Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

NIk Collection by Google

crimoso
crimoso 2013-03-28 14:24:57+01
Ahojte, mam kupeny Nik plugin collection complete, sotfware, pred par dnami som dostal mail, ze si mozem stiahnut Nik Collection by google zadara (ako existujuci zakaznik Nik software). Skusal to niekto? Nie je to scum? Alebo trial verzia? Nemam chut si rozpatlat PC dajakymi 15 days trialmi. Viem, ze nik software bol kupeny googlom....
 
gytheio
2021-05-15 21:25:31+02
príspevok od: Radoceno
Ahojte. Nik Collection mi začal akoby sekať. Doteraz mi to fungovalo normálne. Všimol som si, že vo Photoshope a ani v NC mi nepodporuje grafickú kartu Raedon RX580...neviem či pred tým to bolo OK a či to môže spôsobovať toto...preinštaloval som aj ovládače na najnovšiu verziu a aj NC a aj PS a dokonca aj celý Win ale stále to isté...neviete čím by to mohlo byť? ĎAKUJEM
Neviem aku mas verziu Ps, ci prebiehaju aktualizacie. Ja som mal tiez Nik od google, asi pred pol rokom sa mi Ps zaktualizoval a uz bez Niku a ani sa mi nedal nazad nainstalovat. Kupil som platenu verziu a bez problemov sa nainstaloval do Ps. DxO robi vsetko preto aby vsetkym vymazal google verziu.
 
Radoceno
2021-05-16 07:38:26+02
príspevok od: jozef84
Mne to robila grafická karta(vypučený kondík). A druhýkrát aktualizácia Windowsu(tam pomohlo len reset počítača do pôvodného stavu a nanovo inšatalácia všetkého). Takže tých príčin môže byť veľa...Niečo si už skúsil, tak treba skúsiť vybrať kartu, pozrieť kondíky a optimalizovať počítač.
Držim prsty, nech nájdeš príčinu.
Včera som preinštaloval celý systém a nič...ale potom som dal zakázať grafickú kartu Raedon a nechal bežať len integrovanú Intel a už to ide ale to nieje riešenie ju vždy pred prácou v PS zakazovať...
 
Radoceno
2021-05-16 07:40:18+02
príspevok od: gytheio
Neviem aku mas verziu Ps, ci prebiehaju aktualizacie. Ja som mal tiez Nik od google, asi pred pol rokom sa mi Ps zaktualizoval a uz bez Niku a ani sa mi nedal nazad nainstalovat. Kupil som platenu verziu a bez problemov sa nainstaloval do Ps. DxO robi vsetko preto aby vsetkym vymazal google verziu.
Teraz PS CC2017 ale to je jedno bo som skúšal aj staršie a aj novšie...zatiaľ som to vyriešil tak, že vždy pred prácou v PS dám zakázať grafickú kartu Raedon a nechám bežať len Intel a potom to už ide ale to nie je riešenie...
 
gytheio
2021-05-16 08:01:42+02
príspevok od: Radoceno
Teraz PS CC2017 ale to je jedno bo som skúšal aj staršie a aj novšie...zatiaľ som to vyriešil tak, že vždy pred prácou v PS dám zakázať grafickú kartu Raedon a nechám bežať len Intel a potom to už ide ale to nie je riešenie...
Mne to pripada za usi pritiahnute, ze preinstalovat a podobne. DxO nejakym sposobom blokuje google verziu. Ked ten Nik kupili tak asi nie s tym, ze bude este aj volne bezplatne pristupny niekde na google. Google verzia sa da este stiahnut ale do oficialnej verzie Ps ho nenainstalujes. Neprejde to. Moze byt, ze DxO ma nejaku dohodu s Adobe o blokacii google verzie.
DxO verzia je o nieco lepsia ako google. Tiez som to nechcel kupovat no nemal som inu moznost a nelutujem, DxO verzia je prehladnejsia, je tam toho o trochu viac. Google verzia mala male okienka nebolo to dobre vidno a DxO je nadherne prehladna.
DxO je mala firma nemoze nijak ist proti google ale moze sa dohodnut s Adobe a to sa asi aj stalo.
 
landov
2021-05-16 08:21:44+02
príspevok od: Radoceno
Teraz PS CC2017 ale to je jedno bo som skúšal aj staršie a aj novšie...zatiaľ som to vyriešil tak, že vždy pred prácou v PS dám zakázať grafickú kartu Raedon a nechám bežať len Intel a potom to už ide ale to nie je riešenie...
Preco takto zlozito ? Naco zakazovat GPU v PS ?Jednoducho priamo v Nik plugine v zalozke Settings odskrtni pouzit GPU a mas to.
 
Radoceno
2021-05-16 08:22:54+02
príspevok od: gytheio
Mne to pripada za usi pritiahnute, ze preinstalovat a podobne. DxO nejakym sposobom blokuje google verziu. Ked ten Nik kupili tak asi nie s tym, ze bude este aj volne bezplatne pristupny niekde na google. Google verzia sa da este stiahnut ale do oficialnej verzie Ps ho nenainstalujes. Neprejde to. Moze byt, ze DxO ma nejaku dohodu s Adobe o blokacii google verzie.
DxO verzia je o nieco lepsia ako google. Tiez som to nechcel kupovat no nemal som inu moznost a nelutujem, DxO verzia je prehladnejsia, je tam toho o trochu viac. Google verzia mala male okienka nebolo to dobre vidno a DxO je nadherne prehladna.
DxO je mala firma nemoze nijak ist proti google ale moze sa dohodnut s Adobe a to sa asi aj stalo.
Ale mne to v samotnom PS už nepodporuje tú grafiku a tam je vlastne problém podľa mňa...keď ju vypnem, rozpozná mi tú Intel (ako na obrázku) ale keď ju zapnem, tak ešte pred štartom PS mi vyhodí, že PS nevie rozpoznať grafický HW a potom sa nedá ani nič tam navoliť že Intel a pod...skúšal som aj dať v nastaveniach WIN aby bol PS spúšťaný za podpory Raedon a potom len Intel ale ani tak to nejde..proste natvrdo vypnúť grafiku a tak jedine...ale pred tým to šlo normálne...nejak som dlhśie neupravoval fotky tak neviem odkedy to nejde ale podľa mňa to bude nejakou aktualizáciou WIN alebo čo...
 
gytheio
2021-05-16 08:26:38+02
príspevok od: Radoceno
Ale mne to v samotnom PS už nepodporuje tú grafiku a tam je vlastne problém podľa mňa...keď ju vypnem, rozpozná mi tú Intel (ako na obrázku) ale keď ju zapnem, tak ešte pred štartom PS mi vyhodí, že PS nevie rozpoznať grafický HW a potom sa nedá ani nič tam navoliť že Intel a pod...skúšal som aj dať v nastaveniach WIN aby bol PS spúšťaný za podpory Raedon a potom len Intel ale ani tak to nejde..proste natvrdo vypnúť grafiku a tak jedine...ale pred tým to šlo normálne...nejak som dlhśie neupravoval fotky tak neviem odkedy to nejde ale podľa mňa to bude nejakou aktualizáciou WIN alebo čo...
Je to aktualizaciou Ps, po tej aktualizacii je google verzia nefunkcna.
 
gytheio
2021-05-16 08:31:17+02
príspevok od: Radoceno
Ale mne to v samotnom PS už nepodporuje tú grafiku a tam je vlastne problém podľa mňa...keď ju vypnem, rozpozná mi tú Intel (ako na obrázku) ale keď ju zapnem, tak ešte pred štartom PS mi vyhodí, že PS nevie rozpoznať grafický HW a potom sa nedá ani nič tam navoliť že Intel a pod...skúšal som aj dať v nastaveniach WIN aby bol PS spúšťaný za podpory Raedon a potom len Intel ale ani tak to nejde..proste natvrdo vypnúť grafiku a tak jedine...ale pred tým to šlo normálne...nejak som dlhśie neupravoval fotky tak neviem odkedy to nejde ale podľa mňa to bude nejakou aktualizáciou WIN alebo čo...
Nemal si aktualizaciu Ps a prestal ti fungovat Nik?
 
Radoceno
2021-05-16 08:36:28+02
príspevok od: landov
Preco takto zlozito ? Naco zakazovat GPU v PS ?Jednoducho priamo v Nik plugine v zalozke Settings odskrtni pouzit GPU a mas to.
No ved o to ide ze to nejde…je to cele sede bez moznosti zaskrtnutia a az ked ju vypnem tak tam mam aspon moznost zaskrtnut tu Intel
 
landov
2021-05-16 08:37:29+02
príspevok od: gytheio
Je to aktualizaciou Ps, po tej aktualizacii je google verzia nefunkcna.
Ale nerozpravaj, mam posledny PS CC 22.4. a este historicky NIK collection od Googlu, vsetko funguje na 1* - teraz som este pre istotu vyskusal, pretoze pouzivam NIK collection hlavne v LR Classic.
 
Radoceno
2021-05-16 08:37:31+02
príspevok od: gytheio
Nemal si aktualizaciu Ps a prestal ti fungovat Nik?
Nie…nemam origos PS a aktualizacie vypnute
 
landov
2021-05-16 08:41:41+02
príspevok od: Radoceno
No ved o to ide ze to nejde…je to cele sede bez moznosti zaskrtnutia a az ked ju vypnem tak tam mam aspon moznost zaskrtnut tu Intel
Este raz, ja hovorim o volbe priamo v menu pluginu Nik collection
 
Radoceno
2021-05-16 08:43:24+02
Viem…je to sede tak isto sko v PS bez moznosti nieco zaskrtnut
 
Radoceno
2021-05-16 08:43:54+02
príspevok od: landov
Este raz, ja hovorim o volbe priamo v menu pluginu Nik collection
Viem…je to sede tak isto sko v PS bez moznosti nieco zaskrtnut
 
gytheio
2021-05-16 08:45:28+02
príspevok od: landov
Ale nerozpravaj, mam posledny PS CC 22.4. a este historicky NIK collection od Googlu, vsetko funguje na 1* - teraz som este pre istotu vyskusal, pretoze pouzivam NIK collection hlavne v LR Classic.
Ved v poriadku
 
landov
2021-05-16 08:48:19+02
príspevok od: Radoceno
Viem…je to sede tak isto sko v PS bez moznosti nieco zaskrtnut
Tak potom naozaj tvoj PS nepodporuje tu graficku kartu - iba internu GPU intel. Treba ist do novej verzie PS.
 
landov
2021-05-16 08:53:01+02
príspevok od: gytheio
Ved v poriadku
Teraz si spomibam, ze cca pred rokom pri nejakej aktualizacii bol problem, ze NIK "nefungoval", ale bolo potrebne iba subory NIK pluginov nakopirovat do ineho adresara v PS a bolo to OK (otazka par sekund). Pohladaj na nete.
 
gytheio
2021-05-16 08:56:05+02
príspevok od: landov
Teraz si spomibam, ze cca pred rokom pri nejakej aktualizacii bol problem, ze NIK "nefungoval", ale bolo potrebne iba subory NIK pluginov nakopirovat do ineho adresara v PS a bolo to OK (otazka par sekund). Pohladaj na nete.
Mne pri tej aktualizacii zmizol uplne Nik a nesiel nainstalovat, az platena verzia sa instalovala.
 
gytheio
2021-05-16 09:00:43+02
príspevok od: Radoceno
Viem…je to sede tak isto sko v PS bez moznosti nieco zaskrtnut
Neviem ci to nie je prave tym, ze mas vypnute aktualizacie.
 
Radoceno
2021-05-16 09:10:26+02
príspevok od: gytheio
Neviem ci to nie je prave tym, ze mas vypnute aktualizacie.
Neviem…volakedy to slo a snazim sa rozpamätat co vsetko som od vtedy instaloval a pod. ci to nema nejaky suvis ale tym ze som vcera preinstaloval cely system tak neviem uz…pred tym som mal aj starsie verzie PS a slo to…ci to nebude nejakou aktualizaciou praveze od Win alebo od ovladacov tej grafiky…moc sa mi nechce ist do origos verzie PS len preto aby som to vyskusal…tam sa to teraz ako plati?Mesacne ci ako vlastne nevies?
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()