Fórum » Spracovanie fotografie

Lightroom a problém Fuji X-Pro 2

reserve
2017-03-12 08:26:49+01
Ahojte,

poprosil by som Vás o radu. Mám Adobe Lightroom CC a Fuji X-Pro 2. Nahrám fotky do Lightroomu, všetko prebehne OK, ale akonáhle si na ktorú koľvek fotku kliknem a chcem ju ísť editovať, fotka zmení farby, stmavne. Akoby sa zmenil profil, alebo sa zrušili nastavenia, ktoré boli vo fotoaparáte, resp. mám pocit, že si LR automaticky všetko vyladil sám.

Viete mi prosím Vás poradiť čo stým? Je to len nastavnie v LR alebo to môže byť iný problém?

A druhá vec, je možné ak si vo foťáku nastavím filter (napríklad ACROS) a importujem fotky do LR, tak sa tento profil zachoval? Mne sa vždy všetko vypne, pritom v malom náhľade je všetko OK, ale keď sa prepnem do Develop módu na úpravu tak sa všetko vypne.

Ďakujem veľmi pekne za rady.

reserve
2017-03-12 08:31:18+01
Príklad:

Fotka v import móde https://www.dropbox.com/s/ya3wmu464i2fxdx/Screenshot%202017-03-12%2008.30.31.png?dl=0

Fotka importovaná v develop móde https://www.dropbox.com/s/zwsexnj65zj77tt/Screenshot%202017-03-12%2008.31.11.png?dl=0

Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-03-12 08:48:16+01
Lightroom necita profily a ani nastavenia vylepsenia DR. Musis to urobit sam. Pri foteni RAW odporucam dat DR na minimum. Ty vidis JPG nahlad a potom sa ti nacita nahlad suroveho RAW s Adobe Standard profilom.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/digitalna-fotografia/obrazove-profily-fujifilm-i/
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/digitalna-fotografia/obrazove-profily-fujifilm-ii/

reserve
2017-03-12 09:20:16+01
príspevok od: Karol Srnec
Lightroom necita profily a ani nastavenia vylepsenia DR. Musis to urobit sam. Pri foteni RAW odporucam dat DR na minimum. Ty vidis JPG nahlad a potom sa ti nacita nahlad suroveho RAW s Adobe Standard profilom.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/digitalna-fotografia/obrazove-profily-fujifilm-i/
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/digitalna-fotografia/obrazove-profily-fujifilm-ii/
Ďakujem Karol, a vieš mi poradiť ako to urobiť sám? Je to len v natavení DR? Sorry v tomto som úplny amatér.

Resp. ako tie profily nastaviť aby mi ich načítalo? Môj cieľ je ten, fotku ktorú som odfotil v fotoaparátom vidieť aj v LR.

Ďakujem za každú radu

Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-03-12 09:35:46+01
príspevok od: reserve
Ďakujem Karol, a vieš mi poradiť ako to urobiť sám? Je to len v natavení DR? Sorry v tomto som úplny amatér.

Resp. ako tie profily nastaviť aby mi ich načítalo? Môj cieľ je ten, fotku ktorú som odfotil v fotoaparátom vidieť aj v LR.

Ďakujem za každú radu
Problemom je, ze aj ked fotis do RAW, fotak vykona posprocesing na jeho nahlade. Lenze PP sa na RAW neaplikuje. Ty v pocitaci musis urobit vsetko, co si mal nastavene vo fotaku. Bohuzial sa funkcia DR neda vypnut. Ta sposobuje posuny expozicie, ktore treba obcas korigovat v pocitaci.
V LR musis vybrat najorv profil aky si mal. Fotku doostrit, pohrat sa s expoziciou, kontrastom, gradacnou krivkou a vylepsenim svetiel a tienov. To jednoducho k foteniu do RAW patri u kazdeho fotaku. Ak sa nejake nastavenie opakuje, mozes ho ulozit ako Preset a aplikovat rychlo aj na viacero fotiek. LR vie aplikovat upravy aj pri importe, takze sa ti hned aplikuju aspon zakladne upravy.

reserve
2017-03-12 12:47:02+01
príspevok od: Karol Srnec
Problemom je, ze aj ked fotis do RAW, fotak vykona posprocesing na jeho nahlade. Lenze PP sa na RAW neaplikuje. Ty v pocitaci musis urobit vsetko, co si mal nastavene vo fotaku. Bohuzial sa funkcia DR neda vypnut. Ta sposobuje posuny expozicie, ktore treba obcas korigovat v pocitaci.
V LR musis vybrat najorv profil aky si mal. Fotku doostrit, pohrat sa s expoziciou, kontrastom, gradacnou krivkou a vylepsenim svetiel a tienov. To jednoducho k foteniu do RAW patri u kazdeho fotaku. Ak sa nejake nastavenie opakuje, mozes ho ulozit ako Preset a aplikovat rychlo aj na viacero fotiek. LR vie aplikovat upravy aj pri importe, takze sa ti hned aplikuju aspon zakladne upravy.
Ďakujem ti veľmi pekne Karol za vysvetlenie, už v tom mám jasnejšie Ja som bol stále v tom či to nie je len nastavením LR. Mal som aj iné fotoaparáty od Fuji, a nikdy som si to nevšimol, teraz pri X-Pro 2 je ten rozdiele dosť markatný pri importe viď screen čo som poslal vyššie.

parkie
2017-03-12 13:53:02+01
Sice ti s LR nepomozem, ale aspon: povacsinou RAW nastroj dodavany vyrobcom vie zachovat farebne profily zvolene vo fotaku.

Strana 1 z 1

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()