Hore
Fórum » Tlač
 

Tlač do zelena

mato201
mato201 2012-11-29 11:54:54+01
Zdravim,
nema niekto skusenosti s foto tlaciarnou Epson (u mna konkretne Photo PX660). Ak zvolim typ papiera "obyčajný papier", vsetko je v pohode, tlaciaren tlaci tak ako ma. Ked ale zvolim akykolvek iny typ papiera, u mna najcastejsie Epson premium glossy (pre mna najvernejsie farby), tak vsetko zacne tlacit do zelena, a to poriadne vyrazne. Pouzivam original atramenty Claria od Epsonu (skusal som ich aj vymenit za dalsie, nepomohlo).
Vie niekto poradit v com moze byt problem? Robi to mozno tak tyzden-dva, pred tym vsetko v poriadku.
Vdaka za kazdu pomoc...
 
Jansa
2013-04-06 15:40:25+02
Pozerala som nejaké články na nete ohľadom nastavenia profilov PS, no priznám sa, že som z toho totálny jeleň. Už som si nastavila profil v PS tak, že mi zobrazuje rovnaký rozsah farieb v PS, ako aj v iných programoch na prezeranie fotiek, no čo sa týka tlačiarne, tak s tým asi nepohnem. Asi by to chcelo niekoho, kto sa v tom naozaj vyzná a nastaví mi to. Dovtedy budem skúšať a skúšať...
 
j.a.r.o.
2013-04-06 15:53:11+02
príspevok od: Jansa
Pozerala som nejaké články na nete ohľadom nastavenia profilov PS, no priznám sa, že som z toho totálny jeleň. Už som si nastavila profil v PS tak, že mi zobrazuje rovnaký rozsah farieb v PS, ako aj v iných programoch na prezeranie fotiek, no čo sa týka tlačiarne, tak s tým asi nepohnem. Asi by to chcelo niekoho, kto sa v tom naozaj vyzná a nastaví mi to. Dovtedy budem skúšať a skúšať...
Niečo od uja googla:

http://www.kalibrovanie.com/
http://www.bubiphoto.sk/sk/novinky/kalibracia-monitorov-profilacia-tlaciarni/
 
keko
2013-04-06 15:58:49+02
príspevok od: Jansa
Pozerala som nejaké články na nete ohľadom nastavenia profilov PS, no priznám sa, že som z toho totálny jeleň. Už som si nastavila profil v PS tak, že mi zobrazuje rovnaký rozsah farieb v PS, ako aj v iných programoch na prezeranie fotiek, no čo sa týka tlačiarne, tak s tým asi nepohnem. Asi by to chcelo niekoho, kto sa v tom naozaj vyzná a nastaví mi to. Dovtedy budem skúšať a skúšať...
Aj ked ta to mozno bude boliet, skus a href="www.ephoto.sk/vyhladavanie/?hladaj=sprava" class="link">www.ephoto.sk/vyhladavanie/?hladaj=sprava+farieb
Ze, pride niekto skusenejsi, to je dobra volba.Ale posunut sa bude dat iba vtedy, ked budes mat nejaky konkretny problem. Nie, ze problemom je vsetko. Konkretnejsia otazka smeruje ku konkretnejsek odpovedi. Alebo, cim viac tomu rozumiem, tym som schopnejsi polozit presnejsiu otazku.Skusanie je cesta, aj ked trnista.
 
Jansa
2013-04-08 08:48:52+02
Momentálne neviem bližšie špecifikovať svoje požiadavky, keďže sama neviem, čo s tým. Viem teda, že si musím skalibrovať monitor (j.a.r.o. ďakujem za linky ) a čo chcem je to, aby fotografia, ktorú upravijem v PS mala rovnaké farebné rozlíšenie pri prezeraní v PC, na nete a pri tlači. Zatiaľ mi to všade zobrazuje inak (rovnako mi zobrazí fotku iba v PS a na nete). S PS "bojujem" sama ako samouk, takže sa s ním učím pracovať pomerne pomaly a veľa funkcií ešte neovládam a priznám sa, že profily sú pre mňa novinkou. Ale aspoň konečne viem, prečo mám tie rozdiely v zobrazovaní farieb. Len netuším, čo všetko mám nastaviť v PS (CS6), správu farieb a pod. alebo pri každej fotografii osobitný profil tak, ako chcem, aby to uložilo a zobrazovalo a potom to "naprofilovat" znovu, ked budem fotky tlačiť a to podľa typu tlačiarne a papiera, alebo ako. Ospravedlňujem sa za amatérske písanie, ale v profiloch PS sa naozaj zatiaľ nevyznám, no chcela by som sa...
 
j.a.r.o.
2013-04-08 10:29:12+02
príspevok od: Jansa
Momentálne neviem bližšie špecifikovať svoje požiadavky, keďže sama neviem, čo s tým. Viem teda, že si musím skalibrovať monitor (j.a.r.o. ďakujem za linky ) a čo chcem je to, aby fotografia, ktorú upravijem v PS mala rovnaké farebné rozlíšenie pri prezeraní v PC, na nete a pri tlači. Zatiaľ mi to všade zobrazuje inak (rovnako mi zobrazí fotku iba v PS a na nete). S PS "bojujem" sama ako samouk, takže sa s ním učím pracovať pomerne pomaly a veľa funkcií ešte neovládam a priznám sa, že profily sú pre mňa novinkou. Ale aspoň konečne viem, prečo mám tie rozdiely v zobrazovaní farieb. Len netuším, čo všetko mám nastaviť v PS (CS6), správu farieb a pod. alebo pri každej fotografii osobitný profil tak, ako chcem, aby to uložilo a zobrazovalo a potom to "naprofilovat" znovu, ked budem fotky tlačiť a to podľa typu tlačiarne a papiera, alebo ako. Ospravedlňujem sa za amatérske písanie, ale v profiloch PS sa naozaj zatiaľ nevyznám, no chcela by som sa...
Práve z tohto dôvodu by si to mala dať nastaviť a následne vysvetliť niekomu, kto sa tým živí. Odpovie ti na väčšinu otázok a nastaví lepšie a hlavne rýchlejšie ako to urobíš ty svojpomocne.
 
Jansa
2013-04-09 11:14:38+02
príspevok od: j.a.r.o.
Práve z tohto dôvodu by si to mala dať nastaviť a následne vysvetliť niekomu, kto sa tým živí. Odpovie ti na väčšinu otázok a nastaví lepšie a hlavne rýchlejšie ako to urobíš ty svojpomocne.
Myslím, že to bude najlepšie riešenie. Ja sa s tým budem iba trápiť....
 
keko
2013-04-09 13:20:09+02
príspevok od: Jansa
Myslím, že to bude najlepšie riešenie. Ja sa s tým budem iba trápiť....
... a pritela mas?
 
Jansa
2013-04-10 13:50:16+02
Vo svojom okolí nemám nikoho, kto by mi to prišiel ponastavovať, aj keď včera som sa pokúsila monitor ako tak skalibrovat podľa odporúčaní na nete k môjho monitoru, no čo sa týka profilov v PS, to si musím ešte naštudovať
 
MichaelaL
2017-02-08 20:04:06+01
Tiež mám problém s tlačením. Chcela by som sa spýtať či by ste mi nevedeli pomôcť prečo mi tlačí Epson Stylus Photo PX730WD všetky fotky či farebné alebo čb do zelena....vždy som všetko robila rovnako a nič sa jej nerobilo...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()