Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Kupa notebooku na upravu fotografií.

engi_sk
engi_sk 2015-07-28 14:45:37+02
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť ohladne nejakého notebooku na úpravu fotografií. Moj strop by bol do 600 EUR - 750 EUR s DPH. Rozmyslal som aj nad Macbook AIR su do 1000 EUR len neviem ci je to zrovna dobry napad ci nekupim lacnejsie s lepsimi parametrami. Mam fotak D3300 cize 24 mpx. A neviem na co sa zamerať, len na ram alebo aj grafiku, hdd? A ak mate dobré súsenosti aj aký typ displeja.

ďakujem a za každú radu Vám budem vdačný.
 
JohnNewton
2015-07-29 18:08:03+02
príspevok od: blahoslav J B Art
sorry, ale musim zohnat fotografa s lepsim portfoliom ... ked mu uz mam zaplatit dovolenku v Karibiku
No prepáč, ja som Ťa ešte tiež nevidel v posteľných scénach, a napriek tomu Ti verím....
 
JohnNewton
2015-07-29 18:09:36+02
príspevok od: lukas_pd
Zhrnutie vlákna:
18 príspevkov:
-2 x otázka
-1 x skutočná odpoveď na otázku
-1 x rada na zostavu
-zvyšok hádanie sa tvrdohlavých hláv


a že nájdi potom niečo na tomto fóre
To je typické pre tému "čo si mám kúpiť", väčšine to už lezie na ......
 
JohnNewton
2015-07-29 18:17:42+02
príspevok od: blahoslav J B Art
sorry, ale musim zohnat fotografa s lepsim portfoliom ... ked mu uz mam zaplatit dovolenku v Karibiku
Ja som Ťa ako modela tiež nevidel, napriek tomu Ti verím, aj v posteľných scénach.... v najhoršom Ťa vymením.
 
HomerSimpson
2015-07-29 18:25:40+02
príspevok od: JohnNewton
Ja sa už dnes ničomu nečudujem, a práve to som chcel povedať, že na úpravu foto , strih videa a na hranie hier notebook práve nie je ideálny. Na WC áno. (flame) A to mám všetko(niečo aj viac krát) PC, notebook, tablet i smartpfón. Ale všetko to je určené na čosi iné. Jasné že novinár uprednostní niečo mobilné, ale to neznamená, že to je to najlepšie na foto. Zaplatí za mobilitu, musí oželieť výkon, pripojitelnosť, rozšíriteľnosť a komfort veľkého monitoru. Notebook na úpravu foto je núdzovka. A na dovolenke si užívaj, neupravuj foto .....
Notebook na úpravu fotiek je núdzovka? Tak to je dobrý blud. Treba si uvedomiť, ze nie je ntb ako ntb...Ja som si kúpil primarne na úpravy fotiek MacBook Pro a odvtedy som fotky na PC neupravoval...
Ja by som sa priklonil ku tomu MacBook-u Air(8gb), pripadne Pro"13(min 8gb).Kludne aj bazárovku, dá sa tak dost ušetriť.Treba síce trošku priplatiť, ale človek dostane to, za čo platí...Rýchle SSD, dostatočný výkon, retina display a v neposlednej rade vyladený, stabilný operačný systém. Za mna asi toľko
 
blahoslav J B Art
2015-07-29 18:35:53+02
príspevok od: JohnNewton
Ja som Ťa ako modela tiež nevidel, napriek tomu Ti verím, aj v posteľných scénach.... v najhoršom Ťa vymením.
ja som to tusil, ze si uchyl, len ci to vie aj tvoja manzelka ...
 
JohnNewton
2015-07-29 18:37:29+02
príspevok od: HomerSimpson
Notebook na úpravu fotiek je núdzovka? Tak to je dobrý blud. Treba si uvedomiť, ze nie je ntb ako ntb...Ja som si kúpil primarne na úpravy fotiek MacBook Pro a odvtedy som fotky na PC neupravoval...
Ja by som sa priklonil ku tomu MacBook-u Air(8gb), pripadne Pro"13(min 8gb).Kludne aj bazárovku, dá sa tak dost ušetriť.Treba síce trošku priplatiť, ale človek dostane to, za čo platí...Rýchle SSD, dostatočný výkon, retina display a v neposlednej rade vyladený, stabilný operačný systém. Za mna asi toľko
Blud je odporúčať 13 " na úpravu foto
 
JohnNewton
2015-07-29 18:41:32+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som to tusil, ze si uchyl, len ci to vie aj tvoja manzelka ...
Vie Aj Tvoja (sorry)
 
blahoslav J B Art
2015-07-29 19:14:25+02
príspevok od: JohnNewton
Vie Aj Tvoja (sorry)
to asi tazko ... manzelku nemam ... som homosexual ...
ale ako pises, ze '' ... v posteľných scénach.... v najhoršom Ťa vymením'' ... poviem to neregistrovanemu partnerovi, ak s tym bude suhlasit
 
JohnNewton
2015-07-29 19:18:12+02
príspevok od: blahoslav J B Art
to asi tazko ... manzelku nemam ... som homosexual ...
ale ako pises, ze '' ... v posteľných scénach.... v najhoršom Ťa vymením'' ... poviem to neregistrovanemu partnerovi, ak s tym bude suhlasit
Som vedel že sa dohodneme , už sme traja...
 
HomerSimpson
2015-07-29 19:58:09+02
príspevok od: JohnNewton
Blud je odporúčať 13 " na úpravu foto
Ak by si cital vlakno do ktoreho prispievas, tak by si si precital,ze "engi_sk" chce 13" a ja som mu napisal, ze s Air\Pro13" chybu neurobi... A za tym si stojim.Pokial je pre neho prioritou mobilita, tak to vobec nie je zla volba...Doma ho moze pripojit na externy monitor.
Miesto toho aby si mu konstruktivne poradil tu vypisujes bludy o tom ako je PC prenho lepsia volba a ze ntb su nevhodne na upravu fotiek a strihanie videa a ako musi ozeliet vykon a neviem co este. Pritom su to vsetko len tvoje predsudky.
A to ze mas 32" monitor, este neznamena, ze je vhodny na upravu fotiek...
 
JohnNewton
2015-07-29 20:15:52+02
A to že Ty máš doma skladací bicykel ešte neznamená, že je vhodný na TDF. A znovu, odporúčať 13" na foto je blud, to že to Tebe vyhovuje nič neznamená. Ďalší krok je úprava foto na mobile ... a znovu sme pri 13" a externom monitore. Dobro došli, stará mama.....
 
blahoslav J B Art
2015-07-29 20:52:28+02
príspevok od: JohnNewton
Som vedel že sa dohodneme , už sme traja...
ty pracuj na sebe, John, vzdelavaj sa, John, chod na nejake fotoworkshopy, John ... a ked sa zlepsis vo foteni a upravach fotiek na 13'' laptope ... potom mozem uvazovat
 
engi_sk
2015-07-29 21:15:37+02
Dakujem Vám za Vaše názori. Pozeral somna nete a ten macbook air nezoberiem ze ma 128 GB ssd a iba 4 GB ram co myslim ze je malo. celkom sa mi zapacil tento :

DELL Inspiron 15 N5-7548-N2-001
http://notebooky.heureka.sk/dell-inspiron-15-n5-7548-n2-001/specifikace/#section

alebo Lenovo
Lenovo IdeaPad Y50 59-442851
http://notebooky.heureka.sk/lenovo-ideapad-y50-59-442851/

viem ze som asi presvzhol svoj rozpocet ale aby to bolo zase dobre aj ked vacsia obrazovka. Pokial viete o niecom lacnejsom co postaci kludne poradte.
 
JohnNewton
2015-07-29 21:19:31+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ty pracuj na sebe, John, vzdelavaj sa, John, chod na nejake fotoworkshopy, John ... a ked sa zlepsis vo foteni a upravach fotiek na 13'' laptope ... potom mozem uvazovat
Blahoslav, a Ty si si pozrel svoje fotografie ? Ber to tak že sa tým IT aj živím, tieto bludy si nechaj pre deti. A na workshop môžeš prísť ku mne, pre teba 1 hodka zadara....13" laptop používaj na fakebook
 
blahoslav J B Art
2015-07-29 21:53:54+02
príspevok od: JohnNewton
Blahoslav, a Ty si si pozrel svoje fotografie ? Ber to tak že sa tým IT aj živím, tieto bludy si nechaj pre deti. A na workshop môžeš prísť ku mne, pre teba 1 hodka zadara....13" laptop používaj na fakebook
volaky si dopleteny ... ty si chcel ponuknut svoje fotograficke sluzby, nie ja ... takze ty by si sa mal prezentovat svojou tvorbou ...
 
JohnNewton
2015-07-29 22:03:55+02
príspevok od: engi_sk
Dakujem Vám za Vaše názori. Pozeral somna nete a ten macbook air nezoberiem ze ma 128 GB ssd a iba 4 GB ram co myslim ze je malo. celkom sa mi zapacil tento :

DELL Inspiron 15 N5-7548-N2-001
http://notebooky.heureka.sk/dell-inspiron-15-n5-7548-n2-001/specifikace/#section

alebo Lenovo
Lenovo IdeaPad Y50 59-442851
http://notebooky.heureka.sk/lenovo-ideapad-y50-59-442851/

viem ze som asi presvzhol svoj rozpocet ale aby to bolo zase dobre aj ked vacsia obrazovka. Pokial viete o niecom lacnejsom co postaci kludne poradte.
Dosť bolo hrátok s Blahoslavom , poďme k veci. U prvého nie je jasné o aký typ displeja sa jedná, či TN , IPS, SPVA atď.. TN nie je vôbec vhodné na foto. Skús dohľadať na webe. Druhý , Lenovo sa zdá použiteľnejšie, IPS, hybridný disk.
 
HomerSimpson
2015-07-29 23:26:32+02
príspevok od: JohnNewton
Dosť bolo hrátok s Blahoslavom , poďme k veci. U prvého nie je jasné o aký typ displeja sa jedná, či TN , IPS, SPVA atď.. TN nie je vôbec vhodné na foto. Skús dohľadať na webe. Druhý , Lenovo sa zdá použiteľnejšie, IPS, hybridný disk.
Ty si teda odbornik poradis mu ntb s horsim processorom, polovicnou ram, pomalejsim harddiskom, slabsim rozlisenim, len preto, ze pri tom druhom nebolo uvedene, ze sa jedna o IPS...
Aj ten Dell ma IPS panel, navyse ma rozlisenie 4k a je dotykovy...
Ale nedovolim si odporucit ani jeden nakolko ich nepoznam
 
JohnNewton
2015-07-30 07:25:57+02
príspevok od: HomerSimpson
Ty si teda odbornik poradis mu ntb s horsim processorom, polovicnou ram, pomalejsim harddiskom, slabsim rozlisenim, len preto, ze pri tom druhom nebolo uvedene, ze sa jedna o IPS...
Aj ten Dell ma IPS panel, navyse ma rozlisenie 4k a je dotykovy...
Ale nedovolim si odporucit ani jeden nakolko ich nepoznam
Ak to je IPS, tak je to samozrejme lepšia voľba, z linku ktorý dal to zrejmé nebolo. Nemienim to dohľadávať za Vás. A na rozdiel od Teba ho teda môžem odporučiť. Ako Bolek hovorí, ja som vašu p.... nevidel, napriek tomu verím, že ju máte...
 
rybana
2015-07-30 11:32:45+02
vidim ze ste tu vecsina "odbornici" kopec reci ale rada žiadna.

to: engi_sk
tvoj 24mpx snimac hravo zvladnu aj radovo lacnejsie notebooky. na graficku kartu sa nemusis vobec pozerat pretože 3/4renderingu v photoshope ide cez CPU ciye kludne by ti stacila aj integrovana grafika v intel CPU.
photoshop primarne pracuje s ramkou CPU a HDD ak neplanujes pracovat s nejakými sialenými royliseniami tak 8gb ram je plne dostacujucich. co sa týka SSD je to pekna vec ale nie nevihnutna navise cim viac mas SSD disk zaplnený vecami tym je pomalsi cize mensim notebookom s jednym SSD 128gb poripade aj 256gb by som sa vyhol ( pokial niesi pedant a nemas aj externz disk kde si vsetko hnet po praci premiestnujes)

podla toho co si sem postoval predpokladam ze by si to potreboval aj s operacným systemom
ak by si chcel nieco s mensou uhloprieckou tak ja by som siel najskor do http://www.lenovoonline.sk/lenovo-ideapad-flex-2-14-red-p3355
ak by mohla byt vecsia tak
https://www.alza.sk/acer-aspire-v15-nitro-d2356624.htm pri tomto si niesom 100% isty ale myslim že cassom alebo aj hnet by si mohol vybrat DVD mechaniku a kupit taky specialny ramcek a fuknut tak druhy SSD disk
 
engi_sk
2015-07-30 13:36:22+02
Vyzera to celkom dobre ale pre mna by bolo najlepsie keby to nebolo dotykove. a SSHD disky su dobre alebo radsej klasika + ssd?
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()