Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Fotografia ala Katarina Zitnanska

mirozvolen
mirozvolen 2011-03-02 18:49:02+01
cavte, viem,ze by som sa mal pytat priamo autorky, ale zaujima ma, ako asi moze upravovat fotografie pani Zitnanska. ci to je o praci vo fotoshope, alebo zalezi aj o objektive, ide mi hlavne o farebnost jej fotografi ktore robi i v interieri. dikes
 
Daniel.U
2011-09-13 23:43:43+02
aj ja chcem po zadku, co mam vyparatit?
 
Fatty
2011-09-13 23:58:12+02
sory, ale komerčné programy verejne dostupné to je nejajé know how???
 
Daniel.U
2011-09-14 00:10:53+02
príspevok od: Fatty
sory, ale komerčné programy verejne dostupné to je nejajé know how???
know how vacsinou je v postupe nie v ingredienciach. Mozem ti povedat, ze do kysnuteho cesta davam smotanu, ale nepoviem ti kolko, kedy a ako.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-09-14 06:19:19+02
príspevok od: katarinaz
)daenis, ty čo prezrádzaš moje know-how , dostaneš po zadku.-)))
katka vies ze sa na to vzdy tesim...
 
katarinaz
2011-09-14 08:08:35+02
Daenis no pekne, teraz budem vyzerať, ako keby som ťa bila
Daniel, pekne si to definoval
 
markus
2011-09-14 09:26:10+02
príspevok od: mirozvolen
cavte, viem,ze by som sa mal pytat priamo autorky, ale zaujima ma, ako asi moze upravovat fotografie pani Zitnanska. ci to je o praci vo fotoshope, alebo zalezi aj o objektive, ide mi hlavne o farebnost jej fotografi ktore robi i v interieri. dikes
Kazdy fotograf si vytvori vlastny styl pohladu, farebneho postprocesu a samozrejme pouzit aj spravnu techniku. Nemyslim ze ti nejaky fotograf posle priamo fotosopacku nahratu akciu ktoru si vytvoril. Pani Zitnaska viem ze robila aj svadobne fotokurzy ak ma pamat neklame mozno to by bola cesta ako na to.
 
Pospo
2011-09-14 09:35:19+02
Alebo si ich zaplatit na svadbu a ocumovat Alebo mrknut backstage videa, zoapr maju.
 
pe3k
2011-09-14 10:45:11+02
A co takto spravit workshop... Zaujimalo by ma ci pani Zitnanska by na nieco take pristupila. Cita nas tak je to tak nepriamo venovane aj jej...
Spravit niekde nejaky vikendovy worksop.. cena cca 500€ max 10 ucasnikov ... s parom urcite by problem nebol. Ak by Zitnanska napisala, ze hlada svadobny par na fotenie tak by sa jej ozvali 10-tky co by chceli od nej fotky a my uz mame par na workshop...
Na druhej strane si nemyslim zeby to nebolo nejake budovanie konkurencie pre pani Zitnansku. Clovek by videl ako pracuje profesional, ktory to vie a nieco by sa naucil.

Dlsku WS by som dal aj 2-3 dni v pohode aj cez tyzden (ak su vikendy obsadene na pracu) a presiel postupne cely svadobny den od priprav az po hostinu a samozrejme trocha postprocesu.

Myslim, ze by to mohla byt zaujimava skusenost aj pre samu p. Zitnansku nieco nove, ved ma co posunut dalsim ludom.. a este aj mozno zarobku ved 10 x 500= 5000€ za vikend nie je zle... urcite by sa naslo dost ludi co by na takyto WS sli... pripadne spravit ich aj viac, ak by bol zaujem..


taketo riesenie je lepsie ako pisat tuna o niekom ako foti... ved nam to moze odprezentovat sam


 
Tono
2011-09-14 15:18:00+02
príspevok od: pe3k
A co takto spravit workshop... Zaujimalo by ma ci pani Zitnanska by na nieco take pristupila. Cita nas tak je to tak nepriamo venovane aj jej...
Spravit niekde nejaky vikendovy worksop.. cena cca 500€ max 10 ucasnikov ... s parom urcite by problem nebol. Ak by Zitnanska napisala, ze hlada svadobny par na fotenie tak by sa jej ozvali 10-tky co by chceli od nej fotky a my uz mame par na workshop...
Na druhej strane si nemyslim zeby to nebolo nejake budovanie konkurencie pre pani Zitnansku. Clovek by videl ako pracuje profesional, ktory to vie a nieco by sa naucil.

Dlsku WS by som dal aj 2-3 dni v pohode aj cez tyzden (ak su vikendy obsadene na pracu) a presiel postupne cely svadobny den od priprav az po hostinu a samozrejme trocha postprocesu.

Myslim, ze by to mohla byt zaujimava skusenost aj pre samu p. Zitnansku nieco nove, ved ma co posunut dalsim ludom.. a este aj mozno zarobku ved 10 x 500= 5000€ za vikend nie je zle... urcite by sa naslo dost ludi co by na takyto WS sli... pripadne spravit ich aj viac, ak by bol zaujem..


taketo riesenie je lepsie ako pisat tuna o niekom ako foti... ved nam to moze odprezentovat sam


Miso za 5000€ inu svadbu vystrojime
 
Daniel.U
2011-09-14 15:47:19+02
príspevok od: pe3k
A co takto spravit workshop... Zaujimalo by ma ci pani Zitnanska by na nieco take pristupila. Cita nas tak je to tak nepriamo venovane aj jej...
Spravit niekde nejaky vikendovy worksop.. cena cca 500€ max 10 ucasnikov ... s parom urcite by problem nebol. Ak by Zitnanska napisala, ze hlada svadobny par na fotenie tak by sa jej ozvali 10-tky co by chceli od nej fotky a my uz mame par na workshop...
Na druhej strane si nemyslim zeby to nebolo nejake budovanie konkurencie pre pani Zitnansku. Clovek by videl ako pracuje profesional, ktory to vie a nieco by sa naucil.

Dlsku WS by som dal aj 2-3 dni v pohode aj cez tyzden (ak su vikendy obsadene na pracu) a presiel postupne cely svadobny den od priprav az po hostinu a samozrejme trocha postprocesu.

Myslim, ze by to mohla byt zaujimava skusenost aj pre samu p. Zitnansku nieco nove, ved ma co posunut dalsim ludom.. a este aj mozno zarobku ved 10 x 500= 5000€ za vikend nie je zle... urcite by sa naslo dost ludi co by na takyto WS sli... pripadne spravit ich aj viac, ak by bol zaujem..


taketo riesenie je lepsie ako pisat tuna o niekom ako foti... ved nam to moze odprezentovat sam


za 5000 ti aj varit budem aj ta nosit na chrbte aj s bleskovym generatorom aj paty bozkavat. A keby len paty...
Zas klanat sa jej nemusis
 
pe3k
2011-09-14 16:32:47+02
príspevok od: Daniel.U
za 5000 ti aj varit budem aj ta nosit na chrbte aj s bleskovym generatorom aj paty bozkavat. A keby len paty...
Zas klanat sa jej nemusis
Ako je to 500€ na osobu na 2-3 dni to vobec nie je vela.... takze zas neprehanaj... myslim, ze za 10 minut by bolo 10 ludi co by 500€ dalo za taky WS
 
WildSammy
2011-09-14 16:46:59+02
príspevok od: pe3k
Ako je to 500€ na osobu na 2-3 dni to vobec nie je vela.... takze zas neprehanaj... myslim, ze za 10 minut by bolo 10 ludi co by 500€ dalo za taky WS
ja by som na taky WS isiel, ale musel by som si nan zobrat pozicku
 
markus
2011-09-14 16:57:13+02
Ono samotny kurz nestaci fotograf a nielen na svadbu musi vediet pracovat a hlavne dobre komunikovat s fotenym objektom pretoze predstava v hlave ako ma fotka vyzerat a samotna realizacia moze byt komlikovanejsia. Tlacia na nu faktory ako svetelne podmienky casova narocnost a psichicka pohoda objektu. V podstate predstava nestaci treba predvidat nielen komplikacie ale aj aky postproces pouzijes a ked pojde o seriu fotografii mali by mat nejaku naveznost a pribeh.
 
pe3k
2011-09-14 17:17:26+02
príspevok od: markus
Ono samotny kurz nestaci fotograf a nielen na svadbu musi vediet pracovat a hlavne dobre komunikovat s fotenym objektom pretoze predstava v hlave ako ma fotka vyzerat a samotna realizacia moze byt komlikovanejsia. Tlacia na nu faktory ako svetelne podmienky casova narocnost a psichicka pohoda objektu. V podstate predstava nestaci treba predvidat nielen komplikacie ale aj aky postproces pouzijes a ked pojde o seriu fotografii mali by mat nejaku naveznost a pribeh.
Mas pravdu preto vravim, ze taky workshop z nikoho nespravi Zitnansku to sa neda, ale urcite pomoze a nieco objasni. Mna osobne najviac zaujimaju objektivy. Ktore pouziva a ako kedy kde
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-09-14 17:29:42+02
príspevok od: pe3k
Mas pravdu preto vravim, ze taky workshop z nikoho nespravi Zitnansku to sa neda, ale urcite pomoze a nieco objasni. Mna osobne najviac zaujimaju objektivy. Ktore pouziva a ako kedy kde
..zartujes? Ak nevies aky bjektiv pouzit a kde, tak to uz ani nikdy nebudes vediet.. a usetris 500€
 
markus
2011-09-14 17:49:41+02
príspevok od: pe3k
Mas pravdu preto vravim, ze taky workshop z nikoho nespravi Zitnansku to sa neda, ale urcite pomoze a nieco objasni. Mna osobne najviac zaujimaju objektivy. Ktore pouziva a ako kedy kde
Myslim ze v interiery pouziva pevnu 85mm a vonku 70-200
 
Daniel.U
2011-09-14 18:04:58+02
príspevok od: pe3k
Mas pravdu preto vravim, ze taky workshop z nikoho nespravi Zitnansku to sa neda, ale urcite pomoze a nieco objasni. Mna osobne najviac zaujimaju objektivy. Ktore pouziva a ako kedy kde
komu není z húru dáno, v apatéce nekoupí. Ked sa po technickej stranke vypracujes, tak narazis na otazku talentu. Niekto zas ma len talent a ma medzery v technike. A ked aj oboje splnis, nemusis sa uplatnit ako dobry reporter. Markus to vysihol, ze proti tebe hra cas, nepohoda, pocasie. A neukazuje sa to zle, ale to dobre. Na takom wokrshope by bolo dobre doviezt 150 kilovu nevestu, vonku zamracene jak hovado, zima jak v ruskom filme a dat ti na to hodinu. Potom by sa uvidelo kto je lepsi. A pekne zadarmo, bez materialne motivacie. Tym nechcem povedat, ze by si ty zle fotil alebo ze si netalentovany. To len teoreticky
 
katarinaz
2011-09-14 18:59:04+02
Chlapci, chlapci.....ušetrite si vy 500e radšej na niečo iné. Odpovedali ste si vlastne sami. Daniel.U a markus to vystihli.
Ja niesom teoretik a rečník ...preto workshop z mojej strany asi radšej nieeee...som len žena
Svadba je veľká improvizácia a boj s časom. Nestačí chuť a zápal fotografa. Sobotu čo sobotu aj ja bojujem s faktormi ako sú: čas-svetlo-priestory-počasie... a v neposlednom rade chuť a ochota ľudí ktorí sú pred objektívom. Ako si zákazník urobí, tak má...chcieť musí v prvom rade on....

a čo sa týka techniky akú požívame....nedávno sme zoznam uverejnili aj na FB

Takže zhrnuté v skratke: Život sám je jeden veľký workshop...treba na sebe makať stále.

Dobré svetlo
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-09-14 22:53:49+02
skus si 5decko s 85/1.2 a budes mat jasno
 
pufko
2011-09-14 23:28:21+02
... ja som bol na jednej svadbe kde fotila pani Žitnanská a poviem to zhruba tak ako to naznačila ona, môžeš mať techniku akú chceš, nevesta môže byť tá najväčšia krásavica , ale ked sála vyzerá ako maštal , tak tomu budú zodpovedať aj výsledky, všetko sa schovať nedá... A v sále sa tiež fotiť musí, tak že sa človek musí dvojnásobne obracať aby toho hnoja bolo vidieť čo najmenej...
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()