to tak vyzerá .. ( tu mal byť jednooký smajel )

:-D
 
2008-09-01 23:08:55+02
naaaaaaaaaaaajs :-D aj ja chcem byt onyyyyyyyyy :-P :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 
Condor
2008-09-01 23:09:56+02
príspevok od: Marcel Rebro
Dobre hoši. Súbojové pištole Vám dodám ja a kto ma prvý zloží vyhráva. Pre prípad, že vyhrám ja, píšte si parte a cvaknite si pjekné selffoto s čiernym rámikom.

root: nenazval som Ťa ´oným´. Myslel som na prostatu. A IMHO - nepreháňaj to s tými jednokými smajlíkmi. Mohol by som to brať osobne a ver, že nie si môj typ. Minimálne už preto, že máš ´oný´ ...

Brú noc
Tak k tejto zábavke sa pridám aj ja :-) No dobre dobre... zaviažem si pravú ruku a prelepim jedno oko nech to je aspoň trocha férové :-)) Termín a miesto?
 
Fotograf77
2008-09-02 02:16:22+02
Este ze som to s tou znackou baterii myslel ako vyborny vtip. . . .


cip urcite sumi viac, ked ma zly prud z baterii :-DDDDDDD

Ale aspon sa Tu na e-photo clovek pobavi :-)
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()