Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

graficka karta

Triton
Triton 2012-07-24 23:03:09+02
caute,
Po dakom case som sa rozhodol vratit k pc a skladam si pocitac. Vyhodne som zohnal monitor hp zr 2440w a teraz hladam k nemu graficku kartu. Priorita uprava fotiek(inak sa bude vyuzivat na bezne office veci), nic take ako hry nepotrebujem. Dakujem za akukolkvek radu
 
lubomirzvolensky
2013-02-10 18:35:55+01
Windows 7, rozhodne.

Nechaj inych nech sa popalia a nech tri roky pomahaju ladit WIndows8... preco by si to mal byt ty.

Ze ti staci terabajt ? No dobre, ja som furt nejak natesno, dalej nekomentujem. 8GB RAM mas pravdu, hocikedy dokupis dalsie a smitec - ale otazka na teba, ako budes vediet ze ich treba dokupit ? Akym sposobom si to odsledujes ? No vidis. Ja by som za 35eur jednoducho nespekuloval ani minutu. Ale nabeton kupuj 8GB moduly, nezahadzuj sa so 4GB dostickami. Aby si mal prazdne sloty.

Ale fakt si kup aj ten tvojterovy disk. Za pamat das 35eur navrch, za disk das dvacku. To mas 55eur navrch a z povodnej nezaujimavej zostavy mas zrazu nabuchane delo. Nechapem taketo setrenie, samozrejme v buducnosti ked budes predavat tie komponenty tak za ne dostanes tie prachy naspat. Zober si ako dobre sa dnes predava 200GB disk, to nikto nechce - ved naco aj ? 500GB je cojaviem na prenasanie dat a taketo blbosti a 1TB disk je normalny trh. A presne v takej hierarchii budes aj ty ked sa disky posunu na sucasne kapacity 2TB, 3TB a 4TB - styri tera sa uz dnes tlacia, 3TB maju absolutne krasne cenovky (vsetky disky co mam doma su 3TB a to ich je teda dost, jedina vynimka su SSDcka z ktorych bootujem). Po tvojej gigovke ani pes nestekne rovnako ako dnes po 200GB, cize cenou budes musiet padnut velmi hlboko - kdezto 2TB disk predas v pohode.

No ale ved urob ako myslis. Ja by som tych 55eur proste neusetril za to ze mam o 8giga menej RAM a o terra menej na disku. To mi pride ako cista kravina. Ked budes kupovat televizor a 40" bude za 480eur a 50" bude za 499eur, ktory si kupis ? Samozrejme ze ja berem 55" pretoze ten bude za 599eur
 
total empty
2013-02-10 18:50:10+01
príspevok od: anubi
1TB disk mi úplne stačí, len mám ešte aj externý disk. RAM-ku vyskúšam 8 GB a keď tak prikúpim. Len teraz mi ide o to, či Windows 7 alebo 8. Lebo som dostal informáciu, že Adobe collection do 5.0 funguje len vo Windows 7 a vga iba geforce. Pre Adobe collection od 6.0 môže byť Windows 7 aj 8 a aj oba typy kárt, amd aj geforce...
win 7, nvidia geforce-to má update vždy,minimálne raz za mesiac.Stav na osvedčené veci, nešpekuluj nad novinkamy. Na win 7 sa dajú rozbehať aj staré veci(napr.HP scaner z roku 2001), nové musia fungovať automaticky. win 8 kupiš za 50 euri-akcia na nete, win7 je podstatne drahši a kontabilnejší-nie home edition.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()