Fórum » Spracovanie fotografie

Lightroom vs Capture one vs Affinity Photo vs Luminar, atd.

cinges
cinges 2019-06-10 13:01:23+02
Skusal niekto po rokoch prace v Lightroome pouzit iny nastroj na postprocessing? Zacina ma hnevat, ze napriek tomu, ze mam dost vykonny komp, tak je lightroom extremne neoptimalizovany a pomaly..
Rad by som vedel nejake vase skusenosti s inymi programmi, predtym, nez zacnem kazdy jeden testovat sam..
Ide hlavne o intuitivnost postprocessingu, RYCHLOST v priebehu upravovania, presety, atd.
Kedysi davno som skusal ON1 a vykaslal som sa na to, kedze do lightroomu som zazraty a je tazke presedlat na iny program.. tak ak by bolo nieco pouzitelnejsie nez je v tuto chvilu lightroom, tak by bol fajn, aby bol prechod co najmenej bolestivy..

Guma
2019-06-22 12:44:32+02
Capture one je top, nie nadarmo sa pridava ako nativny soft ku fotakom za 35k €.
C1 je uplne customizovatelny, to znamena ze si urobis ovladaci panel presne ako LR ak chces. Dokonca je tam aj ako prednastaveny Migration from LR.
Catalog zvlada super aj vela fotiek, ziadny problem. Ide mi to super.
Oproti LR je vystup urcite lepsi a je tam vela nastrojov ktore LR nema...je ale aj drahsi...
Kupovat LR 6 je blbost, ziadna podpora novych fotakov, skiel a myslim ze neni ani 64 bit cize nova Catalina osx ho ani nedovoli spustit....

gigapixel
2019-06-22 17:51:11+02
príspevok od: Guma
Capture one je top, nie nadarmo sa pridava ako nativny soft ku fotakom za 35k €.
C1 je uplne customizovatelny, to znamena ze si urobis ovladaci panel presne ako LR ak chces. Dokonca je tam aj ako prednastaveny Migration from LR.
Catalog zvlada super aj vela fotiek, ziadny problem. Ide mi to super.
Oproti LR je vystup urcite lepsi a je tam vela nastrojov ktore LR nema...je ale aj drahsi...
Kupovat LR 6 je blbost, ziadna podpora novych fotakov, skiel a myslim ze neni ani 64 bit cize nova Catalina osx ho ani nedovoli spustit....
Môžem potvrdiť. Videl som porovnanie C1 a LR výstupov a C1 bol lepší. A je to aj pochopiteľné, že výrobca špičkových stredoformátov bude dávať dôraz na kvalitu výstupov. Pri kúpe Capture One sa dá použiť zľavový kód AMBMKR na 10% zľavu a kto má Sony a Fuji ani nemá čo riešiť (pri Sony a Fujifilm je verzia Express dokonca zadarmo).

Guma
2019-06-23 16:12:44+02
zlavove kody uz neplatia

Strana 2 z 2

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()