Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

PC zostav k monitoru 22" EIZO S2243W

zajopajo
zajopajo 2012-06-25 10:12:48+02
Ahojet,

potreboval by som poradiť, akú PC zostavu k monitoru - 22" EIZO S2243W, hlavne aký procesor, a grafickú kartu, tak aby som mohol naplno využiť vhody tohoto monitoru. Tak aby to bez zádrhelov šlapalo.
 
ummagama
2012-08-15 10:31:03+02
príspevok od: vd
kludne i5. i7 ti bude k nicomu, podla mna nevyuzijes, radsej sandybridge, ako ivy. grafika 580 bude stacit. SSD ako prac. potom do raidu nejake seagate HDD, bude stacit aj 5400. 8GB ram postaci, ak nie, da sa dokupit. doporucujem kupit kvalitnu dosku. pri uz vyskladanych komletnych zostavach sa clovek ani nedocita, o aku dosku ide. clovek pri kupe vidi len gigaherze a gigabajty, co mi pride take zavadzajuce ako megapixely a velkost LCD pri kupe fotaku . takze pozor na to vela stastia pri kupe
SSD vzhladom na obmedzeny pocet zapisov vysoko nedoporucujem ako pracovny disk ako systemovy ano. Za mna HDD jednoznacne len Western Digital a min 7200 ot. Ako pracovny potom WD VelociRaptor.
 
oso
2012-08-15 10:31:25+02
príspevok od: ummagama
800 eur je podla mna na vykonovo podobny stroj ako je to HP podla mna malo. Uz 3 mesiace sa snazim vyskladat nieco podobne a cena je vzdy o cca 200 eur vyssia. Samozrejme ked tam dam lacnu dosku, pamate a zdroj tak to vyjde.
suhlasim v dnesnej dobe robit skladacku je hlupost, lepsie vyjdu znackove zostavy, jedine ak by som robil overclocking vtedy sa inak neda, ale pre bezneho cloveka sa to neoplati, v cene hp zostavy mas aj servis hp carepack ked sa nieco stane pride technik a vymeni komponent, neriesis to behanim po obchodoch a vybavovanim.
 
ummagama
2012-08-15 10:38:35+02
Asi tak. Ale ja si aj tak radsej skladam co potrebujem
 
yanoschick
2012-08-15 10:50:01+02
príspevok od: ummagama
800 eur je podla mna na vykonovo podobny stroj ako je to HP podla mna malo. Uz 3 mesiace sa snazim vyskladat nieco podobne a cena je vzdy o cca 200 eur vyssia. Samozrejme ked tam dam lacnu dosku, pamate a zdroj tak to vyjde.
Neverim, ze sa neda... Rozoberme si tieto HP stolove PC. Co onich vies, okrem typu procesora? Aka RAM? Aky HDD? 1TB, a dalej? Co je to za skrina? Drevena? Ta i7, neborak bude mat ake chladenie? Zakladna doska - vydrzi aspon do konca zaruky???? A NECH SA NIKTO NEHNEVA, ALE 300W ZDROJ - pokus o zart? Dost ubohy... Podla mna zlodejina.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 10:58:42+02
príspevok od: katera
Presne to iste riesim, stale nei som rozhodnuta ci ist do stoloveho pocitaca, alebo notebooku...v podstate tymto technickym parametrom vobec nerozumiem a vobec neveim ako hladat..ak by mal niekto dobre tipy a linky, budem povdacna...chcela by som do toho investovat tak 800 euro...najde sa nieco vyhovujuce v tejto cenovej relacii?
Ahoj, keď chceš poradiť, napíš mi do správy na čo ho chceš používať a či chceš kupovanú zostavu (záruka na celý stroj - drahšie, pohodlnejšie, slabšie), alebo skladaný (záruka na jednotlivé komponenty - lacnejšie, výkonnejšie, ale reklamovať musíš komponent samotný). Notebook kupuj iba v prípade, že vieš, že ho nutne potrebuješ prenášať (napríklad bývaš na dvoch miestach a často ich meníš).
 
Budy
2012-08-15 11:00:43+02
príspevok od: ummagama
Chvalim GPU, dosky od ASRock-u nemusim som zastanca asusu. Zdroj by som bral len Enermax. Ale to je moj nazor.
Ok, ak nebodaj nieco z toho odide (do dvoch rokov), dam na tuto radu a Dakujem
 
Mito24
2012-08-15 11:03:23+02
Ja si tiež radšej poskladám to čo potrebujem a nemusím byť limitovaný tým čo už je v tej zostave. Sám si vyberem čo chcem a zaplatím dakedy aj menej - keď má alza akcie a pod. Podarilo sa mi vyskladať 2500K, GTX 560 Ti, Corsair 800W, Asus P6Z68 V- Gen 3 Pro, všetko zabalené v Fractal R3 Arctic White cca za 750€. Čo je už iná šupa, keď si zoberem, čo všetko by som za to musel normálne dať
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 11:07:29+02
príspevok od: ummagama
Chvalim GPU, dosky od ASRock-u nemusim som zastanca asusu. Zdroj by som bral len Enermax. Ale to je moj nazor.
Asrock je v podstate pôvodne low-endová značka Asusu. Kvalitné zdroje vyrába viacero výrobcov - AC, OCZ, Corsair, Enermax, Seasonic, Fortron, Zalman, atď... Samozrejme záleží aj na výbere samotného modelu a netreba to preháňať s výkonom, keďže kopa ľudí si kupuje zbytočne predimenzované zdroje, to je ale už OT.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 11:08:15+02
príspevok od: LastHit
Ludi co si nevedia sami vyskladat PC, nech to ani nerobia. Je sice pekne, ze si kupia i7 3.4Ghz, ale postavia to na carajch dosku s mizernymi pamatami a ten pocitac bude mat sice pekne cisla, ale bude to pomalsie ako vyladena zostava s i3.
Takze v klude ist do znackovej zostavy, akurat si urcit priority.
Základná doska a kvalita pamätí pramálo ovplyvňujú výkon zostavy. Je iba minimálny reálny výkonový rozdiel medzi frekvenciami pamätí a tobôž nie medzi výrobcami. Pri základnej doske sa síce pozeráš na kvalitu a výbavu, ale takmer žiadny výkonový rozdiel tam nebude.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 11:13:16+02
príspevok od: vd
kludne i5. i7 ti bude k nicomu, podla mna nevyuzijes, radsej sandybridge, ako ivy. grafika 580 bude stacit. SSD ako prac. potom do raidu nejake seagate HDD, bude stacit aj 5400. 8GB ram postaci, ak nie, da sa dokupit. doporucujem kupit kvalitnu dosku. pri uz vyskladanych komletnych zostavach sa clovek ani nedocita, o aku dosku ide. clovek pri kupe vidi len gigaherze a gigabajty, co mi pride take zavadzajuce ako megapixely a velkost LCD pri kupe fotaku . takze pozor na to vela stastia pri kupe
GeForce 580 je na prácu s fotografiami úplná zbytočnosť. Photoshop síce podporuje akceleráciu vykresľovania grafickou kartou, ale za takú drahú kartu to budú vyhodené peniaze. RAID je tak isto zbytočnosť pre spotrebiteľa. Že stačí 5400 rpm disk podobne nezmysel okrem toho 3,5" disky s danými otáčkami hádam ani nezoženieš, až na tie ekologické modely. SSD na systém a fotky je ale dobrý krok.
 
Mito24
2012-08-15 11:14:06+02
príspevok od: Michal Matloň
Základná doska a kvalita pamätí pramálo ovplyvňujú výkon zostavy. Je iba minimálny reálny výkonový rozdiel medzi frekvenciami pamätí a tobôž nie medzi výrobcami. Pri základnej doske sa síce pozeráš na kvalitu a výbavu, ale takmer žiadny výkonový rozdiel tam nebude.
To je celkom relatívne, na svojej Asus doske mám funkciu, čo mi spojí integrovanú a dedikovanú grafickú kartu a render trvá o tretinu času menej, tiež som tomu nechcel veriť dokým som to neuvidel na vlastné oči v Lightroome
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 11:17:15+02
príspevok od: Mito24
To je celkom relatívne, na svojej Asus doske mám funkciu, čo mi spojí integrovanú a dedikovanú grafickú kartu a render trvá o tretinu času menej, tiež som tomu nechcel veriť dokým som to neuvidel na vlastné oči v Lightroome
Áno, to je tá výbava o ktorej hovorím, čiže HW/SW funkcie danej dosky. Kvalita dosky má zas vplyv na poruchovosť, možnosť OC a podobne, ale výkon ti naozaj nezvýši (rozdiely v hrách sú +- 3 fps).
 
yanoschick
2012-08-15 11:29:11+02
príspevok od: Michal Matloň
Základná doska a kvalita pamätí pramálo ovplyvňujú výkon zostavy. Je iba minimálny reálny výkonový rozdiel medzi frekvenciami pamätí a tobôž nie medzi výrobcami. Pri základnej doske sa síce pozeráš na kvalitu a výbavu, ale takmer žiadny výkonový rozdiel tam nebude.
Nesuhlasim. Uz aj to ako dlho zakl.doska vydrzi je jeden z ukazovatelov vykonnosti - spolahlivost. A plus dalsie funkcie, ktore mi NoName doska vyrobena z recyklovanej ryze neponukne.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 11:38:29+02
príspevok od: yanoschick
Nesuhlasim. Uz aj to ako dlho zakl.doska vydrzi je jeden z ukazovatelov vykonnosti - spolahlivost. A plus dalsie funkcie, ktore mi NoName doska vyrobena z recyklovanej ryze neponukne.
Ako som písal vyššie, ide o tri odlišné premenné - výkon (ako rýchlo), kvalita (poruchovosť, OC možnosti ovplyvnené napríklad osadenými súčiastkami) a výbava (čo je tam navyše oproti základu). Prvá premenná sa nemení v takom rozsahu že by bolo potrebné sa zaoberať tým, ktorú dosku vybrať "aby bola rýchlejšia", hlavne som reagoval na tvrdenie, že "ak máš nekvalitnu dosku a pamäte, počítač bude omnoho pomalší". A ako hovorím, v rámci jednej technológie frekvencia a výrobca pamätí a základná doska vôbec nie sú kľúčovými komponentami, pokiaľ ide o výkon.

Kvalitu chceme samozrejme zachovať, takže naozaj sa ti neoplatí priplatiť si 100 € za jednu dosku od Asusu oproti lacnejšiemu modelu za 100 € kvôli výkonu. Omnoho väčší výkonový rozdiel prinesie procesor o 100 € drahší a podobne.
 
Budy
2012-08-15 11:43:20+02
príspevok od: ummagama
Chvalim GPU, dosky od ASRock-u nemusim som zastanca asusu. Zdroj by som bral len Enermax. Ale to je moj nazor.
Ok, ak nebodaj nieco z toho co som vybral, do dvoch rokov "odide". Ochotne sa priklonim k tomuto nazoru a zariadim sa podla toho. Dakujem
 
yanoschick
2012-08-15 11:50:29+02
príspevok od: Michal Matloň
Ako som písal vyššie, ide o tri odlišné premenné - výkon (ako rýchlo), kvalita (poruchovosť, OC možnosti ovplyvnené napríklad osadenými súčiastkami) a výbava (čo je tam navyše oproti základu). Prvá premenná sa nemení v takom rozsahu že by bolo potrebné sa zaoberať tým, ktorú dosku vybrať "aby bola rýchlejšia", hlavne som reagoval na tvrdenie, že "ak máš nekvalitnu dosku a pamäte, počítač bude omnoho pomalší". A ako hovorím, v rámci jednej technológie frekvencia a výrobca pamätí a základná doska vôbec nie sú kľúčovými komponentami, pokiaľ ide o výkon.

Kvalitu chceme samozrejme zachovať, takže naozaj sa ti neoplatí priplatiť si 100 € za jednu dosku od Asusu oproti lacnejšiemu modelu za 100 € kvôli výkonu. Omnoho väčší výkonový rozdiel prinesie procesor o 100 € drahší a podobne.
Reagoval som na spolahlivost. Vykon ako taky pri roznych MB je diskutabilny. Ale ak mi vyrobca ponukne dlhsiu zaruku, kvalitnejsie komponenty; tych €100 si rad doplatim.
 
yanoschick
2012-08-15 12:00:07+02
príspevok od: ummagama
800 eur je podla mna na vykonovo podobny stroj ako je to HP podla mna malo. Uz 3 mesiace sa snazim vyskladat nieco podobne a cena je vzdy o cca 200 eur vyssia. Samozrejme ked tam dam lacnu dosku, pamate a zdroj tak to vyjde.
A to ste si vsimli, ze HP Z220 je bez grafickej karty???? €1152,56 s DPH za tento polotovar to by bol luxus aj v Dubaii.
 
oso
2012-08-15 12:00:49+02
este raz pre obycajneho cloveka co sa nevyzna v HW, je uplna hlupost robit skladacku, vykon komponentov v znackovom pc a skladacke je totozny pri tych istych komponentoch, spolahlivost detto, je to odladene ma to zaruku so servisom atd., skladacka sa oplati len pri specifickych poziadavkach napr. vykonna grafika, alebo oc., ja som sa narobil skladaciek uz dost, a nie vzdy sa podari aby to fungovalo bez problemov aj ked su tam top komponenty a hlavne ked sa nieco pokazi behat s tym po velkoskladoch cakat 30 dni na novy kus, onicom. Nech si pekne kupi znackove PC s zarukou a carepack a o nic sa nestaram.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 12:03:19+02
príspevok od: yanoschick
Reagoval som na spolahlivost. Vykon ako taky pri roznych MB je diskutabilny. Ale ak mi vyrobca ponukne dlhsiu zaruku, kvalitnejsie komponenty; tych €100 si rad doplatim.
Môžeš si priplatiť, iba v tom prípade budeš mať vysoko neoptimalizovanú zostavu pokiaľ ide o pomer cena/výkon/kvalita. Keď sa pozrieš na reálne dáta poruchovosťi, sú veľmi závislé od modelu, preto sa ti môže stať, že drahšia doska bude poruchovejšia ako lacnejšia u toho istého výrobcu. Okrem toho medzi Asus, Gigabyte a MSI tiež veľký rozdiel nie je. A dosky vyberám iba od týchto z pomedzi všeobecne dostupných výrobcov.
 
ummagama
2012-08-15 12:10:04+02
príspevok od: yanoschick
A to ste si vsimli, ze HP Z220 je bez grafickej karty???? €1152,56 s DPH za tento polotovar to by bol luxus aj v Dubaii.
Samozrejme ze som si to vsimol. Nikomu nenutim moj nazor. Z rada od HP je z dostupnych pracovnych stanic jedna z najlepsich investicii. Nepocitam nove dell stanice tie vyzeraju super.
 
Strana 2 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()