Hore
Fórum » Video
 

Vas nazor/kritika na moje video plus par otazok

Pietttro
2023-07-18 14:10:45+02
Ahojte, Nedavno som tu prispieval ohladom vyberu kamery a aj vdaka radam som si na zaciatky zakupil Panasonic GX9 (k tomu mam Oly 17mm f1.8 a Pana 12-35mm f3.5-5.6 ). Ono povodne som si kupoval kameru na svoje napady na videa, a hranie sa...

Nedavno ma ale svagrina poprosila ci jej nenatocim svadbu - videla ze ma tocenie bavi a oni kameramana neplanovali koli peniazkom. Tak si hovorim rodina, rad pomozem preco nie aj sa nieco priucim. Tak aj bolo...bola to velka skusenost a rad by som aby mi skusenejsi uzivatelia dali konstruktivnu kritiku co zlepsit. video je tu : https://youtu.be/Y6Kv6f0DAe4
Poznamka pod ciarou, mal som zlomeninu clenku tak vela zaberov som nestihol ale snazil som sa mat tam aspon zaklad. Co ale viem je ze mi tam chyba variabilita zaberov napr. portretove blizsie, sirokouhle, nemam tam vela B-roll zaberov koli nohe a casu....atd

Musim povedat ale ze ma to clekom bavilo a ze mozno by som sem tam skusil nejaku svadbu natocit a za peniazky si mozno kupil dalsi equipment...

Otazka 1: Je vobec MFT vhodne na svadby? Pri 17mm co je vlastne 34mm pri full senzore...bolo celkom tazke zachtit niektore situacie, hlavne parket, alebo celu postavu atd....lepsie dokupit sirokouhlac alebo to na videu nevadi a je to len vecou strihu?

2. 60fps mi celkom stacilo co sa svadby tyka...ale myslite ze na niektore zabery treba viac? a celkovo, bolo by vhodne kameru vymenit za napr Sony s vacsim senzorom koli svadbam ?

3. Neviete ako funguju videa a GDPR?? (nie len svadobne) ale napr. propagacne video sidliska kde sa mihnu tvare ludi? treba to riesit?

Dakujem za Vas cas a odpovede.
 
Pietttro
2023-07-18 14:11:38+02
dodam len ze dva zabery v uvode videa su robene mobilom to dost vidno
 
gytheio
2023-07-18 18:03:03+02
Sice videa moc netocim ale nesedi mi to farebne ani svetelne, vyvazenie bielej si mal na automate alebo? Okrem toho biela je tam moc biela az prepalena a tmava je az moc tmava.
Ak chces tocit svadby tak mas na to potencial teda zaklady ale treba sa ucit a urcite si zadovaz lepsiu kameru. Nezabudni na svetlo, kvalitne vykonne ledkove svetlo na kameru lebo to co je v tom videu je tmava bieda. Svadba ma ziarit
 
Pietttro
2023-07-18 21:18:07+02
príspevok od: gytheio
Sice videa moc netocim ale nesedi mi to farebne ani svetelne, vyvazenie bielej si mal na automate alebo? Okrem toho biela je tam moc biela az prepalena a tmava je az moc tmava.
Ak chces tocit svadby tak mas na to potencial teda zaklady ale treba sa ucit a urcite si zadovaz lepsiu kameru. Nezabudni na svetlo, kvalitne vykonne ledkove svetlo na kameru lebo to co je v tom videu je tmava bieda. Svadba ma ziarit
Ano je pravda ze na farbu a svetlo som az tak nepozeral. Fotograf mi poradil v byte nevesty dat kelviny na teplejsie...ale potom som to uz tak neriesil lebo mal som co robit ako host / otec a kameraman aby som vsetko stihal ....cize to bolo na auto tusim.
Cize znacim si ze na farebnosti a teplote treba popracovat...a ano kazdou svadbou alebo eventom by to boli dalsie a dalsie skusenosti. Mna skor bavi post produkcia no musim sa naucit tocit dobre zabery....v kostole toho so svetlom vela nenarobis a tam behat s ledkou nemozes a tak isto ani v sale....nato proste treba dobry objektiv a nastavit kameru...

Kludne mi napis ktore casti su podla teba prepalene a ktore moc tmave (aj ked tie tmave asi viem)

a dakujem za reakciu !
 
gytheio
2023-07-18 21:35:39+02
príspevok od: Pietttro
Ano je pravda ze na farbu a svetlo som az tak nepozeral. Fotograf mi poradil v byte nevesty dat kelviny na teplejsie...ale potom som to uz tak neriesil lebo mal som co robit ako host / otec a kameraman aby som vsetko stihal ....cize to bolo na auto tusim.
Cize znacim si ze na farebnosti a teplote treba popracovat...a ano kazdou svadbou alebo eventom by to boli dalsie a dalsie skusenosti. Mna skor bavi post produkcia no musim sa naucit tocit dobre zabery....v kostole toho so svetlom vela nenarobis a tam behat s ledkou nemozes a tak isto ani v sale....nato proste treba dobry objektiv a nastavit kameru...

Kludne mi napis ktore casti su podla teba prepalene a ktore moc tmave (aj ked tie tmave asi viem)

a dakujem za reakciu !
To led svetlo je v patke priamo na fotoaparate miesto blesku, nic zlozite co by ta obmedzovalo.
To vyvazenie bielej si asi nemal v automate ked tam mas kazdu scenu v inom tone, alebo ten Panasonic sa v tom moc neorientuje, budes si musiet zaobstarat poriadnu kameru s kvalitnym vystupom ked ta bavi PP a kvalitna kamera to dobre zvlada v automatickom rezime. Mas na mysli cisto iba video alebo chces aj fotit?
 
Paladin25
2023-07-18 22:15:26+02
Osobne by som s novou kamerou ešte počkal. M4/3 je na video dosť dobrý a videl som z neho kvantum kvalitných videí.

Nie som expert na video. Takže sa môžem vo svojom hodnotení mýliť.

To vyváženie ti lietalo a tak isto sa mi zdalo pár záberov mierne rozstrasených hlavne keď si sa ty s kamerou hýbal.

Čo mi ešte vadilo bola dĺžka klipu, miestami som sa nudil.

Na druhú stranu z toho cítiť zápal a ak to bolo tvoje prvé svadobné ako píšeš je sa kde odraziť.

Výborná pasáž začína od 4tej minúti ... to sa mi naozaj veľmi páčilo.

 
Pietttro
2023-07-19 00:15:57+02
príspevok od: gytheio
To led svetlo je v patke priamo na fotoaparate miesto blesku, nic zlozite co by ta obmedzovalo.
To vyvazenie bielej si asi nemal v automate ked tam mas kazdu scenu v inom tone, alebo ten Panasonic sa v tom moc neorientuje, budes si musiet zaobstarat poriadnu kameru s kvalitnym vystupom ked ta bavi PP a kvalitna kamera to dobre zvlada v automatickom rezime. Mas na mysli cisto iba video alebo chces aj fotit?
mas pravdu teraz ked nad tym rozmyslam ja som to v byte nastavil na nejake kelviny a potom som to uz asi nemenil...ako ale dosiahnut to spravne vyvazenie?....v byte je to teple, vonku pred salou studensie....v sale sa zase svetlo dynamicky menilo podla hudby...ked sa jedlo bolo teplee, ked sa tancovalo svietlo to do modra...hm....podla mna kamera je fajn len ja sa musim pohrat s nastaveniami a kusok som v tom strateny ale pozrem nejake videa no

Ja sa orientujem viac na video to ma bavi....fotenie berem ako bonus. Ked niekde idem beriem fotak a snazim sa aj fotit tam sa zase ucim pracovat na manual..ak mam cas tak sa s tym hram napr na chate a tak
 
Pietttro
2023-07-19 00:23:51+02
príspevok od: Paladin25
Osobne by som s novou kamerou ešte počkal. M4/3 je na video dosť dobrý a videl som z neho kvantum kvalitných videí.

Nie som expert na video. Takže sa môžem vo svojom hodnotení mýliť.

To vyváženie ti lietalo a tak isto sa mi zdalo pár záberov mierne rozstrasených hlavne keď si sa ty s kamerou hýbal.

Čo mi ešte vadilo bola dĺžka klipu, miestami som sa nudil.

Na druhú stranu z toho cítiť zápal a ak to bolo tvoje prvé svadobné ako píšeš je sa kde odraziť.

Výborná pasáž začína od 4tej minúti ... to sa mi naozaj veľmi páčilo.

Ahoj Paladin25...dakujem Ti za nazor a postrehy...urcite pomoze.
Co sa tyka kamery asi by som GX9 casom vymenil napr za GH5 alebo take nieco (hlavne koli vydrzi baterie, moznosti napojit priamo mikrofon atd)....ale stale je to MFT no verim ze aj s tym sa daju robit pekne svadby...

Ako som pisal vysie Gytheio-vi...s tym vyvazenim neviem ako, musim sa to naucit...farebnost saly sa menila podla hudby aj podla toho ci ludia jedia alebo ci je vstup nejaky atd. Este asi neviem ako to nastavit ked je sala do modra a tancuje sa a je pritmie....versus ked ludia jedia a sala je osvetlena poriadne....versus kostol...atd

To roztrasenie to je ten zlomeny clenok, este som nevedel poriadne chodit a krival som tak to je tam vidno a ani stabilizacia nepomohla...ale ano to bola moja chyba.

Je to dlhsie asi aj preto lebo je to rodina, svagrina a dal som tam aj to co tam byt nemuselo...hlavne v kostole. Asi som sa aj celkom prisposobil dlzke prvej pesnicky.

Ano bolo to moje prve svadobne a naozaj improvizovane vzhladom na okolnosti ...dakujem za nazor , tiez si myslim ze druha cast mi vysla lepsie
 
gytheio
2023-07-19 06:42:43+02
príspevok od: Pietttro
mas pravdu teraz ked nad tym rozmyslam ja som to v byte nastavil na nejake kelviny a potom som to uz asi nemenil...ako ale dosiahnut to spravne vyvazenie?....v byte je to teple, vonku pred salou studensie....v sale sa zase svetlo dynamicky menilo podla hudby...ked sa jedlo bolo teplee, ked sa tancovalo svietlo to do modra...hm....podla mna kamera je fajn len ja sa musim pohrat s nastaveniami a kusok som v tom strateny ale pozrem nejake videa no

Ja sa orientujem viac na video to ma bavi....fotenie berem ako bonus. Ked niekde idem beriem fotak a snazim sa aj fotit tam sa zase ucim pracovat na manual..ak mam cas tak sa s tym hram napr na chate a tak
Kvalitna kamera sa s automatickym vyvazenim bielej vysporiada vsade, vyvazenie bielej je pri toceni svadby asi to najhlavnejsie a vobec tocit svadobne video v automate lebo je tam vela scen kde treba rychlo reagovat a menit zakazdym WB... to sa ti nikdy to video poriadne spravit nepodari.
Ked sa orientujes iba na video preco tocis s fotoaparatom? To je dalsie obrovske minus, nestretol som este na ziadnej svadbe aby niekto tocil video s fotoaparatom. A este k tomu s Lumixom
V 2014 som mal v plane tocit videa a mal som videokameru Sony 4k, v tom case stala 2000 eur, teraz su uz podstatne lacnejsie, ale tocit video s videokamerou a fotoaparatom je priepastny rozdiel aj v kvalite aj v tom, ze vieokamera toci vsetko v automate v spickovej kvalite, ty sa mozes sustredit iba na scenu a kamera spravi vsetko za teba. Obrovske plus ktore mala ta videokamera, ze tocila video v formate 16:9 a pocas tocenia videa ked sa ti pozdaval nejaky moment si stlacil spust a ulozilo ti aj fotografiu, samotne video bolo vzdy presvetlene pozitivne farby a ziadne prepaly. Neviem kto ti poradil fotoaparat na tocenie svadby, to ako keby si isiel kosit luku s trabantom.
 
gytheio
2023-07-19 07:23:21+02
A bez urazky, prestan byt naivny, ked si nechas od niekoho radit pozri si jeho portfolio.. inac vzdy budes robit taketo rovnake videa s podradnym fotoaparatom a nikto nebude mat zaujem. Predaj vsetko co mas a kup videokameru a svetlo a makaj na sebe.
 
Pietttro
2023-07-19 08:55:35+02
Noo dovolim si nesuhlasit, min rok som bol na 4 svadbach a doba kedy sa pouzivala origo kamera uz je prec...dnes sa na taketo akcie pouzivaju kvalitne fotoaparaty ktore tocia 4K, maju vymakany auto focus atd....ale hlavne vies menit objektivy. Mat taky Panasonic GH6 a k tomu dva poriadne objektivy (jeden kvalitny na zoom zabery aby si nevstupoval do davu a nerusil inimnost + jeden prime napr 20mm - ak sa bavime o MFT)....aj na mojej svadbe mal chalan Sony Alpha A7 s gymbalom a druha B kamera na stative...niektore fotaky su dnes uz viac kamery a vyuzivaju sa nato....naozaj som nevidel zeby niekto v dnesnej dobe tocil na original kameru ako pises ale chapem co tym asi myslis....

Ja uz mam napozeranych tutorialov dost, tiez vsetko s kamerovymi fotakmi..len to musim skusat v reale
 
Pietttro
2023-07-19 08:58:09+02
toto je moja "kamera"
 
gytheio
2023-07-19 08:59:30+02
príspevok od: Pietttro
Noo dovolim si nesuhlasit, min rok som bol na 4 svadbach a doba kedy sa pouzivala origo kamera uz je prec...dnes sa na taketo akcie pouzivaju kvalitne fotoaparaty ktore tocia 4K, maju vymakany auto focus atd....ale hlavne vies menit objektivy. Mat taky Panasonic GH6 a k tomu dva poriadne objektivy (jeden kvalitny na zoom zabery aby si nevstupoval do davu a nerusil inimnost + jeden prime napr 20mm - ak sa bavime o MFT)....aj na mojej svadbe mal chalan Sony Alpha A7 s gymbalom a druha B kamera na stative...niektore fotaky su dnes uz viac kamery a vyuzivaju sa nato....naozaj som nevidel zeby niekto v dnesnej dobe tocil na original kameru ako pises ale chapem co tym asi myslis....

Ja uz mam napozeranych tutorialov dost, tiez vsetko s kamerovymi fotakmi..len to musim skusat v reale
Ok
 
Paladin25
2023-07-19 10:06:51+02
príspevok od: Pietttro
Ahoj Paladin25...dakujem Ti za nazor a postrehy...urcite pomoze.
Co sa tyka kamery asi by som GX9 casom vymenil napr za GH5 alebo take nieco (hlavne koli vydrzi baterie, moznosti napojit priamo mikrofon atd)....ale stale je to MFT no verim ze aj s tym sa daju robit pekne svadby...

Ako som pisal vysie Gytheio-vi...s tym vyvazenim neviem ako, musim sa to naucit...farebnost saly sa menila podla hudby aj podla toho ci ludia jedia alebo ci je vstup nejaky atd. Este asi neviem ako to nastavit ked je sala do modra a tancuje sa a je pritmie....versus ked ludia jedia a sala je osvetlena poriadne....versus kostol...atd

To roztrasenie to je ten zlomeny clenok, este som nevedel poriadne chodit a krival som tak to je tam vidno a ani stabilizacia nepomohla...ale ano to bola moja chyba.

Je to dlhsie asi aj preto lebo je to rodina, svagrina a dal som tam aj to co tam byt nemuselo...hlavne v kostole. Asi som sa aj celkom prisposobil dlzke prvej pesnicky.

Ano bolo to moje prve svadobne a naozaj improvizovane vzhladom na okolnosti ...dakujem za nazor , tiez si myslim ze druha cast mi vysla lepsie
Určite je načom stavať. Držím palce!
 
gytheio
2023-07-19 10:13:11+02
príspevok od: Pietttro
toto je moja "kamera"
https://www.kamera-express.de/canon-xa-70?channable=013e3b6964003132343237343936c9&hic_camp=google_ads:17940548089::&gclid=Cj0KCQjwk96lBhDHARIsAEKO4xYNx-L3qbFsFro9fgCHx3KBuDBZqaXTzhIqhP5yqPXhZn8ilTR-oUwaAlxXEALw_wcB
Narychlo to sem davam, je vela znaciek lacnejsich drahsich...a vsetky maju spolocne jedno, su urcene na zaznam videa a robia to ovela kvalitnejsie ako fotoaparaty.
Bol si na 4 svadbach a videl si tam niekoho s hebedom Sony Alpha A7 s gymbalom a uz pre teba doba videokamier je prec, nevidis na svojom videu prepalene cele pozadie ale doba videokamier je prec. Ja som bol na 100 svadbach a vsetci pouzivali videokameru lebo ta technika v zrovnani s fotoaparatom ma iba klady a ziadne zapory. To, ze ty mozes menit objektiv je dalsia absurdita, videokamera ma ovela vacsi zoom ako ti tvoje objektivy dokopy.
Vypni si tu naivnu naivitu, daj si poriadnu meditaciu a pozeraj videa kde tocia svadby tak ako sa to ma robit.
 
gytheio
2023-07-19 11:17:46+02
brutalne prepaly bez struktury detailov kazda scena iny farabny ton zliate farby...
 
Paladin25
2023-07-19 11:47:35+02
príspevok od: Pietttro
Noo dovolim si nesuhlasit, min rok som bol na 4 svadbach a doba kedy sa pouzivala origo kamera uz je prec...dnes sa na taketo akcie pouzivaju kvalitne fotoaparaty ktore tocia 4K, maju vymakany auto focus atd....ale hlavne vies menit objektivy. Mat taky Panasonic GH6 a k tomu dva poriadne objektivy (jeden kvalitny na zoom zabery aby si nevstupoval do davu a nerusil inimnost + jeden prime napr 20mm - ak sa bavime o MFT)....aj na mojej svadbe mal chalan Sony Alpha A7 s gymbalom a druha B kamera na stative...niektore fotaky su dnes uz viac kamery a vyuzivaju sa nato....naozaj som nevidel zeby niekto v dnesnej dobe tocil na original kameru ako pises ale chapem co tym asi myslis....

Ja uz mam napozeranych tutorialov dost, tiez vsetko s kamerovymi fotakmi..len to musim skusat v reale
Áno potrvrdzujem občas nejakú svadbu nafotím a ak majú kameremana tak posledné roky na 90% má už foťák, ktorým točí.

Väčšina firiem už aj vyrába foťáky špecializované na video. Majú svoje modelové rady.
 
gytheio
2023-07-19 12:00:40+02
príspevok od: Paladin25
Áno potrvrdzujem občas nejakú svadbu nafotím a ak majú kameremana tak posledné roky na 90% má už foťák, ktorým točí.

Väčšina firiem už aj vyrába foťáky špecializované na video. Majú svoje modelové rady.
nikdy si svadbu nefotil, si iba najvacsi oblbovak na tejto stranke.. este nedavno si tu pisal, ze sa fotenim nezivis a dnes zrazu aky si ty svadobny fotograf.
 
Paladin25
2023-07-19 12:08:38+02
príspevok od: gytheio
nikdy si svadbu nefotil, si iba najvacsi oblbovak na tejto stranke.. este nedavno si tu pisal, ze sa fotenim nezivis a dnes zrazu aky si ty svadobny fotograf.
Žiaľ to že ty nerozumieš písanému textu neznemaná že máš pravdu.

Opäť raz a zasa klameš!

Už som ti to raz napísal pokojne ti pošlem moje svadobné portfólio ak nám ukážeš TY to svoje.

Ale opäť skončíme pri tom že nás tu všetkých klameš... prosím ťa nereaguj na mňa a nestrápňuj sa (ak je to v tvojom prípade ešte možné).

To že ma fotenie neživý neznamená že nemôžem občas odfotiť nejakú svadbu. Tieto veci sa v normálnom svete nevylučujú.
 
gytheio
2023-07-19 12:13:44+02
príspevok od: Paladin25
Žiaľ to že ty nerozumieš písanému textu neznemaná že máš pravdu.

Opäť raz a zasa klameš!

Už som ti to raz napísal pokojne ti pošlem moje svadobné portfólio ak nám ukážeš TY to svoje.

Ale opäť skončíme pri tom že nás tu všetkých klameš... prosím ťa nereaguj na mňa a nestrápňuj sa (ak je to v tvojom prípade ešte možné).

To že ma fotenie neživý neznamená že nemôžem občas odfotiť nejakú svadbu. Tieto veci sa v normálnom svete nevylučujú.
V druhej debate pises ako si odovzdal svadobne fotografie klientovi, alebo zase nerozumiem textu?

Inac vies preco by nikto nechcel teba ako svadobneho fotografa sudruh frantisek pravda? po kazdom by si vykrikoval, PRIZNAJ, ZE KLAMES...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()