Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

pokladna aj pre nas ?

sparks05
2011-10-07 15:41:56+02
zdravim, podla toho co som cital tak aj fotograficke sluzby a vsetko s tym spate spada pod zoznam, kde je uvedene kto vsetko bude musiet ponovom potrebovat el.pokladnu. co ak neberem hotovost a vsetko sa riesi PP ? aj tak budem musiet mat pokladnu ci ako, poradi niekto ?
 
calimero
2011-10-07 16:26:01+02
Pokladňu bude treba len v prípade príjmov v hotovosti za fotografické služby. Pokiaľ budú príjmy hradené na účet, tak ju netreba.
 
markato1
2011-10-07 16:30:17+02
príspevok od: calimero
Pokladňu bude treba len v prípade príjmov v hotovosti za fotografické služby. Pokiaľ budú príjmy hradené na účet, tak ju netreba.
no neviem,podla zakona pokladna od roku 2012 na fotograficke ucely musi byt..
 
calimero
2011-10-07 16:44:14+02
príspevok od: markato1
no neviem,podla zakona pokladna od roku 2012 na fotograficke ucely musi byt..
Áno, ale len v prípade príjmov v hotovosti. Keď ti budú zákazníci všetky faktúry uhrádzať na účet, pokladňu netreba.
 
sparks05
2011-10-07 18:11:16+02
a dalsia vec ktoru som sa docital, ze to plati len pre prevadzky, tz pokial nemate urcenu prevadzku tak potom nic
 
bonifacko
2011-10-07 18:42:34+02
Zakony, čo teraz prichadzaju na svet mi pripadaju ako z kocurkova. Som zvedavy, ako dlho bude slovač ohybat chrbat. Čo myslite?
 
calimero
2011-10-07 19:12:21+02
príspevok od: bonifacko
Zakony, čo teraz prichadzaju na svet mi pripadaju ako z kocurkova. Som zvedavy, ako dlho bude slovač ohybat chrbat. Čo myslite?
Súhlas. Vyznať sa vo všetkých zákonoch, nariadeniach, opatreniach, novelách, dodatkoch, smerniciach je nemožné. Navyše sami daňováci si zákony vykladajú rôzne. Potom len prídu na kontrolu a naparia likvidačnú pokutu. A to nehovorím o SOI, hygienie, inšpektoráte práce, recyklačnom fonde a iných štátnych buzerorganizáciach. Kto chce u nás podnikať, musí mať riadnu dávku odvahy a adrenalínu.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-07 19:14:53+02
príspevok od: bonifacko
Zakony, čo teraz prichadzaju na svet mi pripadaju ako z kocurkova. Som zvedavy, ako dlho bude slovač ohybat chrbat. Čo myslite?
Len tento zákon je ešte z dielne vlády Roberta.
 
bonifacko
2011-10-07 19:17:36+02
príspevok od: Martin Brojo
Len tento zákon je ešte z dielne vlády Roberta.
To je jedno. V podstate sa tvaria ako znepriatelení, ale za kulisami si podavaju ruky a smeju sa z nas. Tak nam treba. Presne toto nas charakterizuje: http://www.youtube.com/watch?v=CLcwCRJ31q8
 
matusvencurik
2011-10-07 19:45:42+02
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000056350/doc%20ku%20fiskalizacii.pdf

odsek 6.
Prave citam aj zakon 289/2008
www.euromena.sk/ext_dok-zakon_2892008_o_reg.../10773c

Uvidime co sa docitam, ale nemam pravne vzdelanie, takze radsej asi zajdem na danovy urad.
 
keko
2011-10-07 19:59:12+02
príspevok od: bonifacko
Zakony, čo teraz prichadzaju na svet mi pripadaju ako z kocurkova. Som zvedavy, ako dlho bude slovač ohybat chrbat. Čo myslite?
Preco? My pokladnu mame. Som zvedavy, ako dlho bude slovac brat hotovost a neplatit z nich dane. Co myslite?
 
calimero
2011-10-07 20:17:08+02
príspevok od: keko
Preco? My pokladnu mame. Som zvedavy, ako dlho bude slovac brat hotovost a neplatit z nich dane. Co myslite?
Pretože kto chce odrbať, odrbe bez ohľadu na to, či pokladňu má, alebo nemá. Kým doteraz nevystavil faktúru, teraz nevydá pokladničný bloček. Je v tom rozdiel? A kto je poctivý, spraví doklad bez ohľadu na to, či pokľadňu má, alebo nemá.

Je veľa živnostníkov, ktorí si privyrábajú popri zamestnaní. Nafotia 5 svadieb ročne a kvôli tomu teraz musia kupovať pokladňu za 300 € a platit každý rok servisnú prehliadku za 40 €.

Všetky vyspelé ekonomiky sú postavené na silnej vrstve malých a stredných podnikateľov. U nás je to likvidácia tých najmenších a nahrávanie monopolom, vrátane výrobcov a predajcov registračných pokladníc.
 
matusvencurik
2011-10-07 20:22:45+02
No, ak som spravne pochopil zo zakona tak pokladnu musia mat fakt takmer vsetci co nieco robia s fotografiou :
6. Fotografické služby
6.1. Portrétne fotografické služby
6.2. Reklamné a súvisiace fotografické služby
6.3. Fotografické služby a video služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
6.4. Zber filmov, vyvolávanie filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov a vyhotovovanie diapozitívov, fotografií, kópií filmov a audiovizuálnych nosičov
6.5. Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií

a z toho zakona to vychadza podla mna tak, ze pokladnu musi mat ten kto na predajnom mieste prevezme trzbu, ci v hotovosti alebo aj na ucet. je to hned paragraf 2. Predajne miesto je to miesto kde sa prevezme trzba.
Ale ak sa podari, skusim to overit este na danovom.
 
calimero
2011-10-07 20:24:17+02
príspevok od: Martin Brojo
Len tento zákon je ešte z dielne vlády Roberta.
Áno a pravicová vláda mala dosť času na to, aby ho zmenila. Bohužiaľ. Máme tu dôležitejšie témy: generálny prokurátor a euroval.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-07 20:28:36+02
príspevok od: calimero
Áno a pravicová vláda mala dosť času na to, aby ho zmenila. Bohužiaľ. Máme tu dôležitejšie témy: generálny prokurátor a euroval.
Nemohla. Firmy už mali nakúpené fiškalne moduly pre tlačiarne, pripravený software atď. vieš si predstaviť čo by sa stalo, ak by to vláda zrušila? Firmy čo to zabezpečujú by okamžite žalovali štát a snažili sa vysúdiť odškodné.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-07 20:30:10+02
príspevok od: matusvencurik
No, ak som spravne pochopil zo zakona tak pokladnu musia mat fakt takmer vsetci co nieco robia s fotografiou :
6. Fotografické služby
6.1. Portrétne fotografické služby
6.2. Reklamné a súvisiace fotografické služby
6.3. Fotografické služby a video služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
6.4. Zber filmov, vyvolávanie filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov a vyhotovovanie diapozitívov, fotografií, kópií filmov a audiovizuálnych nosičov
6.5. Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií

a z toho zakona to vychadza podla mna tak, ze pokladnu musi mat ten kto na predajnom mieste prevezme trzbu, ci v hotovosti alebo aj na ucet. je to hned paragraf 2. Predajne miesto je to miesto kde sa prevezme trzba.
Ale ak sa podari, skusim to overit este na danovom.
ten čo prevezme peniaze na účet pokladňu mať nemusí. snáď nebudeš peniaze čo ti prišli na účet nahadzovať do pokladne? veď by si ich mal 2x v účtovníctve. pokladňa je povinná len pre toho, kto preberá peniaze v hotovosti a to či už na pokladničný bloček, alebo na faktúru.
 
matusvencurik
2011-10-07 20:35:29+02
príspevok od: Martin Brojo
ten čo prevezme peniaze na účet pokladňu mať nemusí. snáď nebudeš peniaze čo ti prišli na účet nahadzovať do pokladne? veď by si ich mal 2x v účtovníctve. pokladňa je povinná len pre toho, kto preberá peniaze v hotovosti a to či už na pokladničný bloček, alebo na faktúru.
vychadzal som z tohto: tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok

ale je mozne ze mas pravdu a ja sa pletiem.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-07 20:44:24+02
príspevok od: matusvencurik
vychadzal som z tohto: tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok

ale je mozne ze mas pravdu a ja sa pletiem.
hej, ale tým je myslená platba v hotovosti, prípadne strav. lístkami a pod., ale nie ak niekto platí bankovým prevodom, alebo priamym vkladom na účet.
 
lu_boss
2011-10-07 20:51:10+02
príspevok od: matusvencurik
vychadzal som z tohto: tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok

ale je mozne ze mas pravdu a ja sa pletiem.
"platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť" = platobne karty, ceniny, poukazky, stravne listky... Urcite nejde o vklad hotovosti na ucet.
 
xmartankox
2011-10-07 21:02:16+02
príspevok od: matusvencurik
vychadzal som z tohto: tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok

ale je mozne ze mas pravdu a ja sa pletiem.
Elektronické platobne prostriedky chap ako platobnu kartu a jej obdoby,nie prevod na ucet. Aj stravne listky,darcekove poukazky a pod patria "ine platobne prostriedky.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()