Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Spracovanie fotografie na vloženie (nie len) na ePhoto portál.

X-Ray
2012-02-23 17:48:13+01
Zdravím

Chcel by som poprosiť o radu, ako uložiť či previesť fotografiu tak, aby mala čo možno najrozumnejšie rozlíšenie a aby zaberala napríklad ePhoto požadovaných 500 KB tak, aby na kvalite stratila čo možno najmenej!

V ktorom s týchto programov by som to mal previesť: Zoner 14, PS CS5, alebo Lightroom 3.

Ďakujem za odpovede.
 
bonifacko
2012-02-23 18:16:59+01
príspevok od: X-Ray
Zdravím

Chcel by som poprosiť o radu, ako uložiť či previesť fotografiu tak, aby mala čo možno najrozumnejšie rozlíšenie a aby zaberala napríklad ePhoto požadovaných 500 KB tak, aby na kvalite stratila čo možno najmenej!

V ktorom s týchto programov by som to mal previesť: Zoner 14, PS CS5, alebo Lightroom 3.

Ďakujem za odpovede.
Ja to robim v Zoner. RAW vyvolavam však v LR 3. Ani neviem, či LR umožnuje take upravy jpg.
 
BRODOZZ
2012-02-23 20:15:54+01
PS CS3-4-5 jednoduche,rychle,presne.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-02-23 20:22:32+01
Dokazu to vsetky, v kazdom je pozadovany nastroj pre optimalizaciu na web. Hladaj save to web a pod. V nasej fotoskole najdes navod v rubrike spracovanie fotografie.
 
psykora2
2012-02-23 20:27:14+01
so zmensovanim na web si najlepsie poradi Zoner, konkretne metoda supersampling s doostrenim od 30-130%, vystup treba ulozit do tif a nasledne previest do jpg cez PS CS5
 
seifi
2012-02-23 20:29:41+01
príspevok od: Karol Srnec
Dokazu to vsetky, v kazdom je pozadovany nastroj pre optimalizaciu na web. Hladaj save to web a pod. V nasej fotoskole najdes navod v rubrike spracovanie fotografie.
nechcete mimo fóra otvoriť na hlavnej stránke nejakú rubriku pre začiatočníkov a ich otázky ? fórum je zabité otázkami takéhoto typu; áno, je to aj preto, že sa na uvedené otázky odpovedá a zostávajú na stránke 1-2 dni, každý niečim prispeje; možno rozdeliť fórum na tvorivú a technickú časť; veľmi málo sa diskutuje o fotografii, kompozícii, obsahu, ...
 
inkubbus
2012-02-23 20:29:53+01
príspevok od: psykora2
so zmensovanim na web si najlepsie poradi Zoner, konkretne metoda supersampling s doostrenim od 30-130%, vystup treba ulozit do tif a nasledne previest do jpg cez PS CS5
zlozitejsie to uz nejde?
 
psykora2
2012-02-23 20:33:39+01
a este som zabudol ze RAW je najlepsie spracovat v Lightroome, idealne cez vlastny DNG profil vytvoreny pre konkretny fotak a objektiv
 
psykora2
2012-02-23 20:36:50+01
príspevok od: inkubbus
zlozitejsie to uz nejde?
nie toto je to najzlozitejsie ale najlepsie
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2012-02-23 20:37:15+01
príspevok od: psykora2
a este som zabudol ze RAW je najlepsie spracovat v Lightroome, idealne cez vlastny DNG profil vytvoreny pre konkretny fotak a objektiv
To asi nerobím správne potom, že čo fotka, to vlastný profil...
 
inkubbus
2012-02-23 20:39:04+01
príspevok od: psykora2
nie toto je to najzlozitejsie ale najlepsie
hm, hlavne ze treba pouzit co najviac programov, co najviac operacii a potom je to to prave orechove a o fotku na webe aj tak nikto nezakopne.

upravim v lightroome, vyexportujem v lightroome... preco by som sa mal s tym trapit kvoli blbemu internetu?
 
psykora2
2012-02-23 20:52:47+01
príspevok od: inkubbus
hm, hlavne ze treba pouzit co najviac programov, co najviac operacii a potom je to to prave orechove a o fotku na webe aj tak nikto nezakopne.

upravim v lightroome, vyexportujem v lightroome... preco by som sa mal s tym trapit kvoli blbemu internetu?
tento navod som ja nevymyslel, prebral som ho od kolegov co fotia wild a krajinu cize kopec detailov ked zmensujes na web tak je poznat rozdiel vo vystupe (je jemnesi a ostrejsi), na portrety to je jedno, tam staci export z LR do jpg ako hovoris
 
X-Ray
2012-02-23 20:58:25+01
Wow! Akože toľko reakcií som nečakal . A že sa zastaví aj p. Srnec už vôbec nie ! Zatiaľ ďakujem páni a čítam ďalej... Už si len vybrať...
 
seifi
2012-02-23 21:01:10+01
príspevok od: psykora2
tento navod som ja nevymyslel, prebral som ho od kolegov co fotia wild a krajinu cize kopec detailov ked zmensujes na web tak je poznat rozdiel vo vystupe (je jemnesi a ostrejsi), na portrety to je jedno, tam staci export z LR do jpg ako hovoris
ak má chlap možnosť PS CS5, tak tu jeho otázku nechápem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-02-23 21:19:16+01
príspevok od: X-Ray
Wow! Akože toľko reakcií som nečakal . A že sa zastaví aj p. Srnec už vôbec nie ! Zatiaľ ďakujem páni a čítam ďalej... Už si len vybrať...
Nehovormy pan, poddanstvo bolo zrusene. Volam sa Karol. Ephotaci si tykaju.
 
calven
2012-02-23 21:21:55+01
príspevok od: seifi
ak má chlap možnosť PS CS5, tak tu jeho otázku nechápem
Samozrejme... Nevie exportnúť fotku na web a preto si na začiatok kúpil sw tak odhadom za 1400€. To aby mal na čom skúšať...
 
Martin P
2012-02-23 21:31:33+01
príspevok od: Karol Srnec
Nehovormy pan, poddanstvo bolo zrusene. Volam sa Karol. Ephotaci si tykaju.
mozem vam aj ja tykat?
som zvedavy ked sa nabuduce nejakym zahadnym sposobom stretneme ci to predychate alebo ja
mne vykanie nevadi ale ani tykanie
tak nabuduce. dovidenia
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-02-23 22:32:08+01
príspevok od: psykora2
so zmensovanim na web si najlepsie poradi Zoner, konkretne metoda supersampling s doostrenim od 30-130%, vystup treba ulozit do tif a nasledne previest do jpg cez PS CS5
Nerád čítam, keď niekto tvrdí, že niečo je najlepšie či najrýchlejšie... Nikto nie je taký zbehlý, aby mal toľko skúseností, oprávňujúceho ho k takýmto uzáverom...
Ja osobne na zmenšovanie používam Perfect Resizer v7 a myslím si, že je lepší ako Zoner, lebo aj s ním mám svoje skúsenosti...
 
psykora2
2012-02-23 23:04:21+01
príspevok od: Stratený Stano
Nerád čítam, keď niekto tvrdí, že niečo je najlepšie či najrýchlejšie... Nikto nie je taký zbehlý, aby mal toľko skúseností, oprávňujúceho ho k takýmto uzáverom...
Ja osobne na zmenšovanie používam Perfect Resizer v7 a myslím si, že je lepší ako Zoner, lebo aj s ním mám svoje skúsenosti...
Resizer7 je podla mna zase najlepsi na zvacsovanie, zmensovanie som v nom neskusal, samozrejme ze to treba chapat z pohladu mojho subjektivneho a kazdy nech si pouziva co chce
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()