Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Uprava fotiek

Shaolin
2020-10-28 19:59:52+01
Zdravím vás, vo fotení som nováčik zadovážil som si svoju prvú zrkadlovku nafotil kopec fotiek ale zasekol som sa na úprave fotiek. Ide o to že mne sa páčia také temné fotky. Moody fotky. V takom štýle upravovať fotky lesov a rôznych zaujímavých kútov v prírode. Niečo také ako som priložil. Viem YouTube je plný návodov ako to spraviť ale aj keď zopakujem presne tie isté nastavenia tak na mojich fotkách to tak nevidno. Ani anglicky veľmi neviem a v slovenčine som nenašiel ako na to. Proste skúšam všetko nastavovať ale neviem sa dostať do toho používam na to photoshop lebo lightroom mi počítač nerozbehne vždy to padá neviem prečo. Lightroom jedine na mobile. Máte nejaké rady pre mňa ako na to? Ako sa do toho dostať? Nejaké triky o čo hlavne ide pri takejto úprave? Bol by som vám veľmi vďačný lebo neviem sa s toho vymotať
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-10-28 20:26:38+01
Su to presety.Ide ot to, ze funguju na konkretnom motive.
 
MaxGamut
2020-10-28 22:12:30+01
To je ako s autom.... neda sa jazdit stylom -"potiahol som otcovi auto a teraz skusam vsetky packy, pedale a prepinace, ale neni to ono". Chcel by som jazdit ako profik, poradte....

Ja ked sa pozriem na tie fotky, tak presne vidim, co zhruna s nimi robili. Ale to je na hodiny a hodiny studia ! Zacni najlepsie s nejakymi Photoshop tutorialmi. A s anglictinou !!! Chces "vediet bez vzdelavania", vsetko za 10 minut. Chces rychle rady tam, kde potrebujes hlbsie znalosti. Ale svet takto nefunguje...
 
tonyskot
2020-10-29 07:39:07+01
Zoner X ti pomoze mozno
 
kevo7
2020-10-29 08:40:35+01
Myslím, že pre začiatočníka Zoner X veľmi vyhovuje. Máš tam videá aj články po česky.
https://www.zoner.sk/vyuka/tutorialy.aspx
https://www.milujemefotografii.cz/category/zpracovani-fotek
 
seifi
2020-10-29 08:52:27+01
príspevok od: MaxGamut
To je ako s autom.... neda sa jazdit stylom -"potiahol som otcovi auto a teraz skusam vsetky packy, pedale a prepinace, ale neni to ono". Chcel by som jazdit ako profik, poradte....

Ja ked sa pozriem na tie fotky, tak presne vidim, co zhruna s nimi robili. Ale to je na hodiny a hodiny studia ! Zacni najlepsie s nejakymi Photoshop tutorialmi. A s anglictinou !!! Chces "vediet bez vzdelavania", vsetko za 10 minut. Chces rychle rady tam, kde potrebujes hlbsie znalosti. Ale svet takto nefunguje...
ale funguje aj tak, pozri sa okolo seba; Popolvár nebude ministrom ani keď bude mať 200 rokov a naopak sú premieri vlád medzi 30-40; dôležité je sa pýtať a chcieť, a to Shaolin robí; dúfam, že sa nedá odstrašiť ...
 
jozef84
2020-10-29 10:43:13+01
príspevok od: seifi
ale funguje aj tak, pozri sa okolo seba; Popolvár nebude ministrom ani keď bude mať 200 rokov a naopak sú premieri vlád medzi 30-40; dôležité je sa pýtať a chcieť, a to Shaolin robí; dúfam, že sa nedá odstrašiť ...
Dva Zonery som mal, ale oproti Photoshopu a Adobe RAW mi tam chýbalo kopec funkcií. Možno tie novšie Zonery sú na tom lepšie.
 
Shaolin
2020-10-29 13:33:02+01
Ďakuje pekne za rady, pozriem ten program 🙂
 
ISOmaniak
2020-10-29 14:58:06+01
príspevok od: Shaolin
Ďakuje pekne za rady, pozriem ten program 🙂
Zoner a presety nie je to iste ako Ps a presety, stratis kopec casu a vysledok ta uplne odradi od fotografie.
 
Shaolin
2020-10-29 19:02:21+01
príspevok od: ISOmaniak
Zoner a presety nie je to iste ako Ps a presety, stratis kopec casu a vysledok ta uplne odradi od fotografie.
Tak čo teda? 🤔
 
ISOmaniak
2020-10-29 19:18:24+01
príspevok od: Shaolin
Tak čo teda? 🤔
Pisal si, ze pouzivas Ps ale nejde ti to. Na to aby si mohol pracovat v Ps podla videi potrebujes ovladat aspom zaklady Photoshopu, je jedno ci ide o presety alebo kopirujes video, bez zakladnych znalosti Ps ten vysledok nikdy nebude k tvojej spokojnosti. Ked to s fotografiou myslis vazne nauc sa zaklady Ps, nebudes lutovat. Je spusta videi aj v slovenskom alebo ceskom jazyku kde krasne vsetko vysvetluju.
Zoner nie je v nicom lepsi, je daleko horsi a aj cez to vsetko keby si chcel zacat so Zonerom tie zaklady sa budes musiet naucit aj tam, takze to nedava ziadnu logiku aby si presiel na Zoner.
Ps ma ovela vacsiu podporu ako ma Zoner, je kreativnejsi pracuje nasobne rychlejsie ako Zoner.
Aj ti co vytvorili tie presety sa museli naucit pracovat s tym programom.
 
blahoslav J B Art
2020-10-29 23:12:08+01
Shaolin, drz sa svojho bojoveho umenia a umenie fotografie nechaj fotografom
 
Miso10
2020-10-30 12:37:51+01
Dobrý deň všetkým, chcem sa aj ja opýtať, po kúpe druhého tela canon 6D2, mi nechce zobraziť resp. nejde mi otvoriť fotku na úpravu ani v PS, LR ani v zonery, tým že mi vypíše ,,Chyba pri otvorení súboru, formát nie je podporovaný alebo je súbor poškodený´´. Viete mi s tým pomôcť?
 
Miso10
2020-10-30 12:52:40+01
Môže to byť s aktualizáciou firmweru vo foťaku?
 
blahoslav J B Art
2020-10-30 13:34:03+01
príspevok od: Shaolin
Zdravím vás, vo fotení som nováčik zadovážil som si svoju prvú zrkadlovku nafotil kopec fotiek ale zasekol som sa na úprave fotiek. Ide o to že mne sa páčia také temné fotky. Moody fotky. V takom štýle upravovať fotky lesov a rôznych zaujímavých kútov v prírode. Niečo také ako som priložil. Viem YouTube je plný návodov ako to spraviť ale aj keď zopakujem presne tie isté nastavenia tak na mojich fotkách to tak nevidno. Ani anglicky veľmi neviem a v slovenčine som nenašiel ako na to. Proste skúšam všetko nastavovať ale neviem sa dostať do toho používam na to photoshop lebo lightroom mi počítač nerozbehne vždy to padá neviem prečo. Lightroom jedine na mobile. Máte nejaké rady pre mňa ako na to? Ako sa do toho dostať? Nejaké triky o čo hlavne ide pri takejto úprave? Bol by som vám veľmi vďačný lebo neviem sa s toho vymotať
s dovolenim pouzil som dnesnu foto dna ... uprava asi 30 sekund, v softveri ktory mam zadarmo, v Zoneri 17 na 1 klik filter a NikCollection na 1 klik a ako bonus vintag vzhlad s pridanym sumom
 
francesco
2020-10-30 13:59:19+01
príspevok od: blahoslav J B Art
s dovolenim pouzil som dnesnu foto dna ... uprava asi 30 sekund, v softveri ktory mam zadarmo, v Zoneri 17 na 1 klik filter a NikCollection na 1 klik a ako bonus vintag vzhlad s pridanym sumom
Dufam, ze vtipkujes.
 
blahoslav J B Art
2020-10-30 14:08:36+01
príspevok od: francesco
Dufam, ze vtipkujes.
jasne ze zartujem, tato fotka nie je vhodna na takuto upravu ako su priklady hore ... ale na druhej strane tie upravene fotky hore nie je ziadna raketova veda, staci vybrat spravne obrazky a pouzit filter, mozno este potiahnut par supatok a vysledok je pouzitelny
 
MaxGamut
2020-11-12 03:46:43+01
príspevok od: seifi
ale funguje aj tak, pozri sa okolo seba; Popolvár nebude ministrom ani keď bude mať 200 rokov a naopak sú premieri vlád medzi 30-40; dôležité je sa pýtať a chcieť, a to Shaolin robí; dúfam, že sa nedá odstrašiť ...
Nie, svet takto nefunguje ! Ani 35-rocny minister nie je "rychlokvasenym zaciatocnikom" bez skusenosti, s milionom gramatickych chyb v prejave a s ukradnutym Photoshopom ... Aspon teda nie v normalnej krajine.
 
MaxGamut
2020-11-12 03:48:55+01
Alebo este inak - uz po precitani tejto akoze-vety pozornemu citatelovi musi byt vsetko jasne:

"Proste skúšam všetko nastavovať ale neviem sa dostať do toho používam na to photoshop lebo lightroom mi počítač nerozbehne vždy to padá neviem prečo. "
 
jozef84
2020-11-12 08:33:29+01
príspevok od: Miso10
Dobrý deň všetkým, chcem sa aj ja opýtať, po kúpe druhého tela canon 6D2, mi nechce zobraziť resp. nejde mi otvoriť fotku na úpravu ani v PS, LR ani v zonery, tým že mi vypíše ,,Chyba pri otvorení súboru, formát nie je podporovaný alebo je súbor poškodený´´. Viete mi s tým pomôcť?
Ak je to RAW súbor, tak čo sa čuduješ. Musíš mať nastavené napríklad ukladanie súborov vo foťáku do RAW + JPEG(aby si videl, čo si odfotil) a následne aj modul Adobe RAW s verziou podporujúcou otvorenie RAW súboru z tvojho foťáku. Pozri si verziu RAW, ktorú máš nainštalovanú a či je v zozname aj tvoj foťák(to si vyhľadaj na nete). Ak nie, tak si doinštaluj verziu Adobe RAW, ktorá podporuje tvoj foťák.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()