Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Tienidlo na iMAC 27"

WildSammy
2012-08-06 16:12:46+02
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-06 16:20:31+02
Myslim, ze ti tienidlo niako nepomoze. Skus si navrch polozit kus kartonu, obraz sa nezmeni. V skle sa ti odraza to, co je za tebou. Pokial to bude osvetlene a blede, bude sa ti to odrazat. Jedine riesenie je redukovat jas prostredia za tvojou stolickou.
 
jrfoto
2012-08-06 16:21:53+02
príspevok od: WildSammy
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
ja si chcem vyrobit z pvc dosky sam na lg urcite to bude stat menej ako original
 
WildSammy
2012-08-06 16:23:14+02
príspevok od: Karol Srnec
Myslim, ze ti tienidlo niako nepomoze. Skus si navrch polozit kus kartonu, obraz sa nezmeni. V skle sa ti odraza to, co je za tebou. Pokial to bude osvetlene a blede, bude sa ti to odrazat. Jedine riesenie je redukovat jas prostredia za tvojou stolickou.
uz som uvazoval presunut PC inam, ci by to nebolo lepsie.. asi si to skusim nejak nasimulovat dik za info.. ano je pravda, ze mam za sebou biele dvere a mandlovu stenu.. ale ja v odraze vidim aj seba lebo som osvetleny cez zavrete zaluzie oproti mne, ktore su za PC.. som rozmyslal, ze dajak bokom to cele umiestnit
 
bear
- moderator
2012-08-06 16:30:25+02
Natri steny na cierno, zhasni svetlo, oblec si ninja oblek a bude to ok
 
WildSammy
2012-08-06 16:36:27+02
príspevok od: bear
Natri steny na cierno, zhasni svetlo, oblec si ninja oblek a bude to ok
toto by bolo jedno z rieseni
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-06 16:37:16+02
príspevok od: bear
Natri steny na cierno, zhasni svetlo, oblec si ninja oblek a bude to ok
A co ocne belma?
 
WildSammy
2012-08-06 17:15:04+02
príspevok od: Karol Srnec
A co ocne belma?
tie mam cervene, tak tie sa neodrazaju
 
martin
2012-08-06 17:33:00+02
...jedine jednoliate tmave pozadie za monitorom. Inak to bude furt na prd. Ja mam iny problem Mesiac stary iMac a zacali mi blbnut ventilatory processoru a grafiky. Roztocia sa bezdovodne zo standardnych 1600 otacok na 3500 a to je iny vietor. Nevie niekto poradit? Predajca mi povedal ze poslat, ale byt teraz bez compu mozno mesiac by ma odrovnalo. Skusil by som najprv nejake softwerove vychytavky pripadne sa nejak dopatrat svojpomocne kde je pes zakopany
 
Juraj-BN
2012-08-06 17:51:38+02
príspevok od: WildSammy
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
Ahoj, ako vnimas ten monitor čo do vhodnosti na upravu fotiek? (po jeho kalibracii sondu)
Spĺňa výstup tvoje očakávania?
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-08-06 17:56:35+02
príspevok od: Juraj-BN
Ahoj, ako vnimas ten monitor čo do vhodnosti na upravu fotiek? (po jeho kalibracii sondu)
Spĺňa výstup tvoje očakávania?
velmi vela ludi použiva na upravu fotiek imac, a no problem.... s lesklou plochou sa da jednoducho vyrovnať: pracovať v tmavsích priestoroch
 
bear
- moderator
2012-08-06 18:06:05+02
príspevok od: Karol Srnec
A co ocne belma?
Niektore arabske burky maju cez oci siet a su vacsinou v ciernej farbe, to bude este vhodnejsie ako ten ninja oblek. Sice to zhorsi vyhlad, ale potom oni ocne bielka nebudu problem. Takze vsetci majitelia iMacov a lesklych LCD smer moslimsky butik
 
Juraj-BN
2012-08-06 18:11:45+02
príspevok od: DEVOTEE
velmi vela ludi použiva na upravu fotiek imac, a no problem.... s lesklou plochou sa da jednoducho vyrovnať: pracovať v tmavsích priestoroch
Riesim dilemu ohľadom prechodu z PC na Mac.
Zvazujem nový macbook pro 13" bud s 27" thunderbolt diplay, alebo EIZO (zatiaľ som nezistoval s ktorým by si macbook najlepsie rozumel )
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-08-06 18:32:23+02
príspevok od: Juraj-BN
Riesim dilemu ohľadom prechodu z PC na Mac.
Zvazujem nový macbook pro 13" bud s 27" thunderbolt diplay, alebo EIZO (zatiaľ som nezistoval s ktorým by si macbook najlepsie rozumel )
myslim ze rozumiet si bude s oboma, ak si chces vychutnat design a velký obraz 27" tak cinema, ak chces mat profi monitorik a pocit ze mas graficky a fotografický monitor tak Eizo no za 900 eur ci kolko to stoji terz cienma 27"micku u eiza asi tazko kupis
 
Daniel.U
2012-08-06 18:41:06+02
príspevok od: martin
...jedine jednoliate tmave pozadie za monitorom. Inak to bude furt na prd. Ja mam iny problem Mesiac stary iMac a zacali mi blbnut ventilatory processoru a grafiky. Roztocia sa bezdovodne zo standardnych 1600 otacok na 3500 a to je iny vietor. Nevie niekto poradit? Predajca mi povedal ze poslat, ale byt teraz bez compu mozno mesiac by ma odrovnalo. Skusil by som najprv nejake softwerove vychytavky pripadne sa nejak dopatrat svojpomocne kde je pes zakopany
myslim, ze na to existuje software co sa pouziva aj ked sa namontuje ssd disk na osalenie teplotnych cidiel. Vtedy sa tiez roztocia vetraky a musi sa to brzdit
 
wayne
2012-08-06 18:46:10+02
Za mojich internatnych cias sa okno "vytapetovalo" alobalom a bol pokoj od slnka a palavy sice ja som to nepotreboval ale hned vedla byvali podobne zariadeni ludia . Skus, mozno pomoze . Inac naozaj najucinnejsia zbran je reorganizacia, ja mam PC tak, aby slnecne svetlo nemalo sancu dopadnut na monitor hoci ho mam matny, a pochvalujem si.
 
martin
2012-08-06 19:50:09+02
príspevok od: Daniel.U
myslim, ze na to existuje software co sa pouziva aj ked sa namontuje ssd disk na osalenie teplotnych cidiel. Vtedy sa tiez roztocia vetraky a musi sa to brzdit
dano nevies nahodou aky, hladal som v app store ale bud neviem zadat spravne klucove slovo alebo tam jednoducho nic take nie je. Mac mam mesiac, takze sa zatial dost trapim a teraz este toto
 
dePappa
2012-08-06 21:35:49+02
príspevok od: martin
dano nevies nahodou aky, hladal som v app store ale bud neviem zadat spravne klucove slovo alebo tam jednoducho nic take nie je. Mac mam mesiac, takze sa zatial dost trapim a teraz este toto
skusil by som cez activity monitor odsledovat (pripadne napis top v terminaly) ci to nerobi nejaky software, napr. ak mas velky disk a pouzivas time machine (ktory pouziva na zalohu rsync) tak backupd proces moze na malu chvilku vyprodukovat dost vysoku zataz (ak prechadza vsetky subory, generuje hash) zacal by som asi tam....

 
Daniel.U
2012-08-06 22:03:42+02
príspevok od: martin
dano nevies nahodou aky, hladal som v app store ale bud neviem zadat spravne klucove slovo alebo tam jednoducho nic take nie je. Mac mam mesiac, takze sa zatial dost trapim a teraz este toto
http://www.hddfancontrol.com
toto som nasiel za 3 sekundy
 
martin
2012-08-06 22:07:23+02
..no praveze v monitor activity sa nic nedeje
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()