Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

iPad HD

JOK3R
2012-03-07 19:48:44+01
a je to tu...
 
JOK3R
2012-03-07 19:48:52+01
Displej 9,7"
Retina rozlíšenie - 2048x1536
Procesor A5X quadcore
Výdrž 10hod
Hrúbka 9,4mm
Verzie 16,32,64GB
 
JOK3R
2012-03-07 19:55:23+01
Nový iPad má větší výkon i rozlišení, než Xbox 360 nebo PS 3
 
filip.p3k
2012-03-07 20:06:12+01
všímam, 4x vyšší výkon ako u nVidia Tegra 3 dnes zas udali nový smer tabletov
 
JOK3R
2012-03-07 20:07:27+01
Zajímavou aplikací bude iPhoto pro iPad.
iPhoto pro iPad umožní úpravy fotografií na iPadu, a jejich další sdílení
Aplikace pracuje s fotografiemi o rozlišení 19 megapixelů (samozrejme RAW)
Uživatelské prostředí je skutečně upraveno na použití dotykovým displejem, podle ukázky vidíme opravdu funkční prostředí
Fotografie je možné sdílet přes email, flickr, twitter nebo facebook
 
viking81
2012-03-07 20:51:27+01
ma to flash ? ak nie tak je to zas o nicom...btw...na co je komu na 10´´ rozlisenie vyse 2000 na dlhsej strane !!!! tak ako sa nedavno nahanalo na MPix tak sa ted nahana na rozliseni monitorov...viac jadrach a inych kravinach....ten vtip o tom ze v roku 2027 predstavila nokia telefon s 658MPix a apple ipad s 32 jadrom na 4GHz asi az tak moc vtipom nebude a este jedna poznamka...aj tak tie cele tablety su len drahsie nepouzitelne telefony...mam moznost pracovat s galaxy tabom 10.5 a nechcel by som to ani zadarmo...moze to vydrzat kolko chce...moze to mat vykon aky chce...aj tak to nenahradi stolovy pocitac alebo akykolvek notebook....boducnost patri ultrabookom ktore bezia na niecom rozumonm (windows) a nie kravinam na ktorych bez internetu clovek ani nezatne....
 
Misoo79
2012-03-07 21:06:34+01
Nuž, ja tiež niesom zástanca týchto tabletov, nech to už má akýkoľvek HW. Všetko to, čo zvládne tablet, zvládne aj môj HTC sensaton, len s tým rozdielom, že ho môžem aj reálne nosiť so sebou. Keď už chcem zaplniť prázdne miesto v taške zariadením s veľkým displayom, tak si vezmem notebook, ktorý tablet z hľadiska použiteľnosti doslova prevalcuje. To, že takto výkonný HW je doslova zbytočnosť je hádam každému jasné. Neexistuje spôsob ako taký výkon reálne využiť. Začínam mať pocit, že jadrá CPU v mobiloch/tabletoch začínajú byť niečo ako mpix v kompaktoch- obrovské čísla bez reálneho využitia.
 
JOK3R
2012-03-07 21:10:39+01
príspevok od: viking81
ma to flash ? ak nie tak je to zas o nicom...btw...na co je komu na 10´´ rozlisenie vyse 2000 na dlhsej strane !!!! tak ako sa nedavno nahanalo na MPix tak sa ted nahana na rozliseni monitorov...viac jadrach a inych kravinach....ten vtip o tom ze v roku 2027 predstavila nokia telefon s 658MPix a apple ipad s 32 jadrom na 4GHz asi az tak moc vtipom nebude a este jedna poznamka...aj tak tie cele tablety su len drahsie nepouzitelne telefony...mam moznost pracovat s galaxy tabom 10.5 a nechcel by som to ani zadarmo...moze to vydrzat kolko chce...moze to mat vykon aky chce...aj tak to nenahradi stolovy pocitac alebo akykolvek notebook....boducnost patri ultrabookom ktore bezia na niecom rozumonm (windows) a nie kravinam na ktorych bez internetu clovek ani nezatne....
flash uz len doziva (konecne)

Naco vyssie rozlisenie dispeja? Prekvapuje ma ze sa to pyta fotograf. Myslim ze vacsina fotografov by bola nadsena keby mali na stole 27" lcd s rozlisenim 10MPix a toto je zaciatok

btw, tablet nema nahradit pracovny stolovy pocitac, aj teraz tieto riadky pisem z ipadu z pohodlia postele, citam na nom knihy, surfujem, uz vidim ako to dokazes pohodlne a prirodzene na tvojom ultrabooku
 
IceDive1
2012-03-07 21:16:37+01
príspevok od: JOK3R
flash uz len doziva (konecne)

Naco vyssie rozlisenie dispeja? Prekvapuje ma ze sa to pyta fotograf. Myslim ze vacsina fotografov by bola nadsena keby mali na stole 27" lcd s rozlisenim 10MPix a toto je zaciatok

btw, tablet nema nahradit pracovny stolovy pocitac, aj teraz tieto riadky pisem z ipadu z pohodlia postele, citam na nom knihy, surfujem, uz vidim ako to dokazes pohodlne a prirodzene na tvojom ultrabooku
by si sa cudoval ale na airy sa mi surfuje podstatne pohodlnejsie na gauci aj v posteli Prave ti z neho pisem z polohy LHK a moj syncek hra puzzle na iPade.
Inak som zvedavy co nam iPad HD realne predvedie.
 
viking81
2012-03-07 21:19:05+01
príspevok od: JOK3R
flash uz len doziva (konecne)

Naco vyssie rozlisenie dispeja? Prekvapuje ma ze sa to pyta fotograf. Myslim ze vacsina fotografov by bola nadsena keby mali na stole 27" lcd s rozlisenim 10MPix a toto je zaciatok

btw, tablet nema nahradit pracovny stolovy pocitac, aj teraz tieto riadky pisem z ipadu z pohodlia postele, citam na nom knihy, surfujem, uz vidim ako to dokazes pohodlne a prirodzene na tvojom ultrabooku
hmm....a co by si mal z takeho rozlisenia ? daleko to prekracuje rozlisovaciu schopnost tvojho oka...a preco myslis ze je flashu koniec ? za to ze to povedal apple ? jop...a uplne plhohodnotne sa ti pise na tej dotykovej klavesnici....skus na tom napisat slohovu pracu a nejak zlozitejsie ju formatovat v tom "worde" co tam je...pridat podmienene formatovanie v nejakom excel subore...dokonca tam dat len nejaky dropdown...no chance nehovriac o tom ze vela stranok rozpozna ze nie si "pc" a podla toho sa otvaraju mobilne verzie...a ked si uz das natiahnut plnu verziu stranky tak mas problem sa trafit na drobne tlacitka alebo zaskrtavacie polozky a pokazde to zvacsovat ? kravina....vravim....lezi mi tu na stole galaxy tab....s internetom....ani by na nenapadlo teraz s nim liest do postele a surfovat z neho...jedine na co je to fakt asi dobre....je citanie knih....to je pohodlnejsie ako notebook...ale na akukolvek serioznejsiu pracu klasicky PC....tablet je len predrazena zabavka alebo hoodne velky telefon
 
inkubbus
2012-03-07 21:23:08+01
príspevok od: viking81
hmm....a co by si mal z takeho rozlisenia ? daleko to prekracuje rozlisovaciu schopnost tvojho oka...a preco myslis ze je flashu koniec ? za to ze to povedal apple ? jop...a uplne plhohodnotne sa ti pise na tej dotykovej klavesnici....skus na tom napisat slohovu pracu a nejak zlozitejsie ju formatovat v tom "worde" co tam je...pridat podmienene formatovanie v nejakom excel subore...dokonca tam dat len nejaky dropdown...no chance nehovriac o tom ze vela stranok rozpozna ze nie si "pc" a podla toho sa otvaraju mobilne verzie...a ked si uz das natiahnut plnu verziu stranky tak mas problem sa trafit na drobne tlacitka alebo zaskrtavacie polozky a pokazde to zvacsovat ? kravina....vravim....lezi mi tu na stole galaxy tab....s internetom....ani by na nenapadlo teraz s nim liest do postele a surfovat z neho...jedine na co je to fakt asi dobre....je citanie knih....to je pohodlnejsie ako notebook...ale na akukolvek serioznejsiu pracu klasicky PC....tablet je len predrazena zabavka alebo hoodne velky telefon
evidentne nie si cielova skupina... nikto, a ani v apple netvrdia, ze iPad vyrobili na to aby v nom niekto robil slohove prace.
 
JOK3R
2012-03-07 21:24:45+01
príspevok od: Misoo79
Nuž, ja tiež niesom zástanca týchto tabletov, nech to už má akýkoľvek HW. Všetko to, čo zvládne tablet, zvládne aj môj HTC sensaton, len s tým rozdielom, že ho môžem aj reálne nosiť so sebou. Keď už chcem zaplniť prázdne miesto v taške zariadením s veľkým displayom, tak si vezmem notebook, ktorý tablet z hľadiska použiteľnosti doslova prevalcuje. To, že takto výkonný HW je doslova zbytočnosť je hádam každému jasné. Neexistuje spôsob ako taký výkon reálne využiť. Začínam mať pocit, že jadrá CPU v mobiloch/tabletoch začínajú byť niečo ako mpix v kompaktoch- obrovské čísla bez reálneho využitia.
pre mna je hlavne vyuzitie tabletu citanie knih a casopisov a na to nie je vhodne ani tvoje htc (maly display) ani ziadny notebook (velka vaha, zla orientacia displeja, patlanie po touchpade namiesto dotykovej obrazovky, zbytocna klavesnica a tym padom nemoznost drzat v ruke prirodzene ako knihu)

Takze o pouzitelnosti by sa dalo polemizovat, kazdy ma ine potreby.

A kazdemu je jasne ze taky vykonny HW je tam kvoli hram, na ipad je vela kvalitnych hier (ano aj hratelnostou, nie len grafikou). Moznost prepojit ipad na full hd telku je dalsia featura.
 
rk.
2012-03-07 21:28:42+01
príspevok od: viking81
hmm....a co by si mal z takeho rozlisenia ? daleko to prekracuje rozlisovaciu schopnost tvojho oka...a preco myslis ze je flashu koniec ? za to ze to povedal apple ? jop...a uplne plhohodnotne sa ti pise na tej dotykovej klavesnici....skus na tom napisat slohovu pracu a nejak zlozitejsie ju formatovat v tom "worde" co tam je...pridat podmienene formatovanie v nejakom excel subore...dokonca tam dat len nejaky dropdown...no chance nehovriac o tom ze vela stranok rozpozna ze nie si "pc" a podla toho sa otvaraju mobilne verzie...a ked si uz das natiahnut plnu verziu stranky tak mas problem sa trafit na drobne tlacitka alebo zaskrtavacie polozky a pokazde to zvacsovat ? kravina....vravim....lezi mi tu na stole galaxy tab....s internetom....ani by na nenapadlo teraz s nim liest do postele a surfovat z neho...jedine na co je to fakt asi dobre....je citanie knih....to je pohodlnejsie ako notebook...ale na akukolvek serioznejsiu pracu klasicky PC....tablet je len predrazena zabavka alebo hoodne velky telefon
"preco myslis ze je flashu koniec ? za to ze to povedal apple ?"

potom podla rovnakej logiky "tablet je len predrazena zabavka " ... preco? za to ze to povedal viking81?

... ako pise inkubbus, niesi cielova skupina
 
JOK3R
2012-03-07 21:33:43+01
príspevok od: viking81
hmm....a co by si mal z takeho rozlisenia ? daleko to prekracuje rozlisovaciu schopnost tvojho oka...a preco myslis ze je flashu koniec ? za to ze to povedal apple ? jop...a uplne plhohodnotne sa ti pise na tej dotykovej klavesnici....skus na tom napisat slohovu pracu a nejak zlozitejsie ju formatovat v tom "worde" co tam je...pridat podmienene formatovanie v nejakom excel subore...dokonca tam dat len nejaky dropdown...no chance nehovriac o tom ze vela stranok rozpozna ze nie si "pc" a podla toho sa otvaraju mobilne verzie...a ked si uz das natiahnut plnu verziu stranky tak mas problem sa trafit na drobne tlacitka alebo zaskrtavacie polozky a pokazde to zvacsovat ? kravina....vravim....lezi mi tu na stole galaxy tab....s internetom....ani by na nenapadlo teraz s nim liest do postele a surfovat z neho...jedine na co je to fakt asi dobre....je citanie knih....to je pohodlnejsie ako notebook...ale na akukolvek serioznejsiu pracu klasicky PC....tablet je len predrazena zabavka alebo hoodne velky telefon
Predposlednou vetou si povedal vsetko, plne s tebou suhlasim Pisat slohovu pracu na tablete moze iba blazon.

S tym rozlisenim oka si dufam robis srandu, prvy displej kde nevidim pixle bol retina na iphone 4, a to je ciel, nevidiet pixle

PS: myslim ze flash nema uz podporu ani vo win phone, ci?
 
@photomaro
2012-03-07 21:38:31+01
príspevok od: rk.
"preco myslis ze je flashu koniec ? za to ze to povedal apple ?"

potom podla rovnakej logiky "tablet je len predrazena zabavka " ... preco? za to ze to povedal viking81?

... ako pise inkubbus, niesi cielova skupina
k tomu flashu tolko, ze uz aj adobe priznalo, ze je to slepa ulicka na mobilnych zariadeniach a ukoncili vyvoj... nie preto, ze to niekto povedal.
 
Misoo79
2012-03-07 21:39:49+01
príspevok od: JOK3R
pre mna je hlavne vyuzitie tabletu citanie knih a casopisov a na to nie je vhodne ani tvoje htc (maly display) ani ziadny notebook (velka vaha, zla orientacia displeja, patlanie po touchpade namiesto dotykovej obrazovky, zbytocna klavesnica a tym padom nemoznost drzat v ruke prirodzene ako knihu)

Takze o pouzitelnosti by sa dalo polemizovat, kazdy ma ine potreby.

A kazdemu je jasne ze taky vykonny HW je tam kvoli hram, na ipad je vela kvalitnych hier (ano aj hratelnostou, nie len grafikou). Moznost prepojit ipad na full hd telku je dalsia featura.
Pokiaľ ide o čítanie kníh, jediná nevýhoda malého displaya je jedine viac listovania. Čítačku kníh evidentne robil mysliaci človek, čiže veľkosť písma sa dá perfektne prispôsobiť.

Viem, že HW je zameraný hlavne na hráčov, ale aj tak je nepoužiteľný. Koľko hier využije aspoň 2/3 výkonu? Dajú sa spočítať na prstoch jednej ruky, ak vôbec existujú. Inak tu sa zase dostávame k tomu, že kto chce hry, kúpi si notebook.

No, svoj názor ti nevnútim a tablety kvôli mne vyrábať neprestanú Ale myslím si, že smartfón+notebook je v praxi rovnako využiteľná kombinácia ako smartfón+notebook+tablet.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-03-07 21:46:57+01
príspevok od: viking81
ma to flash ? ak nie tak je to zas o nicom...btw...na co je komu na 10´´ rozlisenie vyse 2000 na dlhsej strane !!!! tak ako sa nedavno nahanalo na MPix tak sa ted nahana na rozliseni monitorov...viac jadrach a inych kravinach....ten vtip o tom ze v roku 2027 predstavila nokia telefon s 658MPix a apple ipad s 32 jadrom na 4GHz asi az tak moc vtipom nebude a este jedna poznamka...aj tak tie cele tablety su len drahsie nepouzitelne telefony...mam moznost pracovat s galaxy tabom 10.5 a nechcel by som to ani zadarmo...moze to vydrzat kolko chce...moze to mat vykon aky chce...aj tak to nenahradi stolovy pocitac alebo akykolvek notebook....boducnost patri ultrabookom ktore bezia na niecom rozumonm (windows) a nie kravinam na ktorych bez internetu clovek ani nezatne....
rozliško je good pro zrkadlenie videa cez Apple TV
 
JOK3R
2012-03-07 21:48:37+01
príspevok od: Misoo79
Pokiaľ ide o čítanie kníh, jediná nevýhoda malého displaya je jedine viac listovania. Čítačku kníh evidentne robil mysliaci človek, čiže veľkosť písma sa dá perfektne prispôsobiť.

Viem, že HW je zameraný hlavne na hráčov, ale aj tak je nepoužiteľný. Koľko hier využije aspoň 2/3 výkonu? Dajú sa spočítať na prstoch jednej ruky, ak vôbec existujú. Inak tu sa zase dostávame k tomu, že kto chce hry, kúpi si notebook.

No, svoj názor ti nevnútim a tablety kvôli mne vyrábať neprestanú Ale myslím si, že smartfón+notebook je v praxi rovnako využiteľná kombinácia ako smartfón+notebook+tablet.
pdf moc neovplyvnis (80% toho co citam)

Hry nemali kedy vyjst, ipad3 vysiel pred dvoma hodinami, vykonu nie je NIKDY dost (a to sa netyka len tabletov). Divil by si sa ale ipad1 pri vela hrach dycha z posledneho, tiez mal pred dvoma rokmi uzasny vykon. Aj na pracovnom pc by ma potesil 10x vacsi vykon a verim ze pri uprave raw by som ho vyuzil. Tolko k vykonu...

 
viking81
2012-03-07 22:06:03+01
jo....svata pravda...nie som ani nahodou cielova skupina...cely ipad...i phone...galaxy tab a ine kraviny su podla mna len "imidzove" zalezitosti...bohuzial mam moznost poznat par ludi co ich maju a stale ich tahaju so sebou a na co ? aby do toho 2x za hodinu tukli ci im niekto napisal na fb a ked nie...zahraju si nejaku primitivnu hru....parada...koli tomu sa mi na stole vala 600 eur..to vsetko dokaze aj moja relativne stara nokia....ked uz by som si musel silou mocou zobrat nejaky tablet tak by som siel do transformera...koli aspon akej takej klavesnici ale nemoznost tam nainstalovat poriadny software robi z tychto zariadeni len naozaj drahe hracky a k tomu flashu....ok...ukoncili vyvoj...ale kolko aplikacii a inych veci stale bezi na flashi ? myslim ze dost... a k tomu vsetkemu som dnes videl jeden velmo pekny obrazok .... tak ten na odlahcenie
 
Misoo79
2012-03-07 22:06:55+01
príspevok od: JOK3R
pdf moc neovplyvnis (80% toho co citam)

Hry nemali kedy vyjst, ipad3 vysiel pred dvoma hodinami, vykonu nie je NIKDY dost (a to sa netyka len tabletov). Divil by si sa ale ipad1 pri vela hrach dycha z posledneho, tiez mal pred dvoma rokmi uzasny vykon. Aj na pracovnom pc by ma potesil 10x vacsi vykon a verim ze pri uprave raw by som ho vyuzil. Tolko k vykonu...

Tak to máš pravdu, s pdf sa nechytám.

To, že výkonu nieje nikdy dosť platí skôr pre stolné pc. Možno priveľmi súdim podľa mobilov, ale myslím si, že HW tu s prehľadom predbehol SW. Keď som pred dvoma rokmi kupoval HD2, tak sa výkon dal využiť maximálne z polovice (aj to som dostal zabrať viac, ako telefón aby sa mi to podarilo). Jeho hranice sa začali ukazovať až teraz, aj to len matne... Nezisťoval som detailne ako je to s tabletmi, ale ako si napísal, 2 roky starý ipad spoznáva svoje hranice až s dnešným SW. Keďže ja tieto "hlúposti" zvyknem meniť po 1,5-2 rokoch, nikdy ma HW neobmedzoval.

Každopádne si to priaznivcov našlo a (narozdiel odo mňa) to asi aj dokážu využiť (teda keď to na všetkých fórach zastávajú ). Pre niekoho užitočná vec, pre iného vyhodené prachy. Ale ako vravím, mne stačí to, čo mám a nikdy som neuvažoval o tom, že by sa mi možno tablet hodil.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()