Hore
Fórum » Video
 

canon 500d nastavenie clony pri videu

markoe
2012-04-21 13:05:02+02
da sa neako nastavit clona pri toceni videa na canon 500d ?
lebo ked natacam objektivom 85mm 1.8 tak sa to same pricloni na asi clonu 12.
ale ked sa to automaticky zaostruje (zivy rezim) tak sa to ostri na najnizsej clone.
A rad by som tocil na clone 1.8-2.8
 
Recept
2012-04-21 13:29:45+02
použiť manuálny režim?
 
rk.
2012-04-21 13:47:27+02
Pokial si pamatam (mal som 500D cca 2 roky), tak bohuzial fotak nastavuje clonu na videu automaticky a ostri na plnu dieru len preto, aby bolo jasne kam zaostril.

Napadaju ma tri sposoby, ako sa to mozno dalo obist:

1. Nastav fotak do Av, nastav clonu, stlac tlacitko DOF preview, pocas toho, ako ho drzis odaretuj objektiv a jemne ho pootoc - takto zostane zacloneny na hodnotu, ktoru si nastavil. Potom prepni na video a natacaj. Ale - prides o automaticke zaostrovanie plus neviem ci to stale suchanie prospieva kontaktom ... za nic neberiem zodpovednost.

2. Pozhanaj si nejake starsie objektivy s clonovym kruzkom. ... ale zasa nebudes mat autofocus

3. Magic Lantern? Mozno tento problem vyriesl firmware Magic Lantern, ten je zamerany hlavne na video ... ale to si uz budes musiet najst sam, nemam s nim skusenosti.
 
denySK
2012-04-21 16:11:29+02
stiahni si MAGIC LANTERN firmware a mas po probleme...
dalsi problem, pri clone 1.8 a 2.8 budes mat na slnku kratke casy kratsie ako 1/1000 co sa prejaví na "trhanosti" videa..riesenim je ND filter alebo priclonit, cas by mal byt cca prevratena hodnota fps. cize pri 25fps cas 1/25, pripadne 1/50, ale urcite nie 1/4000...
 
markoe
2012-04-21 18:13:11+02
MAGIC LANTERN si dam na pametovku.
a ked to budem chcet vymazat a dat do fotak do pvovodneho stavu len to vymazem z pametovky?
 
MarianDLL
2012-04-21 23:47:34+02
príspevok od: markoe
MAGIC LANTERN si dam na pametovku.
a ked to budem chcet vymazat a dat do fotak do pvovodneho stavu len to vymazem z pametovky?
To priamo v menu fotaka (tam kde je formatovanie karty) tak tam mas moznost bud sformatovat kartu a ML ponechat, alebo zmazat kartu aj s ML. Inak jaj mam tiez 500D a pozival som ML. Pisal som tu aj jednu temu "bateria sa vybija priliz rychlo" - ked som mal nainstalovany ML, po istom case sa mi zacala bateria priserne rychlo vybijat. Takze pozor na ML.
 
denySK
2012-04-22 08:47:21+02
príspevok od: MarianDLL
To priamo v menu fotaka (tam kde je formatovanie karty) tak tam mas moznost bud sformatovat kartu a ML ponechat, alebo zmazat kartu aj s ML. Inak jaj mam tiez 500D a pozival som ML. Pisal som tu aj jednu temu "bateria sa vybija priliz rychlo" - ked som mal nainstalovany ML, po istom case sa mi zacala bateria priserne rychlo vybijat. Takze pozor na ML.
ja to tiez pozorujem hlavne pri zapnutom liveview..kde je ta tema? nemozem ju najst
 
MarianDLL
2012-04-23 16:24:51+02
príspevok od: denySK
ja to tiez pozorujem hlavne pri zapnutom liveview..kde je ta tema? nemozem ju najst
www.ephoto.sk/forum/10/9283/bateria-sa-vybija-velmi-rychlo/strana-1/
To ze ti zerie bateriu viac pri zapnutom LV je normalne, ale mne to zralo bateriu aj pri vypnutom fotaku..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()