Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Fotografia ala Katarina Zitnanska

mirozvolen
mirozvolen 2011-03-02 18:49:02+01
cavte, viem,ze by som sa mal pytat priamo autorky, ale zaujima ma, ako asi moze upravovat fotografie pani Zitnanska. ci to je o praci vo fotoshope, alebo zalezi aj o objektive, ide mi hlavne o farebnost jej fotografi ktore robi i v interieri. dikes
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2011-03-02 22:07:38+01
ten postproces mi nepride nijak narocny
 
Cyril
2011-03-02 22:11:33+01
príspevok od: istvic
ludia fotia fotoapratmi 180 rokov ,urcite technika je dolezita,ale nemala by sa stat klutom,ked clovek zabuda na tu podstatu..preco vlastne zaznamenava obraz pred sebou..
Aby si zarobili peniazky? :o
 
Sd108
2011-03-03 22:50:21+01
príspevok od: istvic
ludia fotia fotoapratmi 180 rokov ,urcite technika je dolezita,ale nemala by sa stat klutom,ked clovek zabuda na tu podstatu..preco vlastne zaznamenava obraz pred sebou..
technika je pre fotografa to, co dobry stetec, farby a platno pre maliara. profik nie je ten, kto ma drahu techniku, ale ten, kto podla miesta casu okolnosti vie z toho, co ma po ruke vytlct maximum. taka osoba zvacsa nie je spokojna sama so sebou a nestane sa jej nikdy aby \"zabudla na tu podstatu\". technika je len nastroj k dosahovaniu uspokojivych vysledkov. ale nastroj dolezity. opytaj sa katky, ci by sa vratila k predch, fotaku (mam na mysli hlavne IQ, určite sa na 40tke najde nejaka drobnost, lepsia ako na 5ke
 
leto
2011-03-03 23:36:06+01
príspevok od: istvic
no okrem techniky vsetci pani zabudate na dobre oko..to je to, co tu vseobecne opomina..
presne, ani tá sebelepšia technika nezachráni, ak to nie je v tebe,,,
 
leto
2011-03-03 23:43:24+01
jedno treba uznať, vie to,,,
ale na päty jej šlape ice ice dive,,,
 
hombreee
2011-03-04 00:00:21+01
príspevok od: istvic
ludia fotia fotoapratmi 180 rokov ,urcite technika je dolezita,ale nemala by sa stat klutom,ked clovek zabuda na tu podstatu..preco vlastne zaznamenava obraz pred sebou..
tak
 
misodk
2011-03-04 00:03:35+01
príspevok od: conan7
ja mám také info že používa 5D mark II, ale možno už upgradovala, ty vieš
fotila nas v polovici minuleho roka... vtedy mala 2x 5D mk2 ak ma oci neklamali.
 
conan7
2011-03-04 00:05:15+01
príspevok od: misodk
fotila nas v polovici minuleho roka... vtedy mala 2x 5D mk2 ak ma oci neklamali.
presne tak, mne Katka bude fotiť spolužiačku tuším v auguste, už sa teším na fotky ))))))
 
misodk
2011-03-04 00:11:22+01
príspevok od: kralik_j
nemyslim ze to je vsak nieco extra, fotky na urovni co sa ocakava od cloveka co sa tym zivi a prezentuje sa
myslim, ze u nej to uz nieco extra je...
tak, ako to Karol Srnec zhodnotil, ze technika, priprava a posproces... viac by som vyzdvihol hlavne cit a oko pre spravnu kompoziciu/moment a ona ho veru ma. Karol to spomenul velmi okrajovo a trosku podcenil poziadavky na fotografa... poznam ludi s lepsou vybavou ako mala Katka a nerobia take fotky... na mile daleko.
 
hombreee
2011-03-04 00:16:20+01
Pani ma na to zjavne oko. Aj keby mala menej vyspelu techniku, tak by tie fotky boli rovnako nakomponovane, isiel by z vacsiny tych fotiek rovnaky feeling. Akurat z toho co nafoti by po technickej stranke bolo pouzitelnych menej fotiek ako s tou profi technikou.

IMHO

Kazdopadne robi velmi pekne fotky. To musi uznat kazdy kto ma aspon trochu vyvinuty cit pre estetiku
 
misodk
2011-03-04 00:20:13+01
príspevok od: conan7
presne tak, mne Katka bude fotiť spolužiačku tuším v auguste, už sa teším na fotky ))))))
s mojou polovickou sledujeme jej tvorbu, nam urobila nadherne fotky a mam pocit, ze tie nove su stale lepsie a lepsie... takze spoluziacka sa ma na co tesit
 
conan7
2011-09-01 19:56:11+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Katku poznam osobne. Naozaj produkuje spolu s manzelom kvalitne veci.

Recept je jednoduchy:
- kvalitna fotografia (profi vybavenie) + photoshop + pluginy + zrucnosti + kus estetickeho citenia
osobne máš tip, o ktorý plugin ide?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-09-01 20:44:15+02
príspevok od: conan7
osobne máš tip, o ktorý plugin ide?
tusim raz spominala niksofty (http://www.niksoftware.com), pluginami pokryvaju skoro vsetko a patri to k spicke.
No over si to... urcite ti odpovie ak sa spytas
 
conan7
2011-09-01 20:56:12+02
príspevok od: Jozef Krajčo
tusim raz spominala niksofty (http://www.niksoftware.com), pluginami pokryvaju skoro vsetko a patri to k spicke.
No over si to... urcite ti odpovie ak sa spytas
myslíš? nepatrí to k jej know-how? od nik používam Color efex a Vivezu, ale to asi nie sú tie nástroje, ktoré som hladal asi sa musím odvážiť a spýtať sa na rovinu
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-09-01 21:45:43+02
príspevok od: conan7
myslíš? nepatrí to k jej know-how? od nik používam Color efex a Vivezu, ale to asi nie sú tie nástroje, ktoré som hladal asi sa musím odvážiť a spýtať sa na rovinu
ked 10ti ludia budu pouzivat jeden produkt, neznamena to este ze vysledok aj bude rovnaky...

Po dokladnom zvazeni vsetkych + a - odporucam radsej sa nic nepytat. Tazko si predstavit katastroficke dosledky toho, ak sa dozvies ze pouzivate rovnake programy... ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
conan7
2011-09-01 21:51:11+02
príspevok od: Jozef Krajčo
ked 10ti ludia budu pouzivat jeden produkt, neznamena to este ze vysledok aj bude rovnaky...

Po dokladnom zvazeni vsetkych + a - odporucam radsej sa nic nepytat. Tazko si predstavit katastroficke dosledky toho, ak sa dozvies ze pouzivate rovnake programy... ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
pochopil som skrytú, oprávnenú kritiku a beriem na vedomie
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-09-01 22:11:42+02
KRAJCOVE FOTOGRAFICKE POVSIMNUTIA

POSTULAT ZACIATOCNIKA
Ked to nejde, kup si lepsiu techniku.

AXIOMA POKROCILEHO
Ak nedosahujes pozadovane vysledky, zacni softit.

CYKLICKY ZAKON PROFESIONALA
Pokial si sa nestal svetoznamym fotografom pozri recenzie na najnovsiu techniku.
[i]
PONUKAJUCE SA ROZSIRENIE
Sprav si upgrade softveru[/i]


[asi si to dam pripatentovat k Murphyho zajkonom ]
 
conan7
2011-09-01 22:23:01+02
príspevok od: Jozef Krajčo
KRAJCOVE FOTOGRAFICKE POVSIMNUTIA

POSTULAT ZACIATOCNIKA
Ked to nejde, kup si lepsiu techniku.

AXIOMA POKROCILEHO
Ak nedosahujes pozadovane vysledky, zacni softit.

CYKLICKY ZAKON PROFESIONALA
Pokial si sa nestal svetoznamym fotografom pozri recenzie na najnovsiu techniku.
[i]
PONUKAJUCE SA ROZSIRENIE
Sprav si upgrade softveru[/i]


[asi si to dam pripatentovat k Murphyho zajkonom ]
Dal som, že "nahlásiť nevhodný príspevok"
 
katarinaz
2011-09-13 22:22:10+02
)daenis, ty čo prezrádzaš moje know-how , dostaneš po zadku.-)))
 
conan7
2011-09-13 23:43:00+02
príspevok od: katarinaz
)daenis, ty čo prezrádzaš moje know-how , dostaneš po zadku.-)))
ale dobre sme si "tipli"?
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()