Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

rada s upravou (prepal)

micuro
2010-12-09 22:33:57+01
zdravim,potrebujem trochu poradit viacmenej s prepalmi na fotke,na prvej fotke sa to aspon mne zda v pc celkom fajn ale po vytlaceni fo fotolabe su tie prapaly ovela viac viditelne a dost to kazi fotku.Skusil som trochu stmavit ton pleti..ale vznikla mi tam na lici taka nepekna textura. Pytal som sa vo fotolabe ci mi mozu dat ich farebny profil na usb,velkej ochoty som sa nedockal. Neviem teda ci je chyba v mojej uprave (popripade v zlom nastaveni monituru) alebo v ich profile.
A co vlastne chcem? Chcem vas poprosit ak mate niekto dobre nakalibrovany monitor nech mi to skontrolujete ci tam tie prepaly su naozaj viditelne (ak ano,ako by sa to dalo dat solidne do poriadku)alebo sa mam poobzerat po inom fotolabe,inak ktory mi poradite v NR?

A este jedna otazka,uprednostnujete pri takejto fotografii nejake meranie expozicie?

a pls zdoraznujem ze som zaciatocnik,takze to kludne berte trocha s nadhladom
 
staleusmiaty
2010-12-09 22:43:14+01
No na mojom kalibrovanom monitore žiaden prepal nevidím, aj histogram vyzerá OK, ja by som práveže tú tvár ešte trochu vyžehlil a rozjasnil.
Mimochodom, mal ten lab vypnuté automatické úpravy?
 
Matúš Koprda
2010-12-09 22:44:13+01
počul si už o histograme? z toho rýchlo zistíš či máš alebo nemáš prepa.
 
micuro
2010-12-09 22:50:46+01
teapack: samozrejme ano prave preto sa mi to nezda a obratil som sa sem,a ak mi to \"staleusmiaty\" potvrdil tak mozno predsa ma fotolab nejaky cudny profil pretoze vytlacene to ozaj vyzera \"cudne\"...a tie automaticke upravy..nepytal som sa na ne,asi budem musiet..inak je to fotolab v N-centre v NR,mozno s nim niekto mate skusenost.
 
attila.farkas
2010-12-09 22:57:54+01
prepal je vo fotolabe, tvoja foto je v poriadku
 
wayne
2010-12-09 23:59:37+01
meranie expozicie? pokial je pozadie tmavsie tak asi bodove na tvar, s pouzitim rawu by som ubral na kompenzacii mozno 0.3, 0.7 a potom radsej vytiahol detaily v tienoch cez vyplnove svetlo. mam tak fotenu 1-2 fotky manzelky v galerii (alebo mozno len 1, tie dalsie su na fasabuku, ale who cares...)
 
ZoVa
2010-12-10 08:56:01+01
Fotka samotná asi prepal nemá. Ale pre budúcnosť sa môže stať, že nejaký prepal vyrobíš. Doporučujem si kúpiť knihu od Kalbeho - pokiaľ pracuješ vo photoshope - tam je popísaný presný postup na mnohé problémy, ako sa im vyhnúť alebo upraviť. Kniha síce nie je najlacnejšia, ale stojí zato popracovať s ňou, človek sa mnohému praktickému priučí.
 
PeterBB
2010-12-10 09:31:22+01
príspevok od: ZoVa
Fotka samotná asi prepal nemá. Ale pre budúcnosť sa môže stať, že nejaký prepal vyrobíš. Doporučujem si kúpiť knihu od Kalbeho - pokiaľ pracuješ vo photoshope - tam je popísaný presný postup na mnohé problémy, ako sa im vyhnúť alebo upraviť. Kniha síce nie je najlacnejšia, ale stojí zato popracovať s ňou, človek sa mnohému praktickému priučí.
o akú knihu sa jedná? dík
 
bombay_himself
2010-12-10 10:01:57+01
tvoja fotka žiadne prepaly nemá takže pohoda. A s prepalmi si veľkú hlavu nerob, prídeš na to, že prepal niekedy nie je na škodu a zistíš, že na fotografii sú omnoho dôležitejšie veci ako prepaly
 
micuro
2010-12-10 10:50:13+01
vdaka za reakcie, wayne skusim nabuduce to bodove a pohram sa stou kompenzaciou, ZoVa mozes mi napisat cely nazov,nejako to nemozem nikde najst.

a nie je tu ozaj nikto z NR zeby poradil ten fotolab?
 
j.a.r.o.
2010-12-10 11:10:16+01
Knihy od Kelbyho:
http://www.martinus.sk/knihy/autor/Scott-Kelby/
 
ZoVa
2010-12-10 11:52:10+01
Autor je Scott Kelby, názov posledného vydania je: Digitální fotografie ve Photoshopu CS5

http://knihy.cpress.cz/knihy/digitalni-fotografie/upravy-fotografii/

predchádzajúce vydania boli pre CS 4, atď. Autor presne popisuje postup na konkrétnej fotografii buď vlastne alebo sa môže aplikovať postup na akejkoľvek inej fotke. Je tam veľa praktických návodov, ktoré do značnej miery uľahčí pochopenie a naučenie sa konkrétnych úprav fotiek. Vrelo doporučujem.
 
keko
2010-12-11 23:20:17+01
Tie dve fotografie som zvacsil na A4, ked mi posles svoju adresu, poslem ti ich zadara.
 
dodo_bb
2010-12-11 23:29:42+01
Kde dávam veci na tlač majú taký kiosk a pri zadávaní zákazky sa tam dá vypnúť voľba automatických úprav, potom to urobí ako chcem. Inak tam začne babrať s farbami a jasmi... Skús si to pri zadávaní pozrieť a všetky úpravy vypnúť.
S expozíciou - zväčša idem na meranie zvýrazneným stredom a prioritu clony, kuknem bleskovo na histogram a prípadne pomôžem automatike korekciou...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()