Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Zoner 13 Pro

mojzis
2011-07-20 14:48:44+02
Kúpil som si tento program na upravu fotiek.Problém je v tom, keď chcem upravovať foto v
RAW tak mi úplne inač ukaže fotku (veľmi zle) ako som urobil záber.Keď tu istu fotku
otvorím V editore alebo prehľadači tak je tov pohode(tiež zoner) alebo canon prof.
Môže mi niekto poradiť v čom je problém?Ma niekto s tým skúsenosti?
Ďakujem pekne.
 
lu_boss
2011-07-20 15:21:31+02
...nerozumiem tomu, kde Ti ju ukaze zle.
Inak, je rozdiel medzi jpg a raw a sice v tom, ze vyslednu podobu jpg vyprodukovanu fotakom ovplyvnuje "picture style" - nastavenie saturacie, doostrenia, kontrastu, farebneho tonu... Ak mas stavnato nastavenu saturaciu tak sa nediv, ze raw Ti pride vyblity.
 
mojzis
2011-07-20 16:21:11+02
Tak sa ani nedá odfotiť záber ako mi to ukaže v RAW. ako som písal v editore mi to ukáže
presne tak ako som ten záber odfotil. V pohode ju môžem upravovať ale len v editore.
Ak prejdem do RAW tak to sa anoo pýsať neda.Preto chcem upravovať v RAW lebo je tam viac
možnosti.Ďakujem.
 
Bindo
2011-07-20 17:01:10+02
Tiez som mal problem ze v RAW editore Zoneru mi fotku daval do uplne ruzova, bez ohladu na nastavenia WB a pod. Robil to asi tyzden, potom sa spamatal. Taktiez mi niekedy nefunguju niektore nastroje(saturacny stetec), musim restartovat alebo pockat par dni. Neviem cim to je, ci mam chybu v pc alebo je nieco zle v Zoneri. Ak bude niekto vediet co s tym tak potesi
 
bonifacko
2011-07-20 17:23:52+02
Ja nemam dobre skusenosť pre RAW v ZPS. Preto používam LR.
 
ASTRALEK
2011-07-20 18:01:24+02
treba nainstalovat adobe DNG converter a v zoneri nastavit cestu k nemu, aspon v 12 to tak funguje. inak raw v zoneri je dost pomaly a za vela nestoji
 
keko
2011-07-20 18:11:17+02
Zoner je skvely prehliadac a este kadeco ine. Ale Photoshop za bezmala tisicku je neprekonatelny. Skus este GIMP, pokial nie si PS poziitiv, mohol by si priviknut nan.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-07-20 18:14:33+02
posli mi raw, alebo by si mohol dat nejake printscreeny..
 
mynona
2011-07-20 22:13:40+02
Problém je v tom že Zoner otvára raw v náhľadovej kvalite. v prvom rade musíš mať nainštalovaný kodek od výrobcu. Potom musíš mať v možnostiach => formát RAW nastaviť cestu k konvertoru RAW formátov na dng, Buď použiješ priamo ten od výrobcu alebo od adobe DNG converter potom v ho neotvárať priamo v editore, ale cez "RAW" alebo cez "editor" => "načítať v plnom rozlíšení". Zoner je na RAW neskutočne pomalý a nastavenie nepresné, jednoduchšie je použiť Adobe Lightroom v ktorom máš lepšie možnosti nastavenia a všetko pod kontrolou. Potom konvertuješ na JPG ak potrebuješ ďalej upravuješ v Zoner, no skorej odporúčam ak chceš free GIMP, alebo profi úpravy PHOTOSHOP podľa toho aké veľké úpravy robíš. Mne v poslednej dobe slúži Zoner len na pozeranie JPG pre jeho dobrú správu farieb. Skúšal som aj ADCSEE no správa farieb sa na Zoner nechytá...
 
mojzis
2011-07-21 11:11:14+02
príspevok od: mynona
Problém je v tom že Zoner otvára raw v náhľadovej kvalite. v prvom rade musíš mať nainštalovaný kodek od výrobcu. Potom musíš mať v možnostiach => formát RAW nastaviť cestu k konvertoru RAW formátov na dng, Buď použiješ priamo ten od výrobcu alebo od adobe DNG converter potom v ho neotvárať priamo v editore, ale cez "RAW" alebo cez "editor" => "načítať v plnom rozlíšení". Zoner je na RAW neskutočne pomalý a nastavenie nepresné, jednoduchšie je použiť Adobe Lightroom v ktorom máš lepšie možnosti nastavenia a všetko pod kontrolou. Potom konvertuješ na JPG ak potrebuješ ďalej upravuješ v Zoner, no skorej odporúčam ak chceš free GIMP, alebo profi úpravy PHOTOSHOP podľa toho aké veľké úpravy robíš. Mne v poslednej dobe slúži Zoner len na pozeranie JPG pre jeho dobrú správu farieb. Skúšal som aj ADCSEE no správa farieb sa na Zoner nechytá...
Dosť komplikované ale skúsim to .Ďakujem
 
lu_boss
2011-07-21 12:05:19+02
Aha. No raw v ZPS je naozaj utrpenie.
RAW konvertujem dodavanym softom (Canon) - kontrast, posun EV, saturaciu, doostrenie, WB - odporucam. Ostatne upravy uz robim na jpg v Zoneri - vyrovnanie horizontu, orez, zmensenie...
 
Bpali
2011-10-03 10:58:05+02
ak by si chcel niekto kupit,nechcem robit reklamu stranke,ale super cena: http://www.zlavomat.sk/sk/zlava/896
 
JOK3R
2011-10-03 15:12:44+02
Zajtra na obed vychádza Zoner 14 ktorý je vraj pri úpravách (hlavne RAW) podstatne rýchlejší
 
dodo_bb
2011-10-03 16:02:52+02
príspevok od: keko
Zoner je skvely prehliadac a este kadeco ine. Ale Photoshop za bezmala tisicku je neprekonatelny. Skus este GIMP, pokial nie si PS poziitiv, mohol by si priviknut nan.
Photoshop je čistý editor a nevie vôbec pracovať s RAW formátom, prevody do editovateľných formátov robí externý program Adobe Camera RAW. Rovnako PS nevie vôbec robiť rýchle prehliadania a triedenie fotiek, to robí externý program Bridge. Alebo sa mýlim?
 
markus
2011-10-03 16:10:30+02
príspevok od: mojzis
Kúpil som si tento program na upravu fotiek.Problém je v tom, keď chcem upravovať foto v
RAW tak mi úplne inač ukaže fotku (veľmi zle) ako som urobil záber.Keď tu istu fotku
otvorím V editore alebo prehľadači tak je tov pohode(tiež zoner) alebo canon prof.
Môže mi niekto poradiť v čom je problém?Ma niekto s tým skúsenosti?
Ďakujem pekne.
Osobne zoner mam rad ale len konecne hromadnu upravu teda ked potrebujem dat popis do fotiek alebo hromadne zmensit fotky ale z raw vyvolavanie nepovazujem za dobru kvalitu.
 
markus
2011-10-03 16:12:20+02
príspevok od: lu_boss
Aha. No raw v ZPS je naozaj utrpenie.
RAW konvertujem dodavanym softom (Canon) - kontrast, posun EV, saturaciu, doostrenie, WB - odporucam. Ostatne upravy uz robim na jpg v Zoneri - vyrovnanie horizontu, orez, zmensenie...
Tiez na to vyuzivam zoner. Zoner nezvlada rawka k mojej spokojnosti.
 
hladacvody
2011-10-03 16:20:06+02
príspevok od: mojzis
Kúpil som si tento program na upravu fotiek.Problém je v tom, keď chcem upravovať foto v
RAW tak mi úplne inač ukaže fotku (veľmi zle) ako som urobil záber.Keď tu istu fotku
otvorím V editore alebo prehľadači tak je tov pohode(tiež zoner) alebo canon prof.
Môže mi niekto poradiť v čom je problém?Ma niekto s tým skúsenosti?
Ďakujem pekne.
mne to robi to iste,nic si z toho nerob,ja som si uz zvykol,neviem poradit,ale nie si sam,dufam ze ta to potesi,robim fotku od zaciatku,uplne na novo,zvykol som si,ale teraz pouzivam aj LR,inac som spokojny aj zo zonerom,da sa v nom vselico,popytaj sa este niekoho
 
ordek
2011-10-03 17:34:54+02
ono Rawka v Zoneri je dobre maximalne tak prehliadat a konvertovat je lepsie inde.. kazdopadne je to skvely soft, ktory ma v sebe defaultne nastroje, ktore chybaju v inych profesionalnych programoch. A vyvojari vraj nemaju radi, ked to volame Zoner
 
Bpali
2011-10-03 17:38:24+02
zaujimave video na Zoner 14,co vsetko dokaze: http://vimeo.com/29947565
 
keko
2011-10-03 18:45:35+02
príspevok od: dodo_bb
Photoshop je čistý editor a nevie vôbec pracovať s RAW formátom, prevody do editovateľných formátov robí externý program Adobe Camera RAW. Rovnako PS nevie vôbec robiť rýchle prehliadania a triedenie fotiek, to robí externý program Bridge. Alebo sa mýlim?
CS Bridge nepouziva, napr. CS2 ano. Aspon mne to tak chodi. Ale fakt to nie je na prehliadanie RAW, to mas pravdu. Reagoval som na upravy uz "vyvolaneho" RAW.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()