Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

čistenie čipu Prešov

Goriot
2018-05-12 17:02:26+02
Kúpil som si fotoaparát v Nay aj so 4-mi čisteniami zadarmo, ale to posielali fotoaparát až do Prahy, trvalo to celkovo mesiac a bolo to pred troma rokmi, ale bol som nad mieru spokojný... tie zvyšné čistenia už prepadli, tak by som chcel niečo bližšie a na počkanie.Prečítal som tu nie jeden príspevok, ale o čistení čipu v Prešove ani bodka. Niečo o Košiciach z pred piatich rokov ... kto vie či je to aktuálne a ešte k tomu zo zvláštnymi komentami o odbornosti. Preto sa chcem opýtať, čistí odborne vôbec niekto v Prešove čipy, eventuálne v Košiciach ? Mám Nikon.
 
acton
2018-05-12 19:39:21+02
príspevok od: Goriot
Kúpil som si fotoaparát v Nay aj so 4-mi čisteniami zadarmo, ale to posielali fotoaparát až do Prahy, trvalo to celkovo mesiac a bolo to pred troma rokmi, ale bol som nad mieru spokojný... tie zvyšné čistenia už prepadli, tak by som chcel niečo bližšie a na počkanie.Prečítal som tu nie jeden príspevok, ale o čistení čipu v Prešove ani bodka. Niečo o Košiciach z pred piatich rokov ... kto vie či je to aktuálne a ešte k tomu zo zvláštnymi komentami o odbornosti. Preto sa chcem opýtať, čistí odborne vôbec niekto v Prešove čipy, eventuálne v Košiciach ? Mám Nikon.
Dal som si raz cistit senzor a vycistili mi uplne celu kameru, potom som si kupil sadu a spravil som si to sam, potom uz vobec, naco? Za minutku vycistim v Ps ked nieco treba...
 
Tibor78
2018-05-12 19:54:21+02
Ked menis objektivy, tak telo maj otvorom dolu...
 
Goriot
2018-05-12 21:40:43+02
príspevok od: acton
Dal som si raz cistit senzor a vycistili mi uplne celu kameru, potom som si kupil sadu a spravil som si to sam, potom uz vobec, naco? Za minutku vycistim v Ps ked nieco treba...
V šesťdesiatke už tá ruka nieje taká ako bola za mlada a ja riskovať nechcem ...
 
Goriot
2018-05-12 21:44:12+02
príspevok od: Tibor78
Ked menis objektivy, tak telo maj otvorom dolu...
Jáj diky za radu, ale ja som to aj tak robil, ale za tri štyri roky som menil objektívy možno 500 krát a aj vo vetre a to nemáš šancu zabrániť aby sa tam dostal prach ....
 
robertondrejovic
2018-05-13 07:16:18+02
príspevok od: Goriot
Jáj diky za radu, ale ja som to aj tak robil, ale za tri štyri roky som menil objektívy možno 500 krát a aj vo vetre a to nemáš šancu zabrániť aby sa tam dostal prach ....
Na čip sa dostáva prach nielen pri výmene objektívu ,ale maj pri zoomovaní keď objektív mení dĺžku musí nasať vzduch a s ním aj prach a peľ ktorý je v ňom. Ja som sa roky bál čistenia čipu ale keď som si kúpil ďalší model starý som sa odvážil vyčistiť sám a skutočne žiadna veda ,nieje čo pokaziť návody ako na to na webe sú aj ja som ich mnoho pozrel kým som sa do toho pustil a neľutujem teraz si vyčistím čip kedy chcem , skutočne nie je to vôbec zložité.Môj postup. V prvom rade odstraňujem softverovo, ak je toho veľa a už ma to moc irituje skúsim balónik ak nepomôže lebo peľ nevyfúkne použije tyčinku mokrá suchá a za minutu hotovo. Trochu odvahy smelo do toho veď v servise robia to isté.
 
spektrum
2018-05-13 09:45:14+02
sada na photonet.sk Green Clean Sensor Cleaner Wet and Dry - APS-C 3+1 ks, stoji 19,90, podobny je aj na full frame stetce su sirsie. Bolo to za par minut, najskor mokrym a potom do sucha.
Asi sa toho netreba bat..
 
Goriot
2018-05-13 16:23:04+02
Takže prosba o informáciu či niekde čistia čip sa zmenila v mnohopočetné povzbudenie do "samočistenia"
 
martinmlm
2018-05-13 17:41:50+02
príspevok od: Goriot
Takže prosba o informáciu či niekde čistia čip sa zmenila v mnohopočetné povzbudenie do "samočistenia"
Akurát, celkom náhodou som sa rozhodol zaradiť k mojím činnostiam aj čistenie čipov. ...cena 10,-eur na počkanie s možnosťou byť priamo pri tom. 100km od Prešova
 
Goriot
2018-05-13 20:45:29+02
príspevok od: martinmlm
Akurát, celkom náhodou som sa rozhodol zaradiť k mojím činnostiam aj čistenie čipov. ...cena 10,-eur na počkanie s možnosťou byť priamo pri tom. 100km od Prešova
Heh ... takže 100km tam a 100km späť sa rovná 200 km ... cestovné náklady za použitie vlastného vozidla sú 0,183 x 200 = 36,60eura ... pohonné hmoty 7x2=14eura ... čistenie čipu 10eura ... spolu 60.60 eura ... nie ďakujem za ponuku ...
 
Marek Janicko
2018-05-13 20:52:54+02
Čistenie čipu svojpomocne nieje až tak náročne, no prvotná investícia je v hodnote cca 50 €. Je potrebné zakúpiť tyčinky a tzv. vysávač. Green Clean predáva štartovný set.

Mne osobne prvé čistenie zabralo 10minút (1xDSLR) no mnohokrát od vtedy mi to zabralo dobrú hodinu (2xDSLR). No dobre vyčistený čip a komora mi zo skúsenosti dobre slúži 1-2 sezóny a to fotím veľa.
 
Goriot
2018-05-13 22:14:57+02
príspevok od: Marek Janicko
Čistenie čipu svojpomocne nieje až tak náročne, no prvotná investícia je v hodnote cca 50 €. Je potrebné zakúpiť tyčinky a tzv. vysávač. Green Clean predáva štartovný set.

Mne osobne prvé čistenie zabralo 10minút (1xDSLR) no mnohokrát od vtedy mi to zabralo dobrú hodinu (2xDSLR). No dobre vyčistený čip a komora mi zo skúsenosti dobre slúži 1-2 sezóny a to fotím veľa.
Marek ... ja staviam ultra ľahké lietadla pre dve osoby ... nieje to ťažké ani zložité ... trúfol by si si na to ... samozrejme s osobným zaručením vykonanej práce ? ... lebo to je v leteckom priemysle základom ?
A na záver otázka pre teba a ostatných ... to fakt nik nečíta s porozumením čo som napísal v svojej prosbe ?
Takže to vzdávam
 
martinmlm
2018-05-13 22:27:05+02
príspevok od: Goriot
Marek ... ja staviam ultra ľahké lietadla pre dve osoby ... nieje to ťažké ani zložité ... trúfol by si si na to ... samozrejme s osobným zaručením vykonanej práce ? ... lebo to je v leteckom priemysle základom ?
A na záver otázka pre teba a ostatných ... to fakt nik nečíta s porozumením čo som napísal v svojej prosbe ?
Takže to vzdávam
si nepočul, že na východe nič neni?
 
Goriot
2018-05-14 05:02:09+02
príspevok od: martinmlm
si nepočul, že na východe nič neni?
Konečne k veci ... ale si ma nepotešil ... keď tu ničoho nieto ... nieto ani odborníka na čistenie čipov ...
 
landov
2018-05-14 07:05:41+02
Ked by si mal cestu do Kosic, tak je to Fotoman na Hlavnej ul. /oproti Tescu/.
 
martinmlm
2018-05-14 08:45:15+02
príspevok od: landov
Ked by si mal cestu do Kosic, tak je to Fotoman na Hlavnej ul. /oproti Tescu/.
neni to tak, že Fotoman odošle foták do servisu, akebo odporúči toho pána, ktorého už Goriot spomenul?
 
dusan64
2018-05-14 10:16:13+02
príspevok od: martinmlm
neni to tak, že Fotoman odošle foták do servisu, akebo odporúči toho pána, ktorého už Goriot spomenul?
Oni robia len Nikon takže ti to vyhovuje. A robia to v KE. Aspoň mi to tvrdili keď som sa pýtal či sa to dá dohodnúť tak, že ráno prinesiem a popoludní vyzdvihnem. Resp. ďalší deň. Ale to bolo tak 2 roky dozadu..
 
Goriot
2018-05-15 16:26:00+02
Ďakujem všetkým za rady ... skočím do tých Košíc
 
Goriot
2018-06-25 19:05:25+02
Naša firma medzičasom prijímala pracovníkov a medzi nimi som objavil jedného fotografa. Ten mi prezradil ako čistí čip on ... a ja som ho počúvol. Z činy som si objednal čistiace tyčinky, u nás som kúpil lepiacu pásku a k čisteniu som ešte použil nožnice. Najprv som si nastrihal asi 30 mm pásik lepiacej pásky, nimi som najprv vyčistil bočné steny, ktoré sú pokryté nejakou látkou a bolo na nich dosť veľa nečistôt. Robil som to tak, že som zobral pásik lepiacej pásky, prilepil som ho na stenu a následne odlepil. Tak som postupne vyčistil všetky steny kde bola látka. Potom som zobral tyčinku a vyčistil čip. Tyčinka je vzduchotesne uzatvorená a napustená nejakým roztokom, takže sa na ňu pred čistením nič neaplikuje. Dopadlo to výborne ... kamaráta som pozval na pivo.
 
Goriot
2018-06-25 19:06:09+02
Joj zabudol som obrázok a dodám že som ešte tyčinku využil na vyčistenie objektívov
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()