Fórum » Počítačové vybavenie

Kupa notebooku na upravu fotografií.

engi_sk
engi_sk 2015-07-28 14:45:37+02
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť ohladne nejakého notebooku na úpravu fotografií. Moj strop by bol do 600 EUR - 750 EUR s DPH. Rozmyslal som aj nad Macbook AIR su do 1000 EUR len neviem ci je to zrovna dobry napad ci nekupim lacnejsie s lepsimi parametrami. Mam fotak D3300 cize 24 mpx. A neviem na co sa zamerať, len na ram alebo aj grafiku, hdd? A ak mate dobré súsenosti aj aký typ displeja.

ďakujem a za každú radu Vám budem vdačný.

kwido
2018-05-15 16:16:15+02
Display by som velmi neriesil pri cene NTB do 700-800 eur. V tej cene pouzitelny display urcite nedostanes. Ak to niekto mysli s upravou foto aspon trosku vazne tak urcite externy monitor.

Vindex
2018-05-15 23:07:54+02
príspevok od: Lubo.Karch
Čakal som kedy tu kto vytiahne financie.
Keď sa pýtam na optimum, chcem vedieť parametre PC nie cenu.
Procesor, RAM, grafika, SSD, HDD...
Koľko to bude stáť je druhoradé.
Áno, môže to byť subjektívne ale preto sa pýtam na skúsenosti, kto čo používa.
Dik.
Podľa môjho názoru by mohla byť rozumná zostava takáto:

niečo z rady i5 stačí (príp. ryzen ekvivalent), zas toľko výkonu ten LR nežerie, hlavne keď exportuješ a robíš náhľady pri importe a to je v pohode
RAM minimálne 8 GB , najlepšie 16 GB, 32 je podľa mňa už zbytočné, príp. kúp 2x 8GB a dva sloty nechaj neobsadené keby ti bolo málo
grafika - 1050 Ti
SSD minimálne 256 GB, najlepšie 500 GB aby si to mohol použiť ako dočasné úložisko pre fotky na ktorých aktuálne pracuješ, je to potom poznať, ja mám za týmto účelom osobitne starý 128 gb ssd disk, (samozrejme fotky mať zálohované)
HDD minimálne 1 TB ale v pomere cena/kapacita choď rovno do 2 TB

Lubo.Karch
2018-05-16 06:53:02+02
príspevok od: Vindex
Podľa môjho názoru by mohla byť rozumná zostava takáto:

niečo z rady i5 stačí (príp. ryzen ekvivalent), zas toľko výkonu ten LR nežerie, hlavne keď exportuješ a robíš náhľady pri importe a to je v pohode
RAM minimálne 8 GB , najlepšie 16 GB, 32 je podľa mňa už zbytočné, príp. kúp 2x 8GB a dva sloty nechaj neobsadené keby ti bolo málo
grafika - 1050 Ti
SSD minimálne 256 GB, najlepšie 500 GB aby si to mohol použiť ako dočasné úložisko pre fotky na ktorých aktuálne pracuješ, je to potom poznať, ja mám za týmto účelom osobitne starý 128 gb ssd disk, (samozrejme fotky mať zálohované)
HDD minimálne 1 TB ale v pomere cena/kapacita choď rovno do 2 TB
Dobrý návrh. Súhlasím.

Strana 5 z 5

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()