Hore
Fórum » Video
 

Vhodný program na úpravu videa re začiatočníka

Bindo
2011-07-20 22:29:48+02
Zdravím vás,
rozhodol som sa naučiť využívať funkciu videa vo svojej 7D. Niečo som potočil a prišiel na rad strih. A tu som sa akosi zasekol. Skúšal som MS movie maker, ale veľmi sme si nesadli. Síce ocenujem jeho jednoduchosť, chýbajú mi tam však pokročilejšie funkcie. Preto sa chcem spýtať či nepoznáte nejaký dobrý, nie príliš zložitý program na úpravu a strih videa. Niečo ako je Zoner povedzme na fotky S tým aby mal ten program funckiu stabilizácie alebo ako sa to volá, že mi oseká trochu kraje a tým stabilizuje obraz. Inak mi stačí len aby vedel čo najviac spôsobmi prelínať obraz a pod. Také tie základné veci. Žiadne montáže zatial
Za rady pekne dakujem
 
conan7
2011-07-20 22:34:47+02
Mne celkom vyhovuje Pinnacle Studio.
 
keko
2011-07-20 22:53:07+02
VirtualDub
 
Laikka
2011-07-20 22:55:05+02
Pinnacle Studio je velmi podařený program, v základu splní vše, co od něj očekáváš, je uživatelsky příjemný, všechno je intuitivní. Nevím, jak je to s posledníma verzema, já jsem dostal ke kameře verzi tuším 12 a byla velmi nestabilní (i po nainstalování X opravných balíčků). Je to "na mašlu", když se s něčím pipláš a celý ti to spadne v okamžiku, kdy to nejmíň čekáš. O problémech při exportu ani nemluvím. Každopádně taky doporučuju (úspěšně jsem pár videí sestříhal), snad je to v poslední verzi se stabilitou lepší...
 
Dodo PO
2011-07-20 23:53:18+02
http://www.cyberlink.com/products/powerdirector/overview_en_US.html
 
Ondatree
2011-07-21 00:11:21+02
Ak free tak VirtualDub...ak nie free tak Pinnacle,Sony Vegas etc. Pinacle je najma v zaciatocnicko-amaterskych kruhoch oblubene...nieco na tom asi bude
 
Filip Bucher
2011-07-21 00:18:11+02
ked som zacinal so striom tak to bol prave Pinnacle... Vlei jednuduchy a intuitivny ale po prvom videu som presiel na Sony Vegas, ktory bol pre mna rovnako jednoduchy ale mal viac moznosti...

ja by som ti doporucoval prave Sony Vegas.
Ale render rob do avi(uncompresed) a potom cez VirtualDub do divixu cez 2pass render...
 
nvm
2011-07-21 00:47:39+02
Sony Vegas - zložitejší, viacej funkcií Corel VideoStudio Pro - jednoduchší, menej funkcií
-ja mám odskúšané tieto dva každopádne odoprúčam sony vegas hoci než sa s ním zoznámiš chvíľu to potrvá ale potom ti už nič chýbať nebude
 
Filip Bucher
2011-07-21 11:16:47+02
príspevok od: nvm
Sony Vegas - zložitejší, viacej funkcií Corel VideoStudio Pro - jednoduchší, menej funkcií
-ja mám odskúšané tieto dva každopádne odoprúčam sony vegas hoci než sa s ním zoznámiš chvíľu to potrvá ale potom ti už nič chýbať nebude
podla mna nato kolko ma funkcii a moznosti Sony Vegas tak je neskutocne jednoducho spraveny a hlavne intuitivny...
Ked si to porovnam s Premiere ktory ponuka sice neskutocne viacej funkcii ale aj tie najjednouchsie nastavenia a funkcie su tam pomerne dost komplikovane a dlho sa snim zauca

Ale Corel som neskusal... Ale Vegas som vedel plne ovladat po 2 tyzdnom roboty snim par hodin denne ked som mal 12 rokov takze isiel by som dotoho znova... :/
 
total empty
2011-07-21 11:38:55+02
NERO 9-vytvaranie filmu
NERO 10- NERO VISION 10 - fakt to stojí zato,lepšie ako pinakle.
Spracuje všetky videa-finalný produkt môže byť v AVI, DVD-vts sub.,AVCHD, BD-na všetkych formátoch si môžeš nastaviť kvalitu.
DOLBY DIGITAL5.1 alebo DTS 5.1
České menu+sprievodca,vytvorenie interaktívneho menu do filmu,Všetký možné nastavenia možnosti a efekty a triky atď.
Jednoducho sa na tom naučí aj začiatočník a dosiahne profi výsledky.
Jedine čo potrebuješ je chuť hrať sa z týmto softom a pár desiatok eura(do 150 sa zmestíš) a samozrejme win7. a nadupaný počitač.
 
nvm
2011-07-21 13:00:18+02
príspevok od: Filip Bucher
podla mna nato kolko ma funkcii a moznosti Sony Vegas tak je neskutocne jednoducho spraveny a hlavne intuitivny...
Ked si to porovnam s Premiere ktory ponuka sice neskutocne viacej funkcii ale aj tie najjednouchsie nastavenia a funkcie su tam pomerne dost komplikovane a dlho sa snim zauca

Ale Corel som neskusal... Ale Vegas som vedel plne ovladat po 2 tyzdnom roboty snim par hodin denne ked som mal 12 rokov takze isiel by som dotoho znova... :/
jasné ja som s tým tiež začal nejak v 12tich.. tuším nejaké CS videá a skate profily som robil... on vlastne ani nieje nejak náročne spravený, ale myslím že človek ktorý pracuje prvý krát s nejakým takýmto editorom a zapne si ho má chuť prinajmenšom odinštalovať ho.. milión okien a nástrojov podobné pocity som mal keď som zapol photoshop prvý krát..
 
calven
2011-07-21 13:03:41+02
iMovie

A pozor na podmienku : "Inak mi stačí len aby vedel čo najviac spôsobmi prelínať obraz". Nie je nič horšie, ak sa domáci klip premení na prehliadku prelínacích efektov... Pred strihom (a zrejme aj pred samotným nakrúcaním) odporúčam preštudovať seriál ZOOM na stránkach ČT
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169539134-zoom/3212-prehled-dilu-ondrejovy-skoly/
 
Dodo PO
2011-07-21 13:52:55+02
príspevok od: calven
iMovie

A pozor na podmienku : "Inak mi stačí len aby vedel čo najviac spôsobmi prelínať obraz". Nie je nič horšie, ak sa domáci klip premení na prehliadku prelínacích efektov... Pred strihom (a zrejme aj pred samotným nakrúcaním) odporúčam preštudovať seriál ZOOM na stránkach ČT
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169539134-zoom/3212-prehled-dilu-ondrejovy-skoly/
Správna poznámka. Dík za tip.
 
MorienStudio
2011-07-29 15:52:37+02
príspevok od: Bindo
Zdravím vás,
rozhodol som sa naučiť využívať funkciu videa vo svojej 7D. Niečo som potočil a prišiel na rad strih. A tu som sa akosi zasekol. Skúšal som MS movie maker, ale veľmi sme si nesadli. Síce ocenujem jeho jednoduchosť, chýbajú mi tam však pokročilejšie funkcie. Preto sa chcem spýtať či nepoznáte nejaký dobrý, nie príliš zložitý program na úpravu a strih videa. Niečo ako je Zoner povedzme na fotky S tým aby mal ten program funckiu stabilizácie alebo ako sa to volá, že mi oseká trochu kraje a tým stabilizuje obraz. Inak mi stačí len aby vedel čo najviac spôsobmi prelínať obraz a pod. Také tie základné veci. Žiadne montáže zatial
Za rady pekne dakujem
Ahoj ja pouzivam Sony Vegas Studio 10. Je to intuitivny user-friendly program s ktorym mozes vytvorit aj profesionalne videa. Mozem poslat link na tutorialy nejake nech mozete vidiet ako to vyzera.

http://hd-video.sk/link/index.php

Verim, ze pomoze. Mne pomohlo

 
wayne
2011-07-29 16:07:39+02
Sony Vegas je ok ak mas klipy ktore das za sebou, urobis nejake prechody (hoci je tam kopa automatickych, vacsiu spokojnost dosiahne clovek ak si cez keyframy navoli vlastne - no aj tie co su su pomerne slusne), pokial by si chcel vsak nieco sofistikovanejsie, lepsi vystup, alebo nejake pokrocilejsie efekty, tak jedine Adobe.

Je to trochu zlozitejsie na pochopenie, no je par vybornych videotutorialov na nete ako co urobit.

Predpokladam vsak, ze Sony Vegas ti bude stacit...
 
wayne
2011-07-29 16:08:50+02
príspevok od: nvm
jasné ja som s tým tiež začal nejak v 12tich.. tuším nejaké CS videá a skate profily som robil... on vlastne ani nieje nejak náročne spravený, ale myslím že človek ktorý pracuje prvý krát s nejakým takýmto editorom a zapne si ho má chuť prinajmenšom odinštalovať ho.. milión okien a nástrojov podobné pocity som mal keď som zapol photoshop prvý krát..
Mas nejake linky?
 
Bindo
2011-07-30 13:42:06+02
Inak vďaka všetkým za linky a rady. Nerozumiem prečo sa mi až teraz zobrazili nové príspevky...
 
wayne
2011-07-30 18:14:44+02
Oplati sa poobzerat po tutorialoch z lynda.com, su perfektne.
 
PeCh
2011-07-30 19:17:11+02
Na transkódovanie používam Handbrake a Avidemux. Na strih mám Pitivi, ale veľmi nestrihám. Nenašiel som žiadny program, ktorý by mi dokázal presne na snímku synchronizovať viac zdrojov videa a zvuku.

V každom prípade som sa rozprával s jedným kameramanom ohľadne stabilizácie videa a žiadne softvérové hokusy-pokusy ti nepomôžu. Jediná spoľahlivá pomoc je statív, žeriav, koľajničky... A čo sa týka prelínacích efektov, tak asi si ešte nevidel žiadny film. Skús sa pozrieť, koľko prelínacích efektov sa používa? Na 99 % len 3: žiadny, prechod cez dvojexpozíciu a prechod cez čiernu. Všetko ostatné je len na ohúrenie amatérov s tým, že každý kameraman/strihač by sa hanbil, keby ich mal použiť. Takže dobrá rada: ruky od nich preč. Alebo si dávaš okolo fotiek kvetinkové rámiky?
 
wayne
2011-07-30 19:35:57+02
príspevok od: PeCh
Na transkódovanie používam Handbrake a Avidemux. Na strih mám Pitivi, ale veľmi nestrihám. Nenašiel som žiadny program, ktorý by mi dokázal presne na snímku synchronizovať viac zdrojov videa a zvuku.

V každom prípade som sa rozprával s jedným kameramanom ohľadne stabilizácie videa a žiadne softvérové hokusy-pokusy ti nepomôžu. Jediná spoľahlivá pomoc je statív, žeriav, koľajničky... A čo sa týka prelínacích efektov, tak asi si ešte nevidel žiadny film. Skús sa pozrieť, koľko prelínacích efektov sa používa? Na 99 % len 3: žiadny, prechod cez dvojexpozíciu a prechod cez čiernu. Všetko ostatné je len na ohúrenie amatérov s tým, že každý kameraman/strihač by sa hanbil, keby ich mal použiť. Takže dobrá rada: ruky od nich preč. Alebo si dávaš okolo fotiek kvetinkové rámiky?
Pozna ten kameraman After Effects a hlavne nastroj Mocha? Len tak zo zvedavosti. Ano, je to spolahliva pomoc, no trackovanie v After Effects je skutocne kvalitne.

A vo filme sa samozrejme toho pouziva ovela viac, akurat je to tak sikovne skryte, ze laik si to nevsimne.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()