Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Tablet

Bafi
2011-11-02 18:01:24+01
Potrebovala by som poradiť s kúpou tabletu na retušovanie fotiek. Aké máte skúsenosti a čo mi môžte odporučiť?
 
JOK3R
2011-11-02 18:09:39+01
príspevok od: Bafi
Potrebovala by som poradiť s kúpou tabletu na retušovanie fotiek. Aké máte skúsenosti a čo mi môžte odporučiť?
Jedine wacom bamboo A5 (prípadne A6), alebo wacom intuos A6. Ja som kúpil bamboo A5, keby som kupoval znova tak idem asi do intuos A6, stačí aj menšia plocha ak ide iba o retuš a nejdeš kresliť.
 
JOK3R
2011-11-02 18:10:21+01
Geniusy a pod. nepozeraj ak nechceš aby ti tablet skončil v srini.
 
inkubbus
2011-11-02 18:33:17+01
mam wacom bamboo pen&touch a uplne som zrusil mys, tak som si na neho zvykol.
 
AnnoMally13
2011-11-02 18:33:53+01
ja mam intous A5, ta najnizsia trieda a uplna spokojnost (az na pero, po vymene hrotu zacalo mat volu :/)
alebo ak mas peniaze na rozhadzovanie:
Cintiq 24 HD
 
Marek Janicko
2011-11-02 18:35:25+01
Ked som kupoval svoj tablet Trust - Slimline tak som cital kopec clankov o tom, radil sa s kamosom, ktory ma Wacoma z profi triedy a rozhodol som sa pre spominany Trust.

A myslim si, ze som sa dobre rozhodol. Pri praci s nim som zrazu zistil, ze i ked chcem retusovat fotky, tak na pletovky a iHDR kde pouzivas masky ti to uplne staci. Wacoom ma dvojnasobnu citlivost na pritlak, ktoru pri retusi nevyuzijes. Presnost pera pri Truste je taka, ako ma byt, reaguje tak, ako ocakavam od neho a momentalne neviem co by mi chybalo na tom.

Bacha len na jedno. Pre bezne ovladanie PC pokial mas velku plochu tak s tym statocne behas po stole. Pokial mas malu plochu a mas 2x LCD tak sa ti zrazu rozdeli plocha tabletu pre kazde LCD zvlast a praca s nim moze byt na nervi - tam je na pracu A5 nedostatocne.

Moj zaver je taky:
uprava fotiek, retus, iHDR, upravy, ... - lacny a velky tablet
pokial chces malovat a robit grafiku - drahy, kvalitny a velky tablet

Apropo, ak by sa nasiel niekto kto by mi vyvrati mienku o lacnych tabletoch budem len rad. No ja som naozaj nenasiel dovod preco si kupovat drahy pre obycajne upravy fotiek.
 
AnnoMally13
2011-11-02 18:40:19+01
príspevok od: Marek Janicko
Ked som kupoval svoj tablet Trust - Slimline tak som cital kopec clankov o tom, radil sa s kamosom, ktory ma Wacoma z profi triedy a rozhodol som sa pre spominany Trust.

A myslim si, ze som sa dobre rozhodol. Pri praci s nim som zrazu zistil, ze i ked chcem retusovat fotky, tak na pletovky a iHDR kde pouzivas masky ti to uplne staci. Wacoom ma dvojnasobnu citlivost na pritlak, ktoru pri retusi nevyuzijes. Presnost pera pri Truste je taka, ako ma byt, reaguje tak, ako ocakavam od neho a momentalne neviem co by mi chybalo na tom.

Bacha len na jedno. Pre bezne ovladanie PC pokial mas velku plochu tak s tym statocne behas po stole. Pokial mas malu plochu a mas 2x LCD tak sa ti zrazu rozdeli plocha tabletu pre kazde LCD zvlast a praca s nim moze byt na nervi - tam je na pracu A5 nedostatocne.

Moj zaver je taky:
uprava fotiek, retus, iHDR, upravy, ... - lacny a velky tablet
pokial chces malovat a robit grafiku - drahy, kvalitny a velky tablet

Apropo, ak by sa nasiel niekto kto by mi vyvrati mienku o lacnych tabletoch budem len rad. No ja som naozaj nenasiel dovod preco si kupovat drahy pre obycajne upravy fotiek.
ja mam A5 na dva displaye a som spokojny, uprimne si neviem predstavit ten zaberak na ruku ked mas vacsi tablet
ale kazdemu sa hodi nieco ine, mne A5 format plne postacuje
 
JOK3R
2011-11-02 18:40:25+01
príspevok od: Marek Janicko
Ked som kupoval svoj tablet Trust - Slimline tak som cital kopec clankov o tom, radil sa s kamosom, ktory ma Wacoma z profi triedy a rozhodol som sa pre spominany Trust.

A myslim si, ze som sa dobre rozhodol. Pri praci s nim som zrazu zistil, ze i ked chcem retusovat fotky, tak na pletovky a iHDR kde pouzivas masky ti to uplne staci. Wacoom ma dvojnasobnu citlivost na pritlak, ktoru pri retusi nevyuzijes. Presnost pera pri Truste je taka, ako ma byt, reaguje tak, ako ocakavam od neho a momentalne neviem co by mi chybalo na tom.

Bacha len na jedno. Pre bezne ovladanie PC pokial mas velku plochu tak s tym statocne behas po stole. Pokial mas malu plochu a mas 2x LCD tak sa ti zrazu rozdeli plocha tabletu pre kazde LCD zvlast a praca s nim moze byt na nervi - tam je na pracu A5 nedostatocne.

Moj zaver je taky:
uprava fotiek, retus, iHDR, upravy, ... - lacny a velky tablet
pokial chces malovat a robit grafiku - drahy, kvalitny a velky tablet

Apropo, ak by sa nasiel niekto kto by mi vyvrati mienku o lacnych tabletoch budem len rad. No ja som naozaj nenasiel dovod preco si kupovat drahy pre obycajne upravy fotiek.
Treba skúsiť wacom a potom tvrdiť že stačí aj lacný. Ja som mal možnosť otestovať lacný genius a to bolo tak pre malé deti na kreslenie v skicári.

wacom - ľahké, ergonomické pero bez napájana s gumou

Neviem ako trust, ale do geniusu šli batérie (do pera) a celé to pero bolo úplne zlé.

"uprava fotiek, retus, iHDR, upravy, ... - lacny a velky tablet
pokial chces malovat a robit grafiku - drahy, kvalitny a velky tablet"
Toto je pravda, preto mám lacný a veľký tablet - wacom bamboo A5
 
inkubbus
2011-11-02 18:50:09+01
príspevok od: JOK3R
Treba skúsiť wacom a potom tvrdiť že stačí aj lacný. Ja som mal možnosť otestovať lacný genius a to bolo tak pre malé deti na kreslenie v skicári.

wacom - ľahké, ergonomické pero bez napájana s gumou

Neviem ako trust, ale do geniusu šli batérie (do pera) a celé to pero bolo úplne zlé.

"uprava fotiek, retus, iHDR, upravy, ... - lacny a velky tablet
pokial chces malovat a robit grafiku - drahy, kvalitny a velky tablet"
Toto je pravda, preto mám lacný a veľký tablet - wacom bamboo A5
tak, tak... genius iba ak malym detom do skolky. mal som moznost ho isty cas skusat a bolo to cele zle. tazke pero s baterkou, rychlo sa unavi ruka a to ani nebola velka pracovna plocha. kolega si ho kupoval na kreslenie a za mesiac co ho mal, skoro zodral hrot.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-11-02 18:52:22+01
príspevok od: Marek Janicko
Ked som kupoval svoj tablet Trust - Slimline tak som cital kopec clankov o tom, radil sa s kamosom, ktory ma Wacoma z profi triedy a rozhodol som sa pre spominany Trust.

A myslim si, ze som sa dobre rozhodol. Pri praci s nim som zrazu zistil, ze i ked chcem retusovat fotky, tak na pletovky a iHDR kde pouzivas masky ti to uplne staci. Wacoom ma dvojnasobnu citlivost na pritlak, ktoru pri retusi nevyuzijes. Presnost pera pri Truste je taka, ako ma byt, reaguje tak, ako ocakavam od neho a momentalne neviem co by mi chybalo na tom.

Bacha len na jedno. Pre bezne ovladanie PC pokial mas velku plochu tak s tym statocne behas po stole. Pokial mas malu plochu a mas 2x LCD tak sa ti zrazu rozdeli plocha tabletu pre kazde LCD zvlast a praca s nim moze byt na nervi - tam je na pracu A5 nedostatocne.

Moj zaver je taky:
uprava fotiek, retus, iHDR, upravy, ... - lacny a velky tablet
pokial chces malovat a robit grafiku - drahy, kvalitny a velky tablet

Apropo, ak by sa nasiel niekto kto by mi vyvrati mienku o lacnych tabletoch budem len rad. No ja som naozaj nenasiel dovod preco si kupovat drahy pre obycajne upravy fotiek.
A co nahradne hroty?

Mal som Genius, hroty posli za chvilku intenzivnym pouzivanim (mimochodom to pero u geniusu je naozaj hrozne..vrzga a to ma slak triafal... ) Pisal som vyrobcovi do USA (u nas nezozenies), ci kde to bolo a poslali mi zadarmo 3hroty nahradne . Na naslednu otazku emailom ze co bude ked sa mi minu aj tie mi uz neodpisali
Preto som ho radsej predal.

Odtedy wacom intous 4M a ziadne vyhrady. Nahradne hroty bude mat firma v podpore aj niekolko dalsich nasledujucich rokov.
 
Marek Janicko
2011-11-02 18:58:24+01
príspevok od: JOK3R
Treba skúsiť wacom a potom tvrdiť že stačí aj lacný. Ja som mal možnosť otestovať lacný genius a to bolo tak pre malé deti na kreslenie v skicári.

wacom - ľahké, ergonomické pero bez napájana s gumou

Neviem ako trust, ale do geniusu šli batérie (do pera) a celé to pero bolo úplne zlé.

"uprava fotiek, retus, iHDR, upravy, ... - lacny a velky tablet
pokial chces malovat a robit grafiku - drahy, kvalitny a velky tablet"
Toto je pravda, preto mám lacný a veľký tablet - wacom bamboo A5
Trusta ma takisto baterku 1xAAA. Toho som sa najviac obaval. S tym strasili v kazdom prispevku na nete. Som sa na to vykaslal a nechal sa prekvapit co to bude za tazku kravu. No na pocudovanie omnoho lahsie, ako pero co nosim so sebou (no je pravda, ze pouzivam ocelove pero, ktore je tahsie, ako reklamne).
V tom by mne osobne uz do buducna bolo absolutne jedno. Tablet mam 2 roky a baterku mam od vyrobcu, takze sa nekona nejake caste menenie.

A ano uznavam. Vo vsetkom plati, jazdi na skodovke a vyskusaj porsche a na skodovku nikdy viac nepozries. Tak isto sa to tyka i rozmerov.
 
inkubbus
2011-11-02 19:04:53+01
príspevok od: Marek Janicko
Trusta ma takisto baterku 1xAAA. Toho som sa najviac obaval. S tym strasili v kazdom prispevku na nete. Som sa na to vykaslal a nechal sa prekvapit co to bude za tazku kravu. No na pocudovanie omnoho lahsie, ako pero co nosim so sebou (no je pravda, ze pouzivam ocelove pero, ktore je tahsie, ako reklamne).
V tom by mne osobne uz do buducna bolo absolutne jedno. Tablet mam 2 roky a baterku mam od vyrobcu, takze sa nekona nejake caste menenie.

A ano uznavam. Vo vsetkom plati, jazdi na skodovke a vyskusaj porsche a na skodovku nikdy viac nepozries. Tak isto sa to tyka i rozmerov.
skodovka vs. porsche.... to je troska pritiahnute za vlasy. nikto tu nespomenul najdrahsi model od wacomu. ten co som odporucil ja, stoji okolo 90€, co je celkom slusna cena v pomere cena/vykon. a cloveku co s tabletom nerobil bude tento model podla mna bohate postacovat. casom sa sam/a rozhodne ci prejde na vyssi model alebo nie. ale zacinat nejakymi hrackarskymi vecami su podla mna vyhodene peniaze.
 
Bafi
2011-11-02 19:45:07+01
A čo toto je to hračka pre deti?
http://www.endat.sk/Notebooky/Bamboo-One.html?listtype=search&searchparam=bamboo
 
Marek Janicko
2011-11-02 20:03:17+01
príspevok od: Jozef Krajčo
A co nahradne hroty?

Mal som Genius, hroty posli za chvilku intenzivnym pouzivanim (mimochodom to pero u geniusu je naozaj hrozne..vrzga a to ma slak triafal... ) Pisal som vyrobcovi do USA (u nas nezozenies), ci kde to bolo a poslali mi zadarmo 3hroty nahradne . Na naslednu otazku emailom ze co bude ked sa mi minu aj tie mi uz neodpisali
Preto som ho radsej predal.

Odtedy wacom intous 4M a ziadne vyhrady. Nahradne hroty bude mat firma v podpore aj niekolko dalsich nasledujucich rokov.
Ked som kupoval PDA na vyske tak mi bolo povedane, hladaj si take, aby vyrobca predaval nahradny stylus, pretoze chlapik uz polamal 4. Dodnes je original pri PDA a bez naznaku pouzivania a to som ho niekedy hojne vyuzival.
Keby som kupoval teraz tablet, tak tato informacia by bola pre mna nepodstatna. Neviem akej je kvalitny Genius, no Trust mi drzi uz 2 roky a takisto bez opotrebenia. Plus mam 1 hrot nahradny od vyrobcu, ak by nahodou pri pade utrpel.

Ale ked ti mam pravdu povedat, uz mi to je 2x jedno. Ja som sa uz rohodol a mam od toho pokoj, kedze som sa rozhodoval pre tablet dobry rok ci to je naozaj tak skvele zariadenie.
 
tomis.ales
2011-11-02 21:09:42+01
No ja sa tiez zapojim. Jediny tablet co som skusal bol Intuos A4 a asi nikdy si ziadny tablet nekupim. Sak ta hovadina pise aj ked sa nedotykam hrotom povrchu a ked som moc daleko od povrchu, tak kurzor ani neni vidiet. No uplne na hovno. Inak povedane, bud to neustale pise, alebo neni vidiet kurzor. Na moju otazku, ci sa to da nastavit iba na dotyk mi dotycny povedal nie. Tu na fore mi neodpovedal nikto, tak snad sa niekedy dockam.
 
AnnoMally13
2011-11-02 21:16:08+01
príspevok od: tomis.ales
No ja sa tiez zapojim. Jediny tablet co som skusal bol Intuos A4 a asi nikdy si ziadny tablet nekupim. Sak ta hovadina pise aj ked sa nedotykam hrotom povrchu a ked som moc daleko od povrchu, tak kurzor ani neni vidiet. No uplne na hovno. Inak povedane, bud to neustale pise, alebo neni vidiet kurzor. Na moju otazku, ci sa to da nastavit iba na dotyk mi dotycny povedal nie. Tu na fore mi neodpovedal nikto, tak snad sa niekedy dockam.
neviem co mas za kus, ale ten moj pise az ked sa perom dotknem plochy,pohyb kurzora/pera registruje tak 2.5cm nad povrchom.
Kurzor mi este nikdy nezmizol...ale pokial sa ho chces zbavit, vymenim za A5ku
alebo skus updatnut ovladac ked tak
 
lucassi
2011-11-02 22:07:50+01
príspevok od: tomis.ales
No ja sa tiez zapojim. Jediny tablet co som skusal bol Intuos A4 a asi nikdy si ziadny tablet nekupim. Sak ta hovadina pise aj ked sa nedotykam hrotom povrchu a ked som moc daleko od povrchu, tak kurzor ani neni vidiet. No uplne na hovno. Inak povedane, bud to neustale pise, alebo neni vidiet kurzor. Na moju otazku, ci sa to da nastavit iba na dotyk mi dotycny povedal nie. Tu na fore mi neodpovedal nikto, tak snad sa niekedy dockam.
da sa , mal som možnosť sním pracovať..
 
lucassi
2011-11-02 22:08:51+01
príspevok od: JOK3R
Geniusy a pod. nepozeraj ak nechceš aby ti tablet skončil v srini.
osobne mam genius a poznam grafikou co robia na profi! urovny s geniusom za 90e...ci grafika, retus alebo kresba..
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-11-02 22:17:42+01
v praci pouzivam Wacom intuos 4L a 21 palcove apple mam na tablete vtesnane do asi 10 krat 7 cm aby som nemusel behat po celom tablete ako blbec...inak na extremne preciznu pracu maju wacomy zle navrhnute pera..je tam vola asi 1mm a robi to velku neplechu...
 
AnnoMally13
2011-11-02 22:42:59+01
príspevok od: tomatito
v praci pouzivam Wacom intuos 4L a 21 palcove apple mam na tablete vtesnane do asi 10 krat 7 cm aby som nemusel behat po celom tablete ako blbec...inak na extremne preciznu pracu maju wacomy zle navrhnute pera..je tam vola asi 1mm a robi to velku neplechu...
fiha, tak gratulujem k jobu, nemate nahodou este volne miesto?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()