Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

NIk Collection by Google

crimoso
crimoso 2013-03-28 14:24:57+01
Ahojte, mam kupeny Nik plugin collection complete, sotfware, pred par dnami som dostal mail, ze si mozem stiahnut Nik Collection by google zadara (ako existujuci zakaznik Nik software). Skusal to niekto? Nie je to scum? Alebo trial verzia? Nemam chut si rozpatlat PC dajakymi 15 days trialmi. Viem, ze nik software bol kupeny googlom....
 
gytheio
2021-05-16 09:21:46+02
príspevok od: Radoceno
Neviem…volakedy to slo a snazim sa rozpamätat co vsetko som od vtedy instaloval a pod. ci to nema nejaky suvis ale tym ze som vcera preinstaloval cely system tak neviem uz…pred tym som mal aj starsie verzie PS a slo to…ci to nebude nejakou aktualizaciou praveze od Win alebo od ovladacov tej grafiky…moc sa mi nechce ist do origos verzie PS len preto aby som to vyskusal…tam sa to teraz ako plati?Mesacne ci ako vlastne nevies?
Ja kazdy rok kupim v obchode CC verziu za 149 Eur a iba vlozim heslo a takto mi to funguje.
Tie stare verzie funguju bez obmedzenia ale tusim od CSC6 alebo ako sa to volalo sa musia aktualizovat. Ked vypnes aktualizaciu tak po nejakom case prestavaju byt funkcne niektore nastroje alebo pluginy.
Da sa kupit aj v Amazone CC, tusim to ma vsade jednotnu cenu. Aktualizovat by si rozhodne mal ked chces aby ti to fungovalo ako ma.
 
jozef84
2021-05-16 10:24:00+02
príspevok od: Radoceno
Včera som preinštaloval celý systém a nič...ale potom som dal zakázať grafickú kartu Raedon a nechal bežať len integrovanú Intel a už to ide ale to nieje riešenie ju vždy pred prácou v PS zakazovať...
Pozri kondiky na tej karte, ci nie je niektory vypuceny. Tym padom moze sposobovat nestabilitu tej karty. Kondik nie je problem vymenit. Alebo moze byt zly ovladac karty.
 
landov
2021-05-16 10:46:40+02
príspevok od: Radoceno
Neviem…volakedy to slo a snazim sa rozpamätat co vsetko som od vtedy instaloval a pod. ci to nema nejaky suvis ale tym ze som vcera preinstaloval cely system tak neviem uz…pred tym som mal aj starsie verzie PS a slo to…ci to nebude nejakou aktualizaciou praveze od Win alebo od ovladacov tej grafiky…moc sa mi nechce ist do origos verzie PS len preto aby som to vyskusal…tam sa to teraz ako plati?Mesacne ci ako vlastne nevies?
Neviem aky SW pouzivas primarne na upravy foto, ale ak PS alebo LR Classic, tak sa urcite oplati kupit predplatne. Sam som bol proti tomu, kedze som dlho pouzival LR6, ale bohuzial s kupou noveho fotaku som "musel" ist do "vypalneho", kedze som na LR zvyknuty. Treba ale povedat, ze napr. na Amazone su v case Black Friday kazdorocne zaujimave zlavy. Ja som si tam kupil PS+LR rocne predplatne za 95€, ktore si budem este uzivat do 02/2022. A to je naozaj dobra cena za PS+LR, ktore mas stale v aktualnej verzii. Treba podotknut, ze napr. PS sa od cias CS6 posunul naozaj velmi dopredu.
 
gytheio
2021-05-16 11:31:49+02
príspevok od: landov
Neviem aky SW pouzivas primarne na upravy foto, ale ak PS alebo LR Classic, tak sa urcite oplati kupit predplatne. Sam som bol proti tomu, kedze som dlho pouzival LR6, ale bohuzial s kupou noveho fotaku som "musel" ist do "vypalneho", kedze som na LR zvyknuty. Treba ale povedat, ze napr. na Amazone su v case Black Friday kazdorocne zaujimave zlavy. Ja som si tam kupil PS+LR rocne predplatne za 95€, ktore si budem este uzivat do 02/2022. A to je naozaj dobra cena za PS+LR, ktore mas stale v aktualnej verzii. Treba podotknut, ze napr. PS sa od cias CS6 posunul naozaj velmi dopredu.
Si fotograf pouzivas soft na upravu fotografii ktory si ani nevymyslel ani na nom nemas najmensiu zasluhu a predsa je prenajatie toho softu pre teba vypalne. Daj si kavu v kaviarni a povedz im pri plateni, ze je to vypalne alebo v kine pri kupe listka, ze je to vypalne alebo na benzinke... Je to produkt ako kazdy iny, ani v komunistickej Kube nie je to kino zadarmo.
 
landov
2021-05-16 11:50:57+02
Co to trepes? Kde píšem, že chcem niečo zadarmo?
 
gytheio
2021-05-16 12:06:33+02
príspevok od: landov
Co to trepes? Kde píšem, že chcem niečo zadarmo?
Ked zaplatenie za tovar je vypalne tak potom v tvojom ponimani by to malo byt zadarmo.
 
landov
2021-05-16 12:10:21+02
Este raz a naposledy: to, ze sa mi nepaci system mesacnej platby za SW je moje pravo. To ze v Adobe uz nie je moznost vyberu (pricom tato moznost donedavna bola), ci si kupim SW alebo si ho budem prenajimat, je fakt.
Tak ci onak, platim za to, takze nic nechcem ani nemam zadarmo. Howgh!
 
jan21
2021-05-17 15:05:16+02
príspevok od: landov
Este raz a naposledy: to, ze sa mi nepaci system mesacnej platby za SW je moje pravo. To ze v Adobe uz nie je moznost vyberu (pricom tato moznost donedavna bola), ci si kupim SW alebo si ho budem prenajimat, je fakt.
Tak ci onak, platim za to, takze nic nechcem ani nemam zadarmo. Howgh!
Mesačná platba - prenájom
Zakupenie - to vastníš a môžeš aj predať, požičať....aj sw.

Veľke sw spoločnoasti s tým mali problém, pretože firmy zakupili veľký sw, spoločnosti vyrábali výššiu verziu, firmy museli tiež prechádzať ....a kedže takýto sw je drahý...tak ho mohli pola legislatívy EU predať - a TO sa nepáčilo vyrobcom SW!!
A tak sa začína sw prenajímať aj ten malý, Microsoft 365.....Adobe a množstvo iného!!
 
doks
2021-05-18 13:37:36+02
Mňa by len zaujímalo v čom je ten Nik collection taký dobrý.. Aké je jeho využitie v praxi.. zjednodušuje postproces?
Ved všetky tie úpravy čo robí Nik colection sa dajú robiť v PS aj LR.
Vidím tam nejaké filtre a presety.. to mi príde dosť veľa za presety a filtre za 149 eur
Nezhadzujem, len sa pýtam ako to využívate vo svojej workflow?
 
landov
2021-05-18 14:23:39+02
príspevok od: doks
Mňa by len zaujímalo v čom je ten Nik collection taký dobrý.. Aké je jeho využitie v praxi.. zjednodušuje postproces?
Ved všetky tie úpravy čo robí Nik colection sa dajú robiť v PS aj LR.
Vidím tam nejaké filtre a presety.. to mi príde dosť veľa za presety a filtre za 149 eur
Nezhadzujem, len sa pýtam ako to využívate vo svojej workflow?
Ja z nich pouzivam iba jeden plugin, a to Silver Efex. Sluzi na prevod do CB. Ano, ide to aj bez neho v LR, ale take vysledky sa v LR tak lahko nedaju dosiahnut...niekedy vobec. Tento plugin je naozaj prinosom. Nik collection pouzivam este verziu, ktoru uvolnil Google zadarmo.
P.S.: odporucam vyskusat, potom mozno prehodnotis svoj nazor. Ale 149€ by som za to urcite nedal.
 
gytheio
2021-05-18 14:36:40+02
príspevok od: landov
Ja z nich pouzivam iba jeden plugin, a to Silver Efex. Sluzi na prevod do CB. Ano, ide to aj bez neho v LR, ale take vysledky sa v LR tak lahko nedaju dosiahnut...niekedy vobec. Tento plugin je naozaj prinosom. Nik collection pouzivam este verziu, ktoru uvolnil Google zadarmo.
P.S.: odporucam vyskusat, potom mozno prehodnotis svoj nazor. Ale 149€ by som za to urcite nedal.
Ten Nik collection vytvorili v Lr a Ps.
 
gytheio
2021-05-18 15:38:40+02
príspevok od: doks
Mňa by len zaujímalo v čom je ten Nik collection taký dobrý.. Aké je jeho využitie v praxi.. zjednodušuje postproces?
Ved všetky tie úpravy čo robí Nik colection sa dajú robiť v PS aj LR.
Vidím tam nejaké filtre a presety.. to mi príde dosť veľa za presety a filtre za 149 eur
Nezhadzujem, len sa pýtam ako to využívate vo svojej workflow?
Photosho Lightroom alebo Nik collection su editory ktore nemaju hranice, ked niekto povie, ze sa to neda je to iste ako keby povedal neviem to. Je na to treba cloveka ktory je zrucny v programoch a urcite musi mat fantaziu, potom naozaj nie su prenho ziadne hranice.
Nik Collection ti ponukne riesenia ovela rychlejsie ako by si to spravil v samotnom Ps Lr. Ked v nom otvoris fotografiu ukaze ti na stovky sposobov upravenu fotografiu v texturach, tienoch, jasu, tmave, sume, cb, farebnych tonoch... vsetko co sa pracne robi v Ps ti ukaze za par sekund. Vacsinou je to na hrubo upravena fotografia ktoru si tam mozes upravit podla seba. Staci trocha fantazie a da sa tam spravit dobra fotografia. Ja ho pouzivam iba ako predpripravu pre Ps. Vyberiem si aka uprava mi najviac vyhovuje a dokoncim ju v Ps.
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()