Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ničí mi Zoner fotografie?

Artpraktik
2013-02-10 12:34:31+01
Používam na spracovanie fotografií Zoner 13. Občas sa mi stane, že pri otvorení fotografie je táto poškodená. Spravidla je tam zretelné osové posunutie častí obrázku, polovica je farebná, alebo je úplne skatovaná. Niekedy je vada viditeľná aj na náhľade, v mnohých prípadoch až po rozkliknutí. Problém je v tom, že v prípade že spracujem fotografiu v RAWe a uchovám si len hotové JPGčko, tak nepoznám možnosť, ako poškodené dáta obnoviť. Najhoršie je, že nepoznám príčinu, ktorá je dôvodom poškodenia fotografií a teda tomu nemôžem účinne predchádzať. Viete niekto kde môže byť problém?
 
mato167
2013-02-10 12:38:00+01
skus to otvorit v inom raw konvertore a vylucit tym ze subor je poskodeny fyzicky na disku.
 
bobo222
2013-02-10 12:39:58+01
Stiahni si trial iného raw konvertora a skúšaj. Ale nepoteším Ťa, podobne mi svojho času blbol odchádzajúci čip vo foťáku.
 
jan.zitniak
2013-02-10 12:40:32+01
Ja osobne by som s tymto problemom obratil priamo na Zoner software
 
kuk
2013-02-10 12:41:48+01
Disk v PC je aký? nie náhodou SSD?
 
viking81
2013-02-10 12:42:37+01
ak je to vidno aj pri nahlade tak to bude skor chyba fotaku....respektive to moze byt aj chyba karty...skus ju preformatovat alebo inu skus....a po druhe....pozri sa na to aj z tej lepsej stranky....co by mnohi dali za taketo umelecke filtre
 
Domino
2013-02-10 12:46:26+01
Mne robila to isté karta.Náhlad vo foťáku bol pritom v pohode.
 
juve16
2013-02-10 12:50:00+01
podla mna tiez problem vo fotaku
skusal si to otvarat v inom softe?
 
seifi
2013-02-10 13:03:00+01
stiahni si LR4 na mesiac a uvidíš (nezávisle od výsledkov šetrenia); Lr toho dokáže veľa a pokryje moje priemerne požiadavky na úpravy, do Zonera nepotrebujem chodiť
 
Artpraktik
2013-02-10 13:03:08+01
Vo fotoaparáte asi chyba nebude. RAWko mi to nikdy nerobí a výstup v JPG po práci v editore je vždy dobrý (teda myslím tým, že má parametre želaného obrázku). Jedná sa prakticky vždy o fotografie, ktoré boli otvorené x krát a napríklad po roku - zrazu poškodená. Používam legálny Windows, legálny Zoner aj ESET. Samozrejme, že som hľadal aj vírus. Nič sa nenašlo a fotky mi to likviduje. Možno to nie je Zoner, ale niečo s noťasom. Faktom ale je, že Zonerom otváram fotografie a tá chyba sa objaví úplne nečakane. Ak som mal zachované dáta aj v RAWe a urobil som znovu JPG - nenastal problém u tejto, ale pre zmenu u inej fotografie.


 
kuk
2013-02-10 13:06:41+01
príspevok od: Artpraktik
Vo fotoaparáte asi chyba nebude. RAWko mi to nikdy nerobí a výstup v JPG po práci v editore je vždy dobrý (teda myslím tým, že má parametre želaného obrázku). Jedná sa prakticky vždy o fotografie, ktoré boli otvorené x krát a napríklad po roku - zrazu poškodená. Používam legálny Windows, legálny Zoner aj ESET. Samozrejme, že som hľadal aj vírus. Nič sa nenašlo a fotky mi to likviduje. Možno to nie je Zoner, ale niečo s noťasom. Faktom ale je, že Zonerom otváram fotografie a tá chyba sa objaví úplne nečakane. Ak som mal zachované dáta aj v RAWe a urobil som znovu JPG - nenastal problém u tejto, ale pre zmenu u inej fotografie.


uložené sú na bežnom rotačnom disku alebo na SSD?
 
Artpraktik
2013-02-10 13:08:39+01
príspevok od: kuk
Disk v PC je aký? nie náhodou SSD?
Bohužiaľ SSD ešte nemám, ale rovnako to zničí fotku uloženú aj na kľúči, aj na disku.
 
kuk
2013-02-10 13:16:03+01
poškodenie dat by som čakal skôr že by to bolo dlhšie uložené na SSD
no podľa toho to bude asi softverom
 
Artpraktik
2013-02-10 13:21:32+01
Dobre, ďakujem za ochotu pri riešení problému - obrátim sa na Zoner. O výsledku Vás budem informovať.
 
juve16
2013-02-10 13:28:28+01
príspevok od: Artpraktik
Dobre, ďakujem za ochotu pri riešení problému - obrátim sa na Zoner. O výsledku Vás budem informovať.
inak, mne taketo farebne srandy obcas vyrobi mininotebook, ale na totky ho nepouzivam. a v tomto pripade je to skor o disku. restart pomaha.
su to take vertikalne pasy cez pol obrazovky.
 
Leito
2013-02-10 13:33:40+01
to neznamená ked máš legálny eset tak nemáš vírus....naposledy nedopadol najlepšie práve Eset mal nejakú 90% úspešnosť, nejak sa pokazil. Takže čo ak je možno aj tam problém. Vyskúšaj skúšobný iný antivir
 
Artpraktik
2013-02-10 13:53:31+01
príspevok od: Leito
to neznamená ked máš legálny eset tak nemáš vírus....naposledy nedopadol najlepšie práve Eset mal nejakú 90% úspešnosť, nejak sa pokazil. Takže čo ak je možno aj tam problém. Vyskúšaj skúšobný iný antivir
Túto možnosť radšej zverím povolanejšej osobe z rodiny. Je to jeho oficiálna práca aj fušky doma a aj koníček v jednom. Ja neviem posúdiť, ktorý produkt je dobrý a ktorý nie.
 
sony123
2013-02-10 14:04:54+01
Ahoj, takéto niečo sa stalo aj mne. Ale našťastie iba pár krát. Ja som mal taký pocit, že to nastalo pri kopírovaní z karty pomocou čítačky v notebooku, nejako mi blbne. Skús koprovať na externej čítačke, prípadne prepojiť priamo fotoaparát a notebook.
Stalo sa mi to dávnejšie, už nejaký rok dozadu, takže si presne nepamätám detaily, či to bolo tiež v Zoner Photo studiu (dávnejšie som ho používal).
 
Artpraktik
2013-02-10 14:35:10+01
Už som požiadal technickú podporu Zoneru o pomoc. Je víkend - teda ozvú sa až niekedy cez pracovné dni. Ani tá čítačka to nebude - prenášam dáta z foťáku cez USB. Prejdú vždy všetky dáta a bez závady. Ten div sa odohráva neskôr niekde v notebooku. Mohol by to byť možno aj hardvér, ale predpokladám že to bude skôr ten soft, možno nejaké nastavenie, systémová chybička, alebo aj ten vírus. Keďže hardvér by som už na staršom NB nemenil, ale išiel by som už do novej mašinky - tak to možno pôjde cez tú podporu, alebo cez zmieneného technika. Som prekvapený, že aj ostatní mali podobné problémy. Chcel by zostať u toho Zoneru, ale uvidíme ako to dopadne. LR nemá takéto muchy?
 
kuk
2013-02-10 17:02:00+01
ja som mal foto presne takto viackrát poškodené
keď som nechal foto uskladnené na USB kľúči Kingston 8GB podobne tam dopadlo aj video
najprv ok a potom čim dlhšie tak viac vypadkov
preto ma napadlo či to nieje SSD disk alebo možno aj RAMKA
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()