Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Kto ma odvahu?

photox
2019-11-16 10:35:33+01
Neviem ci bude mat tato tema uspech... Retus potretoviek. Fotografie ktore by som radsej neuverejnoval, hambim sa za ne, prehnal som to, clovek na fotografii to tak chcel...
Kazdy vnima retus inac no pravdou je, ze skoro kazdy koho zivi fotografia retusuje fotografie a moj nazor, malo by sa primerane retusovat.
Vsetky diskusie sa tocia okolo techniky a samotna technika fotografovania je vacsine sumafuk.
Su tu ludia ktori najdu odvahu ukazat fotografie pri ktorych im samotnym dviha kutiky ust pri pohlade co volakedy stvorili?
Fotografiu v prilohe som fotil v 2014 roku, pani chcela aby som jej ubral 10 rokov, vyretusoval ako sa patri... Ked som jej dodal fotografiu spokojne vykrikla - Toto som ja...
Naozaj skoda, ze nemamoriginalnu fotografiu ale aj bez nej je vidno ako je to prehnane s upravou.
 
M41
2019-11-16 11:49:41+01
Osobne sa tu nazapojim, bo portrety nefotim ani nahodou. Za tvoj navrh ale, palec hore.
Neskodilo by, to tu trocha ozivit. Vyzaduje to od "umelcov" sebakritiku a odvahu.
 
jozef84
2019-11-16 12:40:21+01
príspevok od: photox
Neviem ci bude mat tato tema uspech... Retus potretoviek. Fotografie ktore by som radsej neuverejnoval, hambim sa za ne, prehnal som to, clovek na fotografii to tak chcel...
Kazdy vnima retus inac no pravdou je, ze skoro kazdy koho zivi fotografia retusuje fotografie a moj nazor, malo by sa primerane retusovat.
Vsetky diskusie sa tocia okolo techniky a samotna technika fotografovania je vacsine sumafuk.
Su tu ludia ktori najdu odvahu ukazat fotografie pri ktorych im samotnym dviha kutiky ust pri pohlade co volakedy stvorili?
Fotografiu v prilohe som fotil v 2014 roku, pani chcela aby som jej ubral 10 rokov, vyretusoval ako sa patri... Ked som jej dodal fotografiu spokojne vykrikla - Toto som ja...
Naozaj skoda, ze nemamoriginalnu fotografiu ale aj bez nej je vidno ako je to prehnane s upravou.
Prečo by to malo byť tabu. Ľudia sa chcú druhým aj sami sebe páčiť. Preto sa ženy maľujú, robia účesy, krásne šaty. Chlapi ukazujú svoju drsnosť, mužnosť, svaly, auto atď. Nemám pevnú hranicu čo je ešte znesiteľné. Tvoja fotka až na pár drobností sa mi páči. Dať iné pozadie, iný orez a videl by som aj miesto kde by sa dala fotka použiť. A je to koniec koncov aj pekná žena.
 
photox
2019-11-16 18:01:22+01
príspevok od: jozef84
Prečo by to malo byť tabu. Ľudia sa chcú druhým aj sami sebe páčiť. Preto sa ženy maľujú, robia účesy, krásne šaty. Chlapi ukazujú svoju drsnosť, mužnosť, svaly, auto atď. Nemám pevnú hranicu čo je ešte znesiteľné. Tvoja fotka až na pár drobností sa mi páči. Dať iné pozadie, iný orez a videl by som aj miesto kde by sa dala fotka použiť. A je to koniec koncov aj pekná žena.
Ano kazdy robi vsetko preto aby vyzeral mladsie ale toto uz bolo riadne za ciarou. V skutocnosti vyzera o dost inac Ked si da zena takuto fotografiu na zoznamku urcite bude mat vela ponuk na kavu ale ci dojde aj k druhej kave, to asi nie.
 
blahoslav J B Art
2019-11-16 18:22:32+01
Dobre retusovat portréty vedela Alena Zsuzsova, Kocnerova volavka ... až kým ju nezobrali do vazby
 
mab
2019-11-16 18:33:05+01
príspevok od: photox
Ano kazdy robi vsetko preto aby vyzeral mladsie ale toto uz bolo riadne za ciarou. V skutocnosti vyzera o dost inac Ked si da zena takuto fotografiu na zoznamku urcite bude mat vela ponuk na kavu ale ci dojde aj k druhej kave, to asi nie.
No, brať na seba zodpovednosť, že jej pre to zlyhalo rande, snáď netreba asi treba rozlíšiť tvorbu dajme tomu ako umelecký koncept a požiadavku pre účely komerčnej zoznamky
 
photox
2019-11-16 18:40:15+01
príspevok od: mab
No, brať na seba zodpovednosť, že jej pre to zlyhalo rande, snáď netreba asi treba rozlíšiť tvorbu dajme tomu ako umelecký koncept a požiadavku pre účely komerčnej zoznamky
To by ma tiez zaujimalo kde konci umelecka a kde zacina komercna fotografia. Nikdy nevieme kde kto pouzije fotografiu.
 
Deane
2019-11-16 19:07:48+01
Na tej fotke je pekná ale opravdu by to chcelo originál.
Vlastne niektoré baby sa vedia veľmi pekne na živo vyretušovať, keby som niektorú dobre nepoznal ako vyzerá tak by som po nej bláznil. Mejkap vie urobiť zo strašidla krásavicu. A retuš má vlastne rovnaký efekt.
Prečo sa ženy maľujú a sprejujú? Môj syn hovorí že "lebo sú škaredé a smrdia".
Síce je to pekné ale ja mám radšej originál.
 
photox
2019-11-16 19:54:10+01
príspevok od: Deane
Na tej fotke je pekná ale opravdu by to chcelo originál.
Vlastne niektoré baby sa vedia veľmi pekne na živo vyretušovať, keby som niektorú dobre nepoznal ako vyzerá tak by som po nej bláznil. Mejkap vie urobiť zo strašidla krásavicu. A retuš má vlastne rovnaký efekt.
Prečo sa ženy maľujú a sprejujú? Môj syn hovorí že "lebo sú škaredé a smrdia".
Síce je to pekné ale ja mám radšej originál.
Preco sa snazia aby boli krajsie a mladsie? Napriklad v Rusku nema zena bez nalicenia sancu. Hned po prichode do prace ju sprdne nadriadeny, ze vyzera strasne. V Anglicku sa zeny licia narychlo v dopravnych prostriedkoch, v Nemecku sa nelicia vobec a v Rusku sa kazda doma lici dve hodiny kym ide do prace. Asi je to tym, ze v Rusku sa do desiatich rokov rozvedie 80% manzelstiev.
 
MaxGamut
2019-11-17 01:10:43+01
No... myslim, ze ruska skola make-upu a tvoja fotka maju nieco spolocne. Obe su mierne za hranicou civilizovaneho vkusu. Ale niektori ludia naozaj potrebuju dostat takyto produkt. Odhadom asi tak 66% populacie. A koreluje to aj s inymi vtipnymi vlastnostami tychto 2/3 ludskej masy.

Za odvahu zverejnit davam 10 bodov.

A mam dotaz - ten plastelinovy retus som ako-tak zvladal aj pred 20 rokmi. Ale ako si urobi tie rozpohybovane vlasy ?
 
photox
2019-11-17 07:47:36+01
príspevok od: MaxGamut
No... myslim, ze ruska skola make-upu a tvoja fotka maju nieco spolocne. Obe su mierne za hranicou civilizovaneho vkusu. Ale niektori ludia naozaj potrebuju dostat takyto produkt. Odhadom asi tak 66% populacie. A koreluje to aj s inymi vtipnymi vlastnostami tychto 2/3 ludskej masy.

Za odvahu zverejnit davam 10 bodov.

A mam dotaz - ten plastelinovy retus som ako-tak zvladal aj pred 20 rokmi. Ale ako si urobi tie rozpohybovane vlasy ?
Dokonaly make up je v Rusku viac ako diplom, ten si kupi kto chce ale vediet sa namalovat aby si ju sef vsimol a pochvalil... V Rusku s tebou jednaju podla toho ako vyzeras.
Obrovske plus ruskym zenam za to, ze si nemalovali obocie. V tomto maju navrch.

Ohladne vlasov, ked ich chceli mat uhladene to som robil v PortraitPro, ten program to robi automaticky.
Skoda, ze som vyhodil originaly.
 
z80
2019-11-17 12:31:48+01
príspevok od: photox
Ano kazdy robi vsetko preto aby vyzeral mladsie ale toto uz bolo riadne za ciarou. V skutocnosti vyzera o dost inac Ked si da zena takuto fotografiu na zoznamku urcite bude mat vela ponuk na kavu ale ci dojde aj k druhej kave, to asi nie.
V najhorsom pripade ju ten chlap z rande zazaluje za podvod
Je zaujimave, ze zeny hovoria, ze "vek je len cislo" ale vzdy chcu vyzerat aspon o 10 rokov mladsie
 
JohnNewton
2019-11-17 12:49:25+01
príspevok od: z80
V najhorsom pripade ju ten chlap z rande zazaluje za podvod
Je zaujimave, ze zeny hovoria, ze "vek je len cislo" ale vzdy chcu vyzerat aspon o 10 rokov mladsie
Najhoršie je, že pred nalíčením sa im ani mobil neodomkne ak si navolili rozoznávanie tváre
 
photox
2019-11-17 13:10:37+01
príspevok od: JohnNewton
Najhoršie je, že pred nalíčením sa im ani mobil neodomkne ak si navolili rozoznávanie tváre
Preto su Rusky povazovane za krasavice, vedia sa nalicit.
 
mab
2019-11-17 15:45:18+01
neboli to náhodou módni a profi fotografi, čo stanovili tézu, že každá žena je krásna len to treba vedieť ´interpretovať´ (nenapadá ma ten správny výraz)... a v dávnych časoch, keď so navštívila rusko (Kaukaz) šla tam Burda móda na dračku, pritom ženy boli fakt pri tele ´báryšne´ a muži ako prútik s kindžalmi
 
photox
2019-11-17 16:41:17+01
príspevok od: mab
neboli to náhodou módni a profi fotografi, čo stanovili tézu, že každá žena je krásna len to treba vedieť ´interpretovať´ (nenapadá ma ten správny výraz)... a v dávnych časoch, keď so navštívila rusko (Kaukaz) šla tam Burda móda na dračku, pritom ženy boli fakt pri tele ´báryšne´ a muži ako prútik s kindžalmi
Kazda zena je fotogenicka su iba zli fotografi.
 
mab
2019-11-17 17:05:08+01
príspevok od: photox
Kazda zena je fotogenicka su iba zli fotografi.
nie, tak to určite nestojí ani v tom komentári a dupľom v realite, dajme tomu môže platiť, aj to s určitými výnimkami, že akýkoľvek muž bude fotogenický, ale nie krásny a už vôbec nie sexy, to isté platí o deťoch
 
photox
2019-11-17 17:08:46+01
príspevok od: mab
nie, tak to určite nestojí ani v tom komentári a dupľom v realite, dajme tomu môže platiť, aj to s určitými výnimkami, že akýkoľvek muž bude fotogenický, ale nie krásny a už vôbec nie sexy, to isté platí o deťoch
To som nikde necital iba ja sa tym riadim. Byt fotogenicky neznamena byt sexy, to su dve rozdielne veci.
 
mab
2019-11-17 17:30:46+01
´Kazda zena je fotogenicka su iba zli fotografi.´ Mám za to, že veta má hneď dve nepravdivé tvrdenia.
 
photox
2019-11-17 17:55:02+01
Kazdu zenu mozno odfotit tak aby vyzerala fotogenicka, iba zli fotografi to nevedia.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()