Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

pozeranie RAWu

markoe
markoe 2011-10-02 09:55:31+02
chcel by som sa spytat aky program používate na prezeranie fotiek vo formate raw. ja som mal fast picture viewer ale je plateny a skusobna doba mi uz skoncila.
potreboval by som nieco rychle napriklad ako windows photo viewer.
 
keko
2011-10-03 20:26:03+02
Devotee napisal nieco, co by som nazval lahkym pousmiatim nad problemami uzivatela PC. Take to otcovske pousmiatie nad nedoknalostou vlastneho syna. Ako keby sme my, uzivatelia PC boli malomocnymi blbeckami. Ako keby samotna existencia zvladnutia stlacenie medzernika na Macku radilo nad niekoho, co polzil coby zaciatocnik jednoduchu otazku.
Tak to mi pride od niekoho, koho dalsia existencia jeho modly zavisi od zdravotneho stavu jedneho-jedineho cloveka velce hlupe.
Odpust mi, dotknuty clovece, ze si mrhal svoj drahocenny cas.
 
kodym
2011-10-03 21:53:13+02
Pod linuxom-fedorou pouzivam z 90% Show foto, sem tam rawstudio,alebo rawtherapee
 
slavcok
2011-10-03 22:01:26+02
Pod linuxom Geeqie
 
pxls.jpg
2011-10-04 12:36:06+02
príspevok od: seifi
my na tu angličtinu ráz všetci zahynieme, , keď poviem v krčme, že sme sa mohli učiť usilovne maďarčinu, a pri pohľade na EU že mohlo Rakúsko-Uhorsko kľudne zostať, tak skoro dostanem na hubu; angličtiny sa nikto nebojí, asi že sú tak ďaleko; ozaj, ty veríš násilnej maďarizácii ? ja si myslím, že to bolo ako dnes s angličtinou; kto chcel niečo znamenať a mať robotu, drkotal po maďarsky, dnes, a to sme pokročili ďalej, aj cez voľnú chvíľu po anglicky
v IT prostredi je vsetko po anglicky, niektore slova sa prelozit nedaju, niektore si skor spomenies po anglicky. osobne si myslim ze je skoda ked sa vsetko preklada, lebo to ma spravidla uplne iny nazov po slovensky ako po cesky a uplne iny nazov po anglicky - so vsetkymi jazykmi sa pravidelne stretnes a doslovny preklad ti nepomoze - iba hladas ako debil este aj klavesove skratky su ine.

castokrat otvoris cesky program a kukas ako tela na nove vrata - pri tom v nom robis 10 rokov a ovladas vsetky klavesove skratky (tie nefunguju) a v menu su uplne ine prikazy (debilne prelozene).

preto aj ludom co nevedia ani slovo po anglicky odporucam anglicke verzie programov lebo tom aj tak nerozumeju ani po cesky a este im ani nikto nevie poradit.
 
seifi
2011-10-04 12:38:21+02
príspevok od: pxls.jpg
v IT prostredi je vsetko po anglicky, niektore slova sa prelozit nedaju, niektore si skor spomenies po anglicky. osobne si myslim ze je skoda ked sa vsetko preklada, lebo to ma spravidla uplne iny nazov po slovensky ako po cesky a uplne iny nazov po anglicky - so vsetkymi jazykmi sa pravidelne stretnes a doslovny preklad ti nepomoze - iba hladas ako debil este aj klavesove skratky su ine.

castokrat otvoris cesky program a kukas ako tela na nove vrata - pri tom v nom robis 10 rokov a ovladas vsetky klavesove skratky (tie nefunguju) a v menu su uplne ine prikazy (debilne prelozene).

preto aj ludom co nevedia ani slovo po anglicky odporucam anglicke verzie programov lebo tom aj tak nerozumeju ani po cesky a este im ani nikto nevie poradit.
súhlasím;
 
jan.zitniak
2011-10-04 13:36:58+02
Pre Nikonistov - ak chcete pozerať obrázky NEF jednoducho už v Prieskumníkovi Windows ako miniatury, tak kuknite na moj blog http://www.janzitniak.info/foto-fotoupravy/ktory-program-na-zobrazenie-nahladu-nef-obrazkov-pre-nikon
 
wlad
2011-10-04 13:48:31+02
príspevok od: jan.zitniak
Pre Nikonistov - ak chcete pozerať obrázky NEF jednoducho už v Prieskumníkovi Windows ako miniatury, tak kuknite na moj blog http://www.janzitniak.info/foto-fotoupravy/ktory-program-na-zobrazenie-nahladu-nef-obrazkov-pre-nikon
je to ale len pre 32bitove Windowsy.
64bitovy kodek je zahrnuty priamo v "Camera codec packu" od Microsoftu:

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=26829


 
jan.zitniak
2011-10-04 14:23:16+02
príspevok od: wlad
je to ale len pre 32bitove Windowsy.
64bitovy kodek je zahrnuty priamo v "Camera codec packu" od Microsoftu:

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=26829


Ok dik za pripomienku ...
 
keko
2011-10-06 10:10:12+02
príspevok od: calven
Nie je...
Možno by si mal investovať troška do sebareflexie...
Uprimnu sustrast ...
Fakt som nemyslel, ze to bude tak skoro.
 
Dying_Dream
2011-11-16 15:45:54+01
príspevok od: Big Lebowski
FastStone Image Viewer
presne, FastStone Image Viewer je veľmi kvalitný program, RAW s ním prehliadam 2x tak rýchlejšie ako s Nikonom ViewNX...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()