Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Vkladanie foto na ephoto

Matisek55
2012-11-28 13:45:16+01
Dobry den,

Prosim Vas poradili by ste mi ako mam upravit (kvalitou) foto ak ju chcem zavesit do galerie na ephoto. Totiz max velkost je 500 Kb. Ked upravim foto na 1024x680px a kvalitu nastavim na 8 v PS tak sa zmestim do 500 Kb. Avsak tato foto je kvalitou otrastna. Po rozkliknuti foto na ephoto sa na nu neda pozerat resp je nekvalitna...
Co som pozeral tak tu mate foto o vacsich rozmeroch a krasne ostre.
Dakujem krasne
 
netmouse
2012-11-28 13:54:07+01
príspevok od: Matisek55
Dobry den,

Prosim Vas poradili by ste mi ako mam upravit (kvalitou) foto ak ju chcem zavesit do galerie na ephoto. Totiz max velkost je 500 Kb. Ked upravim foto na 1024x680px a kvalitu nastavim na 8 v PS tak sa zmestim do 500 Kb. Avsak tato foto je kvalitou otrastna. Po rozkliknuti foto na ephoto sa na nu neda pozerat resp je nekvalitna...
Co som pozeral tak tu mate foto o vacsich rozmeroch a krasne ostre.
Dakujem krasne
postupne zmensuj o 20-30% a vzdy doostruj ...
 
Matisek55
2012-11-28 14:47:12+01
www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/326757/pokoj-v-dusi/
takyto vysledok
3x zmensene po 20 %, kvalita 5 v PS, 10x po 10% bolo otrasne.
 
Matúš Koprda
2012-11-28 15:12:42+01
Skús možnosť "save for web". Pokiaľ máš fotku kvalitne spracovanú, tak na takúto veľkosť nebude úroveň kompresie vôbec vysoká.
Ak sa Ti bude stále zdať že fotka je nekvalitná, tak to nie je kompresiou ale Tvojím spracovaním.
 
BlankoB
2012-11-28 15:14:52+01
príspevok od: Matisek55
Dobry den,

Prosim Vas poradili by ste mi ako mam upravit (kvalitou) foto ak ju chcem zavesit do galerie na ephoto. Totiz max velkost je 500 Kb. Ked upravim foto na 1024x680px a kvalitu nastavim na 8 v PS tak sa zmestim do 500 Kb. Avsak tato foto je kvalitou otrastna. Po rozkliknuti foto na ephoto sa na nu neda pozerat resp je nekvalitna...
Co som pozeral tak tu mate foto o vacsich rozmeroch a krasne ostre.
Dakujem krasne
 
Matúš Koprda
2012-11-28 15:16:51+01
Zmenšuj priamo na veľkosť, akú potrebuješ. Aj keď kolega vyššie tvrdí niečo iné, mne sa osvedčuje doostrovať dosť silno v originálnom formáte a potom už fotku iba mierne doostriť po zmenšení. Krokové zmenšovanie sa mi neosvedčilo (možno ho neviem)...
 
Koma
ocenenie redakciou 2012-11-28 15:30:57+01
príspevok od: Matisek55
www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/326757/pokoj-v-dusi/
takyto vysledok
3x zmensene po 20 %, kvalita 5 v PS, 10x po 10% bolo otrasne.
klikol si si aj na ,,zobraziť originál,,...tesne nad nadpisom..mám pocit že tam to vyzerá o kus lepšie..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-28 15:32:54+01
príspevok od: Matisek55
www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/326757/pokoj-v-dusi/
takyto vysledok
3x zmensene po 20 %, kvalita 5 v PS, 10x po 10% bolo otrasne.
Ides na to zle. Musis si uvedomit co vlastne JPG znamena. Je to nahradenie urcitej skupiny bodov fraktalovym vzorcom (to je fuk). Dolezite je, co z toho plynie. Fotka na ktorej je menej drobnych objektov, menej sumu, viac cistych ploch, ma pri rovnakej kompresii menej kB, ako rovnako velka fotka s mnozstvom drobnych detailov.
Takze ako sa dostat do limitu? Urcite nie 10x zmensovat a doostrovat. Odporucam fotku v plnom rozlisenii jemne odsumit (aj ked tam sum prakticky nevidiet), potom ju kludne zmensi rovno na 1200 px a jemne doostri. Cim menej doostris, tym menej budes musiet komprimovat. Kludne doostruj lokalne s pouzitim stetca. No a nakoniec pouzi na ulozenie funkciu, ktora je na to ta spravna: Save to web. Tam mas kompresiu pod kontrolou viac ako v Save as to JPG.
 
Koma
ocenenie redakciou 2012-11-28 15:41:11+01
príspevok od: Matúš Koprda
Zmenšuj priamo na veľkosť, akú potrebuješ. Aj keď kolega vyššie tvrdí niečo iné, mne sa osvedčuje doostrovať dosť silno v originálnom formáte a potom už fotku iba mierne doostriť po zmenšení. Krokové zmenšovanie sa mi neosvedčilo (možno ho neviem)...
Matúš, len sa chcem spítať ako to vidíš Ty ..poprípade Tvoju skúsenosť...lebo viacej krát som to tu pod fotkami v kometoch priamo spomínal ale dáko sa mi od autorov iných nedostalo odpovede na moju nadhodenú ..polootázku,, ..spomínal som.....že som po prechode na tento nový systém - dopletený že vlastne ku ktorému náhľadu sa mám po Tk vyjadrovať, že som z toho naozaj zamotaný- dopletený ..totiž u veľa fotiek ( aj u svojich )....som napríklad spokojný pri práci vo fotoošope s úrovňou doostreniapo zmenšení, nerobím to šup šup a hotovo aale pár minút skúšam kde je tá správna hranica aby fotka nepôsobila už preostreno.....pridám ju sem....kliknem na ňu, rozkliknem..rozbalí sa mi na celý monitor a ja odpadávam ako sa Tk kamsi podela......tak si kliknem na ,,zobraziť originál,, priblížim lupou + v krúžku a sa ako tak uspokojím..až tam vyzerá tak ako som ju spracoval a v šope doostril......niekedy som skúšal pri niektorých aj mierne preostrovať.....vymáknuť a tipnúť tú správnu hranicu preostrenia je dosť obtiažne, ťažko sa to dá odhadnúť...že som v šope kúsok mierne schválne preostril......pridal sem a rozklikol......a bol som spokojný, ale keď som rozklikol v tomto prípade ,,zobraziť originál,,........obrázok bol nechutne preostrený........aj teraz to sledujem u viacerých , hlavne krajiniek niektorých autorov....že po rozkliku niekedy pôsobia na mňa už preostreno.....a po kliku na ,,zobraziť originál,, obrázok až oči reže...
 
Koma
ocenenie redakciou 2012-11-28 15:42:08+01
trulo, nespi.....spýtať...°-)
 
Matúš Koprda
2012-11-28 15:57:13+01
príspevok od: Koma
trulo, nespi.....spýtať...°-)
no... pokiaľ ju klasicky rozklineš na čierny ephoto podklad, tak fotka sa otvorí v takej veľkosti a tak spracovaná, ako si ju nahral.
Keď klikneš na "zobraziť originál" fotka sa Ti znova otvorí v takej istej veľkosti, ako bola spracovaná - ale - pokiaľ je väčšia ako okno prehliadača, tak sa tá fotka zmenší tak, aby bola vidieť celá... Prehliadač si ju teda sám zmenší. Na fotku sa ale potom dá kliknúť a znova ju potom uvidíš takú, aká naozaj je.
Čiže, rozklik na čiernom ephoto podklade a rozklik na "originál" je úplne to isté. Snáď je to zrozumiteľné (:

Využívam túto tému a rád by som sa Karola Srnca alebo admina spýtal, načo je teda to tlačítko "zobraziť originál". Dík.
 
Matisek55
2012-11-28 16:18:08+01
Tak som to reupol:

www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/326778/pokoj-v-dusi/

Postupoval som podla toho videa, na doostrenie som dal low namiesto standard.
Je pravda, ze som to fotil z ruky a bolo potrebne nasledne doostrenie v CameraRaw ale tak to by hadam nemalo mat dopad na kompresiu.

@ teapack: Rozklik na original- teda strankou automaticky upravene rozmery foto je ostrejsi a krajsi nakolko je "zmensena" a teda px su hustejsie.
 
Matúš Koprda
2012-11-28 16:21:26+01
príspevok od: Matisek55
Tak som to reupol:

www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/326778/pokoj-v-dusi/

Postupoval som podla toho videa, na doostrenie som dal low namiesto standard.
Je pravda, ze som to fotil z ruky a bolo potrebne nasledne doostrenie v CameraRaw ale tak to by hadam nemalo mat dopad na kompresiu.

@ teapack: Rozklik na original- teda strankou automaticky upravene rozmery foto je ostrejsi a krajsi nakolko je "zmensena" a teda px su hustejsie.
To je pravda len v tom prípade že máš väčšiu fotku ako plochu prehliadača, u mňa je to napr. taká istá fotka, teda zmenšená nie je. Ale áno, presne o tom som vyššie písal.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-28 16:28:16+01
Dva obrazky rovnakej velkosti a kompresie. Prvy je cista seda plocha, subor ma velkost cca 6kb. Druhy je jemne zasumeny, subor ma velkost cez 250kb. To je JPG. Takyto velky vplyv na velkost moze mat sum, ale aj preostrenie detailov.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()